Skocz do zawartości
dymy

Komputer A Zdrowie

Rekomendowane odpowiedzi

pamiętam jak przez mgłę jakiś wykład na temat szkodliwego wpływu różnych fal na otoczenie. była mowy o tym by panowie rzadziej sięgali po mikrofalówki i wybierali sprzęt europejskich marek. o ile mnie pamięć nie myli była też wzmianka o tym iż powoli zbliżamy się z zegarami procesorów w naszych domowych pc-tach do niebezpiecznej granicy (nie pamiętam już dokładnie ale chyba była mowa o 3GHz), która może już mieć szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. większość z nas trzyma komputer prawie "miedzy nogami" ;) tzn. gdzieś w biurku w okolicy nóg, kolan, krocza - nie wspominając już o laptopach, które kładziemy gdzie tylko wygodniej. szukam jakichś publikacji ale nie bardzo mogę znaleźć. pewnie wielu z was jest na bieżąco z sieciami bezprzewodowymi czy mikroprocesorami/mikroelektroniką z uwagi choćby na kierunek kształcenia i ma kontakt z ludźmi którzy traktują takie zagadnienia profesjonalnie. może ktoś podzieli się wiedzą? może jakiś link do publikacji? zachęcam do dyskusji :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lionheart

Na wychowaniu do życia w rodzinie koleś mówił, że komputery mają zły wpływ na jajka, bo się za bardzo grzeją od ciągłego siedzenia. Zapewne to prawda, ale raczej wskazywałbym to na preferencje indywidualne, niektórzy są wytrzymalsi na coś takiego, a inni nie - mnie to obojętne, dzieci nie planuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli troszkę inny aspekt przyczynowo-skutkowy niż spocone buły ;)

 

Ponoć nie 3ghz a 2,4 ghz ma jakiś tam wpływ na zdrowie

a jakieś źródło takiej informacji?

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli troszkę inny aspekt przyczynowo-skutkowy niż spocone buły ;)

a jakieś źródło takiej informacji?

Hmm, źródło? Doświadczenie jednego kolesia, z którym rozmawiałem. Jego współpracownicy w firmie pracowali na masztach Netii przy nadajnikach 2,4GHz (skala troche inna, ale fale to fale :wink: ). Po 2 czy 3 latach cała ekipa (chyba 4 osoby) bezpłodna...

 

Jego komentarz:

-Dobrze, że mam już czwórkę dzieci. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że mają szkodliwy skutek. Padaczka, odleżyny. Niedobór słońca. Brak ruchu. Kręgosłup, agresja powodowana brutalnymi grami. Choroby psychiczne i alienacja od społeczeństwa. Nerwice. I wiele wiele innych.

 

Jakoś żadna z tych rzeczy mnie nie spotkała jak dotąd. A już na pewno nie brutalność i alienacja :lol: No dobra przyznam ,że nie siedzę non stop i często wychodzę na rower jeśli nie pracuje, bo w pracy siedzę 7 godzin przed kompem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3ghz procesory mają negatywny wpływ taki, że lepiej chodzą gry i dłużej siedzimy przed kompem :) Reszta to bzdury i nagonki moherów.

 

Grupa specjalistów po panice jaka wybuchła w kwestii używania WIFI w większości pracowni komputerowych w przedszkolach i szkołach w UK, dokonała szeroko zakrojonych badań stwierdzając, iż nie ma zagrożenia.

 

2,4ghz to krótkofalówki chyba, może pora na nagonkę na policję, straż, ochronę i karetkę za używanie niebezpiecznych urządzeń?

Nie siałbym paniki. kondensacja fal na masztach jest milion razy silniejsza niż w wolnej przestrzeni.

 

Jajka może i się grzeją, ale bardziej obawiałbym się złego odrzywiania. Przede wszystkim wszystkiego co z folii, styropianu lub puszki. Opakowania te uwalniają do jedzenia estrogen, a ten przerabia nasz system hormonalny na kobiecy.

 

Link do publikacji ? a może by tak google?

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że mają szkodliwy skutek. Padaczka, odleżyny. Niedobór słońca. Brak ruchu. Kręgosłup, agresja powodowana brutalnymi grami. Choroby psychiczne i alienacja od społeczeństwa. Nerwice. I wiele wiele innych.

no moze poza agresja to tak jak bys mnie opisal ;)

 

2.4ghz wszelkie radary wifi kuchenki mikrofalowe szkodza na plodnosc i moga powodowac nowotwory :P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całą dyskusja nie ma sensu bo i tak nikt z nas nie wyprowadzi się do lasu, gdzie i tak fale radiowe i komórkowe docierają :]

 

Są przecież jeszcze fale z kosmosu !!!! A co z neutrinami które przenikają przez nasze ciała !!!!!! Zróbmy światową paranoję na neutrina !! :D

 

HAHAHA

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lionheart

no moze poza agresja to tak jak bys mnie opisal ;)

 

2.4ghz wszelkie radary wifi kuchenki mikrofalowe szkdza na plodnosc i moga powodowac nowotwory :P

Cicho, jak to ktoś z LPR podsłyszy to będzie to druga afera po aborcji. Wiesz jacy oni są w kwestii płodności!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link do publikacji ? a może by tak google?

to wrzuć coś bo ja nie mogłem znaleźć ;) ale mam na myśli częstotliwości fal i taktowanie proców

 

Całą dyskusja nie ma sensu bo i tak nikt z nas nie wyprowadzi się do lasu, gdzie i tak fale radiowe i komórkowe docierają :]

niekoniecznie bo jeśli faktycznie problem istnieje to aby go rozwiązać trzeba się zastanowić.

wg. mnie w wypadku mikrofalówek jest celowo bagatelizowany przez producentów w trosce o dobrą sprzedaż - nikt nie wymaga by o tym trąbić ale ciężko nawet trafić na jakąś wzmiankę o skali zagrożenia. pytanie jak jest ze sprzętem komputerowym? myślę, że przesadna skłonność do popadania w skrajną paranoję też jest niezdrowa, a rozmawiać warto bo jak mówią nie ma głupich pytań.. ;)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całą dyskusja nie ma sensu bo i tak nikt z nas nie wyprowadzi się do lasu, gdzie i tak fale radiowe i komórkowe docierają :]

 

Są przecież jeszcze fale z kosmosu !!!! A co z neutrinami które przenikają przez nasze ciała !!!!!! Zróbmy światową paranoję na neutrina !! :D

 

HAHAHA

Neutrina, a jakże! Średnio rocznie kilka procent przypadków raka spowodowany jest właśnie neutrinami. Wystarczy że jedno zderzy się z atomem i wydziela się taka ilośc energii, że mutacja gotowa. A co do lasu to energia fali EM jest odwrotnie proporcjonalna do kwadratu odległości tak więc w lesie to już szczątkowe ilości. Chyba że stoimy koło przekaźnika telefonicznego albo mamy komórke w kieszeni. A co do komputerów to chyba najbardziej szkodza na psychikę. Ja i mój niewidzialny dla innych przyjaciel najlepiej o tym wiemy ale cóz. Ludzie nie słuchają. Ale pewnego pieknego dnia wezmę nóż i... eee o czy ma mówiłem? Sorki zamyśliłem sie trochę. A, tak, tak! Komputery szkodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja teraz przy lapku koło ręki mam pena 2,4 Ghz do myszki i będę miał bezpłodną rękę? Ale powaznie to na oczy na pewno szkodzi wiem to po sobie... ale na szczęście w zasięgu ręki mam Centrum z luteiną :)

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja teraz przy lapku koło ręki mam pena 2,4 Ghz do myszki i będę miał bezpłodną rękę?

szybciej Ci na niej cipka wyrośnie ;)

 

http://samozdrowie.interia.pl/zdrowie/prof...s?inf=100046370

http://www.zs-mar.neska.pl/Publikacje/promieniowanie.htm

http://www.psseswidnica.pl/zdrowie/komputer/komputer.php

http://zdrowo.info.pl/ergonomia.html

http://www.radzimy.info/problemy-mlodych/c...ter-szkodzi.php

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz z innej beczki ...

 

Czy ktos z Was wie, ze 1h przed kompem to jak 3h porzadnego wysilku fizycznego dla organizmu ??

 

Ja dzisiaj place wysoka cene za to, ze w gimnazjum (jak gralem w MoHaa) spedzalem mnostwo czasu przed PC. Najdluzszy maraton trwal 72h.

 

Jaka dolegliwosc to spowodowalo :

 

- zmiany na dnie oka, co oznacza zmiany naczyn krwionosnych

- nadcisnienie

 

Gdybym mial juz przepracowane pare lat to moglbym sie ubiegac o 1 grupe renty.

 

Niestety komputer to moje zamilowanie i uwielbiam spedzac przy nim czas. Mimo potwornego nadcisnienia ( staram sie je leczyc) robie wszystko abym mogl spedzac czas przed monitorem komputera. To tyle co mam do dodania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

72H non toper z przerwami na jedzenie? ;o

 

Wg. mnie okulary to podstawa. Tzn takie do kompa tylko. Chroni to oczy calkiem niezle, no ale wiadomo jak ktos bedzie 72 godziny siedzial przy kompie caly czas to nic mu nie pomoze [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa jeszcze takie smieszne okularki, ajurwedyjskie ;)

 

http://allegro.pl/item186439387_okulary_be...o_cwiczen_.html

 

te na allegro to sa podrobki, (:P) ale dzialaja identycznie (no bo czym moga sie roznic okulary z dziurkami, od okularow z dziurkami ? ;) )

 

Podobno ludzie po uzywaniu tego przez rok nie musieli juz noscic okularow (zakres ~ 4 , -4) :)

 

sam mam zamiar takie cos sobie kupic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wg. mnie w wypadku mikrofalówek jest celowo bagatelizowany przez producentów w trosce o dobrą sprzedaż - nikt nie wymaga by o tym trąbić ale ciężko nawet trafić na jakąś wzmiankę o skali zagrożenia...

Jeśli w ogóle o jakiejkolwiek skali może być mowa. Kolega po telekomunikacji (przerabiali mikrofalówki) mówił, że... wewnątrz mikrofali odległość między nadajnikiem fal a przeciwległą ścianą jest wielokrotnością długości fali, która się po prostu odbija, wraca, odbija, wraca... więc nic nie wydostaje się poza urządzenie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak - czytałem, że dużo zależy od wykonania (szczelności takiej obudowy)

 

sa jeszcze takie smieszne okularki, ajurwedyjskie ;)

ciekawa sprawa - i mają nawet patent i opinie Akademii Medycznej w Warszawie

 

http://www.okowid.com.pl/PL/intro_pl.htm

 

ale ta cena za oryginał to poprostu jakaś farsa :lol: nie ma jak rodzima zachłanność ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że mają szkodliwy skutek. Padaczka, odleżyny. Niedobór słońca. Brak ruchu. Kręgosłup, agresja powodowana brutalnymi grami. Choroby psychiczne i alienacja od społeczeństwa. Nerwice. I wiele wiele innych.

Taaa, mi zawsze mama powtarza (jak się zdenerwuję) że to przez gry... żebym ja jeszcze rzeczywiście grał :lol:

 

72H non toper z przerwami na jedzenie? ;o

 

Wg. mnie okulary to podstawa. Tzn takie do kompa tylko. Chroni to oczy calkiem niezle, no ale wiadomo jak ktos bedzie 72 godziny siedzial przy kompie caly czas to nic mu nie pomoze [;

Mój max maraton to 24h na lan party z kolegami :D Tzw przerwy to gra jedną łapą a jedzenie drugą [;

 

Po co okulary? U mnie w tym roku mija 5 lecie obcowania z komputerami a wzrok mam cały czas taki sam, innych chorób też nie stwierdzono...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w ogóle o jakiejkolwiek skali może być mowa. Kolega po telekomunikacji (przerabiali mikrofalówki) mówił, że... wewnątrz mikrofali odległość między nadajnikiem fal a przeciwległą ścianą jest wielokrotnością długości fali, która się po prostu odbija, wraca, odbija, wraca... więc nic nie wydostaje się poza urządzenie. :)

Tak jest w teorii. W praktyce nie ma 100% szczelności (nie strasząc już awarią sprzętu niskiej jakości).

W Czarnobylu też wszystkie fale były pod 100% kontrolą (w teorii).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki związek ma częstotliwość taktowania procesora ze szkodliwymi falami ? Jakoś nie widzę związku.

GHz procesora i GHz fali mają się do siebie jak zamek w spodniach i zamek królewski.

 

Cz%C4%99stotliwo%C5%9B%C4%87

 

Dobrze, że sekundnik w zegarku tyka z częstotliwością 1Hz, bo pewnie działałby jak mikrofalówka. :D

Edytowane przez paulo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer jako taki emituje fale elektromagnetyczne i to całkiem silne.

Fakt że nie ma bezpośredniego związku pomiędzy częstotliwością CPU a

emitowanym promieniowaniem nie zmienia tego że promieniowanie

występuje.

Jako ciekawostkę podam zdarzenie jakie miałem okazję zaobserwować..

Kiedyś usłyszałem w głośnikach odbiornika radiowego, znajdującego

się w innym pomieszczeniu niż komputer pracę HDD

a następnie dźwięki emitowane przez kartę SB w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...