Skocz do zawartości
Gość VisionMaster

Gateway Fpd2185w 21"

Rekomendowane odpowiedzi

Z ostatniej chwili:

W FunTech uzyskałem informację, że podobno w tej chwili są to nowe fabrycznie monitory w oryginalnych opakowaniach, sprowadzane nie z USA, tylko z Korei - czyżby coś się zmieniło w tym temacie, czy to kolejna ściema? :unsure:

Ja kupiłem ten monitor 1 XII ale naklejka z Funtech jest - wysyłka 31 XI. Czyli nowa dostawa. Monitor pakowany jest w oryginalny karton. W środku jest pianka ale nie styropian. Gwarancja i instrukcja - drukowana porządnie po polsku. CD - oryginał. W zestawie nie ma kabla DVI ale mi został24 pin po Eizo.

Monitorem jestem zauroczony. Miałem okazje zoaczyć go przed zakupemm. Obraz jest super. Gram w COD 4.

W niedziele miałem mały problem bo 2 razy wyłaczył mi ekran a raz nawet zamrugał przed tym.

Ale odłączyłem hub usb . Zrobiłem mu reset - ustawiłęm kolory i inne od nowa i odpukac od 2 dni jest OK. Mam opcje wymiany go ale nie mamna co. Nawet jak dopłace kilkaset złotych to nie ma nic z taka matryca. Polecam

Edytowane przez Lupota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i teraz mają nowe, bo też u nich kupiłem. Przyszedł w oryginalnym kartonie, wygladał jak nowy, pachniał jak nowy, ale co z tego skoro świecił jak stary, lewa strona jaśniejsza.

Odesłałem na gwarancji, przyszedł drugi egzemplarz, karton oryginalny, w środku jakieś dziwne pianki, pivot krzywy, ale nic, uruchamiam i czemu mnie nie dziwi że lewa strona jaśniejsza.

Wysłałem meila z opisem sytuacji, odpisali że ten typ tak ma i jak chce to dostane zwot kasy.

Zamawiam kuriera i w drogę, myślałem że się jakoś przekonam i przyzwyczaje do tego krzywego świecenia, ale chyba nie dam rady.

Zamieszczem zdjęcia tych monitorów.

 

post-101686-1196870327_thumb.jpg

post-101686-1196870305_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jaki kabel powinien być zastosowany do DVI - 18 pin, czy 24 pin (z tego co widać na zdjeciach, jest to złącze typu DVI-D, więc powinno być raczej 24 piny), ewentualnie jakie są między nimi funkcjonalne różnice?

Przy niektórych kablach można znaleźć opis (np. Komputronik):

kabel DVI-D single link 1,8 m 1920x1080@60Hz 18 pin - ok. 25,00 zł ale są i za ponad 100,00 zł.

Jak widać z podanych parametrów kabel też musi być dostosowany jakościowo, do przenoszenia sygnału o odpowiednio wysokich wartościach.

Ktoś się na tym zna, bo z pewnością marny kabel, to najsłabse ogniwo między dobrą kartą graficzną i dobrym monitorem, pewnie można stracić na jakości obrazu.

Możecie polecić jakiś sprawdzony, wydaj mi się, że cyt. wyżej za 5,00 zł z Allegro, to raczej właśnie to najsłabsze ogniwo?

Brednie, brednie, brednie... a teksty o stracie jakosci na slabym kablu DVI swiadcza tylko o kompletnej nieznajomosci tematu.

Poleam lekture tego topicu, bo nie chce mi sie pisac dwa razy tego samego: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=251347

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i teraz mają nowe, bo też u nich kupiłem. Przyszedł w oryginalnym kartonie, wygladał jak nowy, pachniał jak nowy, ale co z tego skoro świecił jak stary, lewa strona jaśniejsza.

Odesłałem na gwarancji, przyszedł drugi egzemplarz, karton oryginalny, w środku jakieś dziwne pianki, pivot krzywy, ale nic, uruchamiam i czemu mnie nie dziwi że lewa strona jaśniejsza.

Mój świeci idealnie . Był nowy i jest to nowy typ tzn ma z tyłu uchwyt na kable - taka obejma i pivot nie ma żadnej blokady więc nie ma problemu krzywego pivota bo sam sobie ustawiasz - nie ma ograniczników. Nie działa HUB ale ja to olewam bo dla mnie najważniejszy jest obraz brzytwa a inne rzeczy to olewam. W sumie za 1200 zł nie kupisz nic lepszego. Mało tego nawet 2000 zł nie da Ci takiego obrazu .

Edytowane przez Lupota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój świeci idealnie . Był nowy i jest to nowy typ tzn ma z tyłu uchwyt na kable - taka obejma i pivot nie ma żadnej blokady więc nie ma problemu krzywego pivota bo sam sobie ustawiasz - nie ma ograniczników. Nie działa HUB ale ja to olewam bo dla mnie najważniejszy jest obraz brzytwa a inne rzeczy to olewam. W sumie za 1200 zł nie kupisz nic lepszego. Mało tego nawet 2000 zł nie da Ci takiego obrazu .

Też miałem ten uchwyt, do samego monitora nic nie mam, tylko to podświetlenie, nie rezygnuję z zakupu. Zwrócę go do funtechu i kupię kolejny, w końcu trafię na dobry egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten uchwyt, do samego monitora nic nie mam, tylko to podświetlenie, nie rezygnuję z zakupu. Zwrócę go do funtechu i kupię kolejny, w końcu trafię na dobry egzemplarz.

A dlaczego nie obejrzysz przed zakupem jak świeci ? Ja tak zrobiłem i to był dla mnie warunek. Zobaczyć jak działa jak go kupowałem. Powiedzmy że co 2 drugi od razu prosto z pudełka ma jakąś wadę. Facet który przede mną kupował - jego świacił ciemniej no ustawieniach fabrycznych. Potem rozpakowano dla mnie nowy ale miał źle polakirowaną stopke - była cała w morke. I 3 - ten co kupiłem wyglądał dobrze i równo świecił i nie było żadnych bad pixeli. Jak mi coś padnie to chce ten sam egzemplarz ale naprawiony . Dlatego trzymam swoje 17 " Eizo w rezerwie jako zapasowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jechac 250 km po monitor? A i w sklepach w ktorych ten monitor jest dostepny czesto mozna sprawdzic wszystkie dostepne egzemplarze i nie znalezc zadnego dobrego...

 

btw - uchwyt na kable nie jest zadnym wyznacznikiem z jakiego okresu jest monitor. Mam ten kawalek plastiku i matryce z 2005 r, a sa tacy ktorzy go nie maja mimo ze monitor jest datowany na 2007.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taka dziwna akcje od jakiegos czasu: monitor sie strasznie dlugo wlacza.

Tzn. po wcisnieciu przycisku ok. 1-2 minuty zajmuje mu wyswietlenie obrazu (przez ten czas ogladam logo Gatewaya, monitor nie reaguje na przyciski, czesto logo jest jeszcze przez chwile widoczne na srodku ekranu na tle normalnego obrazu), jak juz zlapie obraz to kolejne dwie minuty wyswietla mi nazwe zlacza na srodku ekranu (mozna to wylaczyc szybciej wlaczajac i wylaczajac OSD). Komp podlaczony po DVI, innych urzadzen brak.

O co chodzi? Nie jest to niby jakas wielka wada, ale przyznam, ze jest to troche irytujace, bo komp sie dawno zdazy uruchomic a ja musze dalej czekac, bo nie widze ekranu logowania...

Podobnie dzieje sie jak wylacze i wlacze monitor podczas pracy kompa, albo jak przejdzie w stan wstrzymania.

 

Spotkal sie ktos z czyms takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brednie, brednie, brednie... a teksty o stracie jakosci na slabym kablu DVI swiadcza tylko o kompletnej nieznajomosci tematu.

Poleam lekture tego topicu, bo nie chce mi sie pisac dwa razy tego samego: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=251347

Jasne! można się z tym zgodzić. Tylko dlaczego np. w tym teście:

http://www.pcfoster.pl/recenzje/nasze-rece....html?Itemid=87

 

gościu pisze:

"Dołączony kabel DVI czymprędzej zamieniłem na dobrej jakości 1,5m Samsunga (musiełm iść dokupić +25zł)."

 

No i le pinów powinien mieć kabel do 2185W- 18, czy 25?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne! można się z tym zgodzić. Tylko dlaczego np. w tym teście:

http://www.pcfoster.pl/recenzje/nasze-rece....html?Itemid=87

 

gościu pisze:

"Dołączony kabel DVI czymprędzej zamieniłem na dobrej jakości 1,5m Samsunga (musiełm iść dokupić +25zł)."

Ponieważ:

 

[...] dołączony kabelek DVI jest bardzo niskiej jakości, krótki, cienki a na dodatek zakrętki na obydwu wtyczkach są za krótkie i nie sięgają tulejek przy gniazdach na tunerze i monitorze. To powodowało wysuwanie się wtyczek które bardzo luźno trzymały. Kilka razy zdołały mnie wystraszyć kiedy po obrazie zaczęło siać kolorowymi artefaktami identycznie jak przy wypalonej karcie grafiki a okazało się że wtyczka lekko się wysuneła z gnizda w monitorze...Drugą mała usterką jest luźne gniazdo wyjściowe audio - jack wchodzi bardzo lekko a gdy się nim porusza słychać trzeszczenie w głosnikach.

 

No i le pinów powinien mieć kabel do 2185W- 18, czy 25?

Do rozdz. 1680x1050 wystarczy single link. Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taka dziwna akcje od jakiegos czasu: monitor sie strasznie dlugo wlacza.

Tzn. po wcisnieciu przycisku ok. 1-2 minuty zajmuje mu wyswietlenie obrazu (przez ten czas ogladam logo Gatewaya, monitor nie reaguje na przyciski, czesto logo jest jeszcze przez chwile widoczne na srodku ekranu na tle normalnego obrazu), jak juz zlapie obraz to kolejne dwie minuty wyswietla mi nazwe zlacza na srodku ekranu (mozna to wylaczyc szybciej wlaczajac i wylaczajac OSD). Komp podlaczony po DVI, innych urzadzen brak.

O co chodzi? Nie jest to niby jakas wielka wada, ale przyznam, ze jest to troche irytujace, bo komp sie dawno zdazy uruchomic a ja musze dalej czekac, bo nie widze ekranu logowania...

Podobnie dzieje sie jak wylacze i wlacze monitor podczas pracy kompa, albo jak przejdzie w stan wstrzymania.

 

Spotkal sie ktos z czyms takim?

niestety czytałem o dokładnie takim samym przypadku na hardforum i na MVA.pl, na hard skończyło się padem monitora :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1920x1200 tez;) Dual link sie przydaje od 2560 w gore (czyli tak od 30" + )

Tak... ale chyba 1920x1200 @60Hz, to max. co potrafi przesłać single link. A do np. 1920x1200 @ 85Hz lub 2048x1536 @ 60 Hz potrzebny jest już dl. Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak... ale chyba 1920x1200 @60Hz, to max. co potrafi przesłać single link. A do np. 1920x1200 @ 85Hz lub 2048x1536 @ 60 Hz potrzebny jest już dl.

A ile LCD jest w stanie wyswietlic 1920x1200 w 85Hz ? :)

Zreszta do high-endowych CRT z tego co pamietam uzywalo sie innego gniazda niz DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych dostepnych w ludzkiej cenie, nie widzialem jeszcze zadnego ktory by w natywnej robil wiecej niz 60hz, wiec potrzebe posiadania duala mozna miedzy bajki wsadzic. co nie zmienia faktu, ze jak ktos kabel kupuje to niech bierze duala - roznica cen prawie zadna, a na zas bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy.

Czy teraz z perspektywy czasu, nadal kupilibyście ten monitor?

 

W sobotę umówiłem się z p. Wolskim (dawny znajomy) na odbiór własny.

On sprzedaje te monitory na allegro.

Pewnie współpracuje w CKMEDIATORem.

Wezmę na FV to tak naprawdę zapłace 1000zł, chyba za taka cenę nic lepszego nie kupie.

 

Ogólnie to wolałbym kupić 24" CRT SONY ale w mojej okolicy nigdzie nie ma :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wysylasz na gware. a na to maja 21 dni, o czym informuja w instrukcji. i mniej wiecej tyle ostatnio trwala wymiana zasilacza w 1985 bo byl padl i przestal banglac. zatem szukaj rezerwy, bo ze 2 tygodnie bez monitora masz jak w banku. wez pod uwage swieta i cyrki z kurierami, nie zdziwilbym sie gdybys dostal go dopiero po nowym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy.

Czy teraz z perspektywy czasu, nadal kupilibyście ten monitor?

zdecydowanie nie, dorzucilbym pare stow i kupil sobie 19" 5:4 Eizo.

Primo gwarancja...gwarancje mamy jedynie tego ze za rok czy w porywach dwa gwarancja bedzie sie mozna znajac zycie co najwyzej podetrzec, skoncza sie monitory w stanach to i polski "importer" nie bedzie mial nam za bardzo jak wymieniac uszkodzony panel. W to ze oddadza w takiej sytuacji pieniadze juz w ogole nie wierze. Tak samo jak w to ze w ramach gwarancji dadza jakiegos 24" Getwaya co to dopiero zaczeli od miesiaca sprzedawac.

 

O zaklamaniu i wciskaniu "nowego" sprzetu oczywiscie nie wspominam bo wszyscy sa chyba tego swiadomi.

 

Jesli ten 1 000 to absolutnie max jaki mozesz wylozyc to faktycznie nie masz zadnej alternatywy na PVA ale radze sie trzykrotnie zastanowic przed podjeciem decyzji bo sam widzisz ze nawet jak na poczatku nie ma problemow to pozniej a to jakies linie wyskakuja, przywieszki, notoryczne wylaczanie sie podczas normalnej pracy tak ze pomaga tylko reset kompa/wypiecie wtyczki zasilania itp, itd.

 

zalezy, akurat w przypadku 2185 praktycznie zawsze mozna bylo liczyc na reklamacje w ciagu max 2 tygodni, a czesto zdarzalo sie tak ze wyslany w pon monitor w czwartek byl juz spowrotem

Edytowane przez behemot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stałem się posiadaczek monitorka Gateway.

 

Byłem dzisiaj u Wolskiego (tego co sprzedaje te monitory na allegro) w Mińsku Mazowieckim.

Mogłem sobie wybrać najlepszą sztukę.

Zapłaciłem za niego 900zł razem z kablem DVI, a że wzięłem go na fakturę to tak naprawdę kosztować mnie to będzie 700zł (wystawił mi na większą kwotę hehe). Gwarancje mam na 36 miesięcy.

 

Jak na razie wszystko jest spoko naprawdę ten LCD ma ładny obraz.

Monitor działa dopiero od kilku godzin więc ciężko mi coś więcej powiedzieć.

 

Przesiadłem się na CRT 21" i powiem że naprawdę jest dobrze.

Ten LCD ma lepszą czerń niż ACER 24" jaki widziałem u kolegi.

Jak przystawi się ucho to coś tam z tyłu piszczy ale siedząc przed monitorem absolutnie tego nie słyszę.

U mnie HUB USB działa, rozpozało mi pendrive i mogę przeglądać jego zawartość.

 

Osłona matrycy jest jakaś dziwna, jak mocniej przycisnę palcem to robią sie taki odkształcenie obrazu w tym miejscu, wy też tak macie?

Może wcale nie ma tam osłony :-)

 

W końcu będę mógł zagrać w COH w panoramie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osłona matrycy jest jakaś dziwna, jak mocniej przycisnę palcem to robią sie taki odkształcenie obrazu w tym miejscu, wy też tak macie?

Może wcale nie ma tam osłony :-)

hmm... matryce nie służą do wygniatania palcami :blink: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... matryce nie służą do wygniatania palcami :blink: :blink:

Zabierasz przecietnemu userowi polowe radochy z posiadania LCD. U mnie na wydziale sa jakies tanie Eizo i po prostu tak pieknie "plywaja" jak je nawet lekko przycinac, ze az sie prosza zeby je troche obmacac gdy sie tylko przed nimi usiadzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda jakość obrazu w grach, jeżeli obraz nie jest wyświetlany w natywnej rozdziałce.

 

3. Można ustawić żeby na matrycy 1680x1050, był np. wyśweitlany 1:1 obraz 1280x1024, a reszta to były czarne pasy?

Może ktoś z posiadaczy 2185W odpowiedzieć na powyższe pytania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...