Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Wlaczam kompa, po pokazaniu sie grafiki przechodzi do sprawdzania pamieci i procka, i w tym momencie jak ma mi wyswietlac dyski twarde jest zwiecha przy wlaczaniu kompa. Odlaczam modem (ale nie przy mobo tylko przy modemie) , resetuje kompa i wlacza sie normalnie. Dopiero w windzie sobie wlaczam modem, albo po przejsciu tego momentu kiedy wyszukuje dyski i sprawdza pamiec ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfszary

Jakie macie odczyty pamieci w Everescie na swoich Abitach? Ja na C2D 3,2GHz mam 7200MB/s przy pamieciach na 800MHz 4-4-4-12-1T i 7800Mb/s przy 960MHz 4-4-4-12-1T.

Edytowane przez wolfszary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaczam kompa, po pokazaniu sie grafiki przechodzi do sprawdzania pamieci i procka, i w tym momencie jak ma mi wyswietlac dyski twarde jest zwiecha przy wlaczaniu kompa. Odlaczam modem (ale nie przy mobo tylko przy modemie) , resetuje kompa i wlacza sie normalnie. Dopiero w windzie sobie wlaczam modem, albo po przejsciu tego momentu kiedy wyszukuje dyski i sprawdza pamiec ;]

To jest pojedynczy przypadek... czy każdy tak ma?? Masz zapewne neo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABI-FOX, kwiacynty - zacznijcie od przeczytania całego tego wątku...

Czytałem bardzie lub mniej wnikliwie... ale uwierz nie da się wszystkiego wyłapać... i to co czytałem miesiąc temu mogło umknąć mej uwadze lub uważałem, że nie warto tego zapamiętać... i sorry, ale powtórzę pytanie czy jest to pojedyncza przypadłość, czy może każdy tak ma??

Pozdro

 

EDIT:

Dodam, że tydzień temu byłem u koleżanki której polecałem IP35-E (więc takowego kupiła) ma też neo 1mb i modem Sagema... i nie zauważyłem, aby cokolwiek było źle.... nie startowało czy coś... ( nie wiem jaki ma bios).

I dlatego tak mnie to interesuje czy to przypadłość jakiegoś biosu... pojedynczy przypadek czy masowy problem??

Edytowane przez kwiacynty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na co piatej stronie jest napisane ze są to pojedyncze przypadki... zarowno ja jak i masa innych uzytkownikow nie ma tego problemu :)

 

btw. kazdy czyta i nie wie co czyta ;) czyta o jednym problemie i pisze ze plyta odpada ba jest pelno problemów.. potem odradza kazdemu ta plyte w kazdym temacie typu "Co wybrac" i kloci sie choc nie ma pojecia o czym mówi... (ta takie spostrzezenie :) pis noł fajt )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tego nowego biosa można wrzucić takim sposobem ?:

utworzyć dysk startowy DOS w nero i dorzucić te pliki , a potem odpalić przez zalecane przez abita runme.bat

Edytowane przez Is3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na co piatej stronie jest napisane ze są to pojedyncze przypadki... zarowno ja jak i masa innych uzytkownikow nie ma tego problemu :)

 

btw. kazdy czyta i nie wie co czyta ;) czyta o jednym problemie i pisze ze plyta odpada ba jest pelno problemów.. potem odradza kazdemu ta plyte w kazdym temacie typu "Co wybrac" i kloci sie choc nie ma pojecia o czym mówi... (ta takie spostrzezenie :) pis noł fajt )

Abit niestety jest znany z tego, że w kolejnej wersji biosu coś naprawia a inne rzeczy kaszani.

Każdy oczywiscie chce mieć najnowszą wersję biosu chociaż zawarte w niej aktualizacje często go nie dotyczą. jest to zrozumiałe.

Miałem takie przeboje z ABITEM QUAD-GT. Zapodałem bios 1.4 i co ....... kaszana z AHCI. Wróciłem do poprzedniej wersji biosu.

Przy którymś tam update biosu w końcu płyta po restarcie nie wstała - ciemność.

Nie można jednak powiedzieć na podstawie tego faktu, że jest to zła płyta - jest super. Tutaj wydaje mi się, że jest podobnie.

Śledzę ten wątek i mogę powiedzieć, ze aż tylu problemów z tymi płytami nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie no, tak czytam niektore wypowiedzi i musze cos sprostowac. Fakt, ten problem z modemem podpietym pod USB mam tylko ja, i jest to wylacznie jedyny taki eksces z ta plyta. Poza ta drobna przypadłoscia (bo problem to jakis wielki nie jest) to plytka sprawuje sie wysmienicie :) I jesli mialbym wybierac miedzy jakimis innymi mobo to chyba i tak bym kupil ją jeszcze raz (Ta MSI neo fr2 ma krzaki z ta zworka...)

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. kazdy czyta i nie wie co czyta ;) czyta o jednym problemie i pisze ze plyta odpada ba jest pelno problemów.. potem odradza kazdemu ta plyte w kazdym temacie typu "Co wybrac" i kloci sie choc nie ma pojecia o czym mówi... (ta takie spostrzezenie :) pis noł fajt )

No właśnie zuważyłem tą przypadłość :) Tak czy siak bardzo mi pomogliście... Teraz na 100% będę posiadaczem IP35-E ;) Dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie no, tak czytam niektore wypowiedzi i musze cos sprostowac. Fakt, ten problem z modemem podpietym pod USB mam tylko ja, i jest to wylacznie jedyny taki eksces z ta plyta. Poza ta drobna przypadłoscia (bo problem to jakis wielki nie jest) to plytka sprawuje sie wysmienicie :) I jesli mialbym wybierac miedzy jakimis innymi mobo to chyba i tak bym kupil ją jeszcze raz (Ta MSI neo fr2 ma krzaki z ta zworka...)

 

Raz zmieniasz zworke... jeden jedyny raz.. to lepsze od podwojnych startow za kazdym wlaczeniem czy uruchomieniem ponownie kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mówicie o tym podwójnym starcie jak by było największym złem jakie człowiek stworzył ;) a wszytko sprowadza się do tego jak użytkujesz kompa: u mnie komp chodzi 24/7 i jak go włączę to chodzi dopóki np coś się nie dzieje nadzwyczajnego typu burza albo mój wyjazd na dłużej niż 3 dni a tak jak komp uswiadczy jednego restart w tygodniu to maks więc podwójny start jest niezauważalny. Ojciec dopiero po 2 miesiącach go zauważył, z drugiej strony jak ktoś chce kompa używać do testowanie ( sprawdzania oc) dużej ilości sprzętów w ciągu jednego dnia np. po testować z 3 procki i 4 kości ramu to ten podwójny boot może być uciążliwy.

Osobiście bardziej od tego bootowania na Abicie Ip35-e denerwowało mnie nie umieszczenie przycisku do czyszczenia biosu (cmosu) tylko zworki, ale 5 minut i mam przełącznik na śledziu z tyłu budy, ktoś wrzucał tu zdjęcie jak to zrobić, pomysł banalny w wykonaniu a jak ułatwiający życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@crash_zero

 

A od kiedy to MSI nie ma podwójnych startów ? o_O

 

Pozatym IP35-E już nie ma podwójnego startu na nowym biosie ;]

 

Kolega wyzej dalej ma po wgraniu, ale tak sie zastanawiam skoro w abicie w nowym biosie ma zniknac to moze zniknie i w msi i foxconnie?

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci.. jak to jest jak mobo np ten abit nie ma obslugi ddr 1066.. jak to jest jak sie podkreci 800 do 1066.. bedzie to smigac? a co jak sie do takiej mobo wlozy 1066? wykryje jako 800mhz? ale bedzie mozna "podkrecajac" dojsc do 1066? moze u mnie nie smigaja ramy bo neo-f nie ma wsparcia dla 1066? wrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci.. jak to jest jak mobo np ten abit nie ma obslugi ddr 1066.. jak to jest jak sie podkreci 800 do 1066.. bedzie to smigac? a co jak sie do takiej mobo wlozy 1066? wykryje jako 800mhz? ale bedzie mozna "podkrecajac" dojsc do 1066? moze u mnie nie smigaja ramy bo neo-f nie ma wsparcia dla 1066? wrr

oooooo Bosheeee.... :mur: :mur: :mur: :mur: :damage_wall:

 

NIe wiem jak jest z 1066, ale 1200 DDR Obsluguje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie wierzcie w te bajki o których mówią producenci płyt że np. DDR2-800 obsługuje a DDR2-1066 nie. P35 zarówno jak P965 posiadają dzielnik 1:2 więc jeśli macie procek z szyną 266 to wtedy ustawiacie 1:2 i jest 1066 mhz. Jeśli w SPD macie też pozycje 1066 mhz to płyta wam ustawi dzielnik 1:2 automagicznie [;

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no.. poprostu nie wiem co sie dzieje ;(

Ale co "Co sie dzieje?" :lol:

 

 

Co do brakow w biosie plyty to ja zauwazylem kilka:

1.CR 1T nie dziala

2. Timing TRP po ustawieniu na 1 i tak daje 2.

3. Z tym USB cos jednak jest nie tak. Czasem mam zwieche przy uruchamianiu z podlaczona MP3. Nie zawsze, ale jednak sie to zdarza. Raz podlaczylem empetrojke w biosie i bios sie zawiesil. ;-) Dla tego jestem w stanie uwierzyc, ze z modemami USB moga byc problemy.

4.Default vmem powinno byc 2.1V

5. Brakuje mi wracania do dobrych ustawien po ustawieniu za wysokich zegarow/za ostrych timingow.

6.profile oc by sie zdaly.

7.Rozplanowanie biosu mogloby byc lepsze. Gdyby Timingi, CPU Features i FANEQ/oraz odczyty z miernikow wsadzic do zakladki softmenu i ewentualnie wrzucic do osobnych zakladek to byloby super. (Ale teraz tez jest git. Po prostu mam takie zboczenie segregowania wszystkiego i ukladania na swoim miejscu. Mimo wszystko bios w AB9 byl lepszy wiec imo ten z ip35 to krok w tyl.

 

 

Tak poza tym to nie wiem czego jeszcze mozna chciec. Jak bede mial czas to wysle te sugestie do pomocy technicznej abita/ walne na ich forum. Moze cos zrobia z tym i za nastepne 4 miechy bedziemy mieli pelnosprawny bios. ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sysak - rozwiązaniem 90% tego co napisałes jest zakup pro :D + przełącznik resetu biosu o której pisał zaknafar :rolleyes:

Abit wszystko to ma tylko w odpowiednio droższym modelu. Zawsze najwyższe modele są dla entuzjastów a tanie dla "zwykłych" użytkowników - niewymagających.

 

Co do USB to spróbujcie przełączyc w biosie sterowanie USB przez BIOS zamiast OS lub odwrotnie.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.Default vmem powinno byc 2.1V

Nie powinno być i nie może. Norma DDR2 JEDEC to 1.8V i płyta zgodna z DDR2 musi mieć takie domyślne napięcie. Pamięci standardowo przetaktowane i potrzebujące na start większego napięcia - to tylko problem producentów tych modułów. Niech np. OCZ zrobi takie SPD (takie w Corsairach jest) że ich memki które mają timingi 800 4-4-4-12 niech mają w SPD 5-5-5-15 (bo na takich się pewnie w 1.8v uruchomią), a dopiero niech użytkownik sobie ustawi większe napięcie i niższe timingi.

Co do tego napięcia to nic nie powinno być zmieniane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Timingi, CPU Features i FANEQ/oraz odczyty z miernikow wsadzic do zakladki softmenu i ewentualnie wrzucic do osobnych zakladek to byloby super. (Ale teraz tez jest git. Po prostu mam takie zboczenie segregowania wszystkiego i ukladania na swoim miejscu. Mimo wszystko bios w AB9 byl lepszy wiec imo ten z ip35 to krok w tyl.

Po użytkowaniu DFI to dopiero brakuje ustawień w biosie począwszy od timingów pamięci skończywszy na wbudowanym MemTeście :(

 

Jeśli zaś chodzi o ddr voltage to czy to czasem nie siedzi w spd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tego nowego biosa można wrzucić takim sposobem ?:

utworzyć dysk startowy DOS w nero i dorzucić te pliki , a potem odpalić przez zalecane przez abita runme.bat

 

?? odpowie ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tego nowego biosa można wrzucić takim sposobem ?:

utworzyć dysk startowy DOS w nero i dorzucić te pliki , a potem odpalić przez zalecane przez abita runme.bat

 

?? odpowie ktoś?

Tak, można.

Chociaż robiłem trochę inaczej. Zrobiłem dysk startowy na Pendrivie i dorzuciłem pliki abita do flasha. Następnie rozruch z USB i runme.bat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, można.

Chociaż robiłem trochę inaczej. Zrobiłem dysk startowy na Pendrivie i dorzuciłem pliki abita do flasha. Następnie rozruch z USB i runme.bat.

Każdy sposób jest dobry byle nie z windowza! No i podstawowa rzecz - przed flash-owaniem ustawić proca na def czyli bez O/C.

W razie czego programowanie biosu programatorem kosztuje ok 20zł :) Już to ćwiczyłem. Abit nie wstał po flashu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie problemowa jest ta plytka. i uboga. leprzym wyborem bylby asus p5k lub nawet p5b mialem p5b i byla bardziej bezproblemowa i po zlym flashu bez problemu dalo sie wrzucic nowego z CD. miala zapis ustawien biosa. tu niestety abit wszystko zabral:/ drugi raz bym nie kupil tego abita. asus p5b lub p5k jest duzo leprzym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...