Skocz do zawartości
tom666

Moj wlasny Nukleon

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o ocene samej konstrukcji. Blok wzorowany na White Water oraz na Nukleonie. Wymiary 70x50x16. Podstawa 2 mm, zeberka dlugosc 35 mm, szerokosc : roznie, wysokosc 2.5 mm. Rurki miedziane drazone. Wysokosc 30 mm, wewnetrzna srednica 10mm, zewnetrzna 12.5 mm. Jutro bede lutowal a potem juz tylko testy:)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok i wykonanie spoko. Solidnie i estetycznie. Ale konstrukcja trochę skopana. Pominięte istotne "szczegóły" przez które wydajność dostanie po dpupie. Szkoda.

-Jaka jest przerwa między żeberkami a "sufitem" bloku?

-Ja bym tę rurkę wlotową pierdutnął młotkiem żeby głębiej weszła, a poza tym jednak chyba lepsza byłaby spłaszczona na końcu(poprzecznie).

-Spory procent wody po prostu przepłynie od wlotu do wylotu nie biorąc udzału w wymianie ciepła. To chyba największy mankament. :roll:

Ale i tak blok będzie dobry. Prawie bardzo dobry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok i wykonanie spoko. Solidnie i estetycznie. Ale konstrukcja trochę skopana. Pominięte istotne "szczegóły" przez które wydajność dostanie po dpupie. Szkoda. 

-Jaka jest przerwa między żeberkami a "sufitem" bloku?

-Ja bym tę rurkę wlotową pierdutnął młotkiem żeby głębiej weszła, a poza tym jednak chyba lepsza byłaby spłaszczona na końcu(poprzecznie).

-Spory procent wody po prostu przepłynie od wlotu do wylotu nie biorąc udzału w wymianie ciepła. To chyba największy mankament. :roll: 

Ale i tak blok będzie dobry. Prawie bardzo dobry  :D

to zrob lepszy - kurne - przeciez to kopia nukleona - no to kurde czego sie czepiac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok i wykonanie spoko. Solidnie i estetycznie. Ale konstrukcja trochę skopana. Pominięte istotne "szczegóły" przez które wydajność dostanie po dpupie. Szkoda. 

-Jaka jest przerwa między żeberkami a "sufitem" bloku?

-Ja bym tę rurkę wlotową pierdutnął młotkiem żeby głębiej weszła, a poza tym jednak chyba lepsza byłaby spłaszczona na końcu(poprzecznie).

-Spory procent wody po prostu przepłynie od wlotu do wylotu nie biorąc udzału w wymianie ciepła. To chyba największy mankament. :roll: 

Ale i tak blok będzie dobry. Prawie bardzo dobry  :D

-miedzy zeberkami a sufitem jest 5,5 mm

-rurki sa narazie wkladane, wiec mozna z nimi robic co dusza zapragnie, natomiast robie blok pod swoja pompke - powerhead'a 802 i tam naprawde jest tak potezne cisnienie wody, ze zwezania spowodowalo by

rozsadzenie rurek, uderzenie wody w zebra jest potezne i mysle ze wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te zeberka dolutowales , dokleiles czy wycieles , tzn czy jest to integralna czesc podstawy czy nie ?

ojej, co to za pytane:) oczywiscie jest to integralna czesc podstawy

Z bloczku miedzi 60x50x5,5 zostal "wybrane" 2,5 mm pozostawiajac jedynie prostokat na srodku, a potem frezarka zostal on pociety na te zeberka- paskudna robota, malo prezycyjna ,widac to po roznej grubosci zeber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee troche liczby pomieszalem, blok byl oczywiscie 70x50x4,5

zostalo "wybrane"/odszlifowane 2.5 mm pozostawiajac prostokat do pociecia na srodku na srodku,

podstawa ma 2 i radiatorki maja 2,5

 

moze jeszcze 2 fotki ,w ciut wiekszej rozdzilczosci, zeby bylo widac ze te zebra to nie falszywki:) nie chce dawac w 2048x1563 bo mie stad na teczkach wywioza:)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko - jak dobierales wysokosc zeberek? czy jest ona wzorowana dokladnie na jakims rozwiazaniu czy po prostu 'tak wyszlo' lub takie byly mozliwosci technologiczne?

 

a co do projektu samego to ja bym dal wyloty dalej od wlotu i najchetniej po bokach poziomo co daloby pewnie mniejsze opory i wykluczylo mieszanie sie wody cieplej z zimna ale jak mowisz ze pompka mocna to w twoim wypadku pewnie bez znaczenia :)

 

no a generalnie blok super - na jakiej frezarce? domowej czy w zakladzie (ile kosztowalo?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko - jak dobierales wysokosc zeberek? czy jest ona wzorowana dokladnie na jakims rozwiazaniu czy po prostu 'tak wyszlo' lub takie byly mozliwosci technologiczne?

(..)

no a generalnie blok super - na jakiej frezarce? domowej czy w zakladzie (ile kosztowalo?)

niestety - nie moglem znalesc nigdzie dokladnych wymiarow White Watera i jego zeberek, wszystko bylo robione" tak jak ja to widze", zeberak nie za wysokie, zeby jak powierzchnia cieplna nie bylo za duza i zeby "grzaly sie " optymalnie szybko

 

na recznej frezarce zakladowej, cena 0 zl, jak blok zostanie skonczony to policze i podam ile h zajela cala robota i jaka byla cena bloku, gdyby byl robiony masowo (zaznaczam, nie planuje zadnych produkcji, ale tak dla porownania np. z cena Nukleona)

 

blok wygląda bardzo ładnie.

 

mam pytanie: jak zestał wybrany materiał dna bloku ? to na jakiejś specjalnej maszynie bylo robione?

tak, tylko, ze nie pamietam nazwy tej maszyny, bloku nie robilem ja, tylko moj ojciec, ja tylko projekt i przeszkadzam mu w pracy jak sie pojawie, jak chcesz detali to jak wroci z roboty to wypytam o szczegoly obrobki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj blok jest zrobiony recznie i musze powiedziec ze te zeberka mogles duuuzzzoooo lepiej zrobic dremelem i tarczami korundowymi ! U mnie finy w prototypie ktory jest robiony na lapucapu maja <1mm zeberka (te przy ktorych sie staralem) i przerwa miedzy nimi to jakies 0.9-1mm ! W bloku docelowym ktorego niestety nie mam okazji skonczyc bo mi sie spalil dremel takich zeberek jest kilkadziesiat i kazde ma 7mm wysokosci

 

Narazie mam temp. 52C full load na 1.85V na 1.8ghz ze wzgledu na to ze nie mam sprezyn do mocowania a copper shim mi bardzo pogarsza temp (jest zle zalozony), pozatym to jest ten 1 prototypowy blok, to co uzywam to taka himera z prototypowego "rdzenia" i pokrywki z docelowego bloku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok i wykonanie spoko. Solidnie i estetycznie. Ale konstrukcja trochę skopana. Pominięte istotne "szczegóły" przez które wydajność dostanie po dpupie. Szkoda. 

-Jaka jest przerwa między żeberkami a "sufitem" bloku?

-Ja bym tę rurkę wlotową pierdutnął młotkiem żeby głębiej weszła, a poza tym jednak chyba lepsza byłaby spłaszczona na końcu(poprzecznie).

-Spory procent wody po prostu przepłynie od wlotu do wylotu nie biorąc udzału w wymianie ciepła. To chyba największy mankament. :roll: 

Ale i tak blok będzie dobry. Prawie bardzo dobry  :D

to zrob lepszy - kurne - przeciez to kopia nukleona - no to kurde czego sie czepiac?

Po pierwsze to ty sie zasze czepiasz :wink:

Po drugie, to nie kopia Nukleona, czyba ze cos nietenteges ze wzrokiem ktorys z nas ma ?

 

Popieram kolege Laweciarza

Te "szczegoly" duzo daja 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok i wykonanie spoko. Solidnie i estetycznie. Ale konstrukcja trochę skopana. Pominięte istotne "szczegóły" przez które wydajność dostanie po dpupie. Szkoda. 

-Jaka jest przerwa między żeberkami a "sufitem" bloku?

-Ja bym tę rurkę wlotową pierdutnął młotkiem żeby głębiej weszła, a poza tym jednak chyba lepsza byłaby spłaszczona na końcu(poprzecznie).

-Spory procent wody po prostu przepłynie od wlotu do wylotu nie biorąc udzału w wymianie ciepła. To chyba największy mankament. :roll: 

Ale i tak blok będzie dobry. Prawie bardzo dobry  :D

to zrob lepszy - kurne - przeciez to kopia nukleona - no to kurde czego sie czepiac?
Nie czepiam się. Wyrażam swoje zdanie na temat bloku. Przyznam szczerze, że czepić to się mogę Ciebie bo co widze tego durnego avatarka, po lewej stronie to mi się ciśnienie podnosi i wiem że zaraz przeczytam twoje kolejne kretyńskie komentarze. Na prawdę z satysfakcją i ulgą skorzystałbym z opcji "ignore" gdyby coś takiego było na forum. Staraj się więc nie wchodzić mi w drogę, a ja oszczędzę Ci ze swojej strony uwag takich jak ta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada koncowy efekt bloku :

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jak widac niestety, stracil sporo na urodzie, ale za to moge z cala odpowiedzialnoscia powiedziec, ze podstawa zostala praktycznie idealnie polaczona z gorna czescia. Calosc zostala pokryta cyna do lutowania miedzi, scisnieta do granic mozliwosci i podgrzadna do kilkuset stopni (po tej operacji blok z koloru miedzi stal sie czarny, lacznie z wnetrzem rurek). Dzieki temu przewodnictwo ciepla miedzy warstwami jest optymalne.

Blok jest super szczelny i nie potrzeba zadnych poprawek. Ale, ze mam zawalony weekend pierwsze testy dopiero na poczatku przyszlego tygodnia.

 

Na koniec taka ciekawostka. Ojciec blok robil na raty. W sumie calosc od wyciecia z tafli miedzi samych blokow, zajela mu 4-5h.

Spytalem, go na ile by wycenil swoja prace. Jakby mial sie tym zajac na skale przemyslowa :), Odpowiedzial, ze cena 60 zl od 10 sztuk byla by odpowiednia. Oczywiscie, uprzedzam ze to jest tylko gdybanie i nikomu bloku robic nie bedzie:) Tak czy siek, moze na to stwierdzenie jeszcze troche za wczesnie, ale mozna- jak widac- zrobic wydajny blok po samych kosztach materialu. Nie trzeba odrazu wydawac setek zlotych kupujac bloku ze znanych miko&other firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...