Skocz do zawartości
pipanol-pl

Worklog - Fc By Pipanol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

Ostatnio mam dużo wolnego czasu więc tak sie bawię. Postanowiłem zrobić swoje pierwsze FC założenie jest takie aby działało ;D hehe nie zamierzam podłączać do kompa chociaż nic nie wiadomo ;) robię tą machinę jak najtańszym kosztem !! ;) czyli nie chce aby przekroczyło 50 zl ;D dzisiaj zrobiłem to co mogłem czyli podstawę na kółkach, przymocowałem do tego agregat, zrobiłem desuperheater, Przymocowałem wiatrak do podstawy. Włącznik i wyłącznik urządzenia. Pozostało mi jeszcze zrobienie parownika ;) no i ten nieszczęsny skraplacz muszę polatać po jakichś szrotach :) wszystko napełnię propan-butanem.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

może macie dla mnie jakieś wskazówki ??

ile może kosztować taki skraplacz ??

Edytowane przez pipanol-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 50zł to nawet miedzi całej nie kupisz :-P

 

i ten nieszczęsny skraplacz muszę polatać po jakichś szrotach

ile może kosztować taki skraplacz ??

Jak byś znalazł dwa, to skontaktuj się ze mną :wink:

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 50zł to nawet miedzi całej nie kupisz :-P

hehe no akurat tego duzo nie muszę kupować bo troche znalazłem u starszego w garażu :)

Narazie jedyne co musze kupić to:

zaworek serwisowy

filtr

kapilare

 

skraplacz

 

Pierwsze 3 kuie u maniakalnego :D za 19,5 zl tak więc zostaje jeszcze 30,5 zl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he wole juz cos normalneo :) przyda mi sie na pozniej. Tak więc najpierw zobacze coś na szrocie.

 

Edit:

Foty przyszłego Evap`a

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Jak widać evap jeszcze nie polutowany ale to juz w tygodniu sie zrobi :) he nawet zapinke na 939 zrobiłem :D

Edytowane przez pipanol-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starzy wyjadacze Freonu pewnie pamietaja moj Homemade skraplator :P... ( wogole całe FC było Hm...)

I bez problemowo to dawało obie rade z kompresem 1/10 aspera bez nawiewu...

 

Jesli juz nic nie dorwiesz to zrob tak ja zrobiłe rev2 skraplacza.

Kupiłem 3metry rurki CU miekkiej 8m. Zrobiłem wielkiego deuspreathera dałem na niego nawiew i jazda

Mozna tez nawiac go np na srednicy 60mm i wpakowac do rury PCV 80mm i z 2 stron dac wentylatory 80mm jeden pcha 2 ciagnie...

U ciebie przydały by sie 4m bo widze minska 170W....

Pamietaj jak parownik to tylko na lut twardy zadna cyna.... ( parownik az jeczy przy zamrażaniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skreaplacz juz dorwałem :D Nie wiem tylko czemu na fotkach tak kiepsko wyszedl ;) w rzeczywistości jest ladniejszy ;) dorwałem go za jedyne 30 zl :D

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Edit:

 

No i Nadszedł czas na składanie wszystkiego ;) Po przymocowaniu skraplacza do podstawy doszedłem do wniosku że przydał by sie wiatrak.. aa chociaż grill jakiś. Tak więc mała wędrówka na złom w którym kupiłem wcześniej skraplacz i znalazłem ;) grill razem z silnikiem i łopatkami. Po małych negocjacjach cena stanęła na 20 zł. Zadowolony wróciłem do domku. Przekonany byłem że silnik nie działa. Jak to na złomie wszystko bez dachu nad głową. Po podłączeniu do sieci okazało sie że wszystko śmiga ;D. Zadowolony zabrałem sie za dalszą robotę.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Kupiony wiatrak za 20 zł

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Obecnie prace stanęły na tym etapie. Teraz czekam na paczuszkę od Maniakalnego. Jednak koszt niestety troszkę sie zwiększył od zamierzonej magicznej kwoty 50 zł.

 

Obecnie koszty wyglądają następująco.

skraplacz: 30 zł

wiatrak, grill, śmigło 20 zł

Części od Maniakalnego 50 zł

SUMA: 100 zł

 

Czekam na wasze opinie. Mam jeszcze pytanie co do wiatraka... on powinien zasysać powietrze przez skraplacz czy dmuchać przez niego ?? Bo obecnie mi zasysa powietrze przez niego.

Edytowane przez pipanol-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj już doszła paczuszka od maniakalnego tak więc mam już wszystko. Do układu zamontowałem desuperheater, filtr i zaworek serwisowy. Niestety wszystkie części są tylko powkładane bo nie mam jak tego polutować ;((. mam jeszcze jedno pytanko... czy da sie jakoś napełnić układ przez ten zaworek nie mając specjalnego wężyka ??.

 

Parę fotek.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. zle zrobiony desup -> pozycja powinna byc pozioma nie pionowa

2. pozostawiles otwarty uklad -> nasiaknie wilgocia tobie i olej i filtr

3. po co tobie desup przy takim duzym skraplaczu ?:D

4. przy kompresorze jest taki beznadziejny bezpiecznik, przy napieciu wiekszym jak 220V robi sie czerwony i odlacza zasilanie (tak bylo u mnie :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. by lukeXE

Dołączona grafika

 

On tak ma Piotres tak maja ;) wiec juz zostanie :)

 

2. hehe teraz o Filtrze to już wiem :) szybko go zablokowałem i mam nadzieje ze jeszcze będzie się nadawał.

 

3. Jak widzisz nie jest on taki duży (desup) jest dla walorów estetycznych :).

 

4. He to coś białe to bezpiecznik ??. Co prawda mi na początku też rozłączało ale teraz juz jest dobrze :). chodzi cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. by lukeXE

Dołączona grafika

I co z tego ze oni tak maja? zobacz jak piotres teraz daje. Tutaj chodzi o sile grawitacji, a nie ze ktos tak robi. W poziomym desupie (wejcie wyzej, wyjscie nizej) czynnik ktory moze sie juz zaczac skraplac latwiej poleci do skraplacza, to samo sie tyczy oleju. W takim desupie jak ty masz, bedzie on poprostu zalegac na spodzie desupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy cisnieniu 10-15bar będzie zalegać?

 

Wez przekręć ten desup o 90' i wszyscy beda zadowoleni ;)

hmm no dobra zalegac to zle slowo, ale po co utrudniac mu troge przy tak slabym kompresorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...