Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Która konfiguracja jest bardziej wydajna do gier:

- cpu: 2,7 GHz, ram: 960 MHz 5-5-5-15 2T

- cpu 2,88 Ghz, ram: 640 MHz 4-4-4-12 1T ?

Zdecydowanie druga... pamietaj ze nie beda to jakies kosmiczne roznice. Edytowane przez acrobat13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

333x9

Vcore 1.432V

Stress 75st.

 

Chyba wyluzowac juz troche, jak myslicie? ;P

 

Padaka a nie proc. Swoja droga dlaczego nie moge znalezc dobrych ustawien na fsb >350. 400x6 idzie ale zeby zrobic 400x7 czy 400x8 to nie wiem, musialbym chyba napiecie do 2V podniesc ;|

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która konfiguracja jest bardziej wydajna do gier:

- cpu: 2,7 GHz, ram: 960 MHz 5-5-5-15 2T

- cpu 2,88 Ghz, ram: 640 MHz 4-4-4-12 1T ?

2 opcja. Pamieci w grach nie graja takiej roli ... Zapusc 3dmarka a sam zobaczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 opcja. Pamieci w grach nie graja takiej roli ... Zapusc 3dmarka a sam zobaczysz

Trzeba by potestowac na grach tam gdzie kgraf ma wiekszą role niż proc a nie markach, ale mnie sie wydaje jk Venom że 1 ciut lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16M unlimited

 

?. 6'37.812 - Yogi311 - E2140 418x8, Abit IP35 (P35), mem @522MHz 4-4-4-4 (dual DDR2) | SCREEN

 

32M unlimited

 

?. 14'22.703 - Yogi311 - E2140 418x8, Abit IP35 (P35), mem @522MHz 4-4-4-4 (dual DDR2) | SCREEN

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie napiecie moge dac maksymalnie na procka ( 2160 ) zeby go nie spalic? komputer smiga 24/7, chlodzenie mam dobre, bardzo dobre wiec nie mam czym sie martwic o temperatury. Czy istnieje szansa ze procesor sie uszkodzi przy np 1.7v? bo to dla niego za duzo? etc? czy jak sie juz uszkodzi to gwarancja nie przepadnie czy bede mogl dostac nowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje boje z e2160

 

wczoraj wgrałem najnowszego biosa do abita ip35e a następnie zmieniłem wszystkie wentylatory w ( 3 x 1200rpm) budzie na 3 sztuki ponad 1500obrotowe dorzuciłem też 2 które mają być na boku nie śmiać się ścianka boczna jeszcze nie wróciła z przeróbki wygląda to tak prowizorycznie :

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...4af3cd4da5.html

 

jak przyjdzie bok obudowy to te 2 wentylatory będą chłodzić mostki płyty i gpu .

 

i zacząłem kręcić bez tych 2 wiatraków prowizorycznych na codzień wszystko wygląda (24/7) tak :

 

3330mhz

370 x 9

dram speed : 1:1.25 (930mhz)

pci express frequency 100

cpu core voltage 1,4225v

ddr 2 voltaege 2,20v

cpu vtt voltage 1,35v

ich 1,50v voltage 1,50v

mch 1,25v voltage 1,450v

 

więc ustawiłem wszystko tak :

 

3420mhz

380 x 9

dram speed : 1:1.25 ( 950mhz)

pci express frequency 100

cpu core voltage 1,4625v

ddr 2 voltaege 2,30v

cpu vtt voltage 1,45v

ich 1,50v voltage 1,55v

 

komp chodził 3h na orthosie bez żadnego zwieszenia , potem poszedłem spać i niestety rano komp był już zresetowany icon_sad.gif mostki na płycie są ciepłe a ja nie mam jeszcze ustawionych odpowiednio wentylatorów , może ktoś się podzielić swoim ustawieniem zakładki soft menu interesuje mnie ustawienie 370 x 9 na e2160 i więcej

 

myślę ewentualnie nad wymianą freezera na blue orba 2 który będzie dodatkowo owiewał mostki i ponoć na maksymalnych obrotach jest dużo lepszy od freezera

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 24/7 nie proponowalbym przekraczac 1,45v na boxie, i jakies ~1,55v na czyms lepszym [mowa o napieciu wyswietlanym w cpu-z, nie w biosie, bo moze byc vdrop]

moge mieic mugena scythe ale nie wiem czy brac od brata bo... procek smiga aktualnie 6x400 na default.. bo na wiekszym fsb mam wieksza wydajnosc, imho o wiele gorsza mam na przyklad na 333x7 etc dlatego fsb musi byc jak najwieksze ( normalka ) a moj procek ma dziwna przypadlosc..albo mam 6x400 albo 9x400 :P inaczej nie wstaje.. tylko na 9x400 potrzebuje 1.7v gdzies no i z mugenem temp smigala na 70 stopni w stresie wiec dawal rade, w ile okolo 55.. wiec co o tym myslisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by potestowac na grach tam gdzie kgraf ma wiekszą role niż proc a nie markach, ale mnie sie wydaje jk Venom że 1 ciut lepsza.

 

2941650[/snapback]

od kiedy wydajnosc 3dmarka przeklada sie na wydajnosc w grach?

 

Jest pewnym stalym wyznaczikiem wydajnosci. Mozna juz o cos sie zaczepic i do czegos porownac. Wiadomo najlepiej testowac w grach.

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy to normalne - chłodzenie BOX (EIST wł.)

9x333 (3000) v1,3250 (VID) IDLE - 21st , STRESS - 56st

8x400 (3200) v1,3875 IDLE - 29st , STRESS - 66st

 

Czy w moim przypadku BOX nie daje rady, czy jest taka różnica temperatur przez różnice vcore (0,0625)

 

Chciałbym iśc dalej, ale przy 3400 już jest 75st :/

Chce dołożyć 8800gt, czy będzie duża różnica między 3ghz, a 3,2 bo 10st kosztem 200mhz to chyba dużo...

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy to normalne - chłodzenie BOX (EIST wł.)

9x333 (3000) v1,3250 (VID) IDLE - 21st , STRESS - 56st

8x400 (3200) v1,3875 IDLE - 29st , STRESS - 66st

 

Czy w moim przypadku BOX nie daje rady, czy jest taka różnica temperatur przez różnice vcore (0,0625)

 

Chciałbym iśc dalej, ale przy 3400 już jest 75st :/

Chce dołożyć 8800gt, czy będzie duża różnica między 3ghz, a 3,2 bo 10st kosztem 200mhz to chyba dużo...

0.0625v dla procka to sporo. twoje temperatury na 3.2 sa znosne, wiec mozesz spokojnie na tym pracowac. po prostu pamietaj, zeby nie przekraczac 70st czy jakos tak (juz wczesniej bylo wspominane wiele razy). 200mhz to sporo, wiec nie masz co sie zastanawiac, tylko tak zostawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adam ja mam b. podobne temperatury tez na boxie i tez na ustawieniach 8x400 z tym, ze mam troche nizsze napiecie ... takze jak zainstalujesz karakorum to daj znac, gdyz tez sie nad nim zastanawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na codzień też mam ustawione 8x400 na napieciu 1,375v i temp. 30C w spoczynku oraz 57/58 w stresie na chłodzeniu jak w sigu, wiec mysle ze jak zmienisz chlodzenie to bedzie chłodniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do temp to w sumie zalezy od procesora,czujnika i chłodzenia.Ja na E2160@3300Mhz 1.525V mam maksymalnie 67 stopni w orthosie oraz w idlle 26-28 stopni na Noctua NH-U12P ze skreconym wentylem na zaledwie 700obrotów(niesłyszalny).Polecam te chłodzenie ,jest warte kazdej złotówki.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy to normalne - chłodzenie BOX (EIST wł.)

9x333 (3000) v1,3250 (VID) IDLE - 21st , STRESS - 56st

8x400 (3200) v1,3875 IDLE - 29st , STRESS - 66st

 

Czy w moim przypadku BOX nie daje rady, czy jest taka różnica temperatur przez różnice vcore (0,0625)

 

Chciałbym iśc dalej, ale przy 3400 już jest 75st :/

Chce dołożyć 8800gt, czy będzie duża różnica między 3ghz, a 3,2 bo 10st kosztem 200mhz to chyba dużo...

uhm ja na boxie przy 3200 lapie w orthosie 77 stopni po zamontowaniu wentylatora w obudowie, wczesniej bylo gorzej

a przy 3400 to mam grubo ponad 80 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge mieic mugena scythe ale nie wiem czy brac od brata bo... procek smiga aktualnie 6x400 na default.. bo na wiekszym fsb mam wieksza wydajnosc, imho o wiele gorsza mam na przyklad na 333x7 etc dlatego fsb musi byc jak najwieksze ( normalka ) a moj procek ma dziwna przypadlosc..albo mam 6x400 albo 9x400 :P inaczej nie wstaje.. tylko na 9x400 potrzebuje 1.7v gdzies no i z mugenem temp smigala na 70 stopni w stresie wiec dawal rade, w ile okolo 55.. wiec co o tym myslisz?

 

Poratujcie bo nie wiem co robic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh barzdiej chce wiedziec jak mocno moge gnebic moj procek.. gdzie jego granica 24/7? Slyszalem ze moge miec i napiecie 2v byle temp miec ok :D..

 

 

FSB? Co powiesz ze przy 9x200 mam odczyt apmieci 6k/zapis 5k a kiedy zrobie 6x333 to mam 8k zapis 7k odczyt? Wiec roznica jest i to 30%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh barzdiej chce wiedziec jak mocno moge gnebic moj procek.. gdzie jego granica 24/7? Slyszalem ze moge miec i napiecie 2v byle temp miec ok :D..

omfg gdzie słyszałeś że możesz dać 2v na proc bez konsekwencji dla procesora czy mobo.

Kiedys uważałem że 1.5v na proca jest bezpieczne ale po małych przejściach z moim E4500 nie dam już nigdy więcej na procesor na stałe ponad 1.45v. I maks 1.6v na krótkie testy. Tempy oczywiście 65*C to dla mnie maks + 15 * z tj 100* (80*)

 

 

FSB? Co powiesz ze przy 9x200 mam odczyt apmieci 6k/zapis 5k a kiedy zrobie 6x333 to mam 8k zapis 7k odczyt? Wiec roznica jest i to 30%.

to wyniki przy takich samych Mhz na pamięciach bo widzę że przy 6x333 jest 200Mhz więcej na procu. Zmień strap na mobo bo przy 333 fsb zmienia Ci pewnie na gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowalem juz roznie i lipa :( wiec mowisz ze 1.6 niezbyt? Wiec nie bede mogl mojego na 3.6ghz na stale puscic? :( co za lipton :(

oj 1.6v na codzień pod Windą to niezbyt i to bardzo :) . Ustaw 1.45v zobacz ile pójdzie , dobierz maks dla proca i pamięci razem jak bedziesz miał 3.2-3.3 G na procu i wysokie fsb + wysoko pamięć to i tak gra gitara. Wyżej juz różnica jest na E2xxx raczej mało odczuwalna w grach , szkoda męczyć proca na codzień na wysokim v imho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko:

Mój EP35C-DS3R chodzi na 9x334 i napięciu 1,426V, wolałem mieć jak w podpisie 8x376 ale Orthos głupieje i pokazuje mi wtedy mnożnik 9x376!!!

Drugą sprawą to po czytaniu tej lekturki zachciało mi sie takiego ustawienia - aby w czasie przeglądania netu komp zrzerał mniej prądu a podczas rozgrywek mial go tyle ile potrzeba!!!!

Wyszło więc aby pozostać przy mnożniku 9x (wtedy tylko działa HEIST) i pozałączać te wszystkie "wspomagacze HEIST i C1E .... i tu mnie właśnie złapało. Dałem aby automatycznie dobierał sobie napięcia i .... chodząc po necie co prawda mnożnik mi spada ale napięcie stale daje 1,402V.... a chciałem zaoszczędzić na prądzie ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na Gigabytach tak jest że napięcie spada tylko jak v proca w Biosie nie jest ustawione wyżej niż VID proca , nie jestem pewien czy ustawienie wyższego FSB nie ma dodatkowo też cos z tym wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...