Skocz do zawartości
Gość dzepetto

Via Kt133 A Ata100 Plyta Procomp Bvk2a

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dzepetto

Zgubiłeś instrukcję i Google się popsuło?

 

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=pr...=Szukaj&lr=

 

Podejrzewam, że może przystawić przy 130GB. Może być też problem z akutalizacją biosu.

manaiala nie ma ale jak byk jest na pudelku ata33/66

 

natomiast odpowiedik abita k7t

http://www2.abit.com.tw/page/pl/motherboar...;pPRODINFO=BIOS

 

BIOS: kt77n.exe

 

Bios Issue Date:2002/01/31

Mirror Site: ASIA Europe US

 

BIOS ID: 7N

 

1. Support up to 137GB HDD and above.

 

 

wiec se pomyslalem a moze bvk2a tez by dal rade skoro kt133 via powinien sobie poradzic z ata100 szczegolnie po jakims upgrade biosu

 

znalazlem tez wegierska recke

 

http://plusabit.tvnet.hu/html/lap/bvk2a/index_1024.php

 

Procomp legutolsó SocketA-s lapja, a most vizsgált BVK2A jelű, hasonlóképp, mint a nemrég itt járt Iwill lap, a VIA KT133-as chipset-ét hordozza, és ez, azzal együtt persze, hogy a következő két generáció megléte miatt (KT133A, Ali Magik/AMD760/VIA KT266) ez a chipset már kicsit "elavultnak" is tekinthető (már nem olyan drága..), tehát ez, mindezek mellet, csak jót jelent. És bár az MSI kínál alaplapot, ahol a KT133-as North Bridge mellé már nem a 686A, hanem az ATA/100-as, 686B jelű VIA South Bridge-et passzintja, a Procomp megmarad a standard leosztásnál: elég neki a gyengébb VIA chip, beéri az ATA/66-tal. Persze nincs is ezzel gond, hiszen nem a South Bridge-dzsen múlik a magas FSB nem támogatása, amely ezeknél a KT133-as lapoknál az egyik lényeges hiányosság.

cos pisza o ata100 ale niestey nie abla co

 

 

moja plyta to bvk2a rev 1.1 juz z najnowszym dostepnym biosem 1006

tak wiec i tak nie ma co upgradowac

Edytowane przez dzepetto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko w sieci znaleźć coś o tej płycie w sensownym języku, a w instrukcji brak info - na szybko przeszukałem słowa "ATA".

 

Pozostaje więc sprawdzić osobiście. Jeśli z jakiegoś powodu nie wykryje całej powierzchni dysku, to niech Cię ręka boska broni przed pozwoleniem na uruchomienie CHKDSK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dzepetto

Ciężko w sieci znaleźć coś o tej płycie w sensownym języku, a w instrukcji brak info - na szybko przeszukałem słowa "ATA".

 

Pozostaje więc sprawdzić osobiście. Jeśli z jakiegoś powodu nie wykryje całej powierzchni dysku, to niech Cię ręka boska broni przed pozwoleniem na uruchomienie CHKDSK.

po pierwsze nie chce zwalic dysku

w manualu nie ma nic pomocnego to samo co na kartonie ata33/66 support

firma nie istnieje

 

recek w sensowniejszym jezyku nie znalazlem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem kiedyś dosk ATA 100 (Samsung 40GB 7200) do starego kompa z ATA 33 (z pentium mmx) i wykryło go prawidłowo i nic się nie stało. Gorzej z tym, że ten Twój jest 160GB, więc jak już to może być problem w pojemności.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dzepetto

Podłączałem kiedyś dosk ATA 100 (Samsung 40GB 7200) do starego kompa z ATA 33 (z pentium mmx) i wykryło go prawidłowo i nic się nie stało. Gorzej z tym, że ten Twój jest 160GB, więc jak już to może być problem w pojemności.

mam partycje 30gb a druga 120MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dzepetto

a wiec odpalilem

natomiast dysk bios wykryl jako 132

MBR sie uruchomil nie mialem dyskietki systemowej aby sprawdzac

 

sproboje z instalka redhata jak partycje widzi

 

rozumiem ze moze miec problemy z odczytem tej 120gb partycji

czyli co moga byc bledy w zapisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli BIOS jest sprzed 2002 roku (obsługa dysków do 137GB), to prawdopodobnie nie będziesz mógł uruchomić systemu z tego twardziela, jednak windows XP z SP1 lub 2 powinien go widzieć (do uruchamiania systemu będzie ci potrzebny drugi, mniejszy dysk).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sciągnąć ze strony samsunga program, tak zwany Dynamic Drive Overlay. ogranicza się zworkami wielkośc dysku do 30Gb tak żeby bios go wykrył , następnei instaluje się program, bodajże z płyty czy tam dyskietki, a może nawet z poziomu systemu nei pamiętam z pól roku temu to robiłem, i za każdym razme gdy uruchomi się komputer, po bootowaniu uruchamia się najpierw jeszcze przed windowsem ten program, i pozwala na korzystanie już dalej normalnie z całą pojemnością dysku pod windowsem.

 

Można go nawet używać jako dysku startowego z windowsem , zaś jeżeli instalujesz go do działającego już kompa to trzeba zainstalować service pak 2, a potem porozdzielać partycje partition magic bo sam windows większego niż te 137GB partycji nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie orientujecie się czy dało byradę podmienić biosy z płytą biostara M7BVK, bo podobno ta płyta prokompa BVK2A to jest oem tej Biostara, ale sie zastanawiam, bo walczę z tą płytą od 3 dni żeby móc zainstalować windows, płyta jest kuzynka, a ma orginalnego windowsa XP i się widows pluje do dysku, bo jak zrobi partycje to raz ją sformatuje a raz nie i ciągle śpiewa że dysk C; jest uszkodzony krytyczne, i wywal się instalka, może sprubować z inną wersją sysytemu operacyjnego, najlepsze jest to że płyta widzi dysk jako 136 GB, a windows może sonie skorzystać z całej pojemności dysku. nie bardzo rozumiem o co mu biega :/ a myslałem nad tą płytą Biostara M7BVK, ale wypuszczonej po 2002 roku, bo aktualizacja na ten bios z tego roku nic nie dała, nie rozumiem o co mu chodzi, skoro bios jest nowy, bo z 2007 r. bo to jest najepsze że bios dał się zaktualizować do wersji dla biostara, ale dalej jest lipa, bo nadal widzi tylko 136GB, jakaś podpowiedź by się przydała

Edytowane przez Iwgarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...