Skocz do zawartości
Ark

Socket 939...który Procesor?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nadszedł czas na wymianę procesora. Posiadam płytę główną z socket939 i procesor AMD Athlon 3000+

Na dzień dzisiejszy nie chciałbym wymieniać płyty, zastanawiam się więc nad jednym z dwurdzeniowych procesorów dostępnych na w/w socket np. AMD Athlon64X2 3800+ lub jednordzeniowym Athlonem64 3500+

Poproszę o wszelkie sugestie i wasze propozycje (nie upieram się przy w/w procesorach) :)

Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no właśnie, czy jest sens przesiadki na procesor dwurdzeniowy? Może lepszym rozwiązaniem będzie jednordzeniowy A64 3700+, A64 4000+ lub jak pisze bdzio.k opteron 165?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy czego oczekujesz. podaj caly sprzet, do czego wykorzystywany . itp.

przy 2-rdzeniowcach jest wiekszy komfort pracy, no i w nowych grach sie przydadza. Jednordzeniowce typu San Diego z kolei sie dosc dobrze kreca no i sa tansze ;)

 

Teraz bedzie moj maly wywod, do ktorego czytania nikogo nie namawiam ;)

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

ja na twoim miejscu zostal bym na tym co masz lub zmienil na San Diego, a za jakis czas wogole opuscil s939 i przeszedl na to co zaprezentuje nam AMD / Intel :)

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

ja na twoim miejscu zostal bym na tym co masz lub zmienil na San Diego, a za jakis czas wogole opuscil s939 i przeszedl na to co zaprezentuje nam AMD / Intel :)

Dokladnie kup sobie SD 3700/4000 (na naszym forum w dziale o prockach/939 poczytaj) a za jakis czas cos na nowa platforme DDR3 itp... Ja tak wlasnie sobie wymyslilem ;) co widac w sigu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wypowiedź.

Zdecydowałem sie na zakup AMD64 4000+ z jądrem SanDiego...cena 290 zł. jest całkiem na miejscu.

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Ark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...