Skocz do zawartości
Ramza

Co Mam Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałem was prosić o radę.Niedawno zepsuł mi się gryzoń.Musze kupić nowy.Kompletnie nie wiem co wybrać.Jestem graczem.Dużo gram w cs itp,strategie i rts'y.Myszka musi być czuła.Jak oglądałem posty na forum zauważyłem ,że chwalicie A4Tech X-718BF.Doradźcie mi ,też jaką dobrać podkładkę.

 

(Przeszukałem posty i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.).

 

 

Ramza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkładka? Zalezy jak duza i w jakiej cenie. jak jakąs tanią to polecam to co mam - Xraypad Aqua2. Mam ją właśnie z tą myszką i jest świetnie, szczególnie w csie i battlefieldzie. Albo Steelpad QcK mini, jak niezbyt ufasz innym firmom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha to dobrze zobaczę te podkładki.Wracając do myszy poradźcie coś.Interesuje mnie mysz kosztująca powiedzmy do około 70zł.A co myślicie o tej myszy A4tech x-718??

Edytowane przez Ramza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś poczytał trochę forum to byś wiedział:

w takiej cenie tylko x-718 (koniecznie wersja BF czy B Fire - to akurat jeno i to samo). Dopiero przy 150-170zł zdania robią się podzielone czy kupić sobie wspomnianą myszę, el0 podkładkę i resztę kasy przepić ;) czy kupić logitecha/razera/microsofta i grać o suchym pysku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy na jakim sensie grasz w CS-a ;)

Podaj sens i rozdziałkę, może wymyślimy coś lepszego :]

A najlepiej zmierz linijką w ile robisz obrót o 360'

edit: nieważne już ;)

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez szukam jakiejś myszki i prosze o rade

nie mam pojecia co jest teraz na czasie wiec proszę o rade

mam na to przeznaczone od 150-200zł.

A4tech X-718BF

jeśli koniecznie chcesz zutylizować nadmiar gotówki to pozostają nie lepsze

Logitech 518

Razer Diamondback

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A4tech X-718BF

jeśli koniecznie chcesz zutylizować nadmiar gotówki to pozostają nie lepsze

Logitech 518

Razer Diamondback

Liczy się też jakość wykonania. W myszach a4tech x7 najbardziej przeszkadza mi ten "ultra wygodny, super cienki kabel", który wcale wygodny nie jest, bo ma tendencję do blokowanie się o byle co. Zresztą trwały też nie jest- znajomemu przetarł się po 3 miesiącach. LPM też czasem mu nie łapie. Co prawda myszki katuje strasznie, ale ponad 2 letni diamondback działa do dziś idealnie. Edytowane przez AxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczy się też jakość wykonania. W myszach a4tech x7 najbardziej przeszkadza mi ten "ultra wygodny, super cienki kabel", który wcale wygodny nie jest, bo ma tendencję do blokowanie się o byle co. Zresztą trwały też nie jest- znajomemu przetarł się po 3 miesiącach. LPM też czasem mu nie łapie. Co prawda myszki katuje strasznie, ale ponad 2 letni diamondback działa do dziś idealnie.

Mi się nic nie blokuje z kablem i nic się nie przeciera a model 718F miałem kilka miesięcy więc nie wiem co z nim robił Twój znajomy ... LOL

 

Wszystkie przyciski w 718F i 718BF mi idealnie "łapią/łapały" .... zawsze ..... i ja myszkę używam dosyć intensywnie.

 

Co do "jakości wykonania" to 718BF nie mam nic do zarzucenia ... 718F tylko to że się paskudnie świecił i przez to wyglądał odpustowo.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczy się też jakość wykonania. W myszach a4tech x7 najbardziej przeszkadza mi ten "ultra wygodny, super cienki kabel", który wcale wygodny nie jest, bo ma tendencję do blokowanie się o byle co. Zresztą trwały też nie jest- znajomemu przetarł się po 3 miesiącach. LPM też czasem mu nie łapie.

:blink: Bardzo nam przykro że ci sie blokuje ale nam raczej nie przeszkadza, mało tego nie czuć go wcale i to cholernie pomaga.

 

diamondback działa do dziś idealnie.

O ile pamietam on ma kabel takiej grubości jak klawiatura...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli polecac a4techa

nie warto wydawac kasy na cos droższego gdyż i tak nie mam zbyt dużej róznicy ?

Różnica jest w kształcie ... A4tech 718BF ma większą rozdzielczość o 100 dpi ( w stosunku do DiamondBack / Logit. 518 ). 718F o 200 dpi ... ale materiał w F to goły plastyk i chromopodobne pokrycie "pasków" - odpustowo to wygląda więc polecam BF ( sam przesiadłem się z 718F na 718BF i jestem szczęśliwy że nie kupiłem Razer Diamondback lub Logitech 518 ) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest w kształcie ... A4tech 718BF ma większą rozdzielczość o 100 dpi ( w stosunku do DiamondBack / Logit. 518 ). 718F o 200 dpi ... ale materiał w F to goły plastyk i chromopodobne pokrycie "pasków" - odpustowo to wygląda więc polecam BF ( sam przesiadłem się z 718F na 718BF i jestem szczęśliwy że nie kupiłem Razer Diamondback lub Logitech 518 )

Tak, napewno model BF ma jeszcze więcej cpi :lol:

Brak dokładności pomiarów człowieka/programu i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, napewno model BF ma jeszcze więcej cpi :lol:

Brak dokładności pomiarów człowieka/programu i tyle.

LOL

 

Może Ty jesteś niedokładny ale nie JA.

 

Przeprowadzałem 10-krotny pomiar , obliczałem średnią i wynik dla 718BF to nieco ponad 1700 dpi a dla 718F minimalnie ponad 1800 dpi. Kolega mierzył Krait ( chyba pwlj :wink: ) i wyszło ok 1600 dpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL

 

Może Ty jesteś niedokładny ale nie JA.

 

Przeprowadzałem 10-krotny pomiar , obliczałem średnią i wynik dla 718BF to nieco ponad 1700 dpi a dla 718F minimalnie ponad 1800 dpi. Kolega mierzył Krait ( chyba pwlj :wink: ) i wyszło ok 1600 dpi.

Oczywiście masz ultra-precycyjny program i poruszasz myszką z komputerową dokładnością- "LOL"

BTW. Dalsze ciągnięcie tej dyskusji nie ma sensu- 100cpi +/- to zbyt minimalna różnica.

Nie zmienia to faktu, że dalsze pisanie, że X718BF dorównuje wykonaniem/wytrzymałością Razerowi DB/Krait jest śmieszne.

[lekki OT] Tak, jak ciągłe odradzanie myszy Fatal1ty 1010, na tym forum, sugerując się testem na esreality. Gość musiał mieć wadliwy model, pisząc, że mysz może osiągnąć tylko 333Hz a standardowo osiaga ~93. U mnie po ustawieniu na 1000, wyciąga spokojnie ok. 600-750. Ja z nią żadnych kłopotów nie mam.

Mysz działa bardzo dobrze i ma świetne ślizgacze (o wiele lepsze niż np. w Kraicie).

PS. Mam Fatal1ty i Kraita (ale i tak używam MS Wheel Mouse Optical 1.1a :wink:)

Edytowane przez AxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz ultra-precycyjny program

TAK - to PAINT ... jest jeszcze program bardziej automatyczny napisany przez kolegę z forum którego lubię używać do wykrywania interpolacji - jest łatwiej, ale myślę że ten automat się da oszukać ( na szczęście w praktyce jest to mało prawdopodobne ).

 

i poruszasz myszką z komputerową dokładnością

"Komputerową dokładnością"??

 

Tak, jak ciągłe odradzanie myszy Fatal1ty 1010, na tym forum, sugerując się testem na esreality. Gość musiał mieć wadliwy model, pisząc, że mysz może osiągnąć tylko 333Hz a

To nie dla tego jest on odradzany ... odradzany jest bo stosunkowo wcześnie wpada w akcelerację wst.

 

100cpi +/- to zbyt minimalna różnica.

Zgadzam się że 6-7% różnicy w rozdzielczości to nie jest dużo.

 

Nie zmienia to faktu, że dalsze pisanie, że X718BF dorównuje wykonaniem/wytrzymałością Razerowi DB/Krait jest śmieszne.

Różnica w jakości jest taka jak te 100 dpi o którym pisałeś - pomijalna ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Mam Fatal1ty i Kraita (ale i tak używam MS Wheel Mouse Optical 1.1a )

Kocham Cię ;*

Ja mam kraita, diamondbacka, mx300, a i tak używam WMO 1.1a [;

Ta mysz ma dla mnie idealny shape.

[lekki OT] Tak, jak ciągłe odradzanie myszy Fatal1ty 1010, na tym forum, sugerując się testem na esreality. Gość musiał mieć wadliwy model, pisząc, że mysz może osiągnąć tylko 333Hz a standardowo osiaga ~93. U mnie po ustawieniu na 1000, wyciąga spokojnie ok. 600-750. Ja z nią żadnych kłopotów nie mam.

Mysz działa bardzo dobrze i ma świetne ślizgacze (o wiele lepsze niż np. w Kraicie).

Hmm, może coś w nich wreszcie poprawili.... Nie tylko w teście na ESR było 333Hz.

Jak wszystko pójdzie dobrze, to bedę miał taką samą platformę do testów ^^

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kocham Cię ;*

Ja mam kraita, diamondbacka, mx300, a i tak używam WMO 1.1a [;

Ta mysz ma dla mnie idealny shape.

Hmm, może coś w nich wreszcie poprawili.... Nie tylko w teście na ESR było 333Hz.

Jak wszystko pójdzie dobrze, to bedę miał taką samą platformę do testów ^^

Dla mnie też :]

Krait właściwie też wygodny, ale czasem przez przypadek wciskałem srodkiem palca LPM.

@Kyle- Właśnie chodzi mi o to, że Fatal1ty spisuje się niewiele gorzej od Krait'a (o ile w ogóle gorzej).

Edytowane przez AxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...