Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

czyli mowisz ze to:

http://everon.pl/product_info.php/products_id/312

 

dalo by rade pojsc tak jak twoje :> ??

 

czylepiej dolozyc 50zl na wersje XT:

http://everon.pl/product_info.php/cPath/39...products_id/313

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja posiadam kartę z pierwszego linku, od razu po jej zamontowaniu zapuscilem takty 800/1600 i chodzi bez problemu. Ale mysle ze ten xt bedzie sie krecil lepiej, widac to na przykladzie chrisa. Ja bym dolozyl te 50zl, chyba ze max jaki mozesz dac to 300zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testuj testuj :lol: :lol: :lol:

jestem glodny twoich wynikow :D :D

bo jestem napalony na radka 2600PRO i wykrecic go do XT ;)

 

a wogole ma sens taki zabieg ?? ... ktos probowal juz ?? bo narazie same radki 2600XT biora udzial w batali puki co :)

Od początku (niemal) tego wątku wszyscy piszą, że 2600 PRO kręci się na XT i nikt tutaj nie ma wątpliwości, co do słuszności takiego zabiegu, a Ty jednak masz :blink:

 

Palit 2600 PRO ma wolniejsze pamięci od innych kart 2600 PRO / XT i przy takim samym taktowaniu jest od nich nieco wolniejszy. Radeon HD 2600 XT / PRO - testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie czytalem watku od poczatku ... wiec stad moje "watpliwosci co do slusznosci takiego zaiegu".

a pozatym mi chodzilo o wydajnosc 2600PRO z zegarami XT i fabrycznego 2600XT ... czy jest mniej wiecej to samo

to ze da sie wykrecis to juz wiem ... ale zostawiam to.

 

co do wolniejszych pamieci ... to tylko palit 2600PRO ?

bo patrze na specyfikacje tego 2600XT i pamieci maja 1,2ns

 

chyba ze inna szybkosc masz na mysli :)

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak swistak i sreberka, moze jeszcze zmyslisz sobie, ze ROPy(czy RB u ATI) sa do tego w ogole zbedne.

Otoz tam sie odbywa procedowanie MSAA, koncowa obrobka pixeli(postprocessing, deph/stencil tests, blending). Roznica w R600 polega na tym, ze oprocz tradycyjnych wzorow algorytmicznych klasycznego MSAA zastosowano przejscie CFAA(odpowiedz na CSAA). Polega to po prostu na przeslaniu z powrotem danych z RB do SPU(shadera) i zastosowaniu odpowiednich filtrow, stad sie bierze dodatkowe opoznienie w procedurze, obciazenie obliczeniowe.

Inna sprawa, ze wydajnosc MSAA jest o mile wyzsza w G80 wobec G7x, rowniez NVIDIA zastosowala nowoczesne algorytmy, stad ATI mialo male szanse by z takim slabym budzetem RB jednostek móc w ogole nawiazac walke, ot zastosowalo cos co i tak moze konkurencja zrobic, a z czasem sie przyjmie.

 

"The render back-ends are also traditionally the place where the resolve process for multisampled antialiasing happens. AMD has carried over all of the previous antialiasing goodness of its prior chips in R600, including gamma-correct blends, programmable sample patterns, temporal AA, and Super AA modes for CrossFire load balancing. The R600 trades the older GPU's 6X multisampling mode for a new 8X mode that, duh, offers higher quality by virtue of more samples."

"AMD's answer to coverage sampled AA is made possible by the fact that the render back-ends in the R600 can now quickly pass data back to the shaders, and that leads to AMD's latest innovation: custom filter antialiasing. The essence of CFAA is that R600 can run a multitude of antialiasing filters, with a programmable resolve stage, allowing for all kinds of new and different AA voodoo."

Chyba faktycznie za dużo napisałem, ale...

 

Faktycznie AMD wskazuje, że wygładzanie odbywa się w RBE, ale jednocześnie z moich obserwacji wynika, że radeon x1900 nie obrywa jakoś mocno po włączeniu AA względem X1800, a taka sytuacja powinna występowac, jeśli cały proces odbywa się w RBE - identyczne relacje można było obserwować między 7300 GT GDDR3 a 7600 GT (po włączeniu AA 7600 GT mocno się zbliżał do 7300 GT) - stąd też moim zdaniem te właściwe operacje wygładzania wykonywane są już przez same shadery.

 

Co do usprawnienia technik AA - nvidia nie usprawiała algorytmów ile zdecydowania wzmocniła możliwości jednostek ROP w zakresie HDR'u oraz własnie wygładzania krawędzi. Wyniki FillRate na to wskazują (nie wiem jaki to ma związek, ale jeden z testów "Z Pixel Rate" jest astronomicznie wysoki i nvidia wskazywała właśnie ten element jako przyczynę wysokiej wydajności AA.

 

Moim zdaniem nie powinno się być w tej kwestii pewnym zarówno w jedną jak i w drugą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie czytalem watku od poczatku ... wiec stad moje "watpliwosci co do slusznosci takiego zaiegu.

 

co do wolniejszych pamieci ... to tylko palit 2600PRO ?

bo patrze na specyfikacje tego 2600XT i pamieci maja 1,2ns

 

chyba ze inna szybkosc masz na mysli :)

No w recenzji, którą Ci podlinkowałem wszystko jest napisane - wystarczy przeczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus_ tan pisze ze timingi sa nieco poluzowane.

zatem moje pytanie jest czy je mozna programowo (ingerujac w bios) ustawic na nieco wydajniejsze oraz czy wytrzymaja :) ??

 

a tak swoja droga to 2600XT z pamieciami 1ns to gdzie ja znajde jak te w linku co podale i na dodatek w takich cenach :(

bo z 1600 na 2200 to jest uh ah bejbe

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus_ tan pisze ze timingi sa nieco poluzowane.

zatem moje pytanie jest czy je mozna programowo (ingerujac w bios) ustawic na nieco wydajniejsze oraz czy wytrzymaja :) ??

Pewnie timingi będzie można skrócić, ale musi do tego wyjść SOFT - jeszcze 2 tygodnie temu go nie było.

Ale wtedy odbije się to negatywnie na O/C i wątpię by skracanie timingów dało wzrost wydajności licząc się z O/C rdzenia i pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Są do tej 2600 Pro od Palita VMody na GPU? Bo mam zamiar wyciągnąć >1GHz do 24/7.

A może dopłacić do Sparkle GF 8600 GT (referencyjna konstrukcja, więc powinna się dobrze kręcić bo ma lepsze zasilanie od Palita ;] )?

Bo na 2600 Pro mogę zamienić sie prawie za darmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są do tej 2600 Pro od Palita VMody na GPU? Bo mam zamiar wyciągnąć >1GHz do 24/7.

A może dopłacić do Sparkle GF 8600 GT (referencyjna konstrukcja, więc powinna się dobrze kręcić bo ma lepsze zasilanie od Palita ;] )?

Bo na 2600 Pro mogę zamienić sie prawie za darmo

Jeśli masz możliwość dopłacić do 8600 GT, to oczywiście warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

No nie za bardzo, wolę za darmo, chociaż może jednak dozbieram

Pozatym z tymi 8600 GT to teraz jest zamieszanie. Pality się słabo kręcą na >1.6V (a na stock V dobrze czyli rdzenie są dobre), bo mają słabe zasilanie, W Galaxy GT są cienkie rdzenie które nie zrobią 750 przy 1.6V, a te lepsze do GE kładą. Sparkle wygląda na referencyjną kartę (czyli tak jak eVGA Chrisa) czyli karta z dobrym zasilaniem, ale nie wiadomo czy dobre rdzenie pchają do tego Sparkle.

 

EDIT: Dla mnie priorytetem jest zrobienie 1000 MHz przy jakiś 1.5-1.6V do 24/7 na AC lub przyszłym WC. I żeby zrobiła jakies 1200 MHz na DI na 1.8-1.9V ;]

 

@focus - Może doczekamy się na Egiełdzie testów O/C jakiś niedrogich referencyjnych kart 8600 GT? Np. Sparkle lub innych dostępnych w Polsce

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jakieś 2h temu dotarł do mnie Szafirek hd2600XT 800/1400. Przeinstalowałem system i zabrałem sie za benchmarki. Wyniki zostały osiągnięte na sprzęcie z podpisu:

 

3d mark 2001se- 34.017

3d mark 2003- 13.576

3d mark 2005- 9.925

 

Jak widac wyniki są po prostu koszmarne... grafa w czasie testów dostaje sekundowe przycinki(jedna przycinka na test). Nie wiem o co chodzi przecież system jest świeży do tego sa zainstalowane najnowsze sterowniki 7.8 :angry: Byc może jest to problem biosu grafiki lub sterowników... <_< Proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak koszmarne to te wyniki nie są, zobacz sobie na moje, na takich taktach w 2k5 robie 8400. Co do przycinek w testach, mam to samo, probowalem roznych sterownikow i nadal nic...

 

Jaki masz procesor? Takie wyniki są normą na staruszkach A64 X2 a nie na C2D@ 3200mhz i 4gb ramu O_o Z tego co widzialem na poprzednich stronach to koles na X2 @ 2600mhz mial w 3dmarku '03 ponad 15tys. Wyniki są drastycznie zaniżane właśnie przez te przycinki. Gdyby ich nie było spokojnie bym miał 18-19tys. :angry: Takie wyniki są dla mnie szokiem po przesiadce z 7900GTX który robił bez o/c 26tys. w 3dmarku '03 <_< Wcześniej miałem kilka dni 8600GE Galaxy i wyniki w grach/benchmarkach miażdżyły radzia :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wlasnie x2 @ 2.85, tylko że inni na A64 robia w 2k5 w granicach 10k a ja ledwo 8.5k... I wlasnie tez mam takie przycinki.

 

Wiesz... najprawdopodobniej to wina wczesnej wersji biosu :angry: Poczekam aż wyjdzie jakiś nowszy bios i puszcze flasha bo jak patrze na takie wyniki to mnie krew zalewa :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co was benchmarki bola ... to gry maja chodzic ... ale z drugiej strony nie ma jak porownac :-]

ja dalej przed dylematem czy wykrecony 2600PRO dorowna choc troche 8600GT

 

 

Za Ciebie jednak bym wziął 2600pro@ XT ponieważ co nowsze stery tym wydajnośc jest coraz wyższa i granica pomiędzy 2600/8600 powoli się zaciera = ] Miałem 8600GE i żaden potwór to nie był = ] Jak na razie za dużo do powiedzenia o wydajności w grach to nie mam ponieważ grafa jest u mnie od jakiś 3 godzin :lol2: Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit 2600XT jest na koscich 1,2ns

chris_gd ma taka i pamieci mu poszly na 1950 :wub: :wub: :wub: ja tez bym tak chcial

 

zako ... a tobie pamiec pojdzie na wiecej ??

 

chris_gd ... a roznica wydajnosci przy taktowaniu 1600 a 1950 jest jakas znaczna czy tylko pare klateczek ?? czy punktow w smarku ??

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit 2600XT jest na koscich 1,2ns

chris_gd ma taka i pamieci mu poszly na 1950 :wub: :wub: :wub: ja tez bym tak chcial

 

zako ... a tobie pamiec pojdzie na wiecej ??

 

chris_gd ... a roznica wydajnosci przy taktowaniu 1600 a 1950 jest jakas znaczna czy tylko pare klateczek ?? czy punktow w smarku ??

roznica jest choc czasem to tylko pare klatek, no ale taki lost planet jest jakby ciut lepiej, nie spada w krytycznych momentach ponizej 30fps co dla mnie jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za kazda kolejna chwila zaczynam myslec o wymianie na 8600GT mojego 2600xt.

Stery na viscie wysypaly sie totalnie po przywroceniu ustawien fabrycznych co zmusilo mnie do reinstalki :( Pojawily sie artefakty w windowsie na karcie ktora jeszcze niebyla podkrecana.

W XP na 3DMarku 2005 w pierwszym tescie mam skopane tekstury, reszta ok :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie zadnego ATI :(

Na sterach 7.7 ten sam problem, chyba karta sie posypala.

3DMark 2006 wogle sie nieodpala tylko nastepuje restart.

Jutro wezme ja do pracy i potestuje na serwisie czy to napewno karta

A szkoda mi bylo 50 zl do Palita 8600GT :(

 

To jest cos ze sterami ATI, nie tylko ja mam dziwne problemy : http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=233538

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=234572&page=3

 

9800 bez oc bylo w 2005 to niejest tak zle. Zeby jeszcze tylko dzialala jak nalezy.

Jeszcze test na Viscie, juz biore sie za ponowna instalke................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co was benchmarki bola ... to gry maja chodzic ... ale z drugiej strony nie ma jak porownac :-]

ja dalej przed dylematem czy wykrecony 2600PRO dorowna choc troche 8600GT

No przecież masz testy i jak na dłoni widać, że do 8600 GT to ten Radeon nie ma co doskakiwać i oczywiście mówimy o O/C tych kart - maksymalnym O/C Radków i wcale nie maksymalnym O/C GF'a.

 

Za Ciebie jednak bym wziął 2600pro@ XT ponieważ co nowsze stery tym wydajnośc jest coraz wyższa i granica pomiędzy 2600/8600 powoli się zaciera = ] Miałem 8600GE i żaden potwór to nie był = ] Jak na razie za dużo do powiedzenia o wydajności w grach to nie mam ponieważ grafa jest u mnie od jakiś 3 godzin :lol2: Pozdro

Gdzie Ty widzisz tą wyższą wydajność co nowsza wersja sterowników? W 3DMarkach może tak, ale ja testowałem tą kartę na 7.7 oraz 7.8 i nie licząc tego, że naprawili błędy w grach jak np. lost planet to wydajności wyższej nie było na 7.8 - więc masz może już końcową wersję 7.9?

 

8600 GT / GE z pewnością demonem wydajności nie jest - raczej karta średniak (mocno średnia), ale z pewnością jest lepsza od 2600 PRO / XT. Chyba, że mówimy o jedynej karcie jaką jest Palit 2600 PRO - bo tą jedyną warto kupić jesli się ma 300 złotych i ani grosza więcej. Bo jeśli się już dysponuje kwotą 350 złotych lub więcej to nie dorzucić do 8600 GT (lub 7900 GS / X1950 GT / PRO)grzechem będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

No przecież masz testy i jak na dłoni widać, że do 8600 GT to ten Radeon nie ma co doskakiwać i oczywiście mówimy o O/C tych kart - maksymalnym O/C Radków i wcale nie maksymalnym O/C GF'a.

Po 1. Czy dla Ciebie maksymalne O/C tych kart to maksymalne O/C na stock VGpu? Być może Radek na podwyższonym napięciu dobrze się skaluje i będzie można osiągnąć mocno ponad >1000 MHz ?

Po 2. Wiele 8600 GT na stock V ledwo radzi sobie z 680-700 na stock V. To, że Twój egzemplarz dobrze się kręci, to nie znaczy, że wszystkie tak się kręcą i, że odrazu mamy skreślać 2600 Pro.

Po 3. J.w. To, że twoje egzemplarze (zresztą jeszcze wczesne, bo jeszcze mogą wyjść nowe rewizje rdzenia) kręcą się na rdzeniu do 850 MHz, to nie znaczy, że wszystkie. Przeczytaj jeszcze raz pkt 1

 

Pozatym w cenie Palita 2600 Pro DDR3 mamy Galaxy GeForce 7600GS 256MB GDDR3 1.2ns Zalman, czyli najlepszy model 7600GS. Więc wybór jest chyba oczywisty.

 

Jak ja nie lubię fanboizmu nV na Egiełdzie :blink: (z całym szacunkiem dla Ciebie, bo naprawdę lubię recenzje płyt głównych na Egiełdzie)

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...