Skocz do zawartości
niko2003

Abit Ab9 I Abit Ab9 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Kurka wodna, nie wiem czy ja coś źle robię, ale kręcenie na tym uGuru w BIOSie to tragedia. Nie da się tego jakoś wyłączyć i dostać normalne opcje do grzebania?

hmm a co w tym uguru jest źle , jak dla mnie to wielka zaleta abita wszystko prosto i szybko

co konkretnie ci nei chodzi ?

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 4x1GB nie dziala na AB9 2 pomaranczowe banki sa walniete naprawde zal ze serwis tego nie wykrył,a na plyte czekalem ponad miesiac,po co kupowalem 4GB żeby schowac je teraz do szuflady.nigdy wiecej zadnych Abitów :mur: a w serwisie to chyba matoly pracuja :mur: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wiesz , jesli idzie o serwisy to wiem to i owo , nie wierze , ze ona przeszla testy i nikt sie nie skapl.. Moze twoje ramy nie dzialaja z nia poprawnie , to by mnie nie dziwilo. A co do miesiaca. Moj DS3 tyle byl...na biosa xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Czy ktoś miał w łapkach te dwie płyty : AB9 i P5B ?? Czy mozna ppowiedzieć że są w pełni porównywalne i obie tak samo dobre?

 

Miałem NF7-S wcześniej SA6EP - te dwa Abity po prostu miażdzyły - to były najgenialniejsze mobo jakie miałemm w życiu ale cóż - nie było AB9 to kupiłem P5BPremium (a marzyłem w sumie potestowaś ASUSA i teraz pytanie - mam żałować?

 

Bo powiem tak że BIOS ASUSA wogóle mi się nie podoba, bo sama jakość płyty nie jest taka jakiej się spodziewałem (BADZIEWNE HEATPIPE I WOGOLE JAKOŚ TAK NIESPECJALNIE UKŁAD MI SIADA)

 

cO POWIECIE

 

A może jest ktoś w okolicy czechowic dziedzic lub w samym mieście kto ma AB9 - pooglądał bym ją :) a i może moje C2D by się przetestowało czy ma walla w tym samym miejscu? Teściki przy pivku?? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

P5B Premium to taki następca P5B-Dlx także źle nie zrobiłeś. AB9 i AB9 Pro to konkurencja dla P5B, P5B-E i P5B-E Plus i ostro je miażdzy. A najlepiej mogłeś coś kupić na P35 :/ (strasznie wtopiłeś)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrw... wiedziałem

 

tyle że cza było długo czekac wtedy na ab9 :mur:

 

jestes miłośnikiem Abita jak widzę :) ja też - zdradziłem marke i teraz cierpię :P trudno - chyba że się kupiec znajdzie na moja p5b prem.. :) odsprzedam

 

P5B Premium to taki następca P5B-Dlx także źle nie zrobiłeś. AB9 i AB9 Pro to konkurencja dla P5B, P5B-E i P5B-E Plus i ostro je miażdzy. A najlepiej mogłeś coś kupić na P35 :/ (strasznie wtopiłeś)

 

A powiedz mi na ile Twoj c2d poszedł max?? i czy wall na FSB to jest wall proca czy mobo? Bo tego nie doczytałem się nigdzie - no i czy jest sposób na przebicie :damage_wall: ?? Ja uzyskałem 3240MHz całkiem stabilne i przy superPI + Ghost recon AW rozgrzał się do niespełna 62stC - niewiele wg mnie jak na box i takie OC -ale sądzę że mogło by być dużo wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , jesli idzie o serwisy to wiem to i owo , nie wierze , ze ona przeszla testy i nikt sie nie skapl.. Moze twoje ramy nie dzialaja z nia poprawnie , to by mnie nie dziwilo. A co do miesiaca. Moj DS3 tyle byl...na biosa xD

a po co bym mial klamac dwa pomaranczowe baniaki uwalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , jesli idzie o serwisy to wiem to i owo , nie wierze , ze ona przeszla testy i nikt sie nie skapl.. Moze twoje ramy nie dzialaja z nia poprawnie , to by mnie nie dziwilo. A co do miesiaca. Moj DS3 tyle byl...na biosa xD

Abit miał i ma dość słaby serwis. Jeśli mobo odpala i pozwala na stabilną pracę to odsyłają, chyba, że się dokładnie zaznaczy co nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma problemów z memkami

FSB maksymalne to około 450 na strapie 1066 (konkurencja tego nie ma :] )

 

Witam

 

Może się zaśmiejecie ale cóż :P trudno - co oznacza text "około 450 na strapie 1066" ?? Ozywiście kumam 450 fsb :) ale co to 1066 na strapie?? :(

 

Pozdro i thx za wyrozumiałość

 

ps. nikt z Cz-Dz lub okolic jesio nie zaoferował mi pokazania swojego AbitaAB9 lub z IP35 :( sprzedam P5BPremiumVistaEd :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może się zaśmiejecie ale cóż :P trudno - co oznacza text "około 450 na strapie 1066" ?? Ozywiście kumam 450 fsb :) ale co to 1066 na strapie?? :(

W AB9 jest opcja w biosie o nazwie "nb strap" i są do wyboru 533/800/1066.

 

Chcesz zmienić P5B Premium na AB9? Niezbyt dobre rozwiązanie, chyba że na tym sporo zarobisz.

Jak już to na IP35 albo AB9, ale QuadGT, o niej jest osobny temat.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AB9 jest opcja w biosie o nazwie "nb strap" i są do wyboru 533/800/1066.

 

Chcesz zmienić P5B Premium na AB9? Niezbyt dobre rozwiązanie, chyba że na tym sporo zarobisz.

Jak już to na IP35 albo AB9, ale QuadGT, o niej jest osobny temat.

 

A AB9PRO?? Wogóle czym tak w skrucio się różnią? I jak się mają pod kątem OC??

 

 

 

 

Aha - wracam do pytanka - ktoś zna odpowiedź?:

 

"czy wall na FSB to jest wall proca czy mobo? Bo tego nie doczytałem się nigdzie - no i czy jest sposób na przebicie :damage_wall: ?? Ja uzyskałem 3240MHz całkiem stabilne przy superPI + Ghost recon AW "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A AB9PRO?? Wogóle czym tak w skrucio się różnią? I jak się mają pod kątem OC??

AB9 i AB9 Pro różnią się tylko wyposażeniem, mostkiem południowym, OC takie same. QuadGT to już zupełnie inna płyta, jedna z lepszych na 965P.

 

 

"czy wall na FSB to jest wall proca czy mobo? Bo tego nie doczytałem się nigdzie - no i czy jest sposób na przebicie :damage_wall: ?? Ja uzyskałem 3240MHz całkiem stabilne przy superPI + Ghost recon AW "

Mobo ma swoje maks fsb i procek też ma swoje maks fsb. Określenie "fsb wall" tyczy się procka, chociaż płyta też ma fsb, którego nie da się przekroczyć bez modyfikacji. W przypadku E4300, to fsb procka prędzej się skończy.

 

I tak powiem, że zmieniając płytę więcej z tego e4300 nie wyciągniesz albo wyciągniesz tylko niewiele więcej.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak powiem, że zmieniając płytę więcej z tego e4300 nie wyciągniesz albo wyciągniesz tylko niewiele więcej.

ja wczoraj wlasnie zmienilem asrock dualvsta na ab9 ;] no i jedno co mnie irytuje narazie to to ze mam 5 urzadzen pata i 1 slot :P na szczescie mam zewnetrzny kontroler i usb-eide co mnie ratuje :D poza tym chyba ramy mnie wstrzymuja przed podkreceniem tak dosc konkretnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj wlasnie zmienilem asrock dualvsta na ab9 ;] no i jedno co mnie irytuje narazie to to ze mam 5 urzadzen pata i 1 slot :P na szczescie mam zewnetrzny kontroler i usb-eide co mnie ratuje :D poza tym chyba ramy mnie wstrzymuja przed podkreceniem tak dosc konkretnym

Tutaj jeszcze zwojujesz conieco. P5B-AB9 to co innego, niż Asrock VSTA-AB9.

Te urządzenia pata, to są porty sata emulowane do ide.

HDD lepiej podłączyć przez przejściówkę pata-sata zamiast usb.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AB9 i AB9 Pro różnią się tylko wyposażeniem, mostkiem południowym, OC takie same. QuadGT to już zupełnie inna płyta, jedna z lepszych na 965P.

Mobo ma swoje maks fsb i procek też ma swoje maks fsb. Określenie "fsb wall" tyczy się procka, chociaż płyta też ma fsb, którego nie da się przekroczyć bez modyfikacji. W przypadku E4300, to fsb procka prędzej się skończy.

 

I tak powiem, że zmieniając płytę więcej z tego e4300 nie wyciągniesz albo wyciągniesz tylko niewiele więcej.

 

Czyli rozumię iż w moim przypadku na 99% ścianę stanowi proc? Wniosek taki iż trza poszukać innego c2d4300 albo przesiąść się na wyższy model :(

 

Czyli rozumię iż w moim przypadku na 99% ścianę stanowi proc? Wniosek taki iż trza poszukać innego c2d4300 albo przesiąść się na wyższy model :(

 

A jeśli chodzi o max FSB mobo - czy tu też jest loteria czy raczej dany model ma wall lub dziurę w tym samym mniej więcej miejscu?

 

Ale gość ze mnie - sam siebie zacytowałem :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł mi komp z podpisu, po włączeniu boot zatrzymuje się na kodzie 25

cytat z instrukcji:

early pci init:

-enumerate PCI bus number

-Assign memory & I/O resource

-Search for valid vga device & vga bios, and put it into C000:0

 

czyli co ten bełkot oznacza, że padła karta graficzna???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zrobiłem od razu. pozostały:

płyta+proc+1kość pamięci+vga i dyski(ale te raczej nie są w stanie spowodować braku bootup'u)

dodam jeszcze, że pamięci są na pewno sprawne. niestety znajomi mają agp i karty nie mam jak sprawdzić, ale może ktoś rozgryzie te kody.

Edytowane przez 123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki kod i nie pamiętam już od czego. Nic wtedy nie było uszkodzone, chyba clear cmos pomógł.

 

Ram sprawdź w każdym ze slotów z osobna, chociaż wtedy byłoby C1.

 

Niemniej nie można wykluczyć tutaj karty, może ktoś ma kartę na pci?

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Spisane z AB9P:

KOD 25

Early PCI Initialization:

-Enumerate pci bus number

-Assign memory and I/O resources

-Search for valid VGA device , VGA Bios ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wiesz...imho ten post code daje do myslenia , powtorzylem to celowo.

 

Padla Ci albo grafa , albo sam slot. Slot mozna sprawdzic inna...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jeszcze zwojujesz conieco. P5B-AB9 to co innego, niż Asrock VSTA-AB9.

Te urządzenia pata, to są porty sata emulowane do ide.

HDD lepiej podłączyć przez przejściówkę pata-sata zamiast usb.

w zasadzie problemow nie mam bo udalo mi sie w koncu zainstalowac kontroler pata silicon image i problem prawie zniknal ;]

2 twardziele (320 i 160) podlaczone sa do JMicrona, jeden naped dvd przez usb, a trzeci dysk i drugi dvd do kontrolera na silicon image w gornym slocie pci. a dlaczego prawie jestem zadowolony ?? :D bo musialem troche skompresowac kable ata pomiedzy kontrolerem, a moim SB Live :D no ale sie udalo i wsio jest ok. przynajmniej dopoki nie zachce mi sie czegos zmieniac.

 

procek na 360MHz teraz chodzi i jak narazie nie zauwazylem zadnych problemow. sie okaze w trackie intensywnego uzywania ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...