Skocz do zawartości
janio

Coś Chemicznego Do Chłodzenia Wody

Rekomendowane odpowiedzi

Nie opieprzać mnie żebym poszukał, bo nawet nie wiem od czego zacząć. No więc pytam Was - jest pewien związek chemiczny, który w reakcji z wodą obniżał jej temperaturę, z tego co pamiętam to nawet poniżej zera. Tylko za cholerę nie pamiętam jak to się zwało, może ktoś z was pomoże? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr0Z :) a tak na serio to pierwszy raz słyszę o tym :) sam jestem ciekaw ale niech sie pr0 wypowiedzą :)

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dorzucisz to do chłodziwa w kompie to możesz mieć niezląśmiechawkę w pokoju

Bo przy pogrzewaniu Azotan amonu bądź saletra czyli to co się sypie jako nawóz rozdziela się na podtlenek azotu :) (gaz rozweselający) i wodę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, że gdy gaz rozweselający ma kontakt z wodą, to się ulatnia, więc nie padnie ze śmiechu :D .

Edytowane przez mpConroe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opieprzać mnie żebym poszukał, bo nawet nie wiem od czego zacząć. No więc pytam Was - jest pewien związek chemiczny, który w reakcji z wodą obniżał jej temperaturę, z tego co pamiętam to nawet poniżej zera. Tylko za cholerę nie pamiętam jak to się zwało, może ktoś z was pomoże? ;>

DI, zwane suchym lodem ;)

 

a gaz rozweselający jest git ;) autodawkowanie komputerowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...