Skocz do zawartości
Qur'aK

Help

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Kupilem niedawno sprzecik i mam problem a zeby bylo szybko i prosto to podam jego konfiguracje-Athlon64 3700+, Asus A8N32-SLI, GALAXY Geforce 7600GS 128DDR3, 2x512 ASTAK i 2x512 GEIL=2048 MB Ramu, Creative X-Fi Fatal1ty PRO 64mb X-ram. Mysle ze jest to dobry sprzet i z takim zamiarem go kupilem ale jestem zawiedziony w pewny stopniu poniewaz giery nie chodza mi jak powinny! Gram sobie w BF2(moj glowny priorytet jesli chodzi o gry) i w przypadku tej gry najbardziej wszystko jest widoczne jesli chodzi o sposob dzialania! Wiec odpalam gierke(nie tylko w BF2 tak mam), utawienia graficzne sa prawie max oprocz cienie i oscwietlenia bo mniej widac, dzwiek na x-fi Bardzo wysoki z EAX wlaczonym i ogolnie powinno byc pieknie B-) ... ale nie jest! Jak tylko pojawi wiecej osob przedemna na ekranie czy ogolnie jakas wiekrza zadymka ma miejesce to zaczynam miec przeskoki! Nie jest to spadek klatek bo mam caly czas 100(!!) tylko przeskoki obrazu, robi sie sztyno i nie bede ukrywal ze jest to dosc uciazliwe bo ciezko jest grac nie ukrywajac! Nie znam sie az tak dobrze na przecie abym mogl to rozwiazac sam a robilem mnostwo rzeczy aby sie tego pozbyc. Wydaje mi sie ze to x-fi cos psuje bo jak zmienie dzwiek w BF2 na programowy jest od razu lepiej(!!) ale tez nie calkiem bo przeskoki mam dalej. Generalnie to ta dzwiekuwka jest szybka ponoc i nie powinien komp odczuwac obciazenia na odtwarzaniu sprzertowym x-fi i nie wiem co robic bo nie po to wydalem moje oszczednosci aby ogladac cos takiego :angry: ! Na starszym kompie (AthlonXP 2.200, plyta asusa, Audigy 2 i MSI GF6600GT AGP, 768MB) pomijajac spadek klatek nie mialem takich dramatow na ekranie i gralo mi sie lepiej nie bede ukrywal bo przesuwajac myszke obraz sie przesuwal bez szarpan i przeskokow. POMOCY :-| !! Testowalem drivery rozne, opcje w biosie i nie wiem... czy to x-fi czy moze pamiec bo w moim przypadku cztery kosci i rozne. W 3D marku 2005 tez nie jest za dobrze bo tylko niewiele ponad 6400 punktow(tylko test grafy) wiec nie jest dobrze. Znajomi ktorzy maja troszke gorsze sprzety nie maja takich problemow. Prosze o jakas porade bo juz pomysly mi sie skonczyly!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak, co do wyniku w 3Dmarku05 to jest jak najbardziej OK. Mam ta samą kartę co ty i żadnych przeskoków nie mam i nie miałem, mam stery 93.71 jakie ty masz?, podkręcałeś ją czy nie? jak tak to ustaw domyślne taktowania i zobacz co będzie. Ja miałem takie przeskoki w grach na radeonie X600Pro pomagało ustawienie mniejszej rozdzielczości a potem znów tej na której się grało. Spróbuj różnych sterowników o tej X-fi, ogólnie wygląda mi to na problem ze sterownikami.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz w biosie funkcje AGP aparture size to ustaw na 256, i powiększ plik wymiany.

Moim zdaniem, żeby grać w BF2 na max detalach to musisz mieć grafike z 256 mb ram :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem i pomogło właśnie zwiększenie AGP aperture size. Przy 2GB ramu pokusiłbym się nawet o ustawienie w biosie 512MB (no chyba, że nic by to nie dało :wink:) - trzeba się pobawić :)

Jeśli Windows ustalił rozmiar pliku wymiany wg schematu 1,5 x RAM to zwiększenie jego rozmiaru raczej nie przyniesie żadnych pozytywnych skutków :unsure:

 

btw Zmień tytuł topicu, bo ten nic nam nie mówi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem i pomogło właśnie zwiększenie AGP aperture size. Przy 2GB ramu pokusiłbym się nawet o ustawienie w biosie 512MB (no chyba, że nic by to nie dało :wink:) - trzeba się pobawić :)

Jeśli Windows ustalił rozmiar pliku wymiany wg schematu 1,5 x RAM to zwiększenie jego rozmiaru raczej nie przyniesie żadnych pozytywnych skutków :unsure:

 

btw Zmień tytuł topicu, bo ten nic nam nie mówi :wink:

U mnie zwiększenie pliku wymiany do 3 GB zmniejszyło w bardzo dużym stopniu zacinki w Gothic 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/index.php?act=boardrules

 

Wątki tytułować konkretnie, w sposób mówiący w skrócie o tym, czego dotyczą - czyli nie: "Pomocy!", "Co się dzieje?", "Pilne!" etc. Pamiętaj, że nadając topikowi konkretny tytuł, ułatwiasz innym korzystanie z forum i jednocześnie zwiększasz swoje szanse na uzyskanie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...