Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam mały (mały??) problem z Radeonem PowerColor HD2600XT. Właściwie to nawet dwa problemy ;)

 

1)Co jakiś czas po ekranie latają mi takie pojedyncze białe piksele po czym się na chwile wiesza, "resetuje" monitor po czym wyskakuje komunikat, że zresetował procesor grafiki czy cos takiego. Co dokładnie to niepowiem gdyż...

 

2)zamiast normalnych liter mam jakieś haszcze

No więc ja mam podobny problem. Z tym że u mnie jest jeszcze gorzej.. Mi rzadziej wyskakuje ten komunikat co tobie, a częściej wiesza mi się cały komp i musze resetowac. Nie wiem czy to wina samej karty, czy też jest to problem niekompatybilności sprzętu.. Na razie nie uporałem się z tym problemem..

Edytowane przez Duke666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzCIE temperatury ...

zainstaluj jakis Riva Tuner (v. 2.06) i zobacz jak sie maja temperatury, czy nie sa za wysokie.

bo rakie rzeczy dzieja sie zazwyczaj jak sie przegrzeje karta albo jak sie za bardzo ja podkreci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 7.11 do konca nie zauwazylem zadnych zmian :)

szczepoxx, niestety za głupi jestem na ten program co podałeś. Mam w obudowie termometry i ten wsadzony w radiator grafiki pokazuje w przedziale 35-40 zaś w catalysie mi pokazywał jakieś 24-26 stopni :| ni kuta nie wiem czy to źle czy dobrze, wiem że mam tego dosyć i daje kartę do wymiany. No bo do czego to podobne, żeby człowiek musiał cały tydzień instalować nowe sterowniki po czym przywracanie systemu i dawaj z tak samo z kolejnymi sterownikami :|

 

Może jeszcze wkleję posta z tematu który mi szanowny pan admin zablokował, tam napisałem o kolejnych wybrykach tej karty:

 

"Niedawno nabyłem Radeona 2600XT PowerColor 513 mb. Niestety od samego początku są z nia kłopoty. Pierwszy to "resetowanie" monitora i wywalanie co jakiś czas takiego oto komunikatu:

http://img267.imageshack.us/img267/6812/vpums5.jpg

 

Kolejna sprawa, to czasami mu odbija i zamiast wyświetlac normalnie tekxty to daje coś takiego:

http://img247.imageshack.us/img247/8400/pulpit2aj7.jpg

 

Do tego czasem zabarwia kolor biały na fioletowo, po ekranie latają jakies pojedyncze białe piksele i ogólnie kosmos. Zainstalowałem jakies najnowsze sterowniki to po odpaleniu się windowsa cały monitor padał i musiałem przywracac stan kompa z poprzedniego dnia. Podobnie było, gdy chciałem zainstalować ponownie te stare sterowniki. Kolejna sprawa, to pomimo, iż karta ma 512 mb to w kompie wszędzie widnieje jako 1024 mb."

Edytowane przez Qrzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no informacja z pierwszego obrazka wskazuje na to ze albo sie przegrzewa, albo cos jest nie tak i GPU nie wyrabia. Ale przy tych temperaturach to nie mozliwe.

no więc właśnie. Poza tym, przy instalacji jakichkolwiek sterowników cały monitor pada. Karta nie była kręcona czy coś - z pudełka prosto do kompa poszła bez żadnego cudowania. Nie mam pomysłu o co chodzi. Żeby było śmieszniej, to właśnie brat mi powiedział, że ponoć wyszła jakaś lipna seria tych 2600XT i możliwe, że z moim fartem trafiłem własnie taką sztukę :/ No nic, w poniedziałek pisze do sklepu i niech wymieniają.

 

Jeszcze ciekawa sprawa jest z tym, że katra to 512mb a w kompie wszędzie ją widzi jako 1024 mb.

Edytowane przez Qrzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ciekawa sprawa jest z tym, że katra to 512mb a w kompie wszędzie ją widzi jako 1024 mb.

tak ma byc :) to jest przez to jakies HYPER MEMORY czy cus. Nie jestem pewien ale to cos z pamieciom RAM ma wspolnego (niby 512 zajmuje napotrzeby karty - ale czy tak naprawde jest - nie sprawdzalem). W kazdym razie tak ma byc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze stery 8.2 nie obsługują po raz kolejny HD2xxx na AGP. Co to kurczę ma znaczyć?! O kant [gluteus maximus] rozbić to całe AMD/ATI :mur:

 

EDIT: Po wprowadzeniu odpowiednich wpisów do pliku sterownika (zaczerpnięte stąd) udało je się zainstalować. Tylko po co ten cyrk z tymi sterami, że do wszystkiego pasują, tylko nie do HD2xxx na AGP. Zachowanie ATI jest żenujące po prostu.

P.S. 8.2 poprawiły mi wydajność w markach. Zobaczymy jak z grami.

Edytowane przez ZTJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, ale wolę zapytać bo gdzieś spotkałem się z taką opinią że chipset RDX3200 obsługuje cross fire tylko starą wersję połączenia dwóch kart, czyli tym specjalnym kablem z tyłu. Czy to prawda? Bo zastanawiam się nad płytą Abit AT8 32X i nie wiem czy będę mógł dołożyć drugiego Radeona 2600XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI RDX3200 to nic innego jak AMD580X. Oba (te same zresztą) chipsety obsługują CrossFire przy pomocy "wspomagacza-tasiemcowego" (X1650, X1950, HD2x00, HD3xx0), "kablowego" (np.X800, X850, X1800, X1900) jak i "soft-CrossFire" (HD2400, HD2600PRO) chociaż z tym ostatnim gorzej w praktyce. Także "tasiemcowanie" powinno działać bez problemu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam szystkich

czytalem wasze wypowiedzi na temat radeona 2600 i gf 8600

mam zamiar kupic katre i zastawiam sie nad 8600gts a nad 2600xt tylko nie rozumie tego dx 10 czy on naprawde jest taki zly??? bylbym wdzieczny za sprostowanie wypowiedz nie jestem za mocny w tym

 

aha jeszcze jedno gdzies czytalem ze 8600gts jest gorsze od 8600gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorszy nie jest, to jest to samo tylko podkrecone, przez co wydajniejsze, ale i droższe.

pomoglbys mi jeszcze z wyborem

 

jedni mowia tak jedni inaczej a jaka rzeczywistosc??

 

i o co z tym dx 10 chhodzi

 

 

jeszcze jedno jezeli nie rad 2600xt 512 to czy gf 8600 gts256 to galaxy czy asusa256 a moze 8600ge 512 prosze pomozcie bo sie gubie troche w tym.ten 2600xt wyglada niezle ale niektorzy pisza ze porazka.moze zasugerujecie cos do 450 zl

Edytowane przez jary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o 2600Xt to ja posiadam Sapphire 2600xt z ddr4 teraz już kupi poniżej 300zł, jestem z niej bardzo zadowolony. Jeżeli jesteś w stanie wyskrobać 450zł to może warto wyrwać na allegro 3850 . Co do 8600 to nie warto przepłacać za 8600GTS lepiej kupić wersję 8600GT i podkręcić. Można ewentualnie pomyśleć o 8800GS, nowa karta za 450 zł już na allegro widziałem. Według mnie to najlepszym wyborem będzie ten 3850 za 450zł

Edytowane przez piotrek_inf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2d jest ~56 stopni a pod pełnym obciążeniem w 3d dochodzi do max 65

Coś mi się zdaje że Sapphire pominął tę funkcję 2d/3d w biosie. Chyba do nich napisze co by się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2d jest ~56 stopni a pod pełnym obciążeniem w 3d dochodzi do max 65

Coś mi się zdaje że Sapphire pominął tę funkcję 2d/3d w biosie. Chyba do nich napisze co by się upewnić.

Jestem na 99 % pewny ze hd2600 xt dziala na różnych częstotliwościach w trybach 2D/3D.

Jeszcze do niedawna posaidałem kartę Sapphire HD2600 pro 256 ddr3, i z tego co zauważyłem miała ona trzy częstotliwości w których działała w zależności od trybu graficznego (bodajże w 3D miała dwa tryby). Przy najwyższej częstotliwości rdzenia (700 mhz), temperatura nie przekraczała 55 stopni (po godzinnej grze w Newervinter Nights:)..

Edytowane przez Duke666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 99 % pewny ze hd2600 xt dziala na różnych częstotliwościach w trybach 2D/3D.

Jeszcze do niedawna posaidałem kartę Sapphire HD2600 pro 256 ddr3, i z tego co zauważyłem miała ona trzy częstotliwości w których działała w zależności od trybu graficznego (bodajże w 3D miała dwa tryby). Przy najwyższej częstotliwości rdzenia (700 mhz), temperatura nie przekraczała 55 stopni (po godzinnej grze w Newervinter Nights:)..

A jakim programem sprawdzałeś te różne częstotliwości? Bo ja np podkręcam rivą tuner i tam nie ma wyboru między częstotliwością przy 2D a 3D. A co do temperatury to u mnie jakaś dziwna jest w 2D to tak z 64 stopnie jutro pogram w coś to powiem ile max osiągnie. Dodam tylko że mam zmienione chłodzenie na Zalmana VF 700-Cu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam kartę radeona hd 2600xt sapphire , jak wyłączyć high definition audio bus w tej karcie , tylko z poziomu windowsa czy jest jakiś inny sposób bo jak zainstaluje stery do tej dzwiękówki to w tedy nie mam dzwięku w swojej karcie muz. zintegrowanej na płycie

Edytowane przez Przemo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam kartę radeona hd 2600xt sapphire , jak wyłączyć high definition audio bus w tej karcie , tylko z poziomu windowsa czy jest jakiś inny sposób bo jak zainstaluje stery do tej dzwiękówki to w tedy nie mam dzwięku w swojej karcie muz. zintegrowanej na płycie

A nie jest czasem tak, że poprostu karta zintegrowana normalnie działa a zmienia sie tylko domyślne urządzenie dźwiękowe w windows na HD Audio? Może popatrz w panelu sterowania, dźwięki i multimedia, audio.. czy jakoś tak podobnie i przełącz na tą zintegrowaną... (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...