Skocz do zawartości
P3ch

Zawiesza Się Komputer W Bardzo Nietypowych Momentach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem się was poradzić ponieważ już nie wiem od czego zacząć i do czego można było by sie przyczepić.

 

Ostatnio zmieniłem Cfg przeskok na c2d wszystko jest ok ale jedna sprawa mnie trapi strasznie ponieważ juz nie wiem od czego zacząć.

 

Jednostki nie podkręcałem na extrim jedynie fsb 400 gdzie uzyskałem 2.8Ghz dla mnie to jest ok nie chce kręcić ponieważ mi to wystarcza ale nie bede tutaj pisał i pisał

 

Chodzi mianowicie o to ze komp się zawiesza i tylko restart pomaga nie dzieje się to często ale jednak się dzieje i to całkiem w nietypowych sytuacjach i czasami trace napisana prace przeze mnie gdzie musze zaczynać pisać jeszcze raz, zawiesza się np przy włączonym winampie nie często ale zdarza się taka zwiecha wtedy dzięk staje i slychać tak jakby zacięta płyta, np włączam film leci zakładając 20 minut i znów zwiecha , przeinstalowałem system biosa uaktualniłem sterowniki sciągnołem z netu i dalej to nie pomaga , jedynie do czego doszedłem bo już nie mogłem znaleźć błędu ze zwiesza się wtedy kiedy dzwięk jest w użyciu a mam teraz Audigy 2 LS , ZS niestety padł ale na poprzednim cfg nie działo się nic takiego podobnego temperaturki wszystkiego nie przekraczaja powyzej 35 stopni jedynie karta graficzna ma około 55 ale chyba to normalne. Jeśli możecie coś jeszcze poradzić co moge zrobić bardzo bym prosił bo juz nie mam pojęcia do czego się przyczepić z góry dzięki i pozdrawiam

 

CFG jak w podpisie dodam jeszcze ze zapuszczałem testy orthosem tym który wykorzystuje 2 rdzenie i zadnych błędów.

Edytowane przez P3ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnołem blastera i dalej to samo pare dni był spokój już myślałem ze jest wszystko ok ale niestety jak zostawiłem komputer na noc to złapał zwieche nic tylko pomógł reset macie jakieś jeszcze propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac sprawe ze jest watek poswiecony AB9 w ktorym uzyskalbys 3x szybciej wskazowki...

FSB@400 a jak sa ustawione pamieci? I po podkreceniu komp wytrzymal sp2004 tak powiedzmy 3h i wszystkie testy w 3d2k3/5/6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgiusz Pardom widziałem ten temat ale pomyślałem ze znów tam mnie zjada bo to nie musi być wada płyty , napisz mi jakich programów mam użyc dotychczas używałem ortchos ( ten dla dwurdzeniowców ) i tam użyłem 2 testów small i jeszcze jeden nie pamietam ponieważ nie jestem maniakiem OC pamięci chodza na timingach 4-4-4-12 mam jeszcze w kompie karte radiową może jeszcze ja wyeksponować z kompa?

 

Pomóż kto

Edytowane przez P3ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowa procedura testowa: wywal wszystko i po kolei sprawdzaj co robi problem ... u mnie na dźwięk miał wpływ...... brudny slot RAM ... nie wiem jak i nie wiem dlaczego ale jak wywaliłem kurz i wsadziłem znowu pamięć dźwięk mi się pojawił :P a w systemie nie było żadnych błędów i wszystko ładnie smigało poza dźwiękiem który był jak ten murzyn na pasach "pojawiał się i znikał" :D

 

Standardowa procedura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowa procedura testowa: wywal wszystko i po kolei sprawdzaj co robi problem ... u mnie na dźwięk miał wpływ...... brudny slot RAM ... nie wiem jak i nie wiem dlaczego ale jak wywaliłem kurz i wsadziłem znowu pamięć dźwięk mi się pojawił :P a w systemie nie było żadnych błędów i wszystko ładnie smigało poza dźwiękiem który był jak ten murzyn na pasach "pojawiał się i znikał" :D

 

Standardowa procedura.

Też tak myślalem wszystko wyczyściłem a co do wywalenia wszystkiego to tylko mam juz dzwiękówke wpieta ale dalej to samo wczoraj co zauwazyłem to przy ladowaniu Javy komp złapał zwieche wiec jave nawet wyrzuciłem i znów czekam na zwieche jednym słowem rece opadaja hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz inną kartę graficzną i zobacz, co będzie.

Podłączałem i dalej to samo to zrobiłem na samym początku. Może gdzieś za małe napięcie mam chodz robiłem testy zadnych błędów mi nie sypało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy takie, jakie miał brat na GF6600 - karta pojechała do serwisu, bo nie szło pracować. Próbowaliśmy na 2 różnych kompach, 3 różnych zasialczach oraz 2 różnych systemach i wielu sterownikach. Irocznicznie jak się udało włączyć NFS:MW, to się już nie wieszał. Ale potrafił się zwiesić podczas startu systemu.

 

Propozycja:

Wywal wszystko z budy, połóż na stole płytę + procka i dorzuć pożyczone części: ram, zasilacz, grafikę i dysk (chyba że masz drugi). Reset ustawiń bios, ustaw wszystko do normalnej pracy, zainstaluj system i popracuj dzień. Parę razy wyłącz i włącz.

Jak będzie ok, to dorzucaj po jednej części swojej i znów dzień testów. Nie ma siły, aby nie dojść, w czym problem.

 

Jak masz zamiar instalować jakieś programy współpracujące ze sprzętem (monitorowanie parametrów, podkręcanie, obsługa aparatu foto ipt), to zrób to na samym początku lub w ogóle nie instaluj. To wykluczy ich winę. Czysty WinXP SP2 + Office (czy co tam lubisz), Winamp itp. Żadnych zmyślnych narzędzi. Nawet Deamon Tools lub napęd Nero Image (czy jak się to nazywa) może być przyczyną problemów. I żadnego picia - Alkohol też odpada. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy takie, jakie miał brat na GF6600 - karta pojechała do serwisu, bo nie szło pracować. Próbowaliśmy na 2 różnych kompach, 3 różnych zasialczach oraz 2 różnych systemach i wielu sterownikach. Irocznicznie jak się udało włączyć NFS:MW, to się już nie wieszał. Ale potrafił się zwiesić podczas startu systemu.

 

Propozycja:

Wywal wszystko z budy, połóż na stole płytę + procka i dorzuć pożyczone części: ram, zasilacz, grafikę i dysk (chyba że masz drugi). Reset ustawiń bios, ustaw wszystko do normalnej pracy, zainstaluj system i popracuj dzień. Parę razy wyłącz i włącz.

Jak będzie ok, to dorzucaj po jednej części swojej i znów dzień testów. Nie ma siły, aby nie dojść, w czym problem.

 

Jak masz zamiar instalować jakieś programy współpracujące ze sprzętem (monitorowanie parametrów, podkręcanie, obsługa aparatu foto ipt), to zrób to na samym początku lub w ogóle nie instaluj. To wykluczy ich winę. Czysty WinXP SP2 + Office (czy co tam lubisz), Winamp itp. Żadnych zmyślnych narzędzi. Nawet Deamon Tools lub napęd Nero Image (czy jak się to nazywa) może być przyczyną problemów. I żadnego picia - Alkohol też odpada. :P

 

Mistrzu ale to nie dzieje sie nagannie komputer sie nie wiesza caly czas jedynie np jak nic na nim nie robie przykladowo wlaczam azureusa i klade sie spac , rano wstaje a on zwiecha i tylko reset pomaga w grach ani programach sie nie wiesza probowalem obciazac wszystko co sie dalo ale dalej sie nie zawiesił , ale zawiesi sie w calkiem innym momencie o cholera wie co sie dzieje ze tak brzydko powiem ale ok poslucham ciebie jak wroce do domu bede probowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może karta sieciowa wchodzi w stan uśpienia i sterownik sobie z tym nie radzi. Zobacz, czy masz we właściwościach ustawione "Zezwalaj na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii". Jeśli tak, to odznacz. Podobnie z USB. Sprawdź też inne opcje zarządzania energii w panelu sterowania. Może w hibernację wchodzi albo coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też po przesiadce na C2D mam pewne problemy, mi się zwiesza tylko i wyłącznie przy odtwarzaniu video, i to głównie w WMP i pochodnych, format był, części zmieniałem i dalej to samo... Gdzie indziej wszystko stabilne jak skała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem zaznaczone , w karcie sieciowej oraz w USB odznaczyłem wiec teraz czekamy jak sie zwiesi szybko dam znac a jak pomoze to wam panowie flache wysle.

 

Zapomniałem zapytac czy sa moze jakies programy do monitorowania tzw logi albo cos zeby przy tej zwieszce jakies dane byly gdzies zapisane czym to moze byc spowodowane, albo jakies programy testujace albo diagnostyczne bo nawet bym zapuscil cos ale nie bardzo sie orientuje co. z gory dzieki i pozdrawiam.

Edytowane przez P3ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy takie, jakie miał brat na GF6600 - karta pojechała do serwisu, bo nie szło pracować. Próbowaliśmy na 2 różnych kompach, 3 różnych zasialczach oraz 2 różnych systemach i wielu sterownikach. Irocznicznie jak się udało włączyć NFS:MW, to się już nie wieszał. Ale potrafił się zwiesić podczas startu systemu.

Kurcze, też mam taką kartę z podobnymi objawami :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innych forach poczytałem i ponoć to może byc wina spadkow napiec zaopatrze sie jeszcze w upsa to bedzie sluzyl jako stabilizator napiecia narazie sie dzieje jak sie dzieje , szkoda ze nie ma jakichkolwiek programow do testowania albo diagnostyki . dzieki za podpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Narazie się nie ciesze jedynie chciałem napisać co zaobserwowałem mianowicie problemu dotyczącego tej jednostki przeinstalowałem sterowniki na nowsze od modemu sagem ( neotp ) i od tamtego tygodnia spokój nic sie nie zwiesiło cała nocke komp działał cały dzien i cała noc i nic az w szoku jestes ze mogla by to być wina sterowników do modemu.

 

 

A jednak dobrze ze sie nie cieszylem od poprzedniego postu minelo sporo czasu i nie bylo zawieszek jednak dzis jestem w quake 2 siedze na obsie i jednak pyk ekran stoi muzyka zacieta i ratuje tylko reset twardy , macie jakieś jeszcze propozycje.

Edytowane przez P3ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...