Skocz do zawartości
Michrz

Win 2003 Jako Xp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nadziałem się ostatnio na taki problem : Gra 'Secrets of the lost Cavern', którą kupił sobie mój młodszy braciszek nie chce się odpalić pod windą 2003. Pod XP (na innym kompie) działa normalnie. Widziałem kiedyś w internecie stronkę na której było chyba podane obejście tego problemu, ale nie moge się jej teraz doszperać. Inne gry (Oblivion, Beyond Good and Evil, Disciples 2 itp ) chodzą świetnie i jestem bardzo zadowolony z codziennej pracy pod tą wersją Win. Chodzi tylko o to, żeby gra wykryła go jako XP. Sądze, że to problem właśnie z tym, bo kilka razy reinstalowałem itp, ale za każdym razem tuż po sprawdzeniu CD gra się po prostu wyłącza.

 

System oczywiście legalny i specyfikacja kompa swobodnie pozwala na uruchomienie tej gry. Czy może wie ktoś jak można rozwiązać ten problem?

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawy myszy na linku do gry, Właściwości->Zgodność->Uruchom w trybie zgodności: "Windows XP"?

to oczywiście próbowałem, ale wtedy płyty CD w napędzie nie wykrywa. Co więcej - przegrałem pliki na dysk i odpaliłem instalkę w trybie zgodności z XP, ale też nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w grze jest plik .msi ? Jesli tak, to narzedziem Orca edutuje sie ten plik i usuwa z niego wpis "LaunchCondition" (prawy klik na "LaunchCondition" -> Drop Table -> Yes) w kolumnie "Tables". Tak bylo m. in. z Doom 3 i paroma innymi grami tak robilem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w grze jest plik .msi ? Jesli tak, to narzedziem Orca edutuje sie ten plik i usuwa z niego wpis "LaunchCondition" (prawy klik na "LaunchCondition" -> Drop Table -> Yes) w kolumnie "Tables". Tak bylo m. in. z Doom 3 i paroma innymi grami tak robilem.

 

Pozdrawiam

 

np. z Rome : Total War... orca dobrz rzecz, ale służy do obchodzenia kłopotów z instalacją. A gra sie instaluje, tylko potem nie dziala. Tak czy siak : pliku msi nie ma, sam setup.exe .

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martinii : Że tak zacytuje sam siebie :

... orca dobrz rzecz, ale służy do obchodzenia kłopotów z instalacją. A gra sie instaluje, tylko potem nie dziala....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, W PES6 dźwięku wcale nie ma :) Co śmieszniejsze w wersji 2003 bez service packa działa ok. M$ wyciął coś później jak widać.... Odpalił ktoś UFO:Extraterrestials? U mnie wywala od razu elegancko do pulpitu, w logu gry nic specjalnego nie pisze :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za pomoc, udało mi się doinstalować DirectMusic i gra zadziałała.

 

Myszaqu : Użyłem porady zawartej w tym poście. Zadziałało. Może to ci pomoże w odpaleniu gier z którymi miałeś kłopot.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...