Skocz do zawartości
viking34

400 Gb Dysk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam dysk 400 GB a gdy instaluje XPka widac tylko 131 GB.

Wrzucałem botowalne Paragon HardDisk Maenager i Partition Magic - widzi 400 GB.Za pomoca tych proramów dziele dysk po połowie i niby jest wszystko dobrze - chce postawic WinXp i widac tylko 131 GB.

dziwne..

Edytowane przez viking34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sysa ze zintegrowanym SP2. Tak oddzielnie to kupa... :blink:

niestety nie mam.

Dysk ma 400GB podziele go poza winda po 100 Gb - to wydaje mi sie że powinien po zainstalowaniu systemy widziec pozostałe trzy partycje,ale nie widzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój komputer->prawy myszy->Zarządzaj->Magazyn->Zarządzanie dyskami

prawy myszy na partycję i "Zmień literę..."

?? komputer nie widzi pozostałej części dysku (tylko 130 GD czyli 270 GB)

więc co mam zmnieniać?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wysil sie troche i uzyj wyszukiwarki?! Chyba nie myslisz, ze Twoj post to pierwszy taki na forum? Nie mowiac juz o uzyciu google.

Podpowiem Ci, ze masz wpisac w wyszukiwarce lba48.

Dziekuje! Przepraszam - tak mnie zaskoczył ten problem - ostatnio stawiałem XP ze trzy lata temu - tak duze dyski były wówczas rzadkościa.Jeszcze raz dzieki. Edytowane przez viking34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa wezcie zabawki i wynocha z pisakownicy....

 

koles to ze widzi 131gb to nie jest wazne...

zrob sobie np. jedna partycje pod ktorą bedziesz miał windę...mozesz to zrobic instalatorze....a potem np za pomocą linuksa zrob sobie kolejne mozesz zrobic nawet 1 po 100gb i bedzie widziec ja twoj komp...

przynajmniej ja tak miealem

 

a najlepiej to odrazu podziel dysk pod linuksem a najlepiej to uzywaj linuksa a nie windy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbys juz takich bredni nie pisać?

Jak system nie widzi wiecej to nie ma znaczenia w czym są robione partycje. Potrzeba Sp lub wpisu w rejestrze.

I co to za "inteligentny" sposób na tworzenie kolejnych partycji w linuksie jak mozna to zrobic od razu w windows?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde wczoraj udzielilem od powiedzi a dzsiaj jej nei ma kur zapiał

 

ludzie kurcza to ze instalator win bez sp2 nie widzi wiecej niz 131 to prawda

ale jezeli stworze sobie np 4partycje po 100gb(pod np. linuksem) i na jednej z nich potem zainstaluje windozę to po instalcji system bedzie widziec wszystkie 4partycje kazdą po 100gb!!

wiem bo tak zrobiłem a nie mam nic na kompie poza windą(bez łątek)i dobrze skonfigurowanym firewalem...rejestrem tez sie nie bawilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...