Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

dzis nabylem jednego 2140 dla mamy i mojej zonki :)

wiec proc robi sp 1m 400x8 na 1.5(wiecej nieprobowalem)

1.525 400 leci prime jakies 10 min i wywala

1.55 po 30 min ok-dlaej nie testowalem,bo brak czasu

z marszu ustawilem 420 i walik,jest gdzies miedzy 400-420 :)

chlodzenie boxik

 

teraz plyta p5b

1 drop czy jak to sie tam nazywa-PRZEOGROMNY!!!(jesli ktos z was ma pod reka linka,jak to zniwelowac prosze podac)

2 plyta piszczy i to strasznie(chyba ze zasilacz,jakies gowno tracerta)

 

dobry proc za dobra kaske :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby być pewnym, że proc i pamięć są stabilne potrzeba kilku programów. U mnie np. Orthos ok, 3dm 2k5 Cpu test ok, ale za każdym razem wysypywało mi się spi 32m. Okazało się, że mam zbyt ciasne timingi, te "teoretycznie mniej ważne". Jak już się dogadałem z pamięciami, to udało mi się zrobić coś takiego:

Dołączona grafika

Napięcie z biosu to 1,5875V (trochę na wyrost), biorąc pod uwagę moją płytkę, to wychodzi jakieś 1,55V w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby być pewnym, że proc i pamięć są stabilne potrzeba kilku programów. U mnie np. Orthos ok, 3dm 2k5 Cpu test ok, ale za każdym razem wysypywało mi się spi 32m. Okazało się, że mam zbyt ciasne timingi, te "teoretycznie mniej ważne". Jak już się dogadałem z pamięciami, to udało mi się zrobić coś takiego:

Dołączona grafika

Napięcie z biosu to 1,5875V (trochę na wyrost), biorąc pod uwagę moją płytkę, to wychodzi jakieś 1,55V w stresie.

napiecie troche spore,ale jeszcze w granicy bezpieczenstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem :wink: Poza tym w trakcie liczenia spi, obiążony jest tylko jeden rdzeń, którego temperatura nie przekracza na pewno 70C w CoreTemp 0.95. Na mojej płytce i tak się nie da niczego uwalić - na proc max 1,6V, a na pamięci 2,1V :wink: Tak w ogóle to Freezer się prawie w ogóle nie nagrzewa, na pewno dobrze go zamontowałem. Jak wyłączę kompa, to jedyne co jest ciepłe, to socket na płycie, reszta jest minimalnie cieplejsza niż otoczenie. Ciekawi mnie to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde to ja nie widze potrzeby zmiany chłodzenia z boxa skoro wy na innych macie takie wysokie temp...

 

Na napięciu 1.36v(płyta mi przekłamuje bo w biosie musze ustawiać średnio o 0.2v wyżej)proc podkręcony do 3ghz w idle'u mam 27-30 stopni,po 3h orthosa mam 54-55 stopni,cooler box,pasta as5,moim zdaniem przekraczanie 65 stopni to już katowanie proca...

 

Ide go chyba kręcić wyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde to ja nie widze potrzeby zmiany chłodzenia z boxa skoro wy na innych macie takie wysokie temp...

 

Na napięciu 1.36v(płyta mi przekłamuje bo w biosie musze ustawiać średnio o 0.2v wyżej)proc podkręcony do 3ghz w idle'u mam 27-30 stopni,po 3h orthosa mam 54-55 stopni,cooler box,pasta as5,moim zdaniem przekraczanie 65 stopni to już katowanie proca...

 

Ide go chyba kręcić wyżej :)

 

no to u mnie przy duzo wyzszym Vcore @ 3.3GHz + wyciag z budy ( 80 ) mam w stresie po 3h orthosa ~60°C ( bez wyciagu 65°C ) wszystko z podpisu

 

PS: @glorn jaki to proc?

PS2: screenshot or it never happened ;P

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde to ja nie widze potrzeby zmiany chłodzenia z boxa skoro wy na innych macie takie wysokie temp...

 

Na napięciu 1.36v(płyta mi przekłamuje bo w biosie musze ustawiać średnio o 0.2v wyżej)proc podkręcony do 3ghz w idle'u mam 27-30 stopni,po 3h orthosa mam 54-55 stopni,cooler box,pasta as5,moim zdaniem przekraczanie 65 stopni to już katowanie proca...

 

Ide go chyba kręcić wyżej :)

A to z core tempa czy czegos innego mierzone?

U mnie roznica miedzy odczytem z easy tune a CT to ok 5 stopni.

 

Bo u mnie kurcze jest wiecej na Ninji z fanderem przy procu 2.66@1.25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem przekraczanie 65 stopni to już katowanie proca...

:lol2: katowanie proca,czym sprawdzasz temp,sprawdzaj core temp 0.95 bo na innych programach temp. sa znacznie nizsze katowanie proca to 85-90 stopni przy paru godz orthosa a nie 65 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E2140,rev M0,temp sprawdzałem Intel thermal analysis tool i dla porównania everestem jak założyłem proca to pamiętam ,że po krótkim orthosie thermal analysis tool wskazywał ponad 85 a to dlatego ,że miałem źle założony cooler i komp sie resetował dlatego myśle,że temperatury w stresie rzędu 70-75 to katowanie proca.

 

Screena zamieszcze później bo wtedy nie zrobiłem go,zrobie 1h orthosa i dam screena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...