Skocz do zawartości
Malik

Swiftech Apogee Gtx

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne - twoim kryterium wydajnosci jest cena

Widze, zes jasnowidz (skoro wiesz, ze moim kryterium wydajnosci jest "cena") i malkontent w jednym (skoro nie ciesza cie spadki cen najlepszych konstrukcji na rynku) - to takie typowo polskie... ;/

 

Konczac offtopic, przyznam sie ze jasnowidzem nie jestem i takie "wynurzenia" jak to powyzsze twoje zachowam dla siebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Konczac offtopic, przyznam sie ze jasnowidzem nie jestem i takie "wynurzenia" jak to powyzsze twoje zachowam dla siebie ;)

Moze nastepnym razem napisz poprostu; "wow -cena gtx spadla! nareszcie" etc. , a nie ze: "jest tanszy i to kolejny argument ze slabszy" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak później wygląda sprawa spodu tzn. przy założonym grubszym oringu spód się wygina ale czy potem w razie co wraca do swojego pierwotnego kształtu??. Czy siłę wygięcia dopasowywać na oko metodą prób i błędów??

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak później wygląda sprawa spodu tzn. przy założonym grubszym oringu spód się wygina ale czy potem w razie co wraca do swojego pierwotnego kształtu??. Czy siłę wygięcia dopasowywać na oko metodą prób i błędów??

U mnie tuz przed zalozeniem na CPU blok wygladal tak

Dołączona grafika

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak później wygląda sprawa spodu tzn. przy założonym grubszym oringu spód się wygina ale czy potem w razie co wraca do swojego pierwotnego kształtu??. Czy siłę wygięcia dopasowywać na oko metodą prób i błędów??

Grubszy oring to bilet w jedna strone...

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens bym zmieniał ring na grubszy, jeżeli biorąc procka i przykładając do niego kartę nie widzę by posiadał wklęsłości? W cooling sugerują mi bym to zrobił, ale ja naprawdę nie widzę sensu.

Czy ktoś może sam zaobserwował spadek temperatur mimo że SHIS był idealnie prosty, zwłaszcza na Quadzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwierzam temacik na temat bloczkow w zwiazku z 2ma sytuacjami...

Zapodalem nowego procka i powinien miec 50 stopni na AC a u mnie na WC ma 57....wiec zaczolem grzebac...

 

Zmienilem O-ring na zwykly

-zadnego odkrztalcenia miedzi nie ma

-zadnej poprawy temp nie ma...

 

Przeczyscilem bloczek, bo byl zawalony paprochami roznorakimi....

 

Sprawdzilem przeplyw...wg bombelkow powietrza - woda zapierdziela pieknie....lekki wir w rezie, ale....

scisnolem weza przy 4GHz w stresie....temp nie drgnol, mimo ze zawezylem przeplyw w 90% !!!

przy zgieciu weza na max tempy skoczyly znacznie do 80....wtedy wiadomo odgiolem...

 

Troszke o ukladzie...

Eheim 1048+innovatek rez, 2x BIX2, Apogee GTX i to wsio...

 

co o tym sadzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie przelozylo to scisniecie (pierwsze) weza na przeplyw? Trzebaby to jakos zmierzyc/ocenic.

Jak dlugo sprawdzales temp po zmniejszeniu przeplywu?

Mozliwe ze zeby lekkie zmniejszenie przeplywu zmienilo ci temp (w gre wchodzi kilka stopni) musi minac troche czasu. Te elementy tak szybko nie zmieniaja swojej temp, szczegolnie jezeli oczekiwana roznica ma wynosic kilka stopni.

 

edit:

 

A jeszcze apropos tematu nabylem dzis ten blok w mysle dosc ciekawej cenie (odpukac jeszcze go nie mam :)).

 

http://allegro.pl/item299467858_swiftech_a...a_polecam_.html

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo sie zmniejszyl - nie wiem...bo nie mam przeplywomierza zadnego...

Sprawdzalem kilkanascie sekund max - widzialem ze nie ma efektu - to sciskalem dalej(mocniej - do zagiecia weza)

 

Istnieje jeszcze mozliwosc ze zle przylozylem bloczek, ale zeby zrobic to zle 6 razy ????

 

Pogratulowac bloczka....chetnie zakupilbym w podobnej aukcji D.teka do testow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wszystko pieknie, tez widzialem te testy - tylko wtedy co moze byc przyczyna braku wplywu przeplywu na zmiane temp? :)

 

A btw tego testu ciekawe jak wypada na ich tle Prision (w kontekscie tematu o q6600).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzyczylbym sobie weze o srednicy wew 12 !!

Rzyczylbym sobie Lainga przedstawionego na filmie.

A to mysle ze juz niebawem bedzie mozliwe.

 

O wykresach wiadomo nie od dzis...

Jedna sprawa, jakies urzadzenie do sprawdzenia wielkosci przeplywu?

Wystarczyloby, zeby wiedziec ile wiecej leci, lub mniej.

Jakies prpozycje ??

 

 

Wogle planuje podlaczenie chlodnic rownolegle, a nie szeregowe...to powinno poprzwic wydajnosc. I jak pisalem wyzej, weze zmienic z 9 na 12....nie chce mi sie liczyc, ale wydajnosc powinna znacznie wzrosnac - wydajnosc pompki - mniejsze opory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogle planuje podlaczenie chlodnic rownolegle, a nie szeregowe...to powinno poprzwic wydajnosc. I jak pisalem wyzej, weze zmienic z 9 na 12....nie chce mi sie liczyc, ale wydajnosc powinna znacznie wzrosnac - wydajnosc pompki - mniejsze opory.

a zlaczki o maksymalnej srednicy wew. to przypadkiem nie 10mm? to ciagle w jakis tam sposob ogranicza uklad.

 

co do chlodnic to jakos nie moge sobie tego wyoibrazic ... trzeba dac trojnik. bo bez niego nie ma mozliwosci polaczenia rownoleglego. zgadza sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złączki DD zrobił o średnicy 11 mm ;)

a moge prosic o jakis link do kupna?

wlasnie sie przymierzam to modyfikacjo mojego LC w celu podniesienia wydajnosci, a znalazlem tylko choinki 10mm i DD 10mm, ale cena zabija :/

btw. przydalby sie temat; jak zwiekszyc wydajnosc ukladu, lub jak zbudowac uklad o maxymalnej wydajnosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie weszły do oferty, dopiero w najbliższym czasie się pojawią.

 

śledź stronę DD:

2884347[/snapback]

Rzyczylbym sobie weze o srednicy wew 12 !!

Rzyczylbym sobie Lainga przedstawionego na filmie.

A to mysle ze juz niebawem bedzie mozliwe.

 

O wykresach wiadomo nie od dzis...

Jedna sprawa, jakies urzadzenie do sprawdzenia wielkosci przeplywu?

Wystarczyloby, zeby wiedziec ile wiecej leci, lub mniej.

Jakies prpozycje ??

Wogle planuje podlaczenie chlodnic rownolegle, a nie szeregowe...to powinno poprzwic wydajnosc. I jak pisalem wyzej, weze zmienic z 9 na 12....nie chce mi sie liczyc, ale wydajnosc powinna znacznie wzrosnac - wydajnosc pompki - mniejsze opory.

 

Na filmie jest laing z naklejką swiftech MCP655 ;), jednak lepiej kupić DDC 1T + top (wydajność jak D5/mcp655) i ewentualnie zmodować na 1+T (większa wydajność niż w/w) lub od razu kupić DDC 1+T + top jakiś.

 

urządzenie do mierzenia przepływu? proszę bardzo, dość dobre i niedrogie:

 

http://www.cooling.pl/gmr-przeplywomierz-c...ukt,123892.html

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale nie mogę się powstrzymać od powiedzenia "lol".

Temat mit, który został już 1000x obalony na tym forum kilka lat temu powraca jak bumerang. Ale w sumie nie dziwie się, że do tak genialnych wniosków mogą dochodzić początkujący użytkownicy. Ale Zulusman, nie od wczoraj tu jesteś ;) Średnica wewnętrzna węży nie ma wpływu na wydajność układu w takich rozmiarach o jakich mówimy. Na boku pozostawmy skrajne przypadki takie jak rurociągi lub wężyki z zapomnianych już układów CPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...