Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

ja też się mierze do 26 ;) powerColor za 240zł + dobre sprawowanie w UT3 = :D

 

1. kilka storn temu doszli, że sterowanie wentylem w pro nie działa, w xt działa

2. tego Ci nie powiem, dziury pewnie są ;) na zdjęciu widzę 2, wydaje mi się, że rozstaw standardowy - 55mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miodnie ;)

czekamy na opis temperatur i OC ;) ...

gdyz nie widzialem nigdzie testow xt pasywnego z wentylem ;)

Jeśli chodzi o temperatury to w idle jest 40 stopni, w stresie ciężko mi powiedzieć, jest oczywiście cieplejsza ale maz o 15 stopni. Jak przyjde z pracy do domu to puszcze jakiegoś 3DMarka i zobacze co mi pokaże CCC lub speedfan.

Niepodkręcałem jej jeszcze i myślę że narazie niebędę miał takiej potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZONK000, ile dałeś v swojemu radkowi na GPU?

to jest taki myk że napięcie zmienia sie od ustawienia taktowania ito zarówno w 2D jak i 3D-napięć nie pamiętam-weź z łaski swej przeleć trochę stron do tyłu bo tam pisałem coś o tym modziku - ile OHM i jakie wyszły miej więcej napięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie pod oc zmieniam chodzenie ;] ciszy pragnę

z pasywką niby fajnie dać jej trochę kolaboratory + wentyl i pewnie się sprawdzi :)),, na tym gb nie zostala na pcb wtyczka na wentyl ?

 

ZONK000 OC - jak pamiętasz gdzie i co pisałeś to linkuj grzebanie w tematach o grafach to zero przyjemności,, 1 post się przyda na 100 ;] 99 jest o tym ile kto ma klatek i czemu woli 8600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie puściłem 3DMarka05 żeby sprawdzić temp. I w idle mam 46 stopni a podczas testu miałem o równe 10 stopni więcej :lol2:

Wynik co prawda taki sobie bo tylko 8921 ale nie narzekam bo karta miała być przede wszystkim cicha do oglądania filmów a gry od czasu do czasu jak coś trafi się ciekawego.

 

Test był na:

AMD 2x4200

Gigabyte GA-MA69G-S3H

Gigabyte HD2600XT

1 giga ram.

Fortron 350 MDN®

wszystko "stock", nie kręcone nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w spoczynku Palit 2600XT na pentagramie 34C w stresie 45C, olalem tego stickera z gwarancją i tak nie bede sprzedawal tej grafiki, pewnie sie nią naciesze przez tyle ze gwarancja sie już skończy ;) a teraz jest cichutko i chłodniutko :D ;) Tylko mam mały problem z podkreceniem ramu na niej , za nic nie chce sie podkrecic , wystarczy ze podnose o 10Mhz i juz sie krzaczy :( ale GPU idzie o 60mhz wiecej :D , moze ktos ma ten sam problem z memorkami co ja ?

 

POZDRO ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wlasnie się szykuję do zakupu 2600xt od gigabyte mam jednak jeden problem - moja plyta glowna obsluguje tylko pcie x4 http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Mode...al-SATA2&s=

ktos moze mi powiedziec na ile to moze ograniczyc jej wydajnosc ?

 

ps - z gory przepraszam jezeli to nie ten dział :)

Edytowane przez trutututu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakupilem tego Palit HD2600PRO Sonic i nie wiem jak ja krecic rivatuner 2.05 nie wykrywa sterów (7.10) wykrywa takty ktore nic nie zmianiaja po zastosowaniu w ccc widze ze takty zostaja te same, podkrecanie w ccc tez nie zmienia taktowania :( w bioshock wywala co jakis czas na pulpit. Karta bardzo fajna ale zagadkowa, mozna jakos zmieniac napiecie bez malowania ołówkiem ? Wszystko trzeba podsumowac bo przelecialem prawie od poczatku tematu i nadal nic nie wiem jakich sterów uzywaja ci co juz zmodowali na XT czy malowali ołówkiem z tej instrukcji z ruskiej stronki czy karta jakos sama zmienia napiecie pod wplywem biosu z XT czy co ? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za poprzedniego posta to moj był ale autologowanie pozostalo po znajomym, wiec tak wrzucilem na szybko stery 7.9 hotfix podkrecilem rivatunerem i prostym testem sprawdzilem zero przyspieszenia w stosunku do standardowych taktow, zrobilem reset sprawdzam a tu skok wydajnosci tak jak gdyby sie udalo OC wszedlem w ATITool zeby sprawdzic artefakty i nic nie wykrywa wracam do poprzedniego testu na ktorym byl wzrost wydajnosci i patrze a tu spowrotem to samo wniosek atitool przywraca defaultowe takty ! pozniej zadzialalo dopiero jak zresetowalem system! w ccc podkrecanie nie dziala zostalo wylaczone i to chyba przez te cale catalysty takty sie nie zmieniaja. Nie wiem co bedzie jeszcze z powerstrip bo on tez jakies tam taktowania wykrywa i tez moze przyrocic takty jak w końcu zareaguje w systemie pewnie wszystko wroci do default zaraz sprawdze :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati Tray Tools nie dziala zawiesza karte ustawia zle takty, puki co dziala OC w rivie na szczescie powerstrip nie zmienia taktow wiec moge wydusic odswiezanie ekranu porzadne :) ale fajnie karta chodzi dopiero ustawilem 750 rdzen i 1500 pamiatki i w stosunku do 7300GT wszystko chodzi lepiej np: TDU 1280x1024 bez hdr, Bioshock 1280x1024 detale max, MOHA smiga, Half Life 2 ep2 smiga.... zaraz przetestuje Carbon`a. Zeby tylko dorobili drobne bledy w sterach odnosnie wywalania gier (narazie zauwazylem tylko w Bioshock), zeby zrobili wskaznik temepratury w sterach CCC i podkrecanie prawdziwe i gotowy przepis na sukces :) Do sporych zalet moge uznac jakosc filmów jest sporo lepsza teraz i ten bajer AVIVO a dalej nasycenie kolorów pulpitu jak w Nvidii. W ogole zdaje sie ze karty ati dzialaja bardz stabilnie jesli chodzi o FPS`y nvidia duzo zyskuje w kazdym tescie bo ich karty dramatycznier zwiekszaja ilosc klatek wtedy gdy nie maja co liczyc i punktuja sobie "scieme" ... takie moje sa moje odczucia w tym momencie :D

 

edit Carbonn playable 1600x1200 bez aa bez rozmazywania ekranu reszta max :)

Edytowane przez Raider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam do Was pytanie, a właściwie dwa.

Pierwsze, to którą kartę kupić:

tą: http://baxter.net.pl/product_info.php?&amp...ducts_id=214687

 

czy może tą: http://www.ulubiony.pl/?action=StoProd&amp...899&u=12490

 

Prosze się nie sugerować cenami i sklepami - są tylko poglądowe.

 

Drugie pytanie, czy Zalman VF700 Cu można zmontować na takiej karcie. (posiadam takiego)

Chodzi mi o ciszę i nie wiem jaki głośny jest wentylator na palicie.

Jak z kręceniem tych kart?

Szczeże to skłaniam sie ku gigabytowi + jakiś wentyl 80x80 puszczony na 5V.

Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na palita nie wolno montowaqc chlodzenia bo ma plombe na radiatorze od spodu, jak widzisz moj egzeplarz kreci sie stabilnie do 750/1500 choc probowalem wyzej rdzen to na 800 nie pujdzie \, mysle ze moznaby jeszcze troszke dodac ale narazie mi niepotrzebne - wersja xt napewno bedzioe sie slabiej krecic chłodzenie jest słyszalne tylko w 3d jak sie sciszy dzwiek gry

Edytowane przez Raider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, czy na TEJ plycie bedzie mi dzialala 2600xt? Jesli tak to kolejne pytanie, czym krecic ta karte? bo czytam, ze wszyscy maja z tym problem. Ewentualnie moze ktos poda jakis konkretny link do karty, ktora moglbym kupic i nie miec z nia problemow i zeby sie w miare krecila do 500 zl :P i od razu odpowiadam, nie nie chce karty nvidii ani x1950

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@q6r ...

MOZESZ zamontowac nawet chlodnice od kombajnu ...

ale jak chcesz miec gwarancje to postaraj sie sciagnac plombe tak zeby jej nie uszkodzic ...

zalman jak najbardziej bedzie pasowac ...

 

@Raider ...

q6r pisal o 2600XT XT XT XT XT XT XT XT XT ...

standardowo ma ustawione 800dla rdzenia ...

wiec jezeli bedzie krecic to tylko powyzej 800 ... nie musi sie martwic o to czy dojdzie do 800 ... bo to jest DEFAUT :)

 

@caparzo

oczywiscize ze bedzie dzialac :) ...

krecic tylko RIVA TUNER v. 2.04 lub najnowsza 2.05.

kupic mozesz karte firmy Sapphire ...

Palit Sonic moze sie przydakiem wykarzaczyc z obrotami wentylatora ... ale to nie kazda karta ......

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na palita nie wolno montowaqc chlodzenia bo ma plombe na radiatorze od spodu, jak widzisz moj egzeplarz kreci sie stabilnie do 750/1500 choc probowalem wyzej rdzen to na 800 nie pujdzie \, mysle ze moznaby jeszcze troszke dodac ale narazie mi niepotrzebne - wersja xt napewno bedzioe sie slabiej krecic chłodzenie jest słyszalne tylko w 3d jak sie sciszy dzwiek gry

Wcześniej miałem pentagrama na 9800PRO i na najwyższych obrotach można uznać że był niesłyszalny przy tym z palita, i jest on słyszalny barrrrrdzo wyraźnie w 2D-jeśli go nie słyszysz to muszą ci ładnie dudnieć inne wiatraki.

Co do kręcenia-mi wyrabiał na rdzeniu 800, na 810 już błędy a po Vmodzie 860

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czyżby te radki zostały już zapomniane?? :-P :-P :-P

Coś umarł ten topic ostatnio widzę.

 

To dla rozruszenia pytanko:

Macie na catalystach 7.10 takie myki że wam wyskakują jakieś kwiatki np. po kliknięciu menu start, albo jakieś ikonki sie sypią w przeglądarce albo, u mnie w bitspirit? Ogólnie czasem na połowie pulpitu syfy latać zaczynają albo tapety pół wsysa. Poprzednie 7.8 odinstalowałem Driver Clinerem Pro, zainstalowałem te i takie cudeńka sie robią co ciut irytuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc hd2600xt gigabyte kupiony:) Założyłem na radiator wiatrak 80x80 arctic cooling. W riva tunerze poszedł z 800/1400 @ 863/1700. W 3DMark'u 05 z 8900 na 9646 pkt. Nie kręciłem go do granic możliwości, więc nie wiem ile jeszcze da redę:) Dziwna rzecz jest natomiast w riva tunerze ver. 2.05... Nie pokazuje mi zmiany taktowania i innej temp. na wykresie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc hd2600xt gigabyte kupiony:) Założyłem na radiator wiatrak 80x80 arctic cooling. W riva tunerze poszedł z 800/1400 @ 863/1700. W 3DMark'u 05 z 8900 na 9646 pkt. Nie kręciłem go do granic możliwości, więc nie wiem ile jeszcze da redę:) Dziwna rzecz jest natomiast w riva tunerze ver. 2.05... Nie pokazuje mi zmiany taktowania i innej temp. na wykresie...

Którym riva tunerem kręciłeś ? Mam ta samą kartę i też chciałem lekko podkręcić ale niestety żadnym programem nie dałem rady :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...