Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Konfiguracja Prawie Przemyślana ;]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak więc przyszła pora na mnie :wink:

 

Komputer przede wszystkim do grania, pozostałe zadania to www i czasami filmy. Kwota jaką planuję przeznaczyć to coś koło £900. Monitor już jest i jego maksymalna rozdzielczość to 1440x900. Komputer ma być CICHY, ale zabawy w hydraulika odpadają :? Zabawy w o/c jak najbardziej, ale takie ludzkie tzn. przesuwanie suwaków i przestawianie cyferek w biosie :D

 

Do rzeczy, zakupy muszę zrobić w jednym sklepie jest to http://www.overclockers.co.uk/ , więc jeżeli będą jakieś poprawki to proszę o uwzględnienie dostępności "zamiennika". Konfiguracja jaką wydumałem:

 

1. Intel Core 2 DUO E6600 "LGA775 Conroe" 2.40GHz (1066FSB) - Retail £191.51

2. Abit AB9 Quad GT (Socket 775) PCI-Express DDR2 Motherboard £105.74

3. OCZ 2GB (2 x 1GB) PC2-6400 Dual Channel Platinum Revision 2 XTC Series DDR2 (OCZ2P800R22GK) £112.79

4. Seagate Barracuda 7200.10 320GB ST3320620AS SATA-II16MB Cache – OEM £61.09

5. Pioneer DVR-112DBK 18x18 DVD±RW Dual Layer ReWriter - (Black) OEM £21.14

6. Scythe Infinity Heatpipe CPU Cooler (Socket 478, 775, AM2, 754, 939, 940) £31.71

7. Lian-Li PC-7 PLUS Aluminium Midi-Tower Case – Black £58.74

8. Corsair HX 520W ATX2.2 Modular SLI Compliant PSU (CMPSU-520HXUK) £70.49

9. BFG GeForce 8800 GTS OC 320MB GDDR3 HDTV/Dual DVI (PCI-Express) - Retail £205.61

 

Razem wychodzi £860, więc jest dobrze :) Już tłumaczę co i dlaczego:

 

Ad1. Zdecydowałem się na to ponieważ za jakiś czas procek zostanie, a na wymianę pójdzie coś innego, ewentualnie zakup ramu, ale to się zobaczy...

Ad2. Czarny koń który niedawno się ujawnił moim oczom, imo najmniej problemowa płytka do c2d.

Ad3. Początkowo miały być te Geje Ultra 800MHz, ale ktoś napisał, że są na jakiś marnych kościach, a te OCZ podobno niezłe... :unsure:

Ad4. Tu chyba nie ma wątpliwości :)

Ad5. Tutaj przyznaję, że nic nie wiem o tym napędzie :oops: Gdzieś czytałem że model 111 był dobry więc może ten... :rolleyes:

Ad6. Chyba też obędzie się bez korekty :wink:

Ad7. Co do budy to długo myślałem co to ma być :? Początkowo miał być Antec 900, ale zniechęciły mnie jego małe wymiary :sad: Potem P180, ale reset i power za drzwiami skutecznie mnie zniechęciły (miałem LBX i trochę się nadenerwowałem :wink: ).

W końcu wymyśliłem coś klasycznego :D Ale nie wiem jak z miejscem z środku (czy wejdzie ewentualnie GTX?) :)

Ad8. Tutaj raczej nie ma wątpliwości, no może ktoś mnie przekona, ale mam duże wątpliwości, że tak się stanie :D

Ad9. No i dochodzimy do sedna. Dlaczego tylko 320MB? Jak już wspomniałem na początku interesuję mnie gra w rozdziałce maks 1440x900 z AA i AF, a na tym polu ta ilość pamięci radzi sobie przyzwoicie. Dodatkowo karta chyba najszybciej się starzeje i najszybciej trzeba ją będzie wymienić, więc za rok nie będzie płaczu :wink:

 

Tak sobie pomyślałem, że można by było zrobić taki manewr, że GTX + E4300 i reszta co nieznacznie przekroczyło by budżet, ale imo nie warto :-|

 

Czekam na wszelkie rady i sugestie :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzekłbym ,,zestaw niemal idealny,, ale podumał bym jeszcze nad zasiłką ;) Może zamieniłbyś tego Corsaira na Be Quiet! Straight Power 500W??

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli Ci bardzo zalezy na GTX to zmien procka na mniejszego, podkrec go ostro i bedziesz mial 3ghz lekka reka :)

 

plyta glowna super wybor wiec nie ma nad czym sie zastanawiac

 

dysku raid nie bralbym oczywiscie dla siebie bo jak jeden padnie to juz koniec z drugim, po drugie az tak super szybkosci Ci nie daje w porownaniu iz jesli jeden padnie to tracisz wszystkie dane !!

 

dvr wzialbym jednak 112 ja akurat slyszalem gdzies ze lepszy od 111

 

ramki zmienilbym na mocniejsze :P ale te takze sa dobre

 

chlodzenie zmienilbym na thermalight ultra - najlepsze na c2d

 

buda - he myslalem nad nia ale nie podoba mi sie jednak :) dlatego wzialem Czitka

 

zasilke zmienilbym np na Bequite albo Seasonic?? jesli halas nie przeszkadza to Tagan

 

no i grafa, jesli wzialbym gorszego procka to wez grafe taka jak JA :D

 

 

 

 

ps. jesli mieszkasz w Londynie to dam Ci tanszy sklep ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Seagate Barracuda 7200.10 320GB ST3320620AS SATA-II16MB Cache – OEM £61.09

 

Ad4. Tu chyba nie ma wątpliwości :)

Nie byłbym tego taki pewien.

Cisza jest ważna? Skoro tak, to w seagate będzie przeszkadzać trzeszczenie głowic podczas pracy na małych plikach, powodem są przenoszone wibracje na obudowę niezależnie od jakości obudowy.

Wyjścia masz dwa.

1. Dokupić wytłumiacze wibracji, nie znalazłem takich w tym sklepie- Scythe HDD Stabilizer, a jeszcze lepiej Revoltec Hard Drive Silencer

2. Kupić Hitachi

Wersja 320GB ma 160GB/talerz, wydajnością niewiele ustępuje 7200.10 w praktyce, a ponoć znacznie cichszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Nie lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 2 mniejsze dyski i zrobić RAID??

5. DVR112 gorszy od 111 z tego co mi wiadomo.

Nie będę bawił się w raid! Co do napędu to może i masz rację, ale u tych dziadów co będę robił zakupy jest tylko 112 :? Coś innego?

 

Rzekłbym ,,zestaw niemal idealny,, ale podumał bym jeszcze nad zasiłką ;) Może zamieniłbyś tego Corsaira na Be Quiet! Straight Power 500W??

Chętnie bym nad nim podumał, jest jedno duże ALE

:arrow:

(...)więc jeżeli będą jakieś poprawki to proszę o uwzględnienie dostępności "zamiennika"(...)

(długi tekst)

Nie zależy mi bardzo na GTX ze względu na grę w wyżej wspomnianej rozdzielczości. Imo ten GTS na najbliższe pół roku (może rok) sprawdzi się przyzwoicie. Co do reszty uwag to nie chce się rozpisywać, ale konkrety Panowie, bo uwagi w stylu "to dobre, ale wziąłbym coś lepszego" to na mnie niestety nie działają, a przez nie wątek staję się mniej czytelny :wink:

 

(...)

Ujarzmię tą barkę :D

 

Jeszcze apel do wszystkich proszę o podawanie zmienników z w/w sklepu! Dzięki za uwagi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok

 

 

chłodzenie na procesor:

 

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....=57&subcat=

 

w tym momencie jest to najlepsze chlodzenie na procesor do niego mozesz dokupic wentyl na jeden bok taki np:

 

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....=57&subcat=

 

 

i chlodzenie rewelacja ! polecam bo sam tak robie tzn ja kupuje dwie Noctuy i dolaczam je po obu stronach - gwarantuje ze nie ma lepszego chlodzenia w tym momencie, no chyba ze chcesz wydac 400/500zl na ciezkie maszyny ale to juz lepiej w WC sie pobawic, jedynie lepszy od tego jest nowy Thermalight Ultra Plus ktorego jeszcze w PL ani w UK dostac raczej nie mozna, jedynie bodajze w USA :)

 

 

 

 

zasilke wzialbym ta:

 

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....123&subcat=

 

 

slyszalem ze bardzo dobre zasilki i polecane !

 

 

 

oraz te ramy, chociaz nie wiem do konca az tak bardzo ktore lepsze:

 

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....&subcat=813

 

napewno ktores z tych wzialbym i to wszystko co mam do powiedzenia ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad chłodzeniem pomyślę, dzięki!

 

Co do zasilatora to ten Corsair to również Seasonic tylko z odpinanymi kablami, więc imho nie ma kwestii :)

 

Co do kości to dokładnie o tych dwóch zestawach wypowiedział się DEVILEK w jednym z tematów i powiedział:

(...) Nie wiem jak te OCZ, ale GS'y wydaje mi sie ze na cudownych kosciach nie sa; Elpida, Promos <_< (...)

Imo jedna z najsłabszych rekomendacji :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz nowosc odpinane kable wiec tym sie sugerowalem ;) no ale to juz Twoj wybor

 

 

co do pamieci - szczerze bralbym OCZ tzn jakies spercial ops cos tam mialem wybrane :P ale zmienilem na Crucial Ballistix

 

 

zasilke seasonic jednak wzialem 700w :D :D i kabelki odpinane

 

 

a co do chlodzenia z reka na sercu polecam chociaz jeszcze nie podlaczylem ale robilem testy na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wybór optymalny icon_wink3.gif Razem wyszło £896.41, dzięki wszystkim za pomoc w wyborze icon_smile3.gif pozdro

Masz racje optymalny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i graty poskładane i jak zwykle są problemy :D , a jakże by inaczej :wink: Okazało się , że jedna kość jest walnięta. Komp z jedną startuje i wsio git, a z drugą kupa, płyta pokazuje kod, że coś nie halo z pamięcią i piszczy :-| Byłem u typa w sklepie to mi powiedział żebym napięcie na ramkach podbił, bo "one chodzą na 2,2V i są zrobione do dual'a i tylko jedna ma kość SPD i dlatego tylko jedna chodzi, a druga nie... LOL :D Dodatkowo żebym poustawiał opóźnienia i częstotliwość jak należy, (dobry koleś jak kość nie chciała chodzić na 533DDR :D ) no to powiedziałem dobra kolego pewnie masz rację :wink: i pojechałem walczyć i co? I kupa jak była tak jest :lol2: Wychodzi na to, że kość uwalona jak nic :D

 

Dodatkowo mogę dodać, że coś z zasilaczem nie halo, bo coś wiatrak tyka (czyżbym słyszał głos Benito :D ) :)

 

Aaaa i jeszcze jedno po instalacji windy xp sp2 i sterów do mobo porty usb nie działają :sad: Ktoś wie jak temu zaradzić?

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestem do poniedziałku bez kompa :? Pan w sklepie poczuł się chyba urażony, bo jego teoria o rzekomym jednym module SPD legła w gruzach :lol2: czekałem chyba z godzinę w tym sklepie, a on mówi, że ciągle testują :D Ciekawe jak mogą testować, przecież nie ma co, bo kompa nie da rady włączyć z tą lewą kością :D Anyway na kości poczekam do poniedziałku i wtedy oblukam co i jak :wink:

 

Sorki Orgiusz, eot z mojej strony, bo temat został wyczerpany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...