Skocz do zawartości
jerzykilker

Jaka Myszka Do 140 Pln?

Rekomendowane odpowiedzi

witam. przez ostatnie 8 lat uzywalem kulkowej myszki logitecha. kilka dni temu zepsula sie rolka odpowiadajaca za ruch poziomy i musze kupic cos nowego. chce wydac ok. 100 pln. co byscie polecili? kolega, ktory gra w ut, polecal mx 500. nie gram w nic profesjonalnie, nie mam tez zadnej specjalnej podkladki. czy do myszek optycznych konieczny jest zakup takiej podkladki? gram praktycznie we wszystkie rodzaje gier.

 

z tego, co widzialem na allegro, ciekawe wydaja sie:

http://www.allegro.pl/item194192056_micros..._24_msc_gw.html

http://www.allegro.pl/item195166812_logite...zp_wroclaw.html (chociaz ta troche mala)

http://www.allegro.pl/item191783804_micros..._graczy_gw.html

http://www.allegro.pl/item195209913_logite...owa_szybka.html

 

co byscie z tego polecili? czy ewentualnie warto kupic cos innego?

 

z gory dzieki i pozdrawiam.

 

 

-------------------edit---------------

 

wlasnie widzialem tez, ze duzo osob poleca ta a4-tech. jak to jest z tymi a4? logitech to jednak logitech - uznana firma, a myszka ktora mialem spisywala sie bardzo dobrze(az do teraz). czy a4 odbiega od logitecha i microsoftu, czy to po prostu mniej znana firma, ktora jest rownie dobra, ale tansza?

Edytowane przez jerzykilker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Habu to nie jest dobra mysz. W tym teście zdecydowanie najlepsza jest Mx518.

 

Co do tematu:

Mysz do 100zł ? Musisz wziąć pod uwagę dwa czynniki. Jak ci mysz leży w dłoni i jakie ma parametry. Jedno i drugie musi się zgadzać i odpowiadać. To jest juz bardzo indywidualna sprawa, bo co z tego że masz super mysz jak jej trzymać nie umiesz bo masz albo za duże albo za małe ręce albo taki kształt nie odpowiada. Choćby ta mysz miała topowe parametry nawet. I w wyniku tego dostajesz baty od ziomka co ma mysz za 8zł z MM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Habu to nie jest dobra mysz. W tym teście zdecydowanie najlepsza jest Mx518.

 

Co do tematu:

Mysz do 100zł ? Musisz wziąć pod uwagę dwa czynniki. Jak ci mysz leży w dłoni i jakie ma parametry. Jedno i drugie musi się zgadzać i odpowiadać. To jest juz bardzo indywidualna sprawa, bo co z tego że masz super mysz jak jej trzymać nie umiesz bo masz albo za duże albo za małe ręce albo taki kształt nie odpowiada. Choćby ta mysz miała topowe parametry nawet. I w wyniku tego dostajesz baty od ziomka co ma mysz za 8zł z MM.

 

co do batow, to ja gram tylko na singlu. jak juz mowilem, nie gram w nic profesjonalnie, tylko w domu jak mam czasem wolny czas. z tych, ktore dobrze leza w dloni to przymierzalem sie do mx518(ona ma chyba rozmiar mx500, prawda?) i byla ok. za to LX 7 byla juz troche za mala.

 

jeszcze co do ceny: 100 pln to nie jest nieprzekraczalna granica. na allegro duzo jest IE3.0 za ok. 120-130 albo mx 500 za ok.100-110 i tyle tez moglbym wydac. i jeszcze: jak te myszki sie spisuja bez zadnej podkladki(zadnej cos kosztujacej, bo do kulkowej uzywalem jakiejs zwyklej, ktora dostalem banku)?

 

-------------edit--------------

a co myslicie o mx400? bo o niej malo znalazlem na forum, a w tescie dosc dobrze ja ocenili.

 

jak sie ma mx518 do mx500? czy ktoras z nich jest wyraznie gorsza lub lepsza?

 

ewentualnie sa na allegro mx518 uzywane po ok.100-110 pln. czy cos takiego warto kupic? znaczy czy te myszki maja tendencje do psucia sie? i czy podkladka sttelpad 5L to dobry zestaw z mx 518?

Edytowane przez jerzykilker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem pomacac myszki. w sumie przekonal mnie nabjardziej ie 3.0, bo mial najfajniejsze te przyciski z boku(najlatwiej sie naciskalo). dodatkowo moge wziac na fakture i dostac z powrotem VAT. teraz zastanawiam sie tak: ie 3.0 za 130 z vat(ok.100 zaplace)z gwara 2 lata albo mx 500 za 100 z VAT(czyli ok. 80 wydam) z gwar na miesiac. no i zostaje jeszce mx518 za jakies 150 po odliczeniu... co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróżka podpowiedziała mi, że na naszym portalu powinna pokazać się w najbliższym czasie bardzo ciekawa recka dotycząca myszy. Wstrzymaj sie z zakupem, myśle, że znajdziesz coś dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moge polecic ie 3.0 sam gralem na niej z 2 miesiace i same pozytywne wrazenia mam...

 

mysz nie gubi sie (przynajmniej u mnie na podkladce xray pad aqua 3)

 

solidnie wykonana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy w jakiej rozdzialce pracujesz

osobiscie musialem zrezygnowac z calkiem niezlego IE 4.0, bo w 1680x1050 musiałem kilometry pokonywac ;D (400dpi)

 

przesiadlem sie na A4Tech X718BF i z czystym sumieniem polecam (zerknij do tematu o Myszach, ostatnia strona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pracuje najczesciej w windowsie na 1152x864, a gram 1024x768 albo 1280x1024. monitor mam 17" lcd jesli to ma jakies znaczenie. jak juz pisalem, gram dla zabawy, w rozne rodzaje gier bez zadnych specjalnych preferencji. czy te informacje sugerowalyby, ze powinienem myslec o jakims innym sprzecie(kompletnie nic nie wiem o myszach - ostatnia kulkowa kupilem 8 lat temu i uzywalem do niedawna)?

 

toman--> a nie mowila, kiedy to bedzie dokladnie :)?

 

Marcin_gps --> ta 718F ogladalem i w sumie tez nawet fajna. mimo to, w ie 3.0 doskonale umieszczone wydaja sie przyciski na kciuka. no i zawsze to A4tech... jakos do tej pory nie mialem przekonania do tych myszek. nawet jedna kupilem, ale wolalem uzywac kilkuletniego logitecha na kulce...

Edytowane przez jerzykilker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, a4tech do niedawna robil straszna kiche, najwazniejszy w sumie jest ksztal, skoro pasuje Ci ten z ie 3.0 i 400dpi wystarcza to bierz

 

albo to - http://www.esreality.com/?a=longpost&i...5679&page=4

te same bebechy a o wiele tansza, podkrecasz do 1000Hz i jest wypas!

 

PS

-->

toman, nie polecalbym czegos co jest kiepskie, nawet gdybym wydal kupe kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze jeszcze raz o rade, bo musze do konca maja kupic(do wtedy moge dostac zwrot VAT'u). mam do wyboru:

 

http://www.allegro.pl/item198662032_razer_..._24_msc_gw.html

http://www.allegro.pl/item196575523_micros..._graczy_gw.html

http://www.allegro.pl/item200588472_logite...czna_nowa_.html

http://www.allegro.pl/item199419425_micros...0dpi_razer.html

no i ewentualnie za 165 pln mx 518.

 

od wszystkich myszek moge odjac VAT, wiec wyjdzie troche taniej. co z takiego zestawu najlepiej kupic(co do ksztaltu, pasuje mi zarowno mx 518, jak i ms 3.0)?

Edytowane przez jerzykilker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokie dpi sprawia że w grach nie ma przeskoków "celownika" co kilka pikseli. Oczywiście po zakupie myszy 1600 dpi trzeba zmniejszyć czułość 4 x ( np. jak na myszy 400 dpi mieliśmy 1.6 w np. battlefield to na 1600 dpi aby mieć identyczną prędkość ustawiamy 0.4 ) - daje nam to przemieszczanie 4x dokładniejsze co widać na większych rozdzielczościach/większych prędkościach[czułościach].

 

 

Generalnie ja bym wybierał z Razer DiamondBack, Logitech 518 i oczywiście A4tech 718BF ... ale tego ostatniego nie ma obecnie w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a miedzy razerem, a 518 ktory bylby lepszy?

 

P.S. mysz bylaby wykorzystywana nie tyle do profesjonalnego grania, co do grania dla zabawy i w duzej mierze takze do grzebania w necie czy ogolnego poruszania sie po windowsie.

Edytowane przez jerzykilker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a miedzy razerem, a 518 ktory bylby lepszy?

 

P.S. mysz bylaby wykorzystywana nie tyle do profesjonalnego grania, co do grania dla zabawy i w duzej mierze takze do grzebania w necie czy ogolnego poruszania sie po windowsie.

Wybierz tą której kształt jest dla Ciebie bardziej odpowiedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to 400 dpi w ie 3.0 to bardzo duza wada? i w ogole czy to bardzo przeszkadza w uzytkowaniu?

Ja wymieniłem mysz 400 dpi bo się nie nadaje do gry ( ze snajpery w BF2 nie dało się strzelać bo celownik "omijał" niejednokrotnie cel.

 

X750F mam juz 1/2 roku i hedy wali jak trzeba ;) .

Jedna z ostatnich myszy z rodziny X7 którą mógłbym polecić - o niebo lepsza jest 718BF ( najlepsza ) , 718F i w ostateczności 750BF ( przynajmniej ma przyjemne materiały ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił IE 3.0 - wolałbym się pomęczyć trochę w 800x600, niż po 3 miesiącach mieć skopany przycisk w mx518 ;p

Sprawdź jeszcze Creative Fatal1ty 1010 http://allegro.pl/item199252059_hit_fatal1...b_fatality.html - tylko ma raczej dziwny kształt :P

Chociaż właśnie do high-sens dobry - mała mysz.

 

P.S. - i oczywiście nie patrz nawet na laserowe wynalazki

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zdarzylem no ale coz ;) polecam podkladkę steelpad 4D. a co sie nie mylę, pentagram gra na 400DPI ;) I jesli nauczysz sie grac na malych czulosciach, to potem Ci bedzie latwiej, choc sam preferuje wysokie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mycha dobrze lezy w dloni. na minus(chociaz moze sie przyzwyczaje)zapisalbym plastik z jakiego jest zrobiona - jak tylko reka sie odrobine spoci, "przykleja" sie do niego i troche mnie to drazni. szkoda, ze calosc nie jest zrobiona z takiego materialu, jak przyciski, bo te sa bardzo fajne. musze jeszcze pobawic sie ustawieniami, bo nie moge sie przyzwyczaic do tej akceleracji, ale to po kole :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, chodzi o ta diode, ktora podswietla kolko i ktora widac przez korpus myszki. co do DPI, to zmiana DPI w sterownikach nie zmienia ani koloru ani natezenia diody. pytam, bo takie ciagle swiecenie moze byc denerwujace podczas np. ogladania filmow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...