Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

A coś cichego i niedrogiego do fanswapa w moim zasilaczu??

Kazda 120-stka bedzie cicha na 800rpm.

Placac za wentyl wiecej jak 40zł, placi sie co najwyzej za zywotnosc.

 

Od siebie moge dodac, ze taki Xthermal jest napewno jednym z gorszych wentyl(z tych drogich) ze wzgledy na slyszalne lozysko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to musi być taki wentylator, co ruszy przy 5V a nie każde tak mają, bo mam pod ręką TermalTake'a i on wymaga 6V...

to nie wiem jaki ty masz wentyl. mialem 2x TT Thunderblade 120mm i startowaly bez zadnych problemow z 5v prosto z molexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam model Thunderblade A1926 i się zastanawiam czy będzie ok.. Co do tego 6V to tak jest na opakowaniu.. A moze dlatego, ze świeci?

powiem ci szczerze ze nie mam pojecia jaki mialem model, ale swiecil na niebiesko :) i bez problemu startowal i smigal na molexowym 5v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten akurat też świeci na niebiesko (wiem z oznaczenia na opakowaniu).. w wolnej chwili sprawdze jak to będzie wyglądało z molexa..

A w takim razie jaka jest praca tego wentylatroka na 5V pod względem głośności i wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten akurat też świeci na niebiesko (wiem z oznaczenia na opakowaniu).. w wolnej chwili sprawdze jak to będzie wyglądało z molexa..

A w takim razie jaka jest praca tego wentylatroka na 5V pod względem głośności i wydajności?

jak dla mnie to bylo ok :) niestety nie mam porownania do innych wentyli, bo pozbylem sie ich jeszcze przed kupnem nowej budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazda 120-stka bedzie cicha na 800rpm.

Placac za wentyl wiecej jak 40zł, placi sie co najwyzej za zywotnosc.

Jasne, płacąc 40zł, płaci się za cichą pracę, a nie za terkoczące łożyska (jak w przypadku wentyli za 10zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam model Thunderblade A1926 i się zastanawiam czy będzie ok.. Co do tego 6V to tak jest na opakowaniu.. A moze dlatego, ze świeci?

Ja miałem chyba ze 4 Thunderblady niebieskie, wszystkie teraz w rękach forumowiczów z Pure :razz: startowały na 5v ba nawet na mniej niz 5 v. Na 5 v miały 1000 rpm a potrafiły zejśc nawet na 800 rpm przy v mniejszym jak 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś w 140mm? bo takowy mi potrzebny do budy Antec Three Hundred na góre

ten co jest w standardzie jest denerwujący w nocy na low, ale podczas użytkowania w dzień da się wytrzymać

możliwe że wszystkie 140mm ze względu na przepływ są słyszalne ;)

 

moze coś poradzicie? wentyl ma pracować w poziomie i wyrzucać za obudowe powietrze z nad coolera CPU

cenowo jaknajtańszy;) na allegro raczej tylko Acutake i Zephyr

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś w 140mm? bo takowy mi potrzebny do budy Antec Three Hundred na góre

ten co jest w standardzie jest denerwujący w nocy na low, ale podczas użytkowania w dzień da się wytrzymać

możliwe że wszystkie 140mm ze względu na przepływ są słyszalne ;)

 

moze coś poradzicie? wentyl ma pracować w poziomie i wyrzucać za obudowe powietrze z nad coolera CPU

cenowo jaknajtańszy;) na allegro raczej tylko Acutake i Zephyr

 

POzdr.

 

evercool greenfan jest w miare ok... tylko ten kolor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos powiedziec ile dBA ma NOISEBLOCKER BlackSilent XL2 120mm ?? Znalazlem dwa zrodla, jedno podaje 19, inne 21 dBA.

 

A i kolejna sprawa, Silentium PC Zephyr 120 LED Blue, jak na tani wentylator to jest on cichy 13,6 dBA ale juz niezbyt wydajny, 67 m3/h. Warto sie nad nim zastanawiac czy lepiej doplacic i Noiseblockera brac ?

 

W przypadku tych samych firm ale 92mm, to Zephyr wydaje sie byc swietny przy 14dBA ma 57m3/h, gdzie fander 92mm przy 26dBA ma 59 m3/h. Chyba, ze jest w tym jakis haczyk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2x Zephyr 140mm na froncie obudowy i powiem że na 7V są niesłyszalne, a na 12V słychać tylko mocny powiew powietrza :razz:

Pogratulować albo sztuk, albo głośności kompa, albo słuchu. Z odległości 50cm słyszę go dość wyraźnie przy 500 obr, a jest to jakieś 6V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować albo sztuk, albo głośności kompa, albo słuchu. Z odległości 50cm słyszę go dość wyraźnie przy 500 obr, a jest to jakieś 6V.

czyli chyba będę musiał kupić Acutake 140mm... mają je w komputroniku, odbiore osobiście

 

POzdr.

 

ps. martwi mnie jedynie że może Acutake słabo wiać, bo mam 120mm i cienko robie radzi :( ale przynajmniej cichy :)

Edytowane przez djtomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje dwoch wolnoobrotowych wentylkow - domyslnie wrzuconych na jakies 600-800rpm, jeden do HR-01 Plus Thermalrighta, drugi na tyl budy. Priorytetem cisza/wydajnosc 50/50, cena nie gra roli - cokolwiek lepszego poza 2x Scythe S-Flex E (rpm przez PWM) nie wymysle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli chyba będę musiał kupić

Nie chcę zniechęcać do tych wentyli, po prostu każdy za ciche uważa co innego, stąd trochę ironiczna moja wypowiedź.

Nie chciałbym nikogo urazić.

Obecnie najgłośniejszym wentylem w moim kompie jest 80mm na radiatorze Zalmana od karty graficznej, ustawiony jest on na około 850 obr.

Następny w kolejności jest ten Zephyr 140 @ 470 - 500 obr.

Pozostałych za bardzo nie słychać, są to 120-tki 2xcoolermaster, 1xfander, 2xacutake, wszystkie @ 550 - 630 obr (słychać delikatny szum powietrza, w końcu coś tam wieje).

Dyski siedzą w scynthe quiet drive, mimo to jedna barka lekko się przebija ....... (nie piszę o głowicach, bo te to słychać).

Więc dość upierdliwie podchodzę do tematu głośny / cichy.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować albo sztuk, albo głośności kompa, albo słuchu. Z odległości 50cm słyszę go dość wyraźnie przy 500 obr, a jest to jakieś 6V.

"Sory Vinetu" - uruchamiałem je specjalnie na ładowarce od jakiejś starej komórki (~7V) i dopiero z odległości 15cm słyszałem cokolwiek. Komputer stoi 1m od mojej głowy na podłodze i z tej odległości nie ma najmniejszych szans żebym je usłyszał. Jedynie głośno chodzi wentylator z zasilacza (Zasilacz OCZ, a wentylator nie wiem jaki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy Scythe Slip Stream 120mm.

 

Jaki zakres obrotów ma ten wentylator np. w wersji 800RPM?

 

Zastanawiam się nad kupnem 3 szt. do chłodnicy i nie wiem czy wybrać 800RPM czy 1200RPM, bo jeżeli mają stałe obroty nawet pod regulatorem to wybór padnie na 8k rpm. Czy może coś innego byście polecili? Zależy mi głównie na ciszy, z drugiej strony szukam czegoś co ma najlepszy stosunek cisza/wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy Scythe Slip Stream 120mm.

 

Jaki zakres obrotów ma ten wentylator np. w wersji 800RPM?

 

Zastanawiam się nad kupnem 3 szt. do chłodnicy i nie wiem czy wybrać 800RPM czy 1200RPM, bo jeżeli mają stałe obroty nawet pod regulatorem to wybór padnie na 8k rpm. Czy może coś innego byście polecili? Zależy mi głównie na ciszy, z drugiej strony szukam czegoś co ma najlepszy stosunek cisza/wydajność.

8k rpm - 8000rpm takiego to raczej nie ma na swiecie :P

 

Jesli chodzi o chlodnice, to lepiej 1200 rpm i pod regulator. a jak bedziesz potrzebowal wiecej powietrza, to podkrecisz, a tak przy stalych 800rpm bedzie problem.

Jesli chodzi o inne propozycje, to troszeczke drzosze sa Gentle Typhoon - szczerze polecam.

Podwojne kulkowe łożysko - bedzie sie dlugo ladnie trzymal i wcale nie sa glosne. mam wersje 800rpm i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,8k miało być, dzięki za poprawienie ;)

 

Widziałem Typhoona wcześniej, ale nieco cena mnie odstraszyła i nie przyglądałem mu się bliżej. Wart dołożenia tych 10ciu zł do sztuki względem Slip 1200RPM? Bo Typhoona nie ma w wersji 1200RPM i obawiam się, że może być głośniejszy.

 

Regulator oczywiście mam (zakres 5v-11v), więc nie będzie problemu z wyciszeniem jakby co. Powinno dać się do ok. 660RPM go skrócić (mowa o wersji 1450RPM), więc nawet na tych minimalnych powinien być praktycznie bezgłośny.

 

Yogi, o ciszy itp. doczytałem z Twej mini recki, więc jest chyba ok. Tylko gdzie dorwałeś z czarnymi łopatkami, bo w Coolingu tylko białe :/ Bo chcę sobie zamówić 3 wentyle na chłodnicę tylko po Twoim poście mam dylemat czy brać Slip Steam 120mm 1200RPM czy Scythe Gentle Typhoon 120mm 1450RPM, bo 800RPM obawiam się, że może być niewystarczający.

Edytowane przez SebaSonido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,8k miało być, dzięki za poprawienie ;)

 

Widziałem Typhoona wcześniej, ale nieco cena mnie odstraszyła i nie przyglądałem mu się bliżej. Wart dołożenia tych 10ciu zł do sztuki względem Slip 1200RPM? Bo Typhoona nie ma w wersji 1200RPM i obawiam się, że może być głośniejszy.

 

Regulator oczywiście mam (zakres 5v-11v), więc nie będzie problemu z wyciszeniem jakby co. Powinno dać się do ok. 660RPM go skrócić (mowa o wersji 1450RPM), więc nawet na tych minimalnych powinien być praktycznie bezgłośny.

 

Yogi, o ciszy itp. doczytałem z Twej mini recki, więc jest chyba ok. Tylko gdzie dorwałeś z czarnymi łopatkami, bo w Coolingu tylko białe :/ Bo chcę sobie zamówić 3 wentyle na chłodnicę tylko po Twoim poście mam dylemat czy brać Slip Steam 120mm 1200RPM czy Scythe Gentle Typhoon 120mm 1450RPM, bo 800RPM obawiam się, że może być niewystarczający.

1450rpm puszczony nizej bedzie bardzo dobrym wyborem i wg mnie naprawde warto. mam slip stream 500rpm i nie powiem ze jest zly, ale Gente jest o wiele lepszy. No i Gentle nie ma bialych lopatek, tylko szare - taki mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba zdecyduję się na 3 Typhoony 1450RPM. Mogłbyś mi tylko powiedzieć czy jest jakaś różnica pracy wentylatora w pionie i poziomie, bo niepokoi mnie to \"spore\" łożysko.

 

W Coolingu jak byk są białe, ew. to jasny szary, a na Twoich fotach jakieś ciemne, ciut nie czerń, stąd moje zdziwienie :lol:

 

http://www.cooling.pl/image.php?image=551167&type=main i http://img219.imageshack.us/img219/671/p1000866fu2.jpg

Edytowane przez SebaSonido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba zdecyduję się na 3 Typhoony 1450RPM. Mogłbyś mi tylko powiedzieć czy jest jakaś różnica pracy wentylatora w pionie i poziomie, bo niepokoi mnie to \"spore\" łożysko.

 

W Coolingu jak byk są białe, ew. to jasny szary, a na Twoich fotach jakieś ciemne, ciut nie czerń, stąd moje zdziwienie :lol:

 

http://www.cooling.pl/image.php?image=551167&type=main i http://img219.imageshack.us/img219/671/p1000866fu2.jpg

w rzeczywistosci jest ciemniejsze niz na zdjeciach coolinga. tam nawet czarny to nie czarny :P

porownywalem prace wentyla w pionie i w poziomie. w poziomie jest jak w kazdym chyba miodzio :) a poziomie u mnie pracuje wiejac w dol i nie ma zadnych piskow, trzeszczenia i innych takich. sprawdzalem tez jak wieje do gory i nieslyszalem zadnej roznicy w pracy wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy Scythe Slip Stream 120mm.

 

Jaki zakres obrotów ma ten wentylator np. w wersji 800RPM?

 

Zastanawiam się nad kupnem 3 szt. do chłodnicy i nie wiem czy wybrać 800RPM czy 1200RPM, bo jeżeli mają stałe obroty nawet pod regulatorem to wybór padnie na 8k rpm. Czy może coś innego byście polecili? Zależy mi głównie na ciszy, z drugiej strony szukam czegoś co ma najlepszy stosunek cisza/wydajność.

wydawało mi sie że chciałes znac zakres obrotów Slipa chyba że sie mylę?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...