Skocz do zawartości
Dimek

Laing D5 Vario / Swiftech Mcp655

Rekomendowane odpowiedzi

wracajac do tematu zasilatora 24V DC, oto co wykukalem...

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

siakies dane techniczne

 

zdaje sie ze to calkiem niekiepski zasilator bo i darmo nie jest ;).

 

wnioskuje ze potencjometr do regulacji owych 24V, dla nas do testow jak znalazl :).

 

wypozycze komus kto poswieci swoje d5 do celow badawczych, istnieje rowniez mozliwosc sprzeniewierzenia za jakastam kwote - pm ;].

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontakt z prądem 24v jest bolesny ;]

Napięciem 24v, albo prądem o napięciu 24v.....

 

//

 

Niektórych elektronika przerasta :D Ale bez zmartwień, może jeszcze rok i Jaro to podłączy [;

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięciem 24v, albo prądem o napięciu 24v.....

 

//

 

Niektórych elektronika przerasta :D Ale bez zmartwień, może jeszcze rok i Jaro to podłączy [;

Miszczu pomożesz mi via GG ;d to się uda :D może nic nie zepsuje. Na wszelki wypadek chcę skończyć testy chłodnic, za nim pomęczę Lainga d5 ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miszczu pomożesz mi via GG ;d to się uda :D może nic nie zepsuje. Na wszelki wypadek chcę skończyć testy chłodnic, za nim pomęczę Lainga d5 ;d

A co tu popsuć? Chyba, że nie jesteś pewien czy ten Laing lubi sie z vWirnik=24v ;) A z naszych rozmów na gg to nic dobrego nigdy nie wychodzi [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac ze jednak dziala lepiej...

mhm, bawiłem się dziś DDC w wersji 10W i D5, ta druga z redukcjami na G1/4". Teścik na choinkach swiftecha na wąż 3/8", weze 10/13 ;) i D5 wypada minimalnie lepiej od DDC, różnica tylko kilkudziesięciu l/h (test@free) i całe 10cm w max wysokości podnoszenia (ale to akurat jest podobne w obu pompkach więc nic dziwnego). Chętnie bym wyrwał teraz swiftecha MCP655 i sprawdził na wężach 12/xx :lol:

 

edyta:

 

DDC + alphacool top

 

przepływ: 5,59 lpm

podnoszenie: 367.11cm

 

D5

 

przepływ: 5,87 lpm

podnoszenie: 377.31cm

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za post pod postem ;)

 

Podpiąłem pompkę pod zasilacz od sobiha i:

 

D5 @ 24V

 

przepływ: 6,09 lpm

podnoszenie: 382 cm

 

4fun

 

D5@24 + DDC

 

przeływ: 7,13 lpm

 

dziś/jutro jadę po złączki z gwintem 1/2" zobaczymy czy coś to da

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

1. U mnie swiftech na 5 biegu trochę szumi, a na 1 buczy. Dźwięk buczenia jest dużo mniej przyjemny od szumu:/ najłatwiej to usłyszeć zmniejszając obroty z 5>1. U was też coś takiego występuje?

 

2. Być może jest to głupie pytanie ale czy ktoś próbował pompkę na najniższych obrotach dodatkowo podłączyć pod regulator obrotów i trochę skręcić? Jak z głośnością?

 

3. Macie jakiś patent żeby wygodnie regulować obroty na pompce? U mnie tyl pompki jest prawie na wprost zaślepki od pci. Zastanawiam się co zrobić, żeby regulować bez otwierania budy?

 

Pozdrawiam

matiass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. sprawdź ile pompka ma poboru i ile zwykle regulatory maja max na linie ;)

 

3.po co chesz co chwile regulować obroty? btw dobrze odpowietrzyłeś? Wiem z doświadczenia z ddc jak tego nie odpowietrzysz to pieruńsko wuje niemiłosiernie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam MCP655 - i jest idealnie cicha na pierwszym biegu (wyższych nie używam).

Mam całkowicie pasywne chłodzenie i próbowałem różnych metod jej wyciszenia - buczenie o którym mówisz to najprawdopodobniej rezonans. Nawet po postawieniu pompy na dwu-centymetrowej gąbce (różne rodzaje), na upartego było coś słychać.

Więc pompkę podwiesiłem na szerokiej gumce (takiej jak od spodni ;p) pod koszykiem na dyski - teraz właściwie nie słychać czy jest włączona, polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja zamierzam kupic mcp655 w tym albo przyszlym tygodniu.

bedzie u mnie ciagnela dwie lady, starszy cube misia, dwa MNP Prison Pro V2 GPU-R i MNP Channel Pro V3, blok na dyski twarde (w sumie to nie wiem czy jest sens go podlaczac) i jakis rez do tego domowej roboty

 

I tak sie zastanawiam czy nie lepiej jakies CO kupic do takiego zestawu czy mcp655 da sobie spokojnie rade ? o miejsce nie dbam bo dwie chlodnice rezerwuar i pompa beda za sciana w zimnej spizarce :D przez sciane beda tylko szly rurki (12mm) i kabel od zasilania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temacik.

Mam parę pytań do Użytkowników tychże pompek - Laing pompka D4 12V G1/2 i Swiftech pompa MCP655 12V (Laing D5 Vario).

Chodzi mi o opinie oparte o własne doświadczenia (nie teorie).

 

1. Liang nie ma regulacji obrotów, ale czy to znaczy, że standardowo pracuje na maksimum (tak jak Swiftech na 5 biegu)?

2. Czy w pompie Swiftech'a i Liang'a można zmienić gwinty? Z moich obserwacji (czego nie jestem pewien wynika, że chyba tak)?

3. Jeśli 2 pytanie - tak, to co polecacie (adaptery, mufy)?

4. Czy pompki te dadzą radę 2 chłodnicom Tchermochilla 120.3 i 120.2, 5 blokom na płycie i 2 blokom typu fullcover, plus rez w zatoce? Jaki będzie przepływ przy takiej konfiguracji (czy w rezie będzie burza - 5 bieg oczywiście)?

5. Jak przedstawia się głośność na 5 biegu? Czy przy zwiększonej ilości elementów urządzenia te będą wydawać większe "buczenie" itp.?

 

Przepraszam, że wałkuję ten temacik, ale zastanawiam się nad zmianą moich Laingów DDC 12V 1RT na jedną mocniejszą. po tym co czytałem m.in. na ShackIt wygląda, że te pompki mają niezłego powera. Chciałbym wiedzieć więc czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zamontować króćce max G3/8" (10mm) po odcięciu standardowych złączek 1/2" i rozwierceniu i nagwintowaniu

Dołączona grafika

 

Jak dokopię się do suwmiarki to pomierzę grubości króćców

Edytowane przez macias84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź macias84.

Własnoręczne rozwiercanie gwintów w czymś takim raczej chyba nie wchodzi w grę. Jak znam życie to coś spierniczę i cała pompka może się wtedy na złom nadawać, lub na części zamienne.

Znalazłem jeszcze Thermaltake P500 12V Pump (CL-W0132). Ta ma gwinty i mniej surowy wygląd. Wygląda na analog Swiftecha i Lainga? Nie wiem tylko jak z parametrami i wydajnością w stosunku do pierwowzoru? Gdzie nie popatrzę opisy jakieś skromne...?

Jakby co nadal czekam na odpowiedź z 1 mojego posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porownuj thermaltake do Lainga/swifa, na pewno nie uciagnie Ci tedo co wymieniles.

Mam zarowno MCP-655 jak i D5 Vario (roznica w cenie i naklejce praktycznie, choc bylo tego kilka rewizji, bodajrze na XS widzialem cos na ten temat i byly jakies male roznice w topie, ale nie pamietam miedzy ktorymi modelami... porownac nie mam za bardzo jak, bo D5 lezy jeszcze luzem a MCP pracuje w ukladzie, w ktorym srednio chce mi sie na razie dlubac, zwlaszcza ze wyjecie jej nie jest wcale takie proste w tej chwili)

 

Co do Twoich pytan:

 

1. Swiftechow tez jest kilka, jak i D5, co do D4 niestety nie pomoge, w kazdym badz razie swiftech MCP-655B jak i D5 nie posiada rowniez regulacji, za to MCP-655 jak i D5 Vario posiada, D4 to bodajrze odpowiednik MCP-650 ktora jest wycofana z oferty swifa z tego co pamietam. Arni bodajrze modowal MCP-655B na MCP-655 poprzez wstawienie potencjometru, wiec tutaj stawial bym ze pewnie wydajnosciowo odpowiada wersji z regulacja na 5 biegu, z tym ze jak pisalem D4 to odpowiednik MCP-650 a nie 655 tak ze moze i jest troche slabszy (choc wydaje mi sie ze roznil sie wlasnie minimalnie konstrukcja topu)

2. Najprociej zmienic top, w ofercie qulingu sa do niej bodajrze topy EK, koolance tez chyba jakos sie przewinelo kiedys, ewentualnie w modowanie wchodzilo by w gre, choc nie wiem czy warto, trzeba sie troche napracowac, ale mi udalo sie wcisnac na nia Tygon 9.5/12.7 z wezami 11.2/15.9 nie ma problemow zadnych, a do tek duzego ukladu jak planujesz i mocnej pompy ja bym zastosowal tygon 11.2/15.9 na NK12 Hi flow.

3. Ja bym jednak polecil zmiane topu, lub zakup MCP-355 (DDC 1T +) i topu do niej, wydajnosc taka sama, moze nawet wg niektorych testow nieco lepsza, choc MCP-655/D5 z topem pewnie bedzie bezkonkurencyjna, niestety cenowo tak fajnie juz to nie wyglada.

4. Burzy nie bedzie strasznej, no chyba ze zastosujesz niskooporowe bloki, grube weze, zlaczki hi flow bez kontowek w ukladzie. Oczywiscie da rade :) U mnie pracowla z 2 chlodnicami (TC PA120.3 i BI GTX 480) 5 blokami i 1 fullcoverem, TC sa wbrew pozorom niskooporowe, fullcovery niektore tez nie sa takie straszne, pytanie tylko jakie pozostale bloki palnujesz, u mnie 2x MCW30 i 2x Ek mosfet 3a niewiele flow zmniejszaja, bardziej blokowal uklad D-Tek z dysza do quada.

5. Na 5 biegu niestety pompka jak dla mnie nie bardzo nadaje sie do uzywania, oczywiscie nim wiekszy opor ma do pokonania tym glosniej warczy sobie.

 

Nie warto przesiadac sie z 2 DDC na 1 D5. Sam rozbilem uklad na 2 loopy i takie rozwiazanie jest jak dla mnie bardziej trafione. Zreszta przegladalem Twoj uklad i jak na moj gust nad wezami wystarczylo by popracowac troszke, przemyslec jeszcze raz czy aby nie zmienic nic w rozlozeniu elementow i ewentualnie do pompek zastosowac topy, jak masz wkrecone krocce w nie ? w standardowy top ?

 

Jak nawymyslalem jakichs herezji prosze mnie poprawic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info jedras77.

Trochę mi to rozjaśniło sytuację w temacie tychże pompek. Zamówiłem już Swiftech pompa MCP655 12V (Laing D5 Vario) oraz Bitspower D5 / MCP655 Mod Kit - Black Sparkle do pompki. Jak mi przyślą to zmontuję i z pewnością strzele parę fotek.

W celu wyjaśnienia to mam zamiar zmienić 2 pompki na 1 ponieważ szykuję się również do zmiany budy w najbliższych 4-5 miesiącach. Wciąż nad wyborem towera się męczę, ale nie robiąc offtopu napiszę, iż z koncepcji najlepiej by mi było właśnie przesiąść się na coś mocnego i pojedynczego. Taką alternatywą jest właśnie MCP655. Będę jeszcze rozkminiał jak te podłączenia. Póki co czekam na przesyłę. Na pewno sie tu jeszcze odezwę. Dzięki jeszcze raz. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o przeróbke D5 - Ja posiadam D4 Swiftecha i tez zamierzam go przerobić tak samo jak tu: http://www.overclock.net/water-cooling/194...polish-mod.html

 

Ale jest jedna sprawa, z którą chce sie do was zwrócic :P Ponieważ moja pompka jest dość głośna :P Słysze ją też na pierwszym biegu, może lekko ale zawsze a na 5 (używając regulatora zwykłego do wiatraczków) to już wogole :P może jestem cichofilem ale mi ten odgłos poprostu przeszkadza :P

W internecie na angieslich stronach szukałem sposobu na uciszenie i całkiem przypadkowo natrafiłem na Glue mod, zwany też

"glue shaft mod" http://www.overclock.net/water-cooling/479...ium-pump-2.html

jest też wzmianka o tym na innym forum:

"use some good epoxy and glue the impeller to the shaft" http://www.sharkyforums.com/showthread.php?t=95058

 

Wiem, że chodzi chyba własnie o grot, a raczej jego końcowke i jego dopasowanie do dziurki w wirniku(impeller)

Dużo informacji o tym modzie w necie nie ma a zdjec to już wogole. Ten mod chyba nie tylko tej pompki sie tyczy.

Jeżeli ktoś zna się na pompkach i wie coś o tym modzie, ktory podobno znacznie ucisza pompke to niech sie odezwie :D

 

Jeżeli tu chodzi o lekkie obklejenie grotu klejem, a nastepnie ladne spiłowanie, tak żeby grot był np milimetr wiekszy niż wczesniej i nie wpadał w rezonans czy co tam sie z nim dzieje to niech o tym napisze :D

A jeżeli chodiz o wogole coś innego... :P

Edytowane przez Precello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm, rozbierales juz swoja pompke ? Cos mi sie zdaje ze nie berdzo.

Z tego co widze chodzi tutaj o spilowanie trzpienia pompki, nie grotu.... i obklejenie go czyms, w D4/D5 nie znajdziesz czegos takiego jak trzpien...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm, rozbierales juz swoja pompke ? Cos mi sie zdaje ze nie berdzo.

Z tego co widze chodzi tutaj o spilowanie trzpienia pompki, nie grotu.... i obklejenie go czyms, w D4/D5 nie znajdziesz czegos takiego jak trzpien...

Trzpień i grot mają podobne znaczenia :P Wczoraj otwierałem i sie dokładnie przyglądałem środkowi :P Przed chwilą też otworzyłem i zrobiłem fotki:

 

post-169120-1237748347_thumb.jpg

post-169120-1237748367_thumb.jpg

post-169120-1237748377_thumb.jpg

 

Jeżeli w tej pompce nie ma trzpienia to co to jest na 2-gim obrazku? :P Nawet jak to się inaczej nazywa - po angieslku jest to shaft (PL OSTRZE; M GROT; F STRZAŁA; M TRZONEK;) to wg mnie ten charakterystyczne piszczenie pochodzi własnie z tego elementu. Ten "grot" wchodzi do dziurki w impeller (wirniku - zdjęcie 3-ie) a wirnik trzyma się i obraca na tym grocie (magnesowo :D)

Piszczenie może powstawać poprzez rezonans drgań wytworzonych przez ruch wirnika (3000 obortow i więcej to jednak duzo :D tym bardziej że to tak mała rzecz :P)

 

I pytanie czy zmniejszenie wolnej przestrzeni między ściankami grotu i dziurki w wirniku spowoduje zmniejszenie drgan rezonansowych i zmniejszenie piszczenia pompki :P

 

Jeżeli jest inny sposob na uciszenie tej pompki to też posłucham o nim :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...