Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

A więc panowie przedstawię trochę faktów :) robiłem co tylko mogłem formaty tez były grane :) najnowsze uaktualnienai dx 9 zmiana agp na x4 x 8 zmianai napiec pisali ze tez pomaga wyłączyć fest write na agp . próbowałem omegi, 7.12 7.11 7.10 to sa wszystko stery pod karty z pci więc . ja mam sapphira jak pisałem na stronie są dedykowane stery ATI RADEON™ HD 2400Pro/2600Pro/2600XT(AGP Only!) Windows XP(32/64-bit ale co z tego jak nfs nie chce pojsc ani cod ani test drive wywala po włączeniu 3d mark to samo . a tu macie ze nikomu ta karta nie działa http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=49196&page=1 jeb..... AGP . asusy miały felerną linei 30 tys szt. miało zły bios ale u mnei to nie bios to stery. albo grafa w co wątpie rozmawiałem z paroma osobami mają to samo . ja w czwartek jade oddac tam gdzie kupiłem . :) mmauriced w szoku jestem ze ci działa i ze ci stery chodzą nowesze bo mi nawet one grafiki nie wykrywają pisze ze to nie pod ten sprzęt . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pakoo21@

Też jestem w szoku że mi działa. Mam wielkie szczescie. Ale to przez to że w ostatniej chwili zdecydowałem sie dopłacic te 20 zł na ASUSA, bo wczesniej czytałem że Sapphire nikomu nie działa. Dlatego wymień i najlepiej bierz ASUSA. W googlach akurat ta firma jest jedynym producentem tego radka dzałającego bez zarzutów. Ale stery nowsze mi wcale nie chodzą. Chyba że uważasz ze catalysty 7.9 sa nowe.

 

bamboocha@

reszta sprzętu? Chyba wszystko co ważne wymieniłem w poprzednim poście.

Chyba że chodzi ci o cos konkretnego. Mój też jest niekrecony i jak wczesciej pisałem wyszło tylko 13 000 pkt. Na jakich ustawieniach benchmarkowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmauriced jak czytałem to było " W wyniku błędu w oprogramowaniu testującym karty graficzne produkcji AMD / ATI na rynek zostało wypuszczonych prawdopodobnie ok. 20 - 30 tys. wadliwych egzemplarzy kart z serii Radeon HD 2400 i 2600." ; ) co zrobić szcześciasz jesteś :) ja specjalnie kupiłęm zeby w święta pograć i upa :) jak bedę mógł to biore kase kupuje byle co z nvidi :) i tak za 3-4 michy chciałem kompa zmienić . ale kupiłem hd2600 z myślą ze nei strace sporo na nim :) a już sie robi sporo ofert na allegro sprzedający hd 2600 bo maja za słabego kompa niby :) moja wersja to xt i mam taktowanie 800/1400 . pozdro all

 

mmauriced a przy okazji twój wynik w 3d marku tez nie powala potrzeba nowszych sterów których tez nie ma a odpal innego 3d marka zobaczymy co dalej może nie do konca jest i ta twoja sprawna. oczywiście życzę jak najlepiej :) .

Edytowane przez pakoo21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kupcie sobie konsole będziecie mieli miej problemów jeśli komputery to dla was "czarna magia".

Jeśli ktoś wymienił kartę grafiki na inny typ/model to obowiązkowo musi zrobić reinstalke systemu. Chyba że umie usunąć wszystkie pozostałości po starej karcie.

A za pytanie czemu mu 3dMarki nie chcą się uruchomić to było to tyle razy wałkowane na forum że powinien dostać bana za lenistwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputery drogi kolego Fiero nie są od tego żeby sprawiać problemy, ale żeby działać. Rozumiem że dla Ciebie nie są czarną magią i w związku z tym jesteś w jakiś magiczny sposób zwolniony od ciągłego wyszukiwania i instalowania patchów, tak ? Bo widzisz, problemem nie jest samo instalowanie patchów, problemem jest to że ciągle wychodzą nowe i cały czas trzeba zawracać sobie nimi głowę, zamiast po prostu używać komputer.

A z obowiązkowym przeinstalowywaniem systemu po wymianie grafy to dałeś popis, to jest tak śmieszne, że niewarte komentarza :)

pozdrawiam

 

 

Ludzie kupcie sobie konsole będziecie mieli miej problemów jeśli komputery to dla was "czarna magia".

Jeśli ktoś wymienił kartę grafiki na inny typ/model to obowiązkowo musi zrobić reinstalke systemu. Chyba że umie usunąć wszystkie pozostałości po starej karcie.

A za pytanie czemu mu 3dMarki nie chcą się uruchomić to było to tyle razy wałkowane na forum że powinien dostać bana za lenistwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiero_ Jak nie wiesz o co chodzi i nie potrafisz czytać to się nie odzywaj . Ja przeczytałem te 47 stron i nie znalazłem żadnej odpowiedzi bo tu nikt nie miał chyba tej karty na AGP . W wersji na PCI jak wyczytałem odpoczątku był brak dobrych sterów teraz jest u was git . I dobrze wersja na AGP też jest nowością od ponad miecha w sprzedaży i też wypuścili produkt bez dobrych sterów tylko że 21.12.07 Ati wypuścił 7.12 i one nie mają wsparcia na AGP więc niech sobie je wsadzą . Jak godzio1 powiedział nie trzeba robić formata do nowych sterów za pierwszym razem dawałem driver clener wszystko git u mnie sie karta instaluje z płyty ale tylko płyty i są 1 sterowniki pod nią :) i robiłem formata wszystkiego co możliwe kombinowałem . W 3d marku też wiem że trzeba zmienić plik Direcpll.dll na .bak . I tak żadna aplikacja graficzna nie odpala. Rozmawiałem z różnymi osobami o tej na agp i jednym działają gry ale są przekłamania na pulpicie itp . Jak nie wyjdą nowe stery pod AGP to można ta kartę do śmietnika tylko. pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja składam komputery od 1998 odkąd zacząłem studia i skręciłem masę sprzętu w rożnych konfiguracjach i w większości wszystko działało a jeśli był problemy to czytało się FAQ lub przeglądało różne fora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Fiero, dodawanie powagi swoim wypowiedziom tym, że wieki składa się komputery i do tego zaczęło się studia, na nikim nie robi wrażenia. Przecież Pakoo21 właśnie pisze, że przegląda fora i szuka gdzie może, czyli robi tak jak ten, który pracuje w serwisie i zaczął studia. Czytaj więc i pisz ze zrozumieniem, jak na studenta i posiadacza fachowej wiedzy serwisowej przystało :)

A może jeszcze coś ciekawego odnośnie "obowiązkowego przeinstalowania systemu" np przy wymianie coolera ? :)

zdrówko

 

 

Tylko że ja składam komputery od 1998 odkąd zacząłem studia i skręciłem masę sprzętu w rożnych konfiguracjach i w większości wszystko działało a jeśli był problemy to czytało się FAQ lub przeglądało różne fora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można produkty wypuszczać tak niedopracowane ;/

U mnie pod PCI-E na szczęście już teraz jest wszystko ok, a też było nieciekawie do końca. Miejmy nadzieje że i wam w miarę szybko to naprawią-powinni do cholery przynajmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie też skaładam kompy itp ....... Ale nie pisze tu po to żeby mówić co robie czego nie nawet student inżynier magister po informatyce nie każdy potrafi procesor do płyty włożyć tego tam nie uczą . Więc po co te głupie pisanie ja wiem jedno ta karta hd2600 na AGP to wielkie ....... i tyle nawet zmiana biosu nie pomaga bop pewnie nie ma jeszcze dobrego . sterów dobrych też nie ma . kupiłem karte i teraz ma w pudle czekać , wale to jadę do sprzedawcy niech daje chajs nie będę czekał 1-2 miesięcy na stery . ATI i AMD powini dostać kare za takie badziewie , nie mają kasy na badania to przez takie niewypały zbankrutują :P tu macie linki z innych stron że ta karta nie działa . pozdro http://forum.pcformat.pl/showthread.php?ti...81864#pid481864

http://www.sapphiretech.com/en/forums/forumdisplay.php?f=3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiero @

jeszcze jeden dowód, że wiedza informatyczna przy tej karcie nie ma znaczenia:

mam AGP hd 2600 PRO. Nie tylko nie reinstalowałem systemu, ale nawet nie usunąłem wczesniejszych sterów (od GeForce fx 5500), a mimo to karta działa. Far Cry wszystko na max - 23 fps średnio, NFS Carbon wszystko na max oprócz AA i 30 fps średnio. (Crysysa bede miec jutro i powiem jak działa) Tutaj jest ewidentny błąd od ATI i to tylko kwestia szczescia, czy ktos dostanie karte działającą poprawnie czy nie.

Swoją drogą to powinni jakoś usunąć ze sklepów te wadliwe karty. W końcu dokumenty i dane nie zginęły zatem powinno to byc moozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki zrobię wam mały prezent dla tych co mają problem z kartą na AGP :) tu macie biosy http://www.techpowerup.com/vgabios/1247/AT...512.070705.html

Jest jeden gosciu co wgrał nowego biosa i zaczeły chodzić gry . Bios od Asusa bo niby asus wypuścił felerne wersje w co wątpie pewnie kazda firma dała ciała . cytuje słowa Pana co mu sie udało choć jest w fazie testów "Wymieniłem bios w mojej płycie głównej na wersje 5.4

Zrobiłem domyślne ustawienia biosu mam teraz procek taktowany 1100 Mhz a nie 1833Mhz jeszcze nie testowałem na 1833(może i dlatego działa karta)

Wymieniłem bios w karcie na ten http://www.techpowerup.com/vgabios/1247/AT...512.070705.html

Wgrałem stery OMEGA z tym że kombinowałem w tych sterach i zmieniłem tam ID mojej karty(o tym napisze potem nie mam czasu teraz)

Wszystko pięknie poszło restart kompa i pierwsza gra jaką przetestowałem to Test Drive Unlimited. Wcześniej gra się wyłączała nawet menu nie mogłem zobaczyć ,a teraz wszystko pięknie żadnych błędów. Potem przetestowałem San Andreasa w którym to wcześniej już w samym menu w prawym górnym rogu były paski." Więc trzeba sobie biosa zmieniać i czekać na dobre stery. Ja akurat nie widzę pod moją biosa 2600 xt taktowanie 800/1400 bo mam 256 ramu. Ale biosy można modować . TO tyle :) Życze Zdrowych i wesołych Świąt . i Samacznego Jajka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos czy stery 7.12 maja wbudowanego HOTFIXA poprawiajacego wydajnosc w CRYSIS ???

Witam mam hd2600pro od saphira i najnowsze stery zadnej poprawy w wydajnosci tej gry nie zauwazylem, Ogolnie z karta mam taki problem ze nie chce sie krecic i omegi nie dzialaja. Najwiekszym problemem jest to ze nie ma jeszcze dobrych sterow do kazdej wersji i rzeczywiscie z ta karta jest jak na loteri jednym dziala drugim nie. Mam znajomego ktory ma tez hd2600pro ale pod AGP i chyba z Gigabyta bo mowil ze jest chlodzenie pasywne i on tez nie ma zadnych problemow Crysis smiga Wiedzmin tez i z zadnymi grami problemow nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie a raczej prośbę z trochę innej bajki :D

Mógłby mi ktoś powiedzieć jak po kolei i jasno zrobić VModa na moim Palicie 2600Pro?

Sprzęt potrzebny do tego raczej mam (wkońcu ojciec elektronik :D) tylko nadal nie rozumiem jak to zrobić, żeby czegoś nie zepsuć?

No i czy czasami jej nie uszkodze :D Ciemny jestem w tej sprawie więc liczę na waszą pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie a raczej prośbę z trochę innej bajki :D

Mógłby mi ktoś powiedzieć jak po kolei i jasno zrobić VModa na moim Palicie 2600Pro?

Sprzęt potrzebny do tego raczej mam (wkońcu ojciec elektronik :D) tylko nadal nie rozumiem jak to zrobić, żeby czegoś nie zepsuć?

No i czy czasami jej nie uszkodze :D Ciemny jestem w tej sprawie więc liczę na waszą pomoc :D

kurrrde ileż razy można pisać :?

masz parę stron wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tyle?

Na tej ruskiej stronie KLIK jest pokazane co i jak, tylko że po rosyjsku dużo nie umiem.

Powie mi ktoś na podstawie tych rysunków co trzeba potraktować ołówkiem?

I co z tymi OMami? Je się zmienia czy jak?!

 

Edit:

Dobra już wiem, znajomy mi wytłumaczył.

Edytowane przez radziuinblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misie, a jak się sprawa ma na najnowszych driverach? Miałem Palitowego 2600Pro (pci-e) na 7.11 i średnio byłem zadowolony, w pewnych grach (lineage2) po prostu grafa prezentowała wydajność podobną do R9600 ;]

 

Ktoś wie, czy teraz jest lepiej? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwisz się? Wkońcu to też ma tylko 4 potoki, coprawda taktowane nawet 2-3 razy więcej, ale tylko 4.

Co do najnowszych sterów 7.12 - mi nie wyciągało 85Hz na monicie. Ciągle miałem 60. Wsadziłem 7.11 i działa.

Wole żyć niż cokolwiek testować :D

Szczerze? Tak dziwie się ;] bo w innych grach jakie odpaliłem na nim to było fajnie - mogłem ustawić większe detale i miałem wtedy i tak prawie 2 x więcej fps :P (dokładniej w NFS Most Wanted) odpaliłem Lineage 2 i klatek było tyle samo. Co ciekawe, bo daniu aa x2 miałem o 2-3 klatki WIĘCEJ niż bez aa xD to mnie rozbawiło. Więc pytam jak wasze wrażenia po update sterowników. Bo karty już nie mam, ale możliwe że znowu się w nią zaopatrze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . już po świętach :) byłem w servisie z moją super kartą i co najlpsze karta u nich działa aż nie wierzyłem Bishok chodizł spoko . Czytałem że u jednych chodzi u drugich nie. U nich na początku się moja skrzaczyła ale po 3 urochomieniu działa. i działała u mnie tylko jedna gra u mnie chodziła. No i postanowiłem zrestartować bios bo miałem najnowszy więc nie widziałem sensu zmieniać go . NO i udało sie karta odpaliła ale co najlepsze procesor chodził na taktowaniu 1600 mhz optymalnym mam 2500+ bartona i on chodizł u mnei na 2200-2500 lekko i nie było problemu a teraz nie chodzi ta grafika na wiekszym takotowaniu nie wchdozi zadna gra nic jakl by prądu brakło a mam doby zasilacz mi sie wydaje chiftec 360 W . a komp zaden mocarz bede kombinował z drugim zasilaczem :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mój problem jest nieco inny. mianowicie: ostatnio okazyjnie wszedłem w posiadanie 2600XT GIGABYTE. Karta ma 2 wyjścia DVI. ale to wszyscy wiedzą :D kłopot w tym, że po podłączeniu samego monitora na jednym wyjściu jest wszystk OK. a na drugim wszystko jest zielone. jak podłącze monitor i telwizor LCD przez HDMI to pochodzi z 15 minut a potem wyłącza się monitor i LCD. jedyne co moge wtedy zrobić to restart.

Jeśli ktoś mógłby mi pomóc to byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam nową kartę Sapphire HD 2600 XT 256MB , Windows XP z SP2 nie aktualizowany BIOS , sterowniki z płyty od dostawcy karty oraz inne pobierane z internetu (we wszystkich przypadkach to samo) i mam problem z teksturami w grach. Podaje przykłady:

http://img106.imageshack.us/my.php?image=lotruo9.jpg

http://img512.imageshack.us/my.php?image=war3ftmc2.jpg

http://img512.imageshack.us/my.php?image=war3ft2dk9.jpg

http://img512.imageshack.us/my.php?image=bmwm3ox4.jpg

W ostatnim przypadku wszystko działa jak powinno tak mam też w kilku innych grach. Raczej nie jest to spowodowane słabym zasilaczem ani temperaturą karty bo w takich przypadkach gry sie zacinają i resetuję się komputer a u mnie wszystko chodzi tylko jest ten błąd w teksturach

Mam 512 ramu Athlon 2000+

Na pudełku karty mam napisane że karta powinna chodzić na XP jak i na Vista

Jeśli ktoś wie co może być tego przyczyną proszę o odpowiedź

 

Tu jest między innymi jak wgrac nowe sterowniki:

http://home.comcast.net/~exdeus/ati-hd2x00/#agp

Edytowane przez Beek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po krótce... płyta A7V880, barton 2500+, 1GB RAM. Padł mi radek 9550 i teraz zastanawiam się nad HD2600. Kasy na nowego kompa nie ma ;)

Poza oczywistym pytaniem czy to ma sens, to jeszcze mam pare pytań pobocznych. Słyszałem, że chłopaki końcu doszli do wniosku w dx10, że obraz ma liczyć grafika a nie procesor czyli nie powinno tu dojść do sytuacji, że grafa musi czekać na proca. Pytanie czy to prawda. Dalej czy jest to zagwarantowane budową sprzętu, czy jeszcze musze mieć viste z dx10 na pokładzie? M$ tłumaszył kiedyś, że dx10 nie ma na xp bp nie ma tam jakiejś tam technologi sprzętowej. Później sie okazało, ze na wniosek nvidii M$ wycofał się z tego i nie jest już to koniczne do bycia zgodnym z dx10. Czyli przy okazji przeszkoda działania dx10 pod xp została usunięta. Tylko nie mówcie mi o przejściu na viste, miałem rc na kompie i mam o tym systemie takie zdanie jak o millenium. I oby tak samo skończyła vista ;) Pytanie czy można jakoś wrzucić dx10 na xp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz włożyć kartę do tego sprzętu, jeden GB ramu ujdzie, bartona jak podkręcisz też wydajność jako taką miał będzie i nie będzie jej masakratycznie z pewnością hamował, karta już majątku nie kosztuje.

Co do innych pytań to ciężko mi powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszał ktoś o jakimś Vmodzie do Sapphira 2600XT ddr3? Albo wie jak przekroczyć barierę 850MHz na rdzeniu? Ile max poszły wam pamięci w tej karcie? Da sie coś więcej z niej wycisnąć?

moje wyniki to:

3dmark 2005: 10873

3dmark2006: 4959

 

 

Tu coś znalazłem ale nie za bardzo rozumiem : http://logout.hu/iras/sapphire_2600xt_gddr..._es_tuning.html

Edytowane przez piotrek_inf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...