Skocz do zawartości
xacti

Gwarancja W Sklepie Internetowym.

Rekomendowane odpowiedzi

aha. tylko ze chyba nie ma takich plyt ;)

 

a poza tym mozliwe ze znajda - jednak u nich na sklepie jest jedynie 3200+ wiec zakladam ze nie maja :)

 

 

 

 

a wiec uwazacie ze mogezmy wybrac czy chcemy nowy procek czy zwrot kasy? :)

a jesli tak to ile? cena netto czy brutto?

aha, i moglby ktos podeslac jakas strone, na ktorej jest akurat wymienione to, ze klient moze domagac sie zwrotu kosztow w razie uszkodzenia produktu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie placilem ;)

ale kolezanka zaplacila kwote brutto. wiec chyba do zwrotu bedzie brutto ;)

 

ale pytam raz jeszcze bo nie chce miec potem ze sklepem problemow , poniewaz sam mam kupiony u nich procesor ;)

Czy mozna zadac od sklepu zwrotu pieniedzy, jesli nie mozliwe jest wymienienie procka na ten sam model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zaproponują Ci procesor na inną podstawkę, to tak każdy sąd uzna to, że sklep powinien oddać pieniądze... Oczywiste jest to, że taka wymiana nie rozwiązuje sprawy. Jeśli dadzą Ci identyczny procesor a różnić będzie się tym tylko, że jest 3200 a nie 3000 to zobaczysz kasę tak jak świnia piwo do obiadu.

Zanim zaczniesz się z nimi użerać, zastanów się czy wygrasz.

 

jonathan jeśli xacti pójdzie z tym, co mu tu napisałeś do sklepu to go wyśmieją. O jakiej rękojmi ty piszesz, kodeks cywilny w tym przypadku nadaje się na...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja juz nie wiem co powiedziec kolezance. Ona byla by srednio zadowolona z procka, poniewaz postanowila ze i tak kupi laptopa :( najbardziej by sie kasa przydala. a ESC na pewno zaproponuje 3200+ .

 

Prosze kogos, kto przezyl podobne wydarzenie o wypowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z tym zwrotem, ale w Kompolu (sic) w Gliwicach, jak qmplowi padla po pol roku grafa zwrocili mu kase bez problemu:D ale nie kwote ktora zaplacil a kwote w jakiej aktualnie ta grafa stala cenie klocil sie strasyl sadem ( w sumie nie chial grafy bo sie na pcie psesiadal a oni mu agp wciskali) imho sklep jak sklep ma swoje sposoby, kupujacy ma swoje prawa, ale czy warto czasem sie meczyc? wez procka 3200 sprzedaj nowke i tyle. Na kase bym za bardzo nie liczyl dzis c2d kosztuja 600zl:) i sklep raczej za 2 letniego a64 3000 nie bedzie za bardzo chial zwrocic kasy:) ale proboj:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zaproponują Ci procesor na inną podstawkę, to tak każdy sąd uzna to, że sklep powinien oddać pieniądze... Oczywiste jest to, że taka wymiana nie rozwiązuje sprawy. Jeśli dadzą Ci identyczny procesor a różnić będzie się tym tylko, że jest 3200 a nie 3000 to zobaczysz kasę tak jak świnia piwo do obiadu.

Zanim zaczniesz się z nimi użerać, zastanów się czy wygrasz.

 

jonathan jeśli xacti pójdzie z tym, co mu tu napisałeś do sklepu to go wyśmieją. O jakiej rękojmi ty piszesz, kodeks cywilny w tym przypadku nadaje się na...

 

Cytat ktory podawalem nie byl do xacti tylko do osoby ktora sadzi ze rekojmia obowiazuje jedynie firmy i nie dotyczy osob prywatnych.

Z rekojmi i tak nie moze skorzystac bo 12 miesiecy juz minelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat ktory podawalem nie byl do xacti tylko do osoby ktora sadzi ze rekojmia obowiazuje jedynie firmy i nie dotyczy osob prywatnych.

Z rekojmi i tak nie moze skorzystac bo 12 miesiecy juz minelo

Bo rękojmia dotyczy TYLKO umów między przedsiębiorcami lub między osobami prywatnymi.

Jeśli zakup jest między przedsiębiorcą a osobą prywatną, to wtedy stosuje się ustawę o sprzedaży konsumenckiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przysluguje tobie:

1. naprawa -> procka niemozliwa raczej ;)

2. dadza tobie wyzszy model na to samo gniazdo -> wg. ustawy, nie mozesz dostac nic gorszego jak miales

3. korekta -> pelen zwrot kosztow

 

Wszystko tobie to przysluguje w przypadku uznania gwarancji. Pomiedzy pkt. 2, a 3 mozesz chyba sam decydowac, musialbys zorientowac sie w przepisach. Ale odrazu mowie ze na decyzje od AMD sie troche czasu czeka :]

Co to znaczy 'nic gorszego' i jak to określisz? Akurat dla mnie amd64 3000+ będzie idealny, każdy inny będzie gorszy.

Zawsze dają coś lepszego niż się popsuło. Kasy w ESC na pewno nie oddadzą :) znam ich bardzo dobrze :)

J.W.

Chcesz skorzystac z rekojmi ktora obowiazuje 12 miesiecy. Wiec odpada. Jezeli brala na fakture moze skorzystac z korekty faORT: ORT: ORT: ktury. Jezeli masz paragon to kapa. Wiecej nie podzialacie

Drogi johnatanie, rękojmia (w sprzedaży konsumenckiej) to już od jakiegoś czasu - liczonego w latach - nie obowiązuje. Prowadzisz jakąś działalność czy mi się zdaje?

Cytat ktory podawalem nie byl do xacti tylko do osoby ktora sadzi ze rekojmia obowiazuje jedynie firmy i nie dotyczy osob prywatnych.

Z rekojmi i tak nie moze skorzystac bo 12 miesiecy juz minelo

Owszem - może i w tym przypadku nie nie nazywa się tego 'rękojmią' - a trwa 24 m-ce.

Problem dla xactiego tkwi w nie do końca dookreślonych pojęciach <'odpowiedni czas', '(nie)istotna wada/niedogodność'> zawartych w przepisach dot. sprzedaży konsumenckiej.

Edytowane przez Paszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy 'nic gorszego' i jak to określisz? Akurat dla mnie amd64 3000+ będzie idealny, każdy inny będzie gorszy.

 

np kupiles 3200+, a maja tylko 3000+ albo 3500+, to moga dac tobie tylko i wylacznie 3500+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zadam troche inne pytanko. Jak myslicie, kiedy zabraknie u nich prockow typu A64 3xxx + ?

bo kolezanka juz sie na laptopa zdecydowala , a reszte czesci sprzedala wiec i tak procek jej by nie byl potrzebny. Moze poczekac az nie bedzie juz A64 na sklepie i wtedy na gware odda ;)

Przynajmniej taki pomysl dala.

 

Ja sam nie wiem czy sie czekac oplaca dla tych 300zl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrow koleznake i zycz jej powodzenia w rozwoju.

Nie nawidze takich sytuacji, psuje sie oddajesz i tyle a nie kombinujesz jakby tu najwiecej jeszcze zyskac. Mam qmpla ktory psul specjalnie HDD srednio co rok i mu dawli nowe wieksze na gwarancji od 13 gb doszedl do 30 po 2 wymianach...wrrr

Skonczy sie juz niedlugo produkcja, ale lezaki magazynowe beda jeszcze dlugo! i tak niech sie qmpela cieszy ze 3200 dostaje sprzeda za troche hajsu i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tez jej to mowie. jeszcze postaram sie ja namowic, zeby teraz oddala, bo za jakis czas nawet jak 3500+ dostanie to sprzeda za tyle samo co 3200+ teraz..

 

 

dzieki wielkie za pomoc. !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np kupiles 3200+, a maja tylko 3000+ albo 3500+, to moga dac tobie tylko i wylacznie 3500+

Nie zrozumiałeś mnie do końca - w ustawach nie ma terminów 'lepszy/gorszy' bo dla każdego to oznacza coś innego. Jedna osoba mówiąc 'dobry procesor' będzie miała na myśli procesor szybki a druga procesor np. energooszczędny bo np. składa możliwie najcichszy komputer.

BTW: Skąd to w ogóle wziąłeś?

 

@snipi - no niestety, nie mają :) Swoją drogą - ma potrzeby używania argumentacji że płyta jest taka czy inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolezanka jutro do nich procka wysyla. wiec musimy ostatecznie sie zastanowic jak sprawe rozegrac ;)

 

myslicie, ze jak powiemy np, ze musi miec 3000+ bo jej cos tam z plyta inne nigdy nie chcialy dzialac, to moze zwroca kase?

bo wczoraj wieczorem przegladalem jakis temat na tym forum wlasnie o takiej sprawie i wyszlo, ze jednym oddaja kase a innym sprzet..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolezanka jutro do nich procka wysyla. wiec musimy ostatecznie sie zastanowic jak sprawe rozegrac ;)

 

myslicie, ze jak powiemy np, ze musi miec 3000+ bo jej cos tam z plyta inne nigdy nie chcialy dzialac, to moze zwroca kase?

bo wczoraj wieczorem przegladalem jakis temat na tym forum wlasnie o takiej sprawie i wyszlo, ze jednym oddaja kase a innym sprzet..

Jak dla mnie to jest to chamska próba wyłudzenia pieniędzy.

Powiedz koleżance, że w sklepach nie pracują idioci i nikt nie da się zaprawić tanim kitem… Kupiła procesor używała 2 lata a teraz chciałaby dostać siano… Nie kombinujcie, bo brak wam wiedzy i tylko gorzej sobie zrobicie no i to wy próbujecie oszukać sklep a sądy wbrew temu, co myślicie nie stoją murem za klientem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat to, zeby powiedziec ze plyta jest niekompatybilna to ktorys z forumowiczow w tym temacie poradzil ;)

 

przekonalem kolezanke, ze i tak dobrze na tym wyjdzie bo sprzeda 3200+ za 140zl i bedzie git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Jak dla mnie to jest to chamska próba wyłudzenia pieniędzy.

Powiedz koleżance, że w sklepach nie pracują idioci i nikt nie da się zaprawić tanim kitem… Kupiła procesor używała 2 lata a teraz chciałaby dostać siano… Nie kombinujcie, bo brak wam wiedzy i tylko gorzej sobie zrobicie no i to wy próbujecie oszukać sklep a sądy wbrew temu, co myślicie nie stoją murem za klientem.

dlaczego oszukać :blink: :blink: przecież tyle i tyle był wart dwa lata temu i tyle Ona zapłaciła za niego, więc dlaczego ma dostać mniej/tańszy sprzęt? Ogarnij się, sam byś zrobił tak samo i nie ma w tym nic niewłaściwego, nagle pół forum stało się obrońcami pokrzywdzonych <_<. Gdzieś na PPC był przypadek, że ktoś po 3 latach dostał podzespół odpowiadający cenowo staremu (ofc cena w momencie zakupu, czyli 3 lata wstecz) i co pobijesz go bo naciąga sklep? :lol: JAk dla mnie w sklepach i tak są niezłe cwaniaki, nie wiem jak można ich bronić, bo są bidni nieporadni i w ogóle. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze z konta kolegi.

To ja jestem ta kolezanka.

 

Kaaban:

Dziekuje Ci za slowa poparcia. Chcialabym odzyskac pieniadze, bo kogo to interesuje czy podzespol ma rok czy dwa. Zaplacilam za niego 600 zl i nawet za rok gdy ta czesc bedzie kosztowac 80 zl chcialabym dostac 600 zl. Kazdy by chcial.

 

Niestety pan ze sklepu stanowczo mowi, ze nie ma mozliwosci zwrotu pieniazkow.

Ale co zrobic. Trzeba brac 3200+. Chyba ze macie jakis pomysl na przekonanie sklepu...

 

Dziekuje wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można domagać się wymiany, albo naprawy - wybór należy do nas. Jeśli jednak chodzi o zwrot pieniędzy, to już nie jest tak łatwo, gdyż muszą być spełnione pewne warunki...

Zwrotu pieniędzy możemy domagać się tylko wtedy, gdy niezgodność towaru z umową jest istotna i wystąpi choć jedna z następujących sytuacji:

 

• sprzedawca nie jest w stanie doprowadzić towaru do stanu zgodnego z umową poprzez wymianę ani naprawę, bowiem jest to niemożliwe lub wymaga nadmiernych kosztów;

 

• naprawa albo wymiana nie została wykonana przez sprzedawcę w odpowiednim czasie;

 

• naprawa albo wymiana naraża kupującego na znaczne niedogodności.

Chyba, że koleżanka udowodni, że wymiana na nowy procek naraża ją na znaczne niedogodności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego oszukać :blink: :blink: przecież tyle i tyle był wart dwa lata temu i tyle Ona zapłaciła za niego, więc dlaczego ma dostać mniej/tańszy sprzęt?

Dostaje sprzet LEPSZY wiec w czym problem? Oo

Zwykłe cwaniakowanie i tyle, mam nadzieje ze kolezanka sie kiedys przejedzie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale teraz hipotetyzujac kupujemy samochod o spalaniu 5 l/ 100km okazuje sie ze nie mozna naprawic model juz nie ejst produkowany nie ma zapasow wiec chca nam dac nowy model tyle ze pali 30l/100km pozatym full opcja i wsio czy bedzie to wg Was model lepszy?

 

Takze generalnei chec odzyskania kasy wynika z prawa.

Edytowane przez Snipi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie. ;) mozna powiedziec chyba, ze np nie pasuje mi ten procesor bo pobiera za duzo wat i zasilacz nie uciagnie. myslicie ze warto sie z nimi klocic? pewnie w koncu kase by oddali, ale rowniez mam u nich procka i boje sie nie potrzebych problemow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za chwile sie ten topic zamknie, w mysl: Regulamin, I.4

 

Skonczcie juz te dywagacje, studenc1k podal, w jakich okolicznosciach mozliwe jest zadanie zwrotu pieniedzy, jak dla mnie nie ma juz o czym dyskutowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@costi

to nie jest proba oszukania sklepu.

no i tak jak powiedziales nie ma juz o czym dyskutowac jednak chcial bym sie dowiedziec troche wiecej o tych punktach podanych przez studenc1k'a .

 

@studenc1k

Zwrotu pieniędzy możemy domagać się tylko wtedy, gdy niezgodność towaru z umową jest istotna i wystąpi choć jedna z następujących sytuacji:

 

• sprzedawca nie jest w stanie doprowadzić towaru do stanu zgodnego z umową poprzez wymianę ani naprawę, bowiem jest to niemożliwe lub wymaga nadmiernych kosztów;

 

• naprawa albo wymiana nie została wykonana przez sprzedawcę w odpowiednim czasie;

 

• naprawa albo wymiana naraża kupującego na znaczne niedogodności.

zastanawia mnie pkt 1. Owszem, sprzedawca wymieni procesor, ale na inny niz zakupiony. Wiec teoretycznie pkt 1 zostal spelniony, ale praktycznie nie za bardzo..

 

co do pkt 2 sie nie wypowiem bo to jeszcze przed nami ;)

 

a pkt 3 tez nas nie interesuje, bo raczej nie bylo by problemow z nowym prockiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za chwile sie ten topic zamknie, w mysl: Regulamin, I.4

 

Skonczcie juz te dywagacje, studenc1k podal, w jakich okolicznosciach mozliwe jest zadanie zwrotu pieniedzy, jak dla mnie nie ma juz o czym dyskutowac.

Moim zdaniem to nie za chwilę tyko już powinno się to zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...