Skocz do zawartości
wamak

Evga Nforce 650i Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

aha. Tego to ja nie wiedzialem. Dzieki. A wie ktos czy na ta plyte wejdzie scythe ninja? bo mi sie wydaje ze moze wadzic radiator na NB

Raczej nie wejdzie. U mnie Freezer 7 Pro jest w bardzo bliskiej odległości od radiatora na chipsecie - ok. 2mm. W przyszłym tygodniu dostanę Zalmana NBF47, który jest węższy, to wtedy też sprawdzę ile jest miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest na tej plycie? (nie mam instrukcji)

Mam obecnie 2 kosci po 1GB Ram, jak dokupie teraz 512MB to bede mial normalnie 2.5GB? Plyta bedzie dzialac z 3 obsadzonymi slotami ramu?

 

Slyszalem, ze taka kombinacja nie bedzie dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanie jakie pamiątki lepiej wziąć pod tą płytę i e6550 lub e6750 o ile siana starczy

Mam dwie opcje i nad nimi jak na razie się zastanawiam

http://www.allegro.pl/item264682860_ddr2_2..._najtaniej.html

http://www.allegro.pl/item264709341_patrio...nagrodzone.html

 

które pozwolą na lepsze OC

chyba iż znalazło by się coś godnego uwagi w przedziale do 240zł z wysyłką

 

W Opolu nie opłaca mi się kupować na sklepie bo drożyzna

 

Pozdrwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać: Jakie maksymalne i stabilne taktowanie udało Wam się uzyskać na tych płytach jeśli chodzi o PAMIĘCI?

Dużo zależy od pamięci, ale w tym temacie jest na ten temat sporo. Moje śmigają non stop 1066 5-5-5-5 2T.

Edytowane przez mancekm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedno pytanie (tylko nie bić ze było bo musze szybko znać odpowiedź)

 

Czy na tej płycie bedą chodzic Penryny (65nm) ? :)

W teorii tak. W praktyce dochodzą głosy, że nawet P35 na z nim problem.

ps Penryn 45nm nie 65nm

Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zmieniłem standardowy radiator na chipsecie na Zalmana NBF-47. Chyba mi z godzinę zajęło, żeby to zamontować - otwory wokół chipsetu, są tak niefortunnie umieszczone, że podpasowanie tych blaszek z kołkami od Zalmana to droga przez mękę. Do tego dwa wysokie kondensatory, Freezer 7 Pro obok i jest się z czym bawić :D Nawet nie przypuszczałem, że chipset jest taki mały :D Oczywiście miał uwalone dwa rogi :wink: Pasta jakiej użyłem to Arctic Ceramique. Do do temperatur - nie wiem czy spadły, bo czujnika brak, a radiator ma podobną temperaturę. Mimo wszystko wydaje mi się, że polepszy się odprowadzanie ciepła z układu, bo Zalman ma dobry docisk, a oryginalny radiator ma słabszy docisk i jeszcze do tego się kiwa, gdy się do lekko przyciśnie. Co do efektów - wydaje mi się, że chipset znosi wyższy zegar pamięci przy 1T, ale muszę to dokładnie sprawdzić. W najbliższym czasie wrzucę jakieś fotki. Co do pytań poprzedników - płyta oficjalnie obsługuje zarówno procesory 45nm jak i FSB1333, ale trzeba poczekać na BIOS. Jeśli chodzi o pamięci - to moje chodzą ~915MHz 5,4,4,12 2T przy 2,0V.

 

EDIT:Zdjęcie:

Dołączona grafika

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montowal ktos na tej plycie thermaltake big typhoon ? bo nie wiedziec czemu po podlaczeniu komputer nie wstaje , a z normalnm coolerem dziala ok . czy przyczyna moga byc wystajace z drugiej strony luty stykajace sie z metalowa podstawa (po przebiciu papieru i gumy) z drugiej strony pcb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przymierzam się do zakupu regulatora obrotów, bo na nowy BIOS się raczej nie doczekam.

 

Mam wentyl AC Freezer 7 PRO i wyje toto niesamowicie przy włączaniu kompa, potem w Windowsie reguluje już sobie SpeedFanem i robi się znośnie, ale wolałbym coś sprzętowego a nie programowego.

 

Jaki regulator obrotów polecacie? Coś w miarę niedrogiego 30-40zł najlepiej. Myślałem o jakimś Pentagramie albo Zalmanie. Chodzi mi o pokrętło na przedni panel...

 

I czy takie zabawki umożliwiają zwiększanie obrotów w zależności od temperatury tak jak robi to SpeedFan?

Edytowane przez falcon1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja również jestem posiadaczem tej płyty EVGA ale jeszcze nie jestem przekonany czy szczęśliwym. Zanim zapytam o dokładnie to może konnfig:

MOBO EVGA 650i Ultra

Proc: E4400

RAM: A-DATA Vitesta 800+

Zasilacz: Tagan 380

Grafika: GF8600 GT Sonic+

No i teraz moje pytanie bo nie mam pojęcia co robi źle. Otóż Jakkolwiek zmienię sobie FSB to po restarcie zawsze mam ponownie 800 na rdzenie (czyli śleadu po zmianie nie ma) mogę się bawić jak chcę, zmieniać napicia i zawsze to sam - wraca od razu do standardowych ustawień.

Czy ma ktoś może ten procesor i tą płytą i mógłby mi opisać krok po kroku co powinienem zmieniać? bo przyznam że w podkręcanie zaczynam dopiero się bawić i taka pom,oc byłąby cenna.

 

Kolejne pytanie to wymiana radiatora na NG - czy jak zmienię standardowy na np PENTAGRAM FREEZONE NP 40 Cu to gwarancja mi przepadnie?

Kolejna sprawa co polecacie na SB - bo tam nie ma za wiele miejsca na włożenie czegoś większego.

 

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...