Skocz do zawartości
niko2003

Abit Ab9 I Abit Ab9 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

nie rozmawiałem, dostałem sms płyta uległa uszkodzeniu i została wysłana do producenta ( coś w ten deseń). Nie widzę powodu dlaczego mieliby ściemniać,

nie kupowałem u nich gotowego zestawu tylko płytę proca i ram, jeśli chcieli by ściemniać to zwaliliby np na grafę.

 

Edit 17.09.2007

 

Kompa odebrałem, płytę naprawiali ( nie wymienili na nową), niestety nie widzę co, a w sklepie twierdzili, że abit ich nie informuje.

Edytowane przez 123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety po naprawie komp wali resety co 5 do 15 min, super serwis,znowu będę czekał 2 tygodnie, to chyba będzie mój ostatni abit!

 

Nie bluźnij na ABITA - to serwis kupiasty ale ABIT jest naj. Ja mam asusa i jest to mój pierwszy ASUS - i ostatni !

 

Miałem 3 ABITY i nigdy nie narzekałem - fakt po zjaraniu płyty czekałem dłuuugo na nową ale dostałem lepiej wyposażoną :D

 

Tak więc ABIT jest naj - te płyty zawsze pozytywnie zaskakuja (oczywiście modele z wyższej półeczki)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Uwazasz , ze jego plyta w tym temacie to nie jest wyzsza polka? Nie rozsmieszaj mnie. Ten serwis jest porazka , lub jakas chaltura , ktora za marne pieniadze probuje cos tam dlubac , bo ja nie wierze w ich fachowosc niestety. Co jak co , ale o serwisach wiem to i owo , ten mnie po prostu rozmiekcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazasz , ze jego plyta w tym temacie to nie jest wyzsza polka? Nie rozsmieszaj mnie. Ten serwis jest porazka , lub jakas chaltura , ktora za marne pieniadze probuje cos tam dlubac , bo ja nie wierze w ich fachowosc niestety. Co jak co , ale o serwisach wiem to i owo , ten mnie po prostu rozmiekcza.

 

Z tą wyższą półką to nie o jego płycie tylko stwierdzenie z doświadczenia że takie mobo są warte kasy i są zawsze dobrym wyborem - coś w ten smak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety po naprawie komp wali resety co 5 do 15 min, super serwis,znowu będę czekał 2 tygodnie, to chyba będzie mój ostatni abit!

to samo co u mnie winne okazaly sie uwalone sloty na pamieci (pomaranczowe)czego serwis nawet nie wykryl p..........ni partacze za 3 grosze ,ich serwis to jes jakas paranoja,miesiac plyta u nich siedziala a nawet im sie nie chcialo dokladnie jej przetestowac,sam wykrylem usterke(jak plyta wrocila z serwisu),teraz musze im wyjasnic jak dziecia co jest zepsute w tej plycie,bo sami to oni by raczej do tego niedoszli :lol2: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO tak,kiedy stanąłem przed wyborem jaką płytę kupić to wszyscy w koło trąbili jak to ab9 super,rulez itd.

a teraz ledwie 12 stron topicu, gdzie o takiem msi jest blisko 70 :/

Skoro taka była/jest dobra to dlaczego nie ma z kim pogadać o niej...???

Nie ma bo większość przeniosła się na coś nowszego,być może lepszego...

 

Ale do rzeczy, moja robi spokojnie 400fsb...ale to przecież żaden wyczyn. Spodziewałem się raczej 450 i więcej, czyli C2D@ 3,6Ghz i więcej.

Tymczasem NB mnie trzyma i na napięciu 1,45V (czyli max) mogę pójść z fsb=425 na E6420.

Do tego moje RAMy (ocz platinum rev2) idą cienko jak niewiem co :( ->1000Mhz@5-5-5-15 lub 800Mhz@4-4-4-12

Przy testach ortos'a wygląda że to ram powoduje większość błędów,więc chyba to się wiąże z mostkiem.

Wniosek: Mobo nie wyrabia :(

 

(mam nadzieje,że nikogo nie uraziłem)

pzd

 

update: jade na biosie 17, sprawdzałem kiedyś 19,ale były z czymś (nie pamiętam) problemy. Co do nowszych wersji, niech się ktoś wypowie.

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo winę za wszystko ponosi NB. Wczoraj przetestowałem ostatni bios (21) do tej mobo i ciągle to samo. Na domyślnych napięciach stabilne fsb400, po podniesieniu napiec cpu i nb o 2 kroki, robie spokojnei 425 na fsb, ale 450 to już za chiny ludowej nie da rady :( Do tego mobo wiesza się już przy samej tylko próbie zmiany napięć z 1,45 na 1,5V.

 

Jeśli chcesz wstawić 4x1Gb to myśle,że tylko na ich domyślnym taktowaniu.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO tak,kiedy stanąłem przed wyborem jaką płytę kupić to wszyscy w koło trąbili jak to ab9 super,rulez itd.

a teraz ledwie 12 stron topicu, gdzie o takiem msi jest blisko 70 :/

Skoro taka była/jest dobra to dlaczego nie ma z kim pogadać o niej...???

Pewnie dlatego, ze wiekszosc jej potencjalnych nabywcow dokonala zakupu, skonfigurowala, zapomniala i bezstresowo uzywa. Duza ilosc postow w temacie dotyczacym konkurencyjnego produktu moze rownie dobrze swiadczyc o jego problematycznosci, a nie atrakcyjnosci (produktu, nie tematu). btw. O ktorym modelu MSI mowa?

 

Ale do rzeczy, moja robi spokojnie 400fsb...ale to przecież żaden wyczyn. Spodziewałem się raczej 450 i więcej,

Moja robi ponad 470, do 410 nie potrzebuje nawet ruszania napiec.

 

update: jade na biosie 17, sprawdzałem kiedyś 19,ale były z czymś (nie pamiętam) problemy. Co do nowszych wersji, niech się ktoś wypowie.

Mialem 14, 15, 19 - ten ostatni poki co najlepszy. Na wczesniejszych Goodram Pro w DC sypaly bledami (niezaleznie od konfiguracji pamieci).

 

ta plyta to lekki niewypał,ja juz szykuje jej wymiane na cos lepszego,

To zmien w koncu ten "niewypal" i nie truj d***, bo zaczyna sie powielanie zali pozbawionych merytorycznej tresci.

 

zreszta liczba stron o tej płycie o czyms juz swiadczy a o MSI jest juz 76 :)

Twoim zdaniem o czym? Zdanie to zabrzmialo co najmniej enigmatycznie. Edytowane przez Afterglow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

ta plyta to lekki niewypał,ja juz szykuje jej wymiane na cos lepszego,zreszta liczba stron o tej płycie o czyms juz swiadczy a o MSI jest juz 76 :)Bede odsyłał ja do serwisu az do skutku

Powiem tylko tyle : gdyby ten Abit dostepny byl wszedzie od momentu pojawienia sie to mialbys o nim mase stron bo mobo bylo swietne. swojego sprzedalem wiadomo czemu , wrocil mi z serwisu DS3. Jednak to swietnie uzbrojone mobo i w dobrej cenie dostawales wypasa. Jest jak zaznaczylem : pojawila sie ta mobka u nas (przykladowo we Wroclawiu) jak zaprzestano produkcji tego , wiec co sie dziwisz. Trudno dostepna , slaby marketing Abita , problemy z odostepnoscia i sprowadzanie tego z innych miast - ja osobiscie mam takich akcji dosc i nie chce mi sie wiecej czekac , nie mowiac o tym , ze jak sie cos zwali to place za kurierow a nie oddaje na miejsce jak mojego DS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego, ze wiekszosc jej potencjalnych nabywcow dokonala zakupu, skonfigurowala, zapomniala i bezstresowo uzywa. Duza ilosc postow w temacie dotyczacym konkurencyjnego produktu moze rownie dobrze swiadczyc o jego problematycznosci, a nie atrakcyjnosci (produktu, nie tematu). btw. O ktorym modelu MSI mowa?

Zgadzam się, MSI P35 np ale to inny czas trochę,więc ok.

 

Moja robi ponad 470, do 410 nie potrzebuje nawet ruszania napiec.

W sumie moja też zrobi bez ruszania napięć 400,tyle że ostatnio w Crysis i STALKER zaczęły się restarty więc dałem więcej dla świętego spokoju

 

Mialem 14, 15, 19 - ten ostatni poki co najlepszy. Na wczesniejszych Goodram Pro w DC sypaly bledami (niezaleznie od konfiguracji pamieci).

Teraz jade na 21 i między 17, 19 nie widze różnicy, tyle że nie kombinuje dużo ze sprzętem

 

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

To zmien w koncu ten "niewypal" i nie truj d***, bo zaczyna sie powielanie zali pozbawionych merytorycznej tresci.

Gdy ja mialem to tez mi sie wydawalo ze jest fajna, ale do takiego taktowania jak na MSI potrzebala 0.1VCore wiecej i 0.2VMem wiecej. Nie dziala na niej 4x1GB. Ma dosyc duzo mankamentow

Teraz jako zadowolony owner MSI uwazam ja za lekki niewypal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie moja też zrobi bez ruszania napięć 400,tyle że ostatnio w Crysis i STALKER zaczęły się restarty więc dałem więcej dla świętego spokoju

Proponuje 2xOrthosa przez jakies 15h i bedziesz mial prawie 100% gwarancje stabilnosci w codziennym uzytkowaniu sprzetu.

 

Gdy ja mialem to tez mi sie wydawalo ze jest fajna, ale do takiego taktowania jak na MSI potrzebala 0.1VCore wiecej i 0.2VMem wiecej.

Widocznie P35 lepiej trzyma napiecia, tylko zauwaz drobna roznice, ze jest to generacje nowszy chipset - konkurent IP35 a nie AB9.

 

Nie dziala na niej 4x1GB.

Dziala, tylko nie da sie O\C'owac jak 2x1GB. I w zasadzie nie wiadomo czy to niedomaganie samej plyty czy 965P.

 

Ma dosyc duzo mankamentow

Konkrety.

 

Teraz jako zadowolony owner MSI uwazam ja za lekki niewypal.

Masz prawo tak uwazac, ale przynajmniej na kazdej stronie tego tematu nie wylewasz placzy jaki to ten Abit kiepski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zmien w koncu ten "niewypal" i nie truj d***, bo zaczyna sie powielanie zali pozbawionych merytorycznej tresci.

 

Twoim zdaniem o czym? Zdanie to zabrzmialo co najmniej enigmatycznie.

Po pierwsze musze uzbierac kase,ostrzegam wszystkich przed zakupem czegokolwiek marki ABIT chyba ze ktos chce zostac miesiac bez płyty a i tak usterka nie zostanie naprawiona

 

1) Serwis abit potraktował mnie jak glupka

2) Czekałem miesiac na powrót plyte z serwisu

3) Usterki nie znaleziono,sam musialem to zrobic i znalazłem - co oni miesiac czasu robili :blink: kto tam pracuje :blink:

4)Płyta slabo prowadzi pamieci

5)2 sloty pamieci uwalone

6) Serwis czyli podstawa -Dno i metr mułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Proponuje 2xOrthosa przez jakies 15h i bedziesz mial prawie 100% gwarancje stabilnosci w codziennym uzytkowaniu sprzetu.

IMHO orthos czy SP to tez pic na wode.

 

Wczoraj sprawdzalem cos dla zabawy na niekreconym kompie. Sprawdzalem w 100% sprawne pamieci orthosem pod katem ich sprawnosci. W banku numer 4 po 5 sekundach od razu walilo bledami. Uruchomilem kompa od nowa...i zadnych bledow przez godzine , czyli do czasu wylaczenia kompa. Od tego momentu robie to ale Goldemory pod "dosem" a nie winda... A przy okazji , im dluzej orthos tym cieplejszy proc/ramy wiec i bledy nieuniknione...

 

Rozszmieszyl mnie wczoraj ten program...

 

 

AFTER > ja krecilem na 965 , ale DS3 3GB w 4 bankach.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Widocznie P35 lepiej trzyma napiecia, tylko zauwaz drobna roznice, ze jest to generacje nowszy chipset - konkurent IP35 a nie AB9.

Od kiedy to NB trzyma napiecia ?

Dziala, tylko nie da sie O\C'owac jak 2x1GB. I w zasadzie nie wiadomo czy to niedomaganie samej plyty czy 965P.

Inne plyty na P965 prawidlowo kreca 4x1GB. Mnie akurat wcale nie dzialalo 4x1GB. A jak mialem 2x1GB to tylko w jednym kolorze banków memki działały

Masz prawo tak uwazac, ale przynajmniej na kazdej stronie tego tematu nie wylewasz placzy jaki to ten Abit kiepski.

Pierwszy moj post w temacie o Abicie od momentu gdy kupilem MSI Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie OCZ Spec OPS 4x1GB DDR800 cl5 - chodza na 667mhz cl5 bo wyzej print scrin. dlatego zmieniam.

Biore DFI LP UT P35 - juz nigdy wiecej shitow po 400-500 zł.

Zawsze dawałem za mobo 800-900 zł i nigdy nie bylo że mobo coś blokwała mi.

Nawet niechce myśleć że padnie i beda grzebac i 15 razy bede odsylal czekajac miesiacami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@naxt -> http://www.uabit.com/index.php?option=com_...ct_name=AB9+Pro

Instrukcja dla amerykanów/anglików, więc polak problemów nie powinien mie ć żadnych.

 

Ze swej strony NIE polecam biosu 21. Właśnie go zmieniam na 19. Dziwne problemy z zapisem ustawień (płyta całkowicie się wyłącza,czego wcześniej nie było i nie wiadomo czy padła czy nie. Do tego przy mocniejszym oc potrafi zamiast zapisać ustawienia po prostu przywrócić standardowe,czego wcześniej nie było, do tego w niektórych grach (np stalker) pojawiły się blue-screeny,czego wcześniej nie było ;) ale to może też być wina samego patcha do gry)

 

Nie wiem jak wygląda sytuacja z biosem 20, nie testowałem i już mi sie nie chce. Wracam do sprawdzonej 19-stki.

 

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@naxt -> http://www.uabit.com/index.php?option=com_...ct_name=AB9+Pro

Instrukcja dla amerykanów/anglików, więc polak problemów nie powinien mie ć żadnych.

Własnie zaktualizowałem do 21 ,te problemy u mnie nie wystepuja a OC sie troche polepszyło porównujac do biosu z numerkiem 18.Pytanie gdzie sie zmienia napiecie na NB na tej plycie-która to konkretnie opcja w biosie? Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...