Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

widzę że w tym temacie jest dużo mowy o płycie abit IP35-E

 

mam następujący problem

 

We wtorek kupiłem cały sprzęt

Płyte abit IP35-E

Proc core 2 duo E8200

Pamięc kingston 2x2GB 667MHz nap. 1.8 V

Dysk Seagate 500 GB SATA

Karte BFG GF 8800GTS 512

nagsywarke samsung na SATA

Zasil. Cheftec GPS-500-AB-A 500W

 

Wgrałem Winde XP pro no i zaczoł mnie wkurzać dublebot tej płyty więc zaktualizowałem biosa niestety programem fleshmenu do wersji 1.6 co prawda duble bot zniknoł ale paraz po restarcie płyty po aktualizacji miałem taki błąd na początku checksum error - default loaded no to dałęm dalej wciskając F1 i przeszło ale wyskoczyło cos o procku ze cos tam jakies ustawienia przywraca no i sie zawiesił więc zapodałęm mu reseta, po ponownym uruchomieniu checksum error i to z prockiem znikneło ale winda zaczeła sie ładowac jakies 5 minut i to mnie bardzo irytuje żeby przy tak szybkim sprzęcie winda sie tak długo ładowała. Gdy juz poczekam te 5 minut i system mi się uruchomi włączam przykładowo NFS Pro Street pogram dłuższą chwile i się zawiesi nie wiem dlaczego.

 

jesli mieliście juz takie problemy to bardzo bym prosił o pomoc. \

Nie wiem czy to wina Biosu, może mi padł przy jego wgrywaniu :( cięzko mi jest to stwierdzic system pod samą windą działa stabilnie i nic mu nie jest no tylko to długie ładowanie i zwiechy w grach mnie doprowadzaja do szewskiej pasji :P

 

Czekam na odpowiedz i pozdrawiam : D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze flashowałem spod windy i jak tylko się dało to nie resetowałem cmosu (przy przejściu z niektórych biosów na inne trzeba zrobić reset ale zazwyczaj obchodzi się bez) i nie mam double boota, ale ostatnio się przekonałem że jednak trzeba to robić. Kumpel w IP35 miał biosa 1.4 i zarzuciłem mu z winflasha 1.6 ale z odznaczoną opcją resetu cmosu i przestało mu wykrywać nagrywarkę na ata. Grzebaliśmy kupę czasu i nic nie pomagało. Wgraliśmy spowrotem 1.4 bez resetu cmosu i dalej to samo. (Tak jakby kontrolera jMicron w ogóle nie widziało) w końcu wrzuciliśmy 1.6 z automatycznym resetem pamięci i wszystko ruszyło bez najmniejszych problemów. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dziwna ta płyta :P

 

nie miałem początkowo zainstalowanej stacji dyskietek, więc żeby spróbować zaktualizować bios zainstalowałem ją ze starego kompa.

rezultat windows uruchamia się szybciej :P (ciekawe dlaczego wcześniej dyskietka była wyłączona w biosie) i przy testowaniu w 3DMarku 06 nie zaliczyłem żadnej zwiechy ( ostyatnio to zawiesił się przy 3 od końca teście)

 

jeszcze dokładnie sprawdze ile mi się winda szybciej ładuje i czy w innych grach nie będe miał zawieszeń i podziele się z wami do czego doszedłem.

 

Także jak narazie zrezygnowałem z flashowania biosa z DOSa ( i tak mi on nie chce wejść na dyskietke :P nie wiem może dyskietka troche walnięta bo ani szybki ani normalny format jej nie pomaga i poprostu nowy bios się na niej nie mieści bo dysk startowy zajmuje ponad 500 KB)

 

 

Aha nie wiem czy to dobry wynik ale na niepodkręconym wyciągnołem w 3DMarku 06 -- 11926 Pkt.

 

 

pewnie marnie ale mi tam to wystarczy oczywiscie chyba nie miałem wszystkich funkcji włączonych także pozaznaczam co tylko się da i spróbuje jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty biedny jesteś z tymi swoimi wszystkimi problemami. ;-) Ja już z 20 razy jak nic flashowałem spod windy i nigdy nic mi nie padło. (Znaczy 2x padło ale z mojej winy. ;-) )

Gratuluje, widocznie mało jeszcze sprzętu w łapkach miałeś :wink:

Heh 20 razy to ja dziennie flasciach!e, na różnych płytach :)

Edytowane przez Tajfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dziwna ta płyta :P

 

nie miałem początkowo zainstalowanej stacji dyskietek, więc żeby spróbować zaktualizować bios zainstalowałem ją ze starego kompa.

rezultat windows uruchamia się szybciej :P (ciekawe dlaczego wcześniej dyskietka była wyłączona w biosie) i przy testowaniu w 3DMarku 06 nie zaliczyłem żadnej zwiechy ( ostyatnio to zawiesił się przy 3 od końca teście)

 

jeszcze dokładnie sprawdze ile mi się winda szybciej ładuje i czy w innych grach nie będe miał zawieszeń i podziele się z wami do czego doszedłem.

 

Także jak narazie zrezygnowałem z flashowania biosa z DOSa ( i tak mi on nie chce wejść na dyskietke :P nie wiem może dyskietka troche walnięta bo ani szybki ani normalny format jej nie pomaga i poprostu nowy bios się na niej nie mieści bo dysk startowy zajmuje ponad 500 KB)

Aha nie wiem czy to dobry wynik ale na niepodkręconym wyciągnołem w 3DMarku 06 -- 11926 Pkt.

pewnie marnie ale mi tam to wystarczy oczywiscie chyba nie miałem wszystkich funkcji włączonych także pozaznaczam co tylko się da i spróbuje jeszcze raz.

Eh to pokolenie windowsa. :P

 

Zostaw tylko: command.com, io.sys i msdos.sys i bedzie smigac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios zawsze flashuj spod DOSa potem wyłącz kompa i zresetuj go zworką to raz a dwa wywal tego XPeka i zapodaj Vistę x64 :wink:

No toś mu poradził...

 

Reset biosa konieczny to fakt. A może nawet ponowne sfleshowanie BIOSU.

Warto przejżeć tez ustawienia. Może napięcie na pamięci źle się ustawia itp.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No toś mu poradził...

 

Reset biosa konieczny to fakt. A może nawet ponowne sfleshowanie BIOSU.

Warto przejżeć tez ustawienia. Może napięcie na pamięci źle się ustawia itp.

Hmmm nie wiem o co kaman, znasz lepszy sposób czy tylko tak se popinkalasz :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, nom napisałeś to samo toś mu doradził :lol2: ja przemilcze używanie x4 i 4GB ram na XP :blink: :lol2:

a co w tym dziwnego :blink: ja mam 6GB ram i pracuje na xp64 więc nie rozumiem o co ci chodzi Edytowane przez tkey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=147163

 

na poczatku stronki wszystko co najnowsze do abitka PRO. łącznie z BIOSEM 16 beta 10

 

PS czy stawial ktos RAID0 na tej plycie? co trzeba nacisnac podczas startu zeby wejsc do konfiguracji RAIDa?

Ja mam Raid0, żeby włączyć konfigurator trzeba:

a) w BIOS-ie zakładka Integrated Peripherials -> OnChip SATA Device -> OnChip SATA Mode ustawić na RAID (domyślnie jest IDE)

b) podczas ładowania POST-a wcisnąć <Ctrl+I>

 

Zmniejszysz ryzyko uwalenia biosu (u mnie raz na trzy flashe był hot swap z powodu freezu windy), poza tym czyszczenie biosu zworką.

Też zaliczyłem zwiechę Windowsa podczas flasha. Całe szczęście obyło się bez hot swapa, zwyczajnie zapalił z flopa i sflashował bios od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja przemilcze używanie x4 i 4GB ram na XP :blink: :lol2:

O 64bit wersjach systemów oczywiście nie słyszałeś?..

Zresztą nawet w 32bit widoczne jest 3.5GB więc w czym problem?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie -proszę o szybką radę.Ze względu na fundusze "se takie" ,a chęć zmian szukałem płyt pod korka i zaciekawiła mnie Abit ip35e oraz MSI Neo2 FR ze wskazaniem na Abita.W płytach pod Intela niezbyt sie orientuję(byle nie Giga IMO i Asus.Nie mam chęci na loterię :wink: ).DFI niestety dla mnie ostatnio poza zasięg wyskoczyły finansowy.Wy tutaj przegrzebaliście Abita na wszystkie sposoby więc Was pytam -brać go?Jest IMO chyba ok no i cena -można nówkę wyciąć za 260 już.Są jakieś kruczki, tajemnice czy cokolwiek co powinienem przed zakupem wiedzieć?Mam szacunek do marki(choćby na AM2 dali super mobaska) ale "z drugiej ręki" ,bo sam nie miałem.Pomóżcie proszę w decyzji.Wiem ,ze to do działu "co kupić" ale mam już nieco sprecyzowane typy i wolę u koneserów szukać porady.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie -proszę o szybką radę.Ze względu na fundusze "se takie" ,a chęć zmian szukałem płyt pod korka i zaciekawiła mnie Abit ip35e oraz MSI Neo2 FR ze wskazaniem na Abita.W płytach pod Intela niezbyt sie orientuję(byle nie Giga IMO i Asus.Nie mam chęci na loterię :wink: ).DFI niestety dla mnie ostatnio poza zasięg wyskoczyły finansowy.Wy tutaj przegrzebaliście Abita na wszystkie sposoby więc Was pytam -brać go?Jest IMO chyba ok no i cena -można nówkę wyciąć za 260 już.Są jakieś kruczki, tajemnice czy cokolwiek co powinienem przed zakupem wiedzieć?Mam szacunek do marki(choćby na AM2 dali super mobaska) ale "z drugiej ręki" ,bo sam nie miałem.Pomóżcie proszę w decyzji.Wiem ,ze to do działu "co kupić" ale mam już nieco sprecyzowane typy i wolę u koneserów szukać porady.

Bierz bez wahania. Miałem tą płytę chyba jako jeden z pierwszych (lipiec '07) i do tej pory mnie nie zawiodła. Rozłożenie elementów bardzo dobre, OC bezproblemowe, BIOS prosty jak konstrukcja cepa, stabilność na najwyższym poziomie. Płyta jest po prostu taka jaką powinna być w moich odczuciach - bezproblemowa, stabilna, i umożliwieć konkretne OC! Najlepsza jaką do tej pory posiadałem. A miałem MSI, Gigabyty, Asusa i jeszcze jakieś inne z czasów przedpotopowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczytałem się już o niej sporo i wszystko to co mówisz się w reckach potwierdza.Po DFI i wieluuu innych płytach nie chcę na jakimś szlauchu wylądować ,a że Abit na AM2 był jedyną konkurencją dla mojego mobo(no w danej półce cenowej i...powyżej sporo.Ale godną zaiste i solidną) to szukam czegoś z jego oferty.Dodatkowo ....nie śmiej się....kolorystyka mi ją narzuciła hehe.Lubię szafirek choć to oczywiście ma działać nie wyglądać :wink: .Ale dodatkowy plusik jest.BIOS chyba mniej rozbudowany niż w mojej ale baaardzo chwalony i podobno skuteczny.Sam rozmiar wątku już daje do myślenia.Za jakiś czas jak sądzę dołączę do niego :D .Dzięki za pomoc.Myślałem o wspomnianej MSI(miałem kilka) ale...coś nierówne są i upierdliwe.Jeszcze mała prośba -skomentujesz może plotkę "te Abity padają często...".Niby coś z egiełdą wyszło...Nie doczytałem -nie daję już rady ,bo mi oczy siadają :lol: .Wątpię ,by to jakaś tendencja była -może jakieś błędy niemowlęce.Tak czy siak dzięki jeszcze raz i nie rozwalam Wam wątku dalej choć będę czekał oczywiście na ewentualne odpowiedzi.A jutro chyba zacznę od 1ego postu dokładnie....Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 64bit wersjach systemów oczywiście nie słyszałeś?..

Zresztą nawet w 32bit widoczne jest 3.5GB więc w czym problem?

Mówisz o XP x64, chyba tak bo Vistę negujesz heh okiej nie ma tematu :lol2:

 

Też zaliczyłem zwiechę Windowsa podczas flasha. Całe szczęście obyło się bez hot swapa, zwyczajnie zapalił z flopa i sflashował bios od nowa.

Nom, ja niestety flashowałem też boot block :mur: dobrze, że bios nie był wlutowany bo byłoby więcej roboty :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Stałęm sie posiadaczem wersjie 'e'. Wrrr. Na dyskach ata nie idzie postawić systemu. Miał ktoś coś podobnego? I jescze jak instaluje kx'y do mojego sb live'a, to komp po restarcie ma taka zwiechę, że trza formata robić :blink: .

 

Pozdrawiam :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tych płytach ata jest na jMicronie, więc teoretycznie powinno pomóc F6 na początku instalacji i włożenie spreparowanej dyskietki ze sterownikiem do niego (jMicrona) albo zintegrowanie sterownika przez nLite'a. Ale nie wiem, czy to najprostsza droga do rozwiązania problemu. Może da się go jakoś ominąć.

 

Tajfo z tego co czytałem to bios pada właśnie przy flashu spod visty x64. Przy 32bit jest ok.

 

I eot w sprawie "który system lepszy", bo przyjdzie mod i tupnie nogą... :twisted:

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Stałęm sie posiadaczem wersjie 'e'. Wrrr. Na dyskach ata nie idzie postawić systemu. Miał ktoś coś podobnego? I jescze jak instaluje kx'y do mojego sb live'a, to komp po restarcie ma taka zwiechę, że trza formata robić :blink: .

 

Pozdrawiam :wink: .

A kto sie jeszcze bawi w dyski twarde pod Ata jak Sata sa w podobnej cenie : ) A te kx'y na pewno nie gryza sie z mobo bo to nie jest wina sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto sie jeszcze bawi w dyski twarde pod Ata jak Sata sa w podobnej cenie : ) A te kx'y na pewno nie gryza sie z mobo bo to nie jest wina sprzetu.

Hm, no to czego to wina? Jak na poprzedniej mobo działało ;]?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huh, to mnie trochę przestraszyłeś. No ale z jednej strony flopa nie mam, z drugiej stworzenie odpowiednie bootowalnej cd z której dograny do niej awdflash działa jeszcze mi nie wyszło, a z robieniem bootowalnego pendrive'a jest masa roboty, także chyba będę polegał na szczęściu... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...