Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie ida do zestawow

fajno... potem klient sie naczyta i chce sobie proca pokrecic - a tu zonk - fsb wall 300 MHz LOL.

 

 

Ale pamiętaj, że nie każdy M0 zapewnia dobre OC

Dużo jest też co na defie np. 2.7 nie zrobią

Blazejj, to bylo do mnie? Jesli tak, to nie napisalem, ze gdyby bylo wtedy do wyboru 60 L2 i 60 M0, to bym wzial w ciemno M0. Zreszta wtedy nie wiedzialem tego co wiem o nich teraz, o wiekszym rozrzucie fsb walla w M0. Wiec jakbym bral TERAZ M0, zwlaszcza z niskim mnoznikiem, too tylko selekta (a juz na pewno nie w zestawie :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja pokażę co mi się udało. Tak na chybcika ;) Myślałem, że da radę na niższym napięciu ale niestety. Spróbuję jeszcze coś z niego wyżyłować ale nie wiem czy coś z tego będzie ;)

 

Dołączona grafika

 

W weekend pomęczę go Orthosem i dam mu SPi 16M do pomielenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja pokażę co mi się udało. Tak na chybcika ;) Myślałem, że da radę na niższym napięciu ale niestety. Spróbuję jeszcze coś z niego wyżyłować ale nie wiem czy coś z tego będzie ;)

Wynik ok, ale to nie orthos...

 

A ja przed wysyłką ostatnich prockow zrobiłem sobie 3,4Ghz @ 1,3875v :) ORTHOS STABLE :), ale to nowi właściciele sie pochwala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz czekam na swojego e2140 gigabyte p31 zobacze co z nniego wyciagne nie jestem profesjonalnym overclockerem ale myslem ze sie troche podciagne i cos tam wyjdzie :)

 

Ostatnio jak kupowalem sempa 2600+ to trafila mi sie padaka co potrzebuje 1.56V do 2,4ghz na codzien :mur:

Edytowane przez pavel54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy wszystkie 2180 będą pracowały stabilnie przy 3,0 ghz na standardowym napięciu ?? nie mówie tu o katowaniu ich Primem , a jeśli nie to mniej więcej ile procent będzie wstanie być stabilne przy takiej częstotliwości ??

Ewentualnie czy wszystkie 2140 będą stabilnie pracowały na 3.0 ghz przy napięciu nawet 1.6 ??

 

 

Chodzi oto czy złożyć Gigabyta na 945GC który lata z FSB ponad 300 i do niego założyć E2180 , czy założyć Galaxy i650 z 2140 i męczyć go napięciem żeby działał stabilnie na 3.0 ghz.

 

Komputerów takich będzie przynajmniej kilka sztuk , i bardziej zależało by mi żeby mogły mieć jednak zintegrowaną grafike.

Edytowane przez Ower_lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na te pytania padaly wiele razy odpowiedzi w tym watku. Nie, nie wszystkie pracuja/beda pracowac z zegarem 3GHz. Nikt Ci nie da gwarancji, ze zakupiony E21xx bedzie latal @3Ghz nawet na bardzo wysokim napieciu. Wszystko zalezy przy jakim FSB maja walla, tu decyduje szczescie, a jak nie chcemy ryzykowac to kupujemy selekta drozszego o kilkadziesiat PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moj znajomy trafil niedawno ladna sztuke 2180 3600mhz na 1,48v robi:) poszczescilo mu sie;)

 

ale niestety na tym koniec wiecej nie idzie juz stabilnie. fsb walla ma na 415. jednak trafiaja sie fajne sztuki :)

 

Chodzi oto czy złożyć Gigabyta na 945GC który lata z FSB ponad 300 i do niego założyć E2180 , czy założyć Galaxy i650 z 2140 i męczyć go napięciem żeby działał stabilnie na 3.0 ghz.

pierwsza sprawa to taka ze na 945 nie ma blokady pci express! wiec na te 300fsb musisz sporo podniesc pciexpress a raczej samo sie podnosci bo na auto sie zosatawia;)

 

wiec o stabilnosci nie ma mowy na takim fsb na 945.

 

a o procku napisali juz nie raz ze trzeba trafic cos dobrego albo kupic drozej wybieranego.:)

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to zapytam jeszcze tak , czy ktos jest wstanie procentowo określić ile sztuk 2180 będzie chulało na 3,0 Ghz a ile nie ??

 

Co do 945GC to 300 Fsb trzymie jak złoto ;) ... konfiguracja była taka - Celeron 430 1.8@2.7 , GIGABYTE GA-945GCMX-S2 , Ati Radeon 2400XT DDR3 , 1 GB DDR2 Kingmax 667 , Kolo korzysta z tego komputera od ponad miesiąca i nie zaliczył żadnej zwiechy a gra we wszystko co popadnie i na co pozwoli mu nieszczęsny Radek :P

Edytowane przez Ower_lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to zapytam jeszcze tak , czy ktos jest wstanie procentowo określić ile sztuk 2180 będzie chulało na 3,0 Ghz a ile nie ??

Jakie liczby padną w najbliższego totka?? Tutaj chyba nikt nie posiada kryształowej kuli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ... no dobra ... :D podejme ryzyko najwyżej sie wpierdziele i będe kombinował ;) wrazie czego na 2.7 muszą iść ;)

Taki urok tego sportu. Ja ostatnio miałem "legendarnego" 631 który za cholerę nie chciał wstać powyżej 3,3 GHz :) Nie wiem, może to wina dupnej płyty (Foxconn na 945 - sama w sobie całkiem fajna i tania). Mam teraz i tego 631 i dobrą płytę ale nie chce mi się przekładać bebechów - i tak sprzęt pojutrze idzie do szczęśliwca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech Ktos mi powie ze L2 Sie słabo kręcą :rolleyes: :lol: 1,2875v

Dołączona grafika

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Na screenie jest tylko 1 minutka, ale jestem w trakcie przeszukiwania :)... juz leci 6 minutek :)

 

Ps. spójrzcie jakie niskie tempy WYJĄTKOWO CHŁODNE sztuki.

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na cos TAKIEGO?? :lol2: :lol2: :lol2: B-)

 

Dołączona grafika

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Tylko 1,4875v, a mysle ze to i tak za duzo... 1,45 lub 1,4625 bedzie OK !!

EDIT:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
1,45v Orthos wywalil po 36 sekundach :P)

EDIT:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
1,4625v Orthos wywalil po 2:13 sekundach :P)
Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jeszcze na BOXe męczysz

Ja chce tego proca :D :D :D

 

Kiedy walla łapie?

Wiem ze chcesz... Twoj juz jest zapakowany... tylko wplac kase... i nie martw sie bo Twoj tez tyle zrobi :)

 

Chcialem pokazac ze L2 tez potrafi :)...

 

walla ma miedzy 400 a 410MHz wiec jak na L2 to BArdzo przyzwoicie :) !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nietypowa płyta główna oraz brany w ciemno E2140 M0

Wysoka temperatura może miec 3 powody:

-przedostatni bios

-przekłamania biosu

-źle posmarowany (mniej niż ziarnko ryżu, rozsmarowane dilerką na ihs) pastą AS Ceramiqe

oto screen:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche teraz pokreciłem i oto co wykreciłem

Dołączona grafika

 

 

Moja sztuka ma fsb walla na fsb 402 MHz. Jak ustwiam 401 to działa full stabilnie a jak 402 MHz to juz nawet monitor sie nie wlacza chocbym nie wiem jakie napiecia ustawial.

Teraz ide sie wykapac potem moze jeszcze troche pokrece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...