Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

No nie wiem, może jutro wezmę i powycinam te kratki, ale coś nie jestem przekonany, że to pomoże. Bo to nie jest taka kratka jak w tandetnych obudowach, tylko taka w formie plastra miodu.

 

Zdziwisz się :lol2: U mnie w Midgardzie też były o strukturze plastra miodu (patrz -> worklog).

Po wycięciu ich wszystkich w cholerę zrobiło się sporo ciszej. Przy czym u mnie największy wpływ miało to na wentylatory zasysające powietrze przez te kratki. W przypadku wydmuchiwania przez nie powietrza aż tak dużej różnicy nie było słychać.

Wprawdzie przy 140mm @ 1700rpm hałas jest tak duży, że z kratką czy bez dużej różnicy nie było, ale po skręceniu ich na 700rpm jak najbardziej.

Zaznaczę, że warunki mieszkaniowe mam prawie takie same jak Ty.

 

BTW Jestem świadomy, że ten test z chlodzenie.net nie jest idealny, ale jak na razie nie spotkałem się z lepszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaczął mi terkotać (na wyższych obrotach > 850RPM) wentylator w zasilaczu. Nie jest to najlepsza konstrukcja, ale za sam fakt, że tyle czasu działał sprawnie należą mu się pochwały, bo przecież jeszcze w akademiku komp chodził 24/7, a od prawie roku do 12h/dzień.

 

I teraz rozważam dwie opcje:

1. dokupić coś do pracy w poziomie do zasilacza

2. dokupić coś do pracy w pionie na Karakorum, a do zasilacza włożyć wentylator z Pentagrama

 

Które rozwiązanie będzie lepsze i co byście do każdego z nich polecili (~50PLN zakładając)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy np. taki Fander Roxo jest znacznie lepszy niż Zephyr? Fander na Alledrogo to przynajmniej 25PLN z wysyłką, a Zephyr 19.90 z odbiorem w Komputroniku.. Chyba, żeby patrzeć w jakimś innym sklepie, gdzie wyjdzie taniej?

Ewentualnie mogę zamówić SlipStream'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proline nieźle sobie liczy za wysyłkę. W niższej cenie (34 vs 37) mogę mieć Slipstream'a z odbiorem na miejscu i jeśli faktycznie nie znajdę Fandera gdzieś na miejscu to pewnie wybiorę się po Scythe'a.

W każdym razie dzięki za sugestie.

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fanderek jest lepszy od Zephyra. Do poziomu, warto coś na lepszym łożysku, np. Gentle Typhoon.

Jeśli mowa o porównaniu Fander Roxo vs SilentiumPC Zephyr, to nie wiem dlaczego ktoś takie bajeczki opowiada skoro to bliźniacza konstrukcja ale to Zephyr jest minimalnie wydajniejszy (ma ok. 100 RPM więcej). A do poziomu to celowałbym raczej w coś sprawdzonego przez wielu użytkowników czyli coś pokroju Noiseblocker PL1/PL2 lub be quiet! Silent Wings 120.

 

SlipStream nie jest super fajny, ale też będzie lepszy od Zephyra, no i wydajniejszy :)

Scythe Slip Stream 1200 będzie dużo wydajniejszy i od Zephyra i od Fandera Roxo a to, że do poziomu też się specjalnie nie nadaje (podobnie zresztą jak Roxo) to raczej oczywista sprawa.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję wentylatora do zamontowania na Scythe Infinity, który siedzi na Phenomie 955 3.7GHz. Aktualnie mam jakiegoś starego Tacensa 1200RPM, nawet nie wiem dokladnie co to za model, ma białe łopatki i białe podświetlenie. Byłem z niego zadowolony, ale ostatnio zaczął dziwnie buczeć i czas go wymienić. Priorytetem jest cisza, szczególnie przy małym obciążeniu kompa. Wytypowałem na razie takie modele:

- Scythe Gentle Typhoon 120mm 1450RPM

- be quiet! - Silent Wings Pure 120mm

- Scythe Slip Stream120 PWM Adjustable

- Noise Blocker BlackSilent Pro PL2 120mm

- Enermax UCTB12 TB Silence - 120mm

 

Cenowo wszystkie wychodzą podobnie, Scythe GT mam w sklepie pod nosem, pozostałe muszę zamówić więc dochodzą koszta wysyłki. Który z tych będzie pracował najciszej i wystarczająco do schłodzenia Phenoma? Może jakieś inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytypowałem na razie takie modele:

- Scythe Gentle Typhoon 120mm 1450RPM

- be quiet! - Silent Wings Pure 120mm

- Scythe Slip Stream120 PWM Adjustable

- Noise Blocker BlackSilent Pro PL2 120mm

- Enermax UCTB12 TB Silence - 120mm

Po pierwsze to jeśli be quiet! Silent Wings, to tylko ich "pełna" wersja (Pure są tańsze nie bez powodu - są słabiej wykonane i mają słabsze łożysko) a po drugie jak cchesz mieć zapas wydajności na lato, to zdecydowanie Noiseblocker PL2 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak wziąłem Typhoona, biorąc pod uwagę słowa YoGiego (dzięki!). Czekam na przesyłkę i potem w wolnej chwili zrobię swapa, choć po przedmuchaniu powietrzem jest znacznie ciszej, ale będzie lepiej z nowym wentylatorem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto spojrzeć na Mistrale/AAB Black posiadając Acutake'i?

 

Potrzebuję coś co kręci się szybciej niż Acutake (~1500-1600rpm 120mm, 92 również min 1500rpm), nie kosztuje majątku i uber ciche nie musi być;

A te fany jak widzę można dorwać za grosze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mają dmuchać na radiator. Jeśli w tej cenie chcesz dwa wentylatory, to możesz rozważyć np. Enermax TB Silence. Zbyt mocno nie wieją ale są bardzo ciche i wystarczą do schłodzenia Accelero ;) Przyznam jednak szczerze, że dwa wentylatory 92 mm prezentowałyby się na Accelero znacznie lepiej (nic by nie wystawało) a wydajnościowo będzie praktycznie to samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chłodzenie AC Freezer 64 Pro i niestety wentylator zaczął mocno hałasować (nawet przy 1000-1200 rpm).

 

Co możecie polecić? Zależy mi na ciszy do, ok. 1200 rpm i na PWM. Cena: najlepiej jak najtaniej, czyli gdzieś do 20-30 zł, ale jeśli byłaby zauważalna różnica w poziome głośności to mogę też wydać 50 czy 70 zł.

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze widzę, to tam powinno dać się zamontować 92mm wentyl - trochę nie ten temat, ale lepsze to, niż zakładanie nowych :)

Sprawdź odległości od kołków montażowych, jeśli to rzeczywiście 92mm, to bym proponował jedną z dwóch opcji:

 

BeQuiet 92mm Silent Wings PWM BQT-T9225-LF-PWM

lub

Enermax 92mm T.B.Silence UCTB9

 

ciche będą na pewno :) a i wydajność nie taka zła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje jakiś 2 wentylatorków 120mm do chłodzenia które chcę kupić(megahalems rev B :D), chłodzić mają q6600 oczywiście pod w miarę maksymalnym OC. Mam tak po 35zł na wentylator. Myślałem nad noiseblocker XL2 (mogę go dostać w komputroniku za 34zł), Dobry wybór czy polecacie co innego?. Dodam że obudowa dobrze wentylowana(lancool dragonlord k62- 3x140mm 1x120mm)

Edytowane przez sena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a jakie to modele i ile czasu minęło nim zaczęły brzęczeć?

 

To te:

ENERMAX UCTB12 TB SILENCE - 120mm, 900RPM, 11,0dBA (1736294013) - Aukcje internetowe Allegro

 

Powiem tak , kupiłem ich kilka i jeden z nich na samym początku, miałem z nim problemy, często się nie włączał, trzeba go było ręcznie popchać(już nie chciało mi się go na gwarancję wysyłać), a 2 na górze zamontowane zaczęły brzęczeć, już nie pamiętam kiedy je zakupiłem, gdzieś w marcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...