Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli wciąż borykacie się z wysokimi temperaturami na swoich prockach, to jest na to rada :

Najpierw papier ścierny 360 i po 5 minutach mamy to:

Dołączona grafika

Jak widać czapka jest wklęsła. Dużo czasu zajęło mi wygładzenie jej.

 

Potem papier 800, 1200 i na koniec 2000 zwilżony wodą. Ostatecznie pokusiłem się o lekką polerkę pastą TEMPO :

Dołączona grafika

 

Temperatura spadła o 2*C. Używam Boxa z miedzianym rdzeniem. Na lepszych coolerach różnice na pewno będą większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema :razz: ej wie ktos jak sprawdzic z ktorego tygodnia jest procek 2180 za odp dzieks :wink:

 

Andrew DC a propoos tegp polerowania to nie trzeba sie wogole tak meczyc wystarczy uzyc podkladki z cieklego metalu jest np Liquid Metal Pad (wypada lepiej w chlodzeniu proca niz najlepsze dostepne pasty na rynku)po usunieciu tej podkladki pozniej procesor ma lustrzana powierzchnie :wink: ale traci sie gwarancje :wink:

Edytowane przez bushidoblade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bushidoblade > podkładka colaboratory jest bardzo cieniutka i z pewnością nie wypełniłaby tego dołka na środku czapki - zostałaby poduszka powietrzna.

 

Ostatecznie temperatura spadła mi aż o 3*C - AS5 co nieco się wygrzała. Mam zamiar zaaplikować Colaboratory(ale tą ze strzykawki) i mam nadzieję, że cooler się pięknie zespoli z prockiem. W końcu obie powierzchnie są miedziane i prawie idealnie równe. Liczę na spadek o 2*C.

 

Jeżeli pójdzie po mojej myśli, to utnę 5* za kwotę 10zł(papier ścierny + piwo dla kolegi za użyczenie CLP).

 

W tej chwili w prime stress mam 76*(przy Tj=85) więc ciut za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema moglby ktos kliknac jezeli przekroczyl zegar 3.4 ghz w 2180 lub podobny i dziala mu stabilnie jaka ma rewizje procesora oraz tydzien produkcji za odp z gory dzieki :wink:

 

 

 

 

 

 

--------------------------

cpu-2180 box @2.7(narazie az wymienie zasilke) gpu-galaxy 8600 gt 256mb 540/400@750/800 mobo-msi p-35 neo2-fr ram-2x1gb goodram 800cl5 hdd-samsung 320gb 16mb sataII ,dvd-nec -3550a,psu-350w <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema moglby ktos kliknac jezeli przekroczyl zegar 3.4 ghz w 2180 lub podobny i dziala mu stabilnie jaka ma rewizje procesora oraz tydzien produkcji za odp z gory dzieki :wink:

a co Ci to da że tak spytam skoro każda sztuka nawet z tej samej serii kręci sie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co Ci to da że tak spytam skoro każda sztuka nawet z tej samej serii kręci sie inaczej.

 

 

dokladnie to mi chodzi o to ze intel zaleca nie przekraczac napiecia w nowszej rewizji wiecej niz 1.350v a podobno w starszych wersjach jest wyzej zalecane i jeszcze zauwazylem nie tylko ja ze rewizja m0 ma dolaczony lzejszy coler boxowy tzn jesli spojzec z bocznej strony jest nizszy radiator a u kumpla starszy proc i jest wyzszy hmm :rolleyes: czy intel zaczol oszczedzac na aluminium robiac nizsze coolerki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel oszczędził na coolerkach w 45nm prockach (takie jak w celeronach). M0 i L2 mają zdaje się takie same coolery lecz przyznam że nie porównywałem ich bezpośrednio. Moge powiedzieć że moje e4500 i e2160 M0 mają identyczne BOXy.

 

Co do napięć to tym bym się nie przejmował zanim zajedziesz taki procesor napięciem 1,35v, to już dawno będziesz miał nowy. I nie zalecane 1,35v a maksymalne raczej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam procka na napieciu 1.36 i śmiga na 3.2Ghz stabilnie sprawdzane w orthosie.

A temperatury nie przekraczaja 50stopni na mocnym stresie(glownie sprawdzane w 3dmarkach).

Edytowane przez rafiozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arni, właśnie Twój screen jest wytłumaczeniem tego narzekania. Twój procek rozgrzewa się aż do 55*, mimo że obniżyłeś napięcie względem nominalnego o 0,1V. W sumie Twój proc to niezła grzałka, bo mój dopiero na napięciu 1.35 i 2800mhz osiąga taką temperaturę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zapodałem koło 1,3V na 2,92 i nie ma więcej niż 58-58* średniej klasy wc ofc. Ogólnie poprzednio miałem a64 3,5k+ więc dołożyłem 120zł i mam s775 więc jestem zadowolony. Teraz podejrzewam że blokuje mnie pamięć [goodram pro nie spisują się zbytnio] Gb na G31 za 150zł dobrze się spisuje :D. Chyba memki zmienię te robią tylko 970 ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No niestety, ja też mam nieco grzałkę.

 

1.152V (cpuz)

280x9 = 2520 mhz

max temp stress (orthos) = 52 stopnie

 

fryzjer bez wentyla, na przodzie i tyle po 120x120 puszczone na 5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

NIE CYTUJEMY OBRAZKÓW!!!

// ULLISSES

Ja nie wiem czemu ludzie narzekają że to "grzałki " :lol:

 

 

 

Teraz zapodałem koło 1,3V na 2,92 i nie ma więcej niż 58-58* średniej klasy wc ofc. Ogólnie poprzednio miałem a64 3,5k+ więc dołożyłem 120zł i mam s775 więc jestem zadowolony. Teraz podejrzewam że blokuje mnie pamięć [goodram pro nie spisują się zbytnio] Gb na G31 za 150zł dobrze się spisuje :D. Chyba memki zmienię te robią tylko 970 ....

 

Moj E2140 , L2 , puszczony na VID to jest 1.325V na 2.6GHz w orthosie po godzinie lapie 59-60-61 (skacze). Jakie chlodzenie itd? Akurat mam u siebie Ninje , Slipa na niej , na tyle 120mm xsilence (cichutki szmelc :D) , z przodu 80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apogee + cwu + cooltek aka swiftech mcr 320 + 3 nb xl1 ~800 rpm

btw nie cytujemy obrazkuf ;)

w budzie praktycznie tylko NB xl 1 w zasilaczu na 500 rmp bo chyba nie będę liczył 60mm wiejącego na chipset?:D

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj E2140 , L2 , puszczony na VID to jest 1.325V na 2.6GHz w orthosie po godzinie lapie 59-60-61 (skacze). Jakie chlodzenie itd? Akurat mam u siebie Ninje , Slipa na niej , na tyle 120mm xsilence (cichutki szmelc :D) , z przodu 80.

Tyle to ja mialem na boxie na @2.68GHz :P teraz mam Karakorum to temp w @2.68 GHz spadl 20st a @2.92GHz o 10st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czy czapa jest prosta jeśli czapa będzie wklęsła to na zbicie temp najlepszy będzie lappping ...druga sprawa do wiarygodność czujnika/ programów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas jechałem na 2,00GHz(więcej nie potrzebowałem). Teraz chcę podkręcić na 3,00GHz chociaż. W biosie poustawiałem co trzeba (chyba że coś pominąłem - nie wiem co) i ok. Komp sie uruchamia, włączam cpu-z i tam pisze nadal 2,00GHz. To samo jest przy każdym innym zegarze. :angry:

 

a i jescze jedno: nie wiem co było powodem ale przy którymś ustawieniu (chyba 8x266) po odpaleniu obraz był bardzo blady, po restarcie wróciło do normy.

Edytowane przez andixad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli to "ctrl + F1' służy do odblokowania zakładki dla OC. Ja tego dusić nie musiałem bo już miałem odblokowane.

 

Teraz ustawiłem proca na 9x333MHZ(3,00GHz) i ram na 800MHZ 4-4-4-12, to w cpu-z pokazuje że proc chodzi na 1,80GHz :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...