Skocz do zawartości
Reinexen

Cichy Zasilacz 200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam jakiegoś MAKSYMALNIE cichego zasilacza- jestem przewrażliwiony na tym punkcie, w cenie około 200zł.

Będzie on zasilał: C2D E4300 @3Ghz , dwa dyski (Sata i Ata), GF 8600Gt, Abit AB9, 2Gb Goodram + cd, i mysz :D, być może będę kręcił jeszcze grafike i procka na jeszcze więcej.

Czy moglibyście mi panowie ( i panie ?) pomóc coś wybrać?

Pozdrawiam.

Edytowane przez Reinexen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 200 zylka to ciężko będzie coś trafić.

Antec EarthWatts 380W - mało znana, ale bardzo dobra rzecz - bardzo sprawny i cichutki, niestety 230 zylka

BeQuiet Straight Power 400W lub 450W - no ale to już jest bliżej 300 zł

Seasonic S12 380W - jest akurat promocja dnia w Zenfiście; deczko głośniejsza pod obciążeniem wersja 330W to 210 zł

Huntkey 350W - dość cichy, choć z BQ SP i S12 nie ma co się równać, no ale 250 zł

 

Ewentualnie - kupno jakiegoś Fortrona/Delty/SS i wymiana wiatraka na Fandera/S-Flexa

Edytowane przez kater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Antec wygląda na głośny- mały wentylator(większe obroty) mało otworów z wlotem powietrza.

 

A z kolei BQ Straight Power 350W nie starczy?

 

Mógłbym się skusić nawet na 450W jak trzeba, ale czy one są naprawdę bezgłośne i bezdrganiowe?

 

12V dla w.w. zasilacza:

+12V1: 25A*

+12V2: 18A*

Nie za dużo, nawet jak na mocno wykręconego E4300??

 

i jeszcze gdybyście mogli mi powiedzieć co to jest EMV Connector?

Edytowane przez Reinexen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chiefec GPS-350 EB. dwunastka, cichutki. na moim kompie odwala robote z palcem w rzyci i sie nie grzeje.

jak jestes z wroca to na FAT-cie jest ant computers. zajrzyj tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Anteca - LINK

+80 oznacza, że zasilacz zawsze ma sprawnośc powyżej 80% a to bezpośrednio się przekłada na cichą pracę. Małego wiatraka się nie bój - jest dobrze dobrany i działa z rozsądnie zestrojonym kontrolerem. No i nie musi radzić sobie z dużą ilością ciepła. Przy tej cenie to b rozsądna zasiłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już mam info odnośnie Pentagramów, o których pisałem ostatnio o zwrotach. Sytuacja wygląda następująco: Z pierwszej rewizji zwrotów było około 80%. Przegrzewały się, padały, elektronika na poziomie Modecomów sprzed trzech lat-jakość podzespołów stała na żałosnym poziomie...W tym momencie podobnież zmienili fabrykę, postaram się coś jeszcze dowiedzieć, jednak powinno być nieźle. Ale czy trafisz na dobry, czy na gorszy zasilacz? Różnie to może być....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie może jakiś sklep w Wa-wie, w którym zgodzą się podłączyć mi "na próbę" zasiłkę?

 

Antec jest brzydki i ma stosunkowo małe radiatorki, ale pewnie dlatego, bo jak wyżej napisaliście, nie są potrzebne- gdyż się słabo grzeje :D.

 

Widzę że dość różne są opinie na forum, i trzeba poprostu trafić na cichy model - błogosławieni Ci co uwierzyli a nie słyszeli :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już mam info odnośnie Pentagramów, o których pisałem ostatnio o zwrotach. Sytuacja wygląda następująco: Z pierwszej rewizji zwrotów było około 80%. Przegrzewały się, padały, elektronika na poziomie Modecomów sprzed trzech lat-jakość podzespołów stała na żałosnym poziomie...W tym momencie podobnież zmienili fabrykę, postaram się coś jeszcze dowiedzieć, jednak powinno być nieźle. Ale czy trafisz na dobry, czy na gorszy zasilacz? Różnie to może być....

 

orientujesz sie jakie sa roznice w oznaczeniach starych i nowych wersji?

to co, juz dalej sirtec nei robi tych pentagramow, czy dopiero zaczal od nowej wersji je robic? czy wogole to jest wyrob sirteca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany zakupem cichego zasilacza za okolice 200 PLN.

 

Będzie zasilał:

Athlon X2 3600+ Brisbane

Radeon X1950PRO

2x1 GB DDR2 667

dysk SATA

nagrywarkę DVD

tuner SAT Sky Star

 

- zasilacz powinien mieć 36 lub więcej m-cy gw. , okolice 25A na 12V , 2 wiązki SATA ( czyli 4 złącza ), wtyczkę oczywiście 24 pin , wtyczkę PCIE 6 pin , jeden zwykły molex wystarczy i oczywiście standardową wtyczkę 4 pin

 

Na razie znalazłem:

Antec Earth Watts 380W - jest nieco drogawy , za to ma 60 m-cy gw. i 27A na 12V ... ale czy ten mały wentyl 80mm nie będzie przeszkodą w cichej pracy ?

 

Seasonic S12-330 - tylko 22A na 12 V

 

- który cichszy ... ogólnie który będzie lepszym wyborem ? ... może ktoś z Was zna inny model ?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze żeby miał odpinane kable? ;) Jak przeżyjesz tylko 2 SATA, to LC Power Green Power 420W od Huntkey'a - widziałem je w Siriusie < 190zł.

Nie widzę takiego modelu ... w sirius z 420 W są dwa modele super silent i jeden giant

 

... ale raczej odpadają ... 12 miesięcy gw. to raczej kiepski żart ... najdroższy ma 24 co jest jedynie dnem/minimum ... i dodatkowo tylko 2 sata ... za dużo wad ... nie po to kupuję nowy zasilacz żeby się zabawiać przejściówkami ( do SATA ) i mieć krótką gwarancję ( 12-24 )

 

... ale dzięki za propozycję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 200 zł zaczynają się dopiero porządne zasilacze (mówię o nówkach) a ty jeszcze masz wymagania. Wybacz, ale bez komentarza.

Chyba nie czytałeś mojego postu. Podałem wymagania i zasilacze które je spełniają i nie przypominam sobie aby któryś z nich kosztował mniej niż 200 PLN :blink:

 

- zasilacz powinien mieć 36 lub więcej m-cy gw. , okolice 25A na 12V , 2 wiązki SATA ( czyli 4 złącza ), wtyczkę oczywiście 24 pin , wtyczkę PCIE 6 pin , jeden zwykły molex wystarczy i oczywiście standardową wtyczkę 4 pin

 

Na razie znalazłem:

 

Antec Earth Watts 380W - jest nieco drogawy , za to ma 60 m-cy gw. i 27A na 12V ... ale czy ten mały wentyl 80mm nie będzie przeszkodą w cichej pracy ?

 

Seasonic S12-330 - tylko 22A na 12 V

 

- który cichszy ... ogólnie który będzie lepszym wyborem ? ... może ktoś z Was zna inny model ?

Nie chcę przedżeźniać ale słowa cyt:"Wybacz, ale bez komentarza." same cisną się na klawiaturę.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fromułuj pytania precyzyjnie. Bo co na dobrą sprawę oznacza zwrot "za okolice 200PLN"? Do 200zł? Powyżej 200zł? W okolicach 200zł? Antec dla ciebie za drogi, SS za słaby, LC Power nie, bo za mało SATA... Jakbyś miał stówę więcej, to mógłbyś wymarudzać, a tak...

Linki do LC Powera: sirus, 4speed - gwarancja 2 lata.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fromułuj pytania precyzyjnie. Bo co na dobrą sprawę oznacza zwrot "za okolice 200PLN"? Do 200zł? Powyżej 200zł? W okolicach 200zł? Antec dla ciebie za drogi, SS za słaby, LC Power nie, bo za mało SATA... Jakbyś miał stówę więcej, to mógłbyś wymarudzać, a tak...

Linki do LC Powera: sirus, 4speed - gwarancja 2 lata.

200 PLN +- 30 PLN ( dziwnie wyobrażasz sobie pojęcie "okolic" jakiejś wartości więc nakreślam )

 

Antec nie jest za drogi ... napisałem że jest drogawy czyli jego cena jest w praktyce max co mogę dać.

 

Tak samo napisałem okolice 25 A czyli +-3A czyli 22A to minimum jakie mogę zaakceptować

 

Po prostu nie ograniczam się twardo ( i głupio ) do ścisłych parametrów ( np. 200 PLN i koniec , 25 A i nie więcej ani mniej ) bo to jest BEZ SENSU

 

Jeśli jakiś model nie spełnił by warunków które wypisałem ( np. odnośnie SATA ) to musi odpowiednio mniej kosztować - co jest logiczne - czyli nawet nie 170 a przykładowo 130 PLN.

 

Więc już maksymalnie prosto pisząc ... jaki model do max 230 PLN ? :wink:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze kojarzę to są konstrukcje z tej samej serii, tylko o innych mocach. W tanich SS ponoć zdaża się, że cykają łożyska w wiatraczku - część osób na tym forum, która posiada 330W, wymieniała wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...