Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

/Szawel/

Myslę ze warto.Zobacz ostatni test na benchmark.pl ( karty do 500zł ) 2600xt wypada naprawdę nieźle ( szczególnie slużą mu nowsze tytuły - oby ta tendencja się utrzymała )

Tylko osobiście uwazam ze lepiej wziąśc 2600pro, który bez problemu pójdzie na taktach xt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zrobiłem tego Vmod-a. Liczyłem na ciut lepszy wynik patrząc na tą stronkę gdzie pisali że przy zamalowaniu ołówkiem rezystorka na 625 ohm rdzeń leci na 880MHz. Ja zamalowałem na 591 ohm, napięcie mierzone po podkręceniu i przy obciążeniu 3D wynosi 1,43V a rdzeń idzie na 861MHz (wcześniej bez Vmod-a przy 1,24V pracował poprawnie przy 800MHz) Pamięci nie dowoltowywałem. Czy warto robić ten zabieg sami osądźcie. I może jeszcze wrzucę przy okazji wynik z 3DMark03, jest to 14205PKT (nie mam nowszych zainstalowanych od 03)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro palit 2600PRO jest to 2600XT z obnizonymi zegarami to jezeli dobrze mysle to mozna to zastosowac rowniez do wersji XT. Z tym ze ten PRO jest bez zlacza CrossFire ...

 

 

Macie TUTAJ test Sapphire HD 2600XT Dual. Karta ta różni się od Gecuba tym , że ma pamięci DDR3

to znaczy znaczy ze bedzie tansze i raczej nie wiele gorsze :)

 

 

a rdzeń idzie na 861MHz (wcześniej bez Vmod-a przy 1,24V pracował poprawnie przy 800MHz)

800 a 861 raczej roznica jest :) powinna byc ok 700-800pkt wiecej w marku 2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych kart nie ma sensu testować na 3dm'03. Do grania w gierki z tamtego okresu te 14k wystarcza spokojnie. Ważne jak się sprawuje w 3dm'05 i '06 a tu jest dużo lepiej nie tylko od 7600GT (miazga), ale i powyżej 7900GS. Ale to tylko 3dmarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ja napisze cos o moim Palicie 2600PRO.

Pierwsze co mnie zaskoczylo to wentylator czy to w 2d czy w 3d zawsze dzialal z 100% szybkoscia. Wcale nie dziala mi regulacja wiatraka. Ani bios nim nie steruje ani w software tez nie da sie nic zmienic <_< .

Wiec pierwsze co zrobilem to odlaczylem tego halasliwego potwora i dalem na radiator od karty nawiew wentylem 80x80 puszczonym na 7v.

Temp porownywalne a halas? prawie brak :)

Nastepna rzecza bylo wgranie nowego biosu probowalem od wersji XT ale pamieci tego nie wytrzymuja - pelno artefaktow. Wiec nie pozostalo mi nic poza zaladowaniem biosu od wersji PRO firmy MSI. Wyniki nieznacznie wzrosly lecz nie potrafie powiedziec ile to bylo procent. Ale chyba nie wiecej niz 3-4%.

Zrobilem tez moda i obecnie na rdzeniu mam stabilne 860MHz przy 1,45v w obciazeniu. Dodam ze na 880 jest zwis po kilku sekundach. Potestuje jeszcze troche moze uda mi sie wydusic kilka dodatkowych MHz :). Karta zaczela sie barzdiej grzac i wentyl puszczony na 7v juz nie wystarcza.. teraz jest na 12v wiec juz tak cicho nie jest :?

Pamieci narazie testuje na zegarach 1640MHz i musze przyznac sa dla mojej karty sa to wartosci jak najbardziej stabilne, mysle ze to nie jest jeszcze ich koniec.

Najbardziej to mnie rozczarowaly 3Dmarki.. System jest nowy a tu odpowiednio 9000 i 4000 w 05 i 06. Po podkreceniu oczywiscie... Wiec straszna porazka.. nie wiem co jest tego przyczyna. Procka mam w miare mocnego bo jest to e2140@3000Mhz wiec to nie on jest pieta achillesowa. Ale nie przejmuje sie tym bo gierki chodza wysmienicie np. nowy MOH:A i lost planet.

Z losta mam wyniki wiec mozemy porownac.

Karta w rozdzielczosci 1024x768 i reszta niezmieniana osiaga przy taktach 860/1640Mhz odpowiednio SNOW 34 CAVE 44. Aha jest to demo.

 

edit; Podsumowujac jestem jak najbardziej zadowolony z wydania 260zl na ta karte :D

Edytowane przez -tuter-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie moze ktos z was gdzie moge sciagnac nowy bios do Palita HD2600Xt ? i w jaki sposob go wgrac?

I jeszcze jedno pytanko do posiadaczy tej karty , jakie macie stabilne ustawienia w podkrecaniu jej , bo ja porbowalem ja podkrecic na 860/2000 przeszła testy z wynikiem 15tys , ale jak zrobilem 2 raz test to mi sie skrzaczyła :( juz nei wiem co mam zrobic , czasmi mnie juz to denerwuje , eh .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje kupic radeona 2600xt - I TU PROSBA, POWIEDZCIE MI JAKIEGO(na allegro najlepiej) do 400 zl Zeby sie nie grzal, zeby mozna bylo podkrecic w miare dobrze(tylko programami)

 

I pytanie, czy ktos testowal, jak ta karta chdozi(i czy wogole chodzi) na plycie asrocka dual vsta?

Edytowane przez Caparzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mawin - nie wiem czy znajdziesz bios nowy. A flashowanie jest opisane strone albo dwie wczesniej :)

860MHz to jest juz bardzo duzo jak na te karty. Moja tez wiecej jak 860 na rdzeniu i 2000 na pamieciach nie idzie. Tak wiec skrec zegary do 850/1960 i powinno byc stabilnie :)

 

@-tuter- - mam te same problemy :)

a wyniki w marku faktycznie niskie. Nawet ja po podkreceniu dobijam w 05 na 10tysiecy. Sprobuj podkrecic pamiec RAM (operacyjna) u mnie wyniki nawet sporo podskoczyly ...

 

@Caparzo - co bys nie kupil itak bedziesz mial problemy bo stery sa jeszcze do bani :P

Mysle ze smialo mozesz ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> Sapphire. Zegary pamieci ma mniejsze niz Palit Sonic ... ale pamieci w tej architekturze nie sa tak znaczace jak rdzen (jego czestotliwosc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to trudno ... :) w marki sie nie gra :)

a w grach jak chodzi? Bo powinno chodzic tak jak powinno mimo niskich wynikow w markach ...

ktos juz tak mial na forum zako zdaje sie

w markach mial niskie wyniki ale gry dzialaly tak jak powinny

mysle ze nie ma powodow do obaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo gierka jest optymalizowana pod ATI ;) co mnei bardzo cieszy :D

a jest tam dx 10 :> bo nigdy jakos sie secjalnie ta gra nie interesowalem :)

 

@-tuter- - narazie nie zrobie testu bo mi sie cos Lost Planet skrzaczyl i bluscreeny wywala.

Ale Chris_gd na karcie 850/1960 mial podobne wyniki z tego co pamietam wiec jest dobrze :)

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

przyszla mi do glowy pewna mysl

myslicie ze mozna by zaaplikowac Palit 2600PRO bios od palit XT i bedzie to chodzic w CrossFire ???

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

kupilem palita 2600pro, niestety komp nie startuje z nia.

resetuje sie co sekunda kilka razy, potem zaczyna piszczec.

na starym 7300 wszystko normalnie

radka oddac od razu do wymiany, czy jest na to jakis sposob?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciagnij go i wloz ale docisnij ... mi zawadzalo chlodzenie Mostka Polnocnego i kapeczke karta nie dociskala i tez mi sie objawowalo tym co ty.

 

musialem spilowac Zalmana niebieskieo <_<

 

podociskaj karte ... a jak to nie pomoze to servis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...