Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, doradźcie mi bo już nie mam siły. Mam e2180 (wszystko jak w sigu). Pewnie pamięci są najsłabszym elementem tego zestawu ale chodziły na 4-4-4-12-reszta AUTO na 840 MHz 2,0V. Procesor na 280x10 (pamięci 280x2,5=700 CL4) chodzi bez problemu ale już na 290x10 już nie... Pamięci próbowałem nawet do 2,2V CL5, podnosiłem napięcia pcie, fsb, mch do +0,2, procka nawet na 1,5 V ale za żadne skarby nie pójdzie na 2,9 GHz. Moim celem było chociaż 3GHz więc o co chodzi? Czyżby taka padaka mi się trafiła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez sie stalem posiadaczem E2160 :) mysle ze szczesliwym ;)

na napieciu 1,37V robi 3150MHz, na 1,41V robi 3300 ale orthos sie wysypuje ... ogolnie to czuc roznice po przesiadce z AMD X2 6000 :) ...

 

Macie moze sposob zeby jednak stabilnie chodzil na 3300 ?? na 3150MHz temp w orthosie mam jakies 56-58* wiec jeszcze troszke zapasu jest ... Myslicie ze moge jeszcze podniesc napiecie do np. 145V ?? Jest sens ? :)

 

Pozdrawiam wspolposiadaczy Pentiumow Dual Core ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo

 

Moje wyniki z pdc 2140:

Dołączona grafika

 

I tu mam problem z HWMonitor. Trochę wyższe temp pokazuje niż reszta(prawie jednomyślnie). Dopiero jestem na 68 stronie tematu, i tam mogłem wyczytać że HWM przekłamuje.

 

PS. Jaki miernik polecacie z Allegro( z tańszych) by odczytywał temp i napięcia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli on sobie z czymś nie poradzi to zmywaczem do paznokci (aceton) i póxniej spirytusem wyczyścić

Pięknie dziękuję koledze Verter, radiator znowu jest piękny ;)

 

Taka ciekawostka. Intel Thermal Analysis Tool stresuje CPU dużo bardziej od Orthosa O_o. Przy ustawieniu obciążenia 100% na oba rdzenie od razu wyskakuje 70*, na Orthosie Max 63*.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się dojść do ładu z prockiem , po oc narazie 10 min orthosa ale już temperatura zatrzymała się poniżej 70C więc wątpie żeby przekroczyła 75-80C , domyślam się że radiator nie zabierał ciepła od procesora przez słaby docisk (najdziwniejsze jest to że założyłem tak samo jak zawsze i działa) . Czemu zamiast tych tandetnych bolców intel nie użył śrubek to nigdy nie zrozumiem [;

 

EDIT

2h 40min max temp 74C czyli jestem w domu ^^,

 

@demolka ocean

ładny wynik,zanim wykupisz miernik to mierz temperaturę w core temp bo najmniej podobno przekłamuje

Edytowane przez M@TI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo

 

Moje wyniki z pdc 2140:

 

I tu mam problem z HWMonitor. Trochę wyższe temp pokazuje niż reszta(prawie jednomyślnie). Dopiero jestem na 68 stronie tematu, i tam mogłem wyczytać że HWM przekłamuje.

 

PS. Jaki miernik polecacie z Allegro( z tańszych) by odczytywał temp i napięcia??

 

Kolego radzę pomierzyć napięcia bo te w Evereście masz niezbyt ciekawe - zwłaszcza 5 i 12V.

 

@all

Mój E2160 spokojnie robi 3,15GHz@1,35V (programy pokazują 1,31V), na standardowym napięciu robi 3GHz. Max udało mi się go puścić 3,6GHz@1,6V ale po kilku sekundach Orthosa temp wskoczyła powyżej 60C - nie miałem czasu sprawdzić czy zrobi 3,6 na mniejszym napięciu.

 

Dołączona grafika

 

Pozdro!

Edytowane przez karol-s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blizzor przed testowaniem tych pamieci zmienilem bios na 1.8. Sprawdzalem kazda kosc osobno i na koniec sprawdzilem je razem (w dualu ofc). Testy robilem SuperPI dawka 32M. Wyniki pozytywne zadnych bledow. Timingi "4-4-4-15-38-5-5-5" dzilenik ustawiony na auto (800MHz).

Dołączona grafika

Wiec chyba jednak jest to wina procka, chyba ze wchodzi w gre to ze zmienilem bios i lepiej prowadzi pamieci w co watpie. Pobawie sie jeszcze pamieciami sproboje je podkrecic do ~930MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem kumplowi kompa:

MSI neo 2 fr,Palit 9600GT,2x1gb OCZ Platinum 4-5-4-15,e2180,Modecom MC 400w.

Bios 1.4

Zworka na 266 podkręcony na 2800mhz.Ram 840mhz

cpu voltage 1.350

memory voltage 2.10

vtt auto

nb voltage 1.300

sb i/o power 1.5

sb core power 1.05

Sterownik do karty 174.74

Problem polega na tym,że mniej więcej po 2h gry zanika obraz wentylatory się kręcą komp nie reaguje.Pomaga restart.

Karta raczej się nie przegrzewa.Max na procesorze po katowaniu orthosem to ok60*.

Na razie zdjąłem z procesora wentyl i przesmarowałem od nowa pastą.Pozamieniałem pamięci w slotach..

Gdzie szukać przyczyny,co jeszcze mogę zdziałać??

Pytam też w dziale o płycie gł.

Na domyślnych taktach procesora i pamięci jest ten sam efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myslalem... sprawdzilem dzisiaj w nocy mem testem, pamieci na dzielniku auto (800MHz) timingi 4-4-4-15-38-5-5-5 napiecie 2,20 i ALL OK. przez 9h nie wywalilo.

Potem je pokrece zobacze co z nich wyciagne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na co dzień mogę dać dla E2160 napięcie rzędu 1.5-1.6V, pomimo, że temp. będą w normie? Mocno zwiększę ryzyko spalenia?

 

Chłodzenie Pentagram HP-120 AlCu Karakorum, pasta AS 5, ok. 55-56-57*C w stress'ie na napięciu BIOS'owym 1.57V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co jest grane? - mam e2180 + gigabyte p35 ds3+ ocz platinum rev2 cl4. Jak zmieniam w biose napięcie procka to w CPUID z Everesta nic się nie zmienia - nawet w zakładce biosu która pokazuje napięcia ciągle jest taka sama wartośc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ddadam a jak wychodzisz z biosu to klikasz SAVE AND EXIT czy samo EXIT? musisz kliknac save :PP. Jesli to nie jest problem to moze zmien bios, nie wiem co i jak z ta plyta ale to napewno wina plyty, jak zmiana biosu nie pomoze to pytaj sie w dziale o tej plycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie krotkie pytano :P, jak sie podkreca pamieci to duza role robia alpha timingi? tzn. jak sie podkreca to trzeba sporo luzowac alphy?.

Edytowane przez ziarko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie krotkie pytano :P, jak sie podkreca pamieci to duza role robia alpha timingi? tzn. jak sie podkreca to trzeba sporo luzowac alphy?.

na msi luzuje sie zazwyczaj tylko pierwsza alphe. reszte zostaw standardowo. jak nie wiesz jaka alphe dac, to zapytaj w dziale z ramem, bo kazda kosc wymusza inne. ja na ten przyklad mam 5-5-5-15 i 52-4-4-4-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowego kompa mam od lutego, ale dopiero dzisiaj zaczelem podkrecac (wczesniej nie mialem czasu i grafa byla inna wiec mi nie zalezalo)

 

przejde do tematu... moj PDC E2160 M0 ma VID 1.3250V, na standardowym napieciu 1.3250V kreci sie do 2.7GHz aby poszedl juz na 2.8GHz musialem zwiekszysc mu napiecie do 1.3500V

 

testowalem przez 4h w ORTHOS'ie (Priorytet 9) na tych 2.8GHz i 1.3500V i komp sie nie wywalil

 

nastepnie podnioslem taktowanie do 2.9GHz (napiecie zostawilem 1.3500V) - komp sie zrestartowal po kilku min ORTHOS'a

 

wbilem do BIOS'u zwiekszylem napiecie na 1.4V i od razu dalem na 3GHz, lecz komputer zachowal sie podobnie jak przy 2.9GHz i 1.3500V

 

 

powyzej 1.4V nie chcialbym dawac, no ale 3GHz kusi :) narazie zwiekszalem tylko napiecie na procku innych nie ruszalem... do tego mam zasilacz 350W z jednia linia 12V wiec on takze moze byc winowajca slabszego OC bo jednak mam w budzie 9600GT

 

 

jakies propozycje? warto walczyc o te 3GHz? zakladajac, np. jakby bylo dopiero stabilne przy 1.45V? moze zwiekszyc jakies inne napiecie, np. na NB?

Edytowane przez CzArNy`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ten Seasonic powinien wystarczać. Sprawdź FSB Wall'a.

 

//Prędzej widzę tutaj niewydolność RAMu niż zasilacza.

 

//Czy warto walczyć o 3GHz? Na to musisz sam sobie odpowiedzieć. Mi wystarcza 1.8.

Mnie śmieszy to, iż większość posiadaczy E8000 kręci cpu na 4GHz na 24/7.

Sztuka dla sztuki. Jestem pewien, że na codzień takiej mocy nie wykorzystują.

Zabawa w Pi i inne benche tak, ale na codzień? Bezsens.

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB Wall'a nie ma napewno na 334 FSB (wyzej nie testowalem, bo 3GHz bym chcial maksymalnie :P)

 

pamieci sa narazie na mnoznikiu 2.00 wiec duzo im jeszcze brakuje do domyslnego taktowania...

 

 

wiec stawiam, ze to proc slabszy sie trafil i wiecej papu chce lub zasilacz nie daje rady

 

 

co do tego podkrecenia, to ja tez na codzienn zostawiam 1.8GHz a nawet mniej... teraz chcialem sobie tylko podkrecic, aby jakies sensowne wyniki byly w markach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma być do marków to możesz wlepić na proca z 1.650V i porobić wyniki.

Ja tak miałem (i mam) z E4300 - za nic w świecie nie chce robić 3GHz stabilnie ale wystarczy mu dać ww. napięcie i wszystkie benche zalicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...