Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

A jakiego mnoznika uzywacie przy waszych E4500? Ja o ile pamietam to nie mialem problemu zeby zrobic 3200-3300 stabilnie przy niskim V na boxie, kaskada i wyzsze V -> proc pokazal pazurki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3-3.2 nie jest zadnym broblemem schody zaczynaja sie przy FSB 333 i wiecej... cos zle ustawiam z powodu swojej niewiedzy... cale zycie AMD to sie czlowiek gubi :P Premium ma pare dzwnych ustawiem ktorych jeszcze z Racuchem nie rozgryzlismy... tu podziekowania dla niego :P

 

mozesz podas swoje przykladowe ustawienia z Juper free?? dla 4500?? pewnie mam cos nie ustawione... sam narazie walcze z plyta i mam nadzieje ze bedzie ta ktora u mnie zostanie.

 

Abit IP35-E umarl 2 dnia...

Abit Quad GT syczal jak stara Zmija

Evga... 680i premium czeka na przetestowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zamówiłem sobie płytę Asus P5K, czytałem że na fabrycznym biosie płyta nie rozpoznaje procesora E6750 i trzeba aktualizować bios. Pytanie brzmi: czy jak to złożę do kupy to komputer sie uruchomi tylko procesor będzie miał jakieś dziwne oznaczenie i takty, czy ekran pozostanie czarny i nic nie będę mógł zrobić bez jakiegoś starszego procesora pod 775?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znalazłeś wersję biosu 603?

Panowie moglibyście podać poradnik od funkcji w biosie, które warto jak przestawić i co robią?

 

Start z płyta był ciężki, ale się udało, dzięki blokowi na GTX nie musiałem kombinować z wtyczkami od Sata.

System udało się zainstalować Raid został postawiony. Wokół Cpu nie da się dotknąć elementów, są tak rozgrzane, oczywiście wentyla w pudełku nie miałem na radiator HP, ale znajdzie się. Będzie trzeba zapodać jakiś nawiew w okolice CPU. Jeszcze nie wiem jak to zrobić.

 

Na tą chwile płyta ma dziwne jazdy że nagle się sama wyłącza, generuje sygnał dźwiękowy i robi resa. Też coś takiego wam się robi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze tak nowy bios wgraj.... :mur:

Mówisz o tym 0501 beta?

 

*Wgrałem. Nie wiem czy pomogło. :)

Temperatury idle 17 st i stres pod orthosem 35 st są chyba mało realne. Core Temp 0.94.

Edytowane przez P!xelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie sie udalo, fakt ze sie nameczylem ale jakos poszlo, szczeze nie wiem czy cos mi to dalo bo nie uruchamialem wogle plyty przed zmiana pasty, uzywam AS5

Fida mobo na stocku robilo bez zmian pasty 640fsb na jego procku ..

wiec nie widze sensu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele lat zmieniałem w mobasach i grafikach pasty. Smarowałem, polerowałem, pieściłem. Analizując - Nigdy jakoś nie zauważyłem specjalnie aby mi to cokolwiek dało. Sławne gumy do żucia zastępowane przez ekstra pasty tak niewiele dawały że dałem sobie spokój... Czasami coś mnie jeszcze tknie i np. grafikę przed zmianą chłodzenia na WC przesmaruję AS5. A potem patrzę na czujniki i widzę 1 stopień różnicy pod obciążeniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę próbowałem podkręcić swoje mobo I stwierdzam że maksymalne FSb jakie robi na biosie 501 to 470, trochę się z tego powodu zawiodłem. Zastanawiam się czy jest to spowodowane możliwością płyty czy procka? Ustawienia, może ktoś coś doradzi.

 

Jumper Free Configuration:

 

Ai Overclocking............................ - [Manual]

CPU Ratio Control.......................... - [Manual]

Ratio CMOS Setting......................... - [6]

FSB Frequency.............................. - [470]

PCIE Frequency............................. - [101]

DRAM Frequency............................. - [DDR2-940MHZ]

DRAM Command Rate.......................... - [2T]

DRAM Timing Control........................ - [Manual]

cas# Latency............................... - [5 DRAM Clocks]

RAS# To cas# Delay......................... - [5 DRAM Clocks]

RAS# Precharge............................. - [5 DRAM Clocks]

RAS# Active To Precharge................... - [15 DRAM Clocks]

TWR........................................ - [Auto]

TRFC....................................... - [Auto]

TWTR....................................... - [Auto]

TRRD....................................... - [Auto]

TRTP....................................... - [Auto]

DRAM Static Read Control................... - [Auto]

Transaction Booster........................ - [Auto]

Clock Over Charging Mode................... - [Auto]

CPU Spread Specrum......................... - [Disabled]

PCIE Spread Spectrum....................... - [Disabled]

CPU Voltage................................ - [1.5000v]

CPU Voltage Reference...................... - [Auto]

CPU Voltage Damper......................... - [Enabled]

CPU PLL Voltage............................ - [1.5v]

DRAM Voltage............................... - [2.25v]

FSB Termination Voltage.................... - [1.4v]

North Bridge Voltage....................... - [1.70v]

North Bridge Voltage Reference............. - [Auto]

South Bridge Voltage....................... - [1.20v]

CPU Configuration:

CPU Ratio Control.......................... - [Manual]

Ratio CMOS Setting......................... - [6]

C1E Support................................ - [Disabled]

Max CPUID Value Limit...................... - [Disabled]

Vanderpool Technology...................... - [Disabled]

CPU TM Function............................ - [Disabled]

Execute Disable Bit........................ - [Disabled]

PECI....................................... - [Disabled]

 

 

 

Dodatkowo, zauważyłem podobnie jak tu już zostało stwierdzone, że klatka na proca jest źle zrobiona, temperatury przy 3.4GHz na 1.485V sięgają 60 stopni kiedyś tak nie było, 3.6GHz jest nie do odpalenia, 70 stopni i zwis.

Próbowaliście coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zamówiłem sobie płytę Asus P5K, czytałem że na fabrycznym biosie płyta nie rozpoznaje procesora E6750 i trzeba aktualizować bios. Pytanie brzmi: czy jak to złożę do kupy to komputer sie uruchomi tylko procesor będzie miał jakieś dziwne oznaczenie i takty, czy ekran pozostanie czarny i nic nie będę mógł zrobić bez jakiegoś starszego procesora pod 775?

 

Mam już tą płytkę od piątku i działa bezproblemowo, nie trzeba było aktualizować biosu żeby poprawnie wykryła procesor. E6750, 4xddr 800 goodram, palit 8600gt sonic+, chieftec 360 df śmiga jak marzenie. Duża ulga po abicie ip35-e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm czy ktos z was korzysta na codzien z wifi na deluxie? bo u mnie zauwazylem dziwne zrywy netu po paru godzinach grania online itp, zamontowalem teraz dlinka na pci i problem znikl.....

 

jakies sugestie?

Ze każda karta na PCI jest lepsza niz dostarczana razem z płytą. Miałem to samo - rozwiązałem problem identycznie jak Ty i nie zawracam sobie głowy co było przyczyną braku sygnału po pewnym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę próbowałem podkręcić swoje mobo I stwierdzam że maksymalne FSb jakie robi na biosie 501 to 470, trochę się z tego powodu zawiodłem. Zastanawiam się czy jest to spowodowane możliwością płyty czy procka? Ustawienia, może ktoś coś doradzi.

Z całą pewnością CPU. Kolejne BIOSy z tego co zauważyłem wcale nie ograniczały FSB które limitowane było tylko zapiętym CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...