Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

@Spec-kom, IMO żaden, te modele fortronów mają mocną linię 5V na rzecz 12V, która w nowszych sprzętach jest "ważniejsza", a Trust... to tylko Trust.

edit: kup taki - http://allegro.pl/item349596271.html - niekoniecznie z obudową :D i uważaj żeby nie wziąć przypadkiem FEELa.

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7h Orthos'a , zaczęło się 3 okrązenie więc przerwałem. Temperatura max jaką widziałem to 68* już na 7h więc jest stabilny.. czyli przy niskim napięciu więc jest OK. Jeszcze popróbuje z timingami pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Gdzieś podział mi się post w tym temacie, także napiszę ponownie.

 

GA-G31M-S2L

 

czy

 

GA-P31-DS3L

 

Przedział cenowy ten sam, z tą różnicą że G31M ma zintegrowaną grafikę i jest na standardzie mATX(co nie pasuje mi za bardzo).

 

I do tego:

 

Scythe Samurai

OCZ Vanquisher

Karakorum

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka. Wiem, że zadam trochę głupie pytanie, ale czy ktoś wie jak E2160 się teraz kręcą?? W miarę dobre sztuki się teraz trafiają, czy padaki??

Oj różnie, mój leci z 1,8 na 2,7 bez podnoszenia napięcia i boxowe chłodzenie :) temperaturka w normie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EP35-DS3 2160

 

Bez podnoszenia napięcia idzie na 2700, wyżej nie chce nawet na 1.5v. Podnosiłem również napięcie fsb i nb o .3v ale nic to nie dało, próbowałem zarówno na mnożniku 8 jak i 9.

 

Jakieś rady?

 

 

E... Czy pamięci idą synchronicznie? Czuję się jak kompletny idiota, to mój pierwszy z platformą intela.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moj lecial na def na 3.0, a max ujrzalem winde przy 4.0 ( na wc zeby nie bylo). i proc 1 z brzegu ze sklepu. to jest loteria jak juz bylo niejednokrotnie wspominane na calym forum. raz sie trafia padaka a raz sie trafia hiper mega sztuka ;)

a pamieci jezeli dobrze mysle to ida synchronicznie.

Edytowane przez osa512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EP35-DS3 2160

 

Bez podnoszenia napięcia idzie na 2700, wyżej nie chce nawet na 1.5v. Podnosiłem również napięcie fsb i nb o .3v ale nic to nie dało, próbowałem zarówno na mnożniku 8 jak i 9.

 

Jakieś rady?

 

 

E... Czy pamięci idą synchronicznie? Czuję się jak kompletny idiota, to mój pierwszy z platformą intela.

chyba nikt Ci nie jest w stanie pomóc z tym prockiem, skończył się i tyle :sad: ostatnio bawiłem się celkiem 420 i to samo. 2,8Ghz i koniec, nawet stawanie na głowę nie pomagało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość spec-kom

Witam

miałem problemy z temperaturą na Procku 2160 dual core bo paste nałożyłem na cooler zamiast na Procka i miałem temperatury 32-38 st C w idle i mnie to dziwiło bo miałem Celerona D 352 D0 3215mhz i w Idle na gorszej paście miał 30 St C,no wiec zdjąłem cooler ,wyczyściłem ,nałożyłem paste na Procka(cieniutką) Artctic Silver i złożyłem i teraz temperatura w Idle to 25-28St C,więc pasta ma duże znaczenie ale zależy jak sie ją nakłada i gdzie sie ją nakłada

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16M 3.2G mała poprawka:

?. 6'56.172 - buuren - E2140 (8x400), DFI Blood Iron (P35), memki @500MHz 4-4-4-4 (dual DDR2) | SCREEN

 

16M unlimited:

?. 6'26.156 - buuren - E2140 (8x437), DFI Blood Iron (P35), memki @546MHz 5-5-5-5 (dual DDR2) | SCREEN

 

tutaj dość dużo można poprawić ;)

 

i 1M :

16.468s

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EP35-DS3 2160

 

Bez podnoszenia napięcia idzie na 2700, wyżej nie chce nawet na 1.5v. Podnosiłem również napięcie fsb i nb o .3v ale nic to nie dało, próbowałem zarówno na mnożniku 8 jak i 9.

 

Jakieś rady?

 

 

E... Czy pamięci idą synchronicznie? Czuję się jak kompletny idiota, to mój pierwszy z platformą intela.

O dzielnikach nie zapomniałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

61* Max na napięciu na screenie na 1000rpm.

51* Max na 1.46 @ 3.2 1000rpm.

 

Na procu siedzi Karakorum.

 

Ps. Chrzanię to, od teraz wyznacznikiem stabilności będzie dla mnie 32m ;)

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...