Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

oj 1.6v na codzień pod Windą to niezbyt i to bardzo :) . Ustaw 1.45v zobacz ile pójdzie , dobierz maks dla proca i pamięci razem jak bedziesz miał 3.2-3.3 G na procu i wysokie fsb + wysoko pamięć to i tak gra gitara. Wyżej juz różnica jest na E2xxx raczej mało odczuwalna w grach , szkoda męczyć proca na codzień na wysokim v imho.

dobra thx za pomoc pobawie sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem po testach ze zmiana z VTT z AUTO na manualne wartosci, rzedu 1.250 spowodowala spadek stabilnosci platformy. Domniemam z tego powodu ze wartosci automatycznie ustawianego VTT moga siegac znacznych rozmiarow. Czy REGULA jest zeby VTT ustawiac recznie (sa opinie zeby dojechac max do 1.5V) i trzymac sie jakis doswiadczalnie zdobytej wiedzy nt. szkodliwosci VTT na CPU i jego zywotnosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem kategorię LC2.66 bo była mało popularna.

 

Zainstalowałem sysa. Walczę o LC3.2, do tej pory osiągnąłem 7.03.xxx przy ~1060 5-5-5-15. Ciężko kręcić czasy bez porządnych memek...

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pobawiłem ze swoim prockiem i na razie dobiłem do 3,5GHz na napięciu 1,52 V .

Więcej na razie nie da rady, bo za duże temperatury.

 

Tyle ze z tej zabawy za wiele nie wynika (co najwyzej tyle ze lubisz duze cyfry)

wlacz tylko na 5min orthosa "Small"

a zobaczysz ze na tym napieciu nawet 3,4ghz nie zrobi stabilnie ;-)

(zakladam ze wysypie sie nie dluzej jak po 120sek)

 

PI poprostu nie nadaje sie do testowania stabilnosci Procesora

 

przekonalem sie o tym gdyz moj robi ponad 3,6ghz na podobnym napieciu do twojego

ale tylko w probkach PI albo Valid

a w orthosie jest problem zeby utrzymac go stabilnie na poziomie 3,4 - 3,45ghz

 

sam obadaj te sytuacje a dojdziesz do podbnych wnioskow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

delekta87 - masz full table 3,5ghz czy tylko w super pi ???

 

Strongmen - jakiego v używasz na codzień ???

 

mój lata na 3420mhz przy 1,425v 24/7 :

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...f67c9aed12.html

 

właśnie z orhtosem jest problem przy 3510 mhz wytrzymał najdłużej 2 godziny i 30 minut a potem się wysypuje nie wiem czy to za duże napięcie czy temperatura :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż wyniki pozostały takie, jakie były. Benchowanie przedwcześnie zakończyła... śmierć Cruciali.

Jak narazie to koniec... ale ja wrócę :blurp:

 

Miejsce 3# LowClock 3.2Ghz

Miejsce 1# Unlimited 16M

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oświećcie mnie bo jush nie daje rady ;) !!!

 

1. standardowo podkręcamy podnosząc napięcie proca oraz pamięci, wyłączamy funkcje C1E i EIST, jest jeszcze PCI, PCIe, MCH i FSB ale kto to rusza???

ustawiając np. 9x375 na 1.425V proc i 2,1 pamięci pojawiają się cztery różne oznaki:

a. komp restartuje od razu

b. komp przelicza pamięć, trochę myśli po czym blue screen i reset

c. komp ładuje się do logo windy po czym reset

d. komp załaduje się normalnie ale po załączeniu orthos'a wywala błąd!!!

 

i jak reagować na takie dolegliwości??? Są jakieś recepty np. podnieś napięcie mostka północnego (MCH) lub PCIe..... czy w takich przypadkach chodzi tylko o więcej papu dla proca???

Po prostu nie wiem czy jak mnie wywala z orthos'a to mam dać więcej procowi czy raczej kombinować z innymi ustawieniami, bo może równoznaczne jest (1,55V = 1.45V, +0,1V MCH. +0,1VFSB)????

 

2. Tu inna bajka, bo sam nie wiem dlaczego dążyć do jakiejś granicy proca - najbardziej podobało by mi sie ot takie cudo.

W iddle czyli normalna praca (dokumenty, net itp.) komp pobiera mniejsze ilości prądu, ew. działa na mniejszym mnozniku (jeśli to jest oszczędność) ogólnie się nie wysila ale.....

jeśli puścimy mu kodowanie, gierkę lub coś bardziej wymagającego to sam sobie skacze do naszego podkręconego proca i działa na "wysokich" obrotach!!! Po czy znowy odpoczywa w necie!!!

 

Takie Świąteczne marzenia mam, bo pogody to nie ma ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chmmm, czy marna sztuka???? nie dopuszczam takiej myśli ;)

3Ghz jakoś wyrabia na 1,375v bodajże 8x376 stabilnie, nie jest to chyba jakaś straszna padaka tylko, że próby przeskoczenia na 3,1 czy 3,2 GHz to już prądu trzeba dać pewniw koło 1,45-1,55V i tu się zastanawiam czy przypiekać prądem czy może właśnie podnieś te MCH, FSB czy PCIe???

 

@Venom - odnosząc się do pkt. 2 napisałeś, że u Ciebie tak to działa ...

mógłbyś coś przybliżyć??? Bo z tego co wiem to lecisz na mnożniku 9x tylko jak z resztą??? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pomysł to nic specjalnego.

Wymiana wentylatora na radiatorze na wentylator z większymi obrotami. Dołożenie 2 wentylatorów z w okolicy CPU. Efekt niestety piorunującego nie mam teraz wytrzymuje ok 4-5 min zanim dojedzie do 85 stopni. Niestety musiałem przy tym zdjąć radiator i wymienić pastę wiec jest teraz nie wygrzana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chmmm, czy marna sztuka???? nie dopuszczam takiej myśli ;)

3Ghz jakoś wyrabia na 1,375v bodajże 8x376 stabilnie, nie jest to chyba jakaś straszna padaka tylko, że próby przeskoczenia na 3,1 czy 3,2 GHz to już prądu trzeba dać pewniw koło 1,45-1,55V i tu się zastanawiam czy przypiekać prądem czy może właśnie podnieś te MCH, FSB czy PCIe???

Musisz podniesc vcore... niestety mch,fsb pcie nic ci nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli sprawa podkręcania to tylko "papu" dla proca?!!!

 

dziwne jest też, to iż w biosie ustawiłem 1,425V, CPU-z pokazuje oki czyli tą samą wartość jednak po załączeniu Orthos'a wartość ta w CPU-z spada do 1,402??? To co niby daję mu wieksze napięcie ale on i tak sobie bierze ile mu sie wydaje i wywala się na "twarz"??? Dać komuś dwie bułki a on zje jedną i powie, że głodny!!!

 

co do samego proca to dziwny jest, 8x376 robi stabilnie na 1,375V a 8x398 nie dłużej niż 2-3 minuty na 1,425V - ciągle mu mało???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż wyniki pozostały takie, jakie były. Benchowanie przedwcześnie zakończyła... śmierć Cruciali.

Jak narazie to koniec... ale ja wrócę :blurp:

 

Miejsce 3# LowClock 3.2Ghz

Miejsce 1# Unlimited 16M

wiem co czujesz, na szczescie jest gwarancja nie ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli sprawa podkręcania to tylko "papu" dla proca?!!!

 

dziwne jest też, to iż w biosie ustawiłem 1,425V, CPU-z pokazuje oki czyli tą samą wartość jednak po załączeniu Orthos'a wartość ta w CPU-z spada do 1,402??? To co niby daję mu wieksze napięcie ale on i tak sobie bierze ile mu sie wydaje i wywala się na "twarz"??? Dać komuś dwie bułki a on zje jedną i powie, że głodny!!!

 

co do samego proca to dziwny jest, 8x376 robi stabilnie na 1,375V a 8x398 nie dłużej niż 2-3 minuty na 1,425V - ciągle mu mało???

Mam to samo, tylko moj do 3ghz potrzebuje 1,362 z biosu a do 3,1 albo 3,2 to juz nie wiem ile chce, ale sobie odpuscilem, bo za duzo... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem co czujesz, na szczescie jest gwarancja nie ? :D

Ach, gwarancja :rolleyes: Przy odrobinie szczęścia załapię się na stare dobre D9GMH.

 

cm812 - nie ma jak vdrop, prawda? ;) Przy takim chłodzeniu wpakuj mu z 1.6V i zobacz ile potrafi. Będziesz wiedział na czym stoisz.

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisałem że mam zamówiony nowy Pentak HP-120 Karokorum, dzisiaj zamontowany oto wyniki:

 

Pasta AS5, procek E2160 (vid 1,3250)

 

9x333@1,3250 (3ghz)

BOX idle (6x333) 23st

stress (9x333) 56st

Pentagram - brak testów

 

8x400@1,3875 (3,2ghz)

BOX idle 29st

stress 66st

Pentagram@1000rpm (minimalne obroty na kontrolerze, przy obrotach max=2100 różnica 2st)

idle 24st (5stopni)

stress 55st (11st)

 

Podsumowanie: 3,2ghz@1,3875 Pentagram = 3,0ghz@1,3250 BOX

 

Może jeszcze coś spadnie, bo AS5 świerzutka

Jak interesują was jeszcze jakieś testy to mogę porobić.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16M Low Clock 3,20GHz:

?. 7'15.203 - BArt_X - E2160 (356x9), EVGA nForce 650i Ultra (650i Ultra), mem @388MHz 5-4-4-12 (dual DDR2) | SCREEN

 

16M Unlimited Clock:

?. 6'50.766 - BArt_X - E2160 (382x9), EVGA nForce 650i Ultra (650i Ultra), mem @382MHz 5-4-4-12 (dual DDR2) | SCREEN

 

32M Unlimited Clock:

?. 14'45.187 - BArt_X - E2160 (382x9), EVGA nForce 650i Ultra (650i Ultra), mem @382MHz 5-4-4-12 (dual DDR2) | SCREEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, tylko moj do 3ghz potrzebuje 1,362 z biosu a do 3,1 albo 3,2 to juz nie wiem ile chce, ale sobie odpuscilem, bo za duzo... ;]

A tam, za dużo :D Ja mojemu zapodawałem 1,8V na Sonic Tower na pasywie :D Pocisnął 3600 MHz ale w orthosie się sypał po 15 sekundach <lol>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chmmm, czy marna sztuka???? nie dopuszczam takiej myśli ;)

3Ghz jakoś wyrabia na 1,375v bodajże 8x376 stabilnie, nie jest to chyba jakaś straszna padaka tylko, że próby przeskoczenia na 3,1 czy 3,2 GHz to już prądu trzeba dać pewniw koło 1,45-1,55V i tu się zastanawiam czy przypiekać prądem czy może właśnie podnieś te MCH, FSB czy PCIe???

 

@Venom - odnosząc się do pkt. 2 napisałeś, że u Ciebie tak to działa ...

mógłbyś coś przybliżyć??? Bo z tego co wiem to lecisz na mnożniku 9x tylko jak z resztą??? ;)

marna sztuke to ja dostalem ;/ na 2.66/2.70 moj e2180 przy napieciu ponizej 1.4 wywalal bledy w orthosie po 1 sek (przy 1.350) zas na 1.375 po okolo 10-15min, dopiero 2.7ghz na 1.4v jest stabilne(300x9) powyzej 300 owszem przejdzie post ale wywali sie przy ladowaniu windy a nie chce go katowac za duzym napieciem na boxie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marna sztuke to ja dostalem ;/ na 2.66/2.70 moj e2180 przy napieciu ponizej 1.4 wywalal bledy w orthosie po 1 sek (przy 1.350) zas na 1.375 po okolo 10-15min, dopiero 2.7ghz na 1.4v jest stabilne(300x9) powyzej 300 owszem przejdzie post ale wywali sie przy ladowaniu windy a nie chce go katowac za duzym napieciem na boxie :(

chyba zartujesz.... tak zle to nie moze byc... podnies napiecia na SB, NB i VTT i powinno zasmigac. az takiego slabego OC nie mozesz miec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wtrącę.Czy będzie jakaś różnica w wydajności jeżeli bym zmienił swoją płytę Abit KN9 i proca Athlona X2 3600@2850 na płytę Abit IP35-E i proca Core Duo 2160????Czy będzie odczuwalna różnica.

Chciał bym za jakiś czas jak dorwę kaskę zmienić proca na jakiegoś Core 2 Duo 8XXX,ale nie wiem kiedy to nastąpi :(

Jestem w zielonych,więc nie mam pojęcia o Intelu. :oops: :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wtrącę.Czy będzie jakaś różnica w wydajności jeżeli bym zmienił swoją płytę Abit KN9 i proca Athlona X2 3600@2850 na płytę Abit IP35-E i proca Core Duo 2160????Czy będzie odczuwalna różnica.

Chciał bym za jakiś czas jak dorwę kaskę zmienić proca na jakiegoś Core 2 Duo 8XXX,ale nie wiem kiedy to nastąpi :(

Jestem w zielonych,więc nie mam pojęcia o Intelu. :oops: :oops:

Ja sugerowałem się wielkim testem procesorów z egieldy przy przesiadce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zartujesz.... tak zle to nie moze byc... podnies napiecia na SB, NB i VTT i powinno zasmigac. az takiego slabego OC nie mozesz miec.

sb io power mam na 1.6 / vtt 1.250 badz 1.2 cociaz to raczej powinno byc na auto natomiast nb jesli sie nie myle na 1.350 badz 1.375 dodam ze zworka na moim neo jest na 266 na 333 nie wstaje pomimo zmian mnoznikow i napiecia procka (reset cmos po zmianie zworki tez nie pomogl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB 390

Mnoznik x7

VTT AUTO/1.25/1.30/1.35/1.45

NB 1.40-1.60

SB 1.6-1.8

SB core 1.15

Vcore up to 1.675

 

Sprobowalem kazdych z tyhc ustawien (tzn na pewno nie kazdych bo wyjdzie ich z kilkadziesiat jak nie wiecej) ale juz nie mam sil. Probowalem orientacyjnie wychwycic co jest waskim gardlem. I nic, po 2s blad orthosa. Nie natrafilem na najdrobnieszy znak (np wydluzenie pracy orthosa) zeby wiedziec w czym problem

 

Koniec o/c?

 

pozdrawiam i pomocy ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sb io power mam na 1.6 / vtt 1.250 badz 1.2 cociaz to raczej powinno byc na auto natomiast nb jesli sie nie myle na 1.350 badz 1.375 dodam ze zworka na moim neo jest na 266 na 333 nie wstaje pomimo zmian mnoznikow i napiecia procka (reset cmos po zmianie zworki tez nie pomogl)

wrzuc zworke na 200 i podnies w biosie na fsb na 300, z napieciami dojedz na tych podzespolach do ostatniego "bialego" napiecia i sprawdz pamiec, moze pamiec za wysoko sie kreci i nie ma wystarczajacego napiecia. tak na wszelki wypadek na poczatek daj jej 1:1 i zobacz czy wstanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...