Skocz do zawartości
Bazoski

2 Gb Ddr2 Do 500 Zł Dla Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem już MOBO Abit KN9 oraz Athlona X2 3600+ Brisbane. Zostało mi około 500 zł na ramy. Niestety nie znam się na nich na tyle dobrze, by bez wątpliwości kupić dany zestaw 2x1GB, więc proszę Was drodzy eksperci o pomoc :) . Przeglądając oferty natknąłem się na te pamięci GEIL. Czytałem jednak w internecie, że słabo u nich z OC, a planuję podkręcić procka na ok. 2,8 GHz, o ile się uda. Z drugiej strony Athlony na AM2 lubią niskie timingi. Proszę więc o doradzenie mi zestawu 2x1 GB oferującego najlepszą wydajność po OC, w cenie do ok. 500 zł.

Edytowane przez Bazoski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszla chyba nowa partia A-data

bo praktycznie w kazdym sklepie juz sa :]

http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?pid=C4310060

http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?pid=C4310036

http://morele.net/?pg=product_info&PRD...rice&dspl=p

 

i sie zastanawiam co to te 800Mhz A-data sa :]

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie te A-Daty mają timingi 800 i 667. Jeżeli rzeczywiście polecacie to poczekam jeszcze ze 2 dni i wezmę te 800, powinny chodzić na 4-4-4-8 na 800 ? Zakładam, że fabrycznie mają ustawiony CL5. No i do ilu pójdą ? Ok. 1000 na CL5 przy V max 2.2 to chyba za dużo jak na takie tanie ramy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim drugim linku jest obrazek ramu w pudełku z napisem Vitesta :P ale to raczej tylko zdjęcie :D Jakby to była Vitesta to by na pewno to zaznaczyli w opisie

vitest juz nie ma :] zostaly juz tylko zwykłe :]

one tez sie dobrze kręcą ale padają podobno juz na srednich napieciach (2.1-2.2V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie mają max napięcie gwarantujące uznanie gwarancji :) w przypadku padnięcia ? Markowe pamięci mają chyba 2.2V. Wolę mieć mniejszą wydajność niż potem dokładać. Chyba już sie zdecydowałem na te OCZ Special OPS 2x1GB DDR2 800mhz. Powinny elegancko chodzić na 800 CL4.

Edytowane przez Bazoski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a-daty nie maja czegos takiego :]

a gware tak czy siak powinni uznac :] chyba ze sie popali wszystko xD

( nie spotkałem sie jeszcze z tym zeby komuś nie wymienili tych adatów po padnieciu od wyzszego napiecia)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam ciężki orzech do zgryzienia :D Ale czy naprawdę przy podkręcaniu Athlonów na AM2 możliwości pamięci mają tak duże znaczenie ? Bo przy C2D do dobrego OC potrzeba pamięci mogących pracować nawet na 1000 Mhz a jak z Athlonami ?

Edytowane przez Bazoski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BO Abit KN9 oraz Athlona X2 3600+ Brisbane

 

Do takiego zestawu nie kupuj pamiątek 800mhz (jeszcze w specjalnych edycjach) po co? W superpi mozesz zapomnieć a to, że gra będzie Ci uruchamiała się dosłownie 1 sekunde szybciej to są wolne żarty, chyba że źle widze i tam nie jest Brisbane tylko e6700 to rozumiem, pamięci by cie ograniczały.

 

Jest temat przeze mnie założony w RAMACH pobuszuj tam i kup coś za 350 złotych 2x1GB 667 np Kingston a za resztę kup sobie koszulki na lato (zresztą sam muszę je kupić, a jak niechcesz koszulek to dołoż do grafiki lub czegoś).

 

 

1 sekunda szybciej, czy warto? Ceny ramów spadają na łeb na szyję a osiemsetek najwięcej (to gdybyś był sknerą, ale jak kupujesz ramy za 500 złotych to nim nie jesteś). 667mhz (praktycznie nie ma coś już spajść bo chyba że do granicy absurdu). Czekamy na DDR3

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do Athlona x2 4200+

to lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> OCz SPECIAL OPS 800Mhz CL5

Czy

OCz SPECIAL OPS 667Mhz CL4

 

???

któtre będą lepsze do kręcenia??]

aa i które będa lepsze bez kręcenia????

DO AMD!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LINK - Przeczytaj sobie moją wypowiedz o Kingstonach, POLECAM! I kosztują mniej niż OCZ :wink:

To są TE ?? Jeśli tak polecasz to chyba wezmę bo mam sentyment do Kingstona (od 5 lat na nich siedzę). Może mi też pójdą 800 CL4, mogę je nawet skusić większą ilością V :D. Zaoszczędzone pieniądze przepiję ... :D Grafikę mam X1950Pro więc dołożenie do grafiki odpada. Zastanawiam się nad kupnem Windowsa bo ten co na nim siedzę oryginalny pójdzie razem z płytą (K8N4-E Deluxe). No i się waham, w XP już się chyba nie opłaca inwestować, zwłaszcza, że jest w cenie Visty, ale znowuż na Vistę jest za wcześnie :D Macie jakąś radę ? :D Chyba przeczekam te pół roku na piracie, a potem kupię Vistę wio. Ewentualnie Linux tylko czy CSS będzie na nim ładnie chodził ...

 

Edit: Kaz!o jakie masz mobo ? Mam nadzieję, że Abita KN9, bo to będzie oznaczało, że moja przyszła płyta nie ma z tymi pamięciami problemów a to kolejny + :P

Edytowane przez Bazoski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam DFI i x2 3800+

A z tego co widzialem na forach to te Kingstony sa powtarzalne i wiekszosc robi bezproblemowo 800 CL4 na napieciu zdatnym do codziennej pracy, a to wszystko za "jedyne" 380zl - niektorzy kupuja troszke szybsze 2x512Mb za tyle, a tu masz 2x1GB fajnych pamiatek :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam DFI i x2 3800+

A z tego co widzialem na forach to te Kingstony sa powtarzalne i wiekszosc robi bezproblemowo 800 CL4 na napieciu zdatnym do codziennej pracy, a to wszystko za "jedyne" 380zl - niektorzy kupuja troszke szybsze 2x512Mb za tyle, a tu masz 2x1GB fajnych pamiatek :lol2:

No to mnie już do końca przekonałeś. W dodatku w sklepie w moim mieście mam je za 360 zł :P. Razem mi wyszedł zestawik za równe 900 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do Athlona x2 4200+

to lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> OCz SPECIAL OPS 800Mhz CL5

Czy

OCz SPECIAL OPS 667Mhz CL4

 

???

któtre będą lepsze do kręcenia??]

aa i które będa lepsze bez kręcenia????

DO AMD!!

jeśli możecie to odpowiedzcie jeszcze na moje pytanie wyżej podane, bo bardzo mi zależy na tym,. THANK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...