Skocz do zawartości
sunnyluk

Zwisy Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu mam problem z komputerem. Po włączeniu (zarówno po minucie jak i po dłuższej pracy) komputer nagle "zamarza" i pomaga tylko reset. Dzisiaj pokazał się nawet "blue screen STOP" z błędem w pliku: "ati2dvag", nieskończoną pętlą itd...

Specyfikacja komputera:

Sempron 2800+ SocketA

płyta Asus A7V880

k. graf. ATI Radeon 9550 GeCube 128MB

GoodRam 512MB

zasilacz razem z obudową Aton 300W

 

Zainstalowałem na nowo najnowsze sterowniki ATI, nic nie pomogło.

Co mnie jednak bardziej martwi to napięcie 3,3V. Po wejściu do BIOSu Hard. monitor pokazuje na 3,3V - ok.2,88V! i w dodatku na czerwono :wink:

Miernik dostanę w najbliższym czasie więc sprawdzę to jeszcze raz :wink:

Czy te zwisy komputera mogą mieć przyczynę w zasilaczu?Czy może k. graficzna się przegrzewa? nigdy nie była podkręcana :blink:

:mur: :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Co mnie jednak bardziej martwi to napięcie 3,3V. Po wejściu do BIOSu Hard. monitor pokazuje na 3,3V - ok.2,88V! i w dodatku na czerwono Miernik dostanę w najbliższym czasie więc sprawdzę to jeszcze raz

Dobrze że napisałeś o mierniku... Wygląda na błąd sterownika, sprawdź paluchem czy karta jest gorąca, sprawdź ram goldmemory. A żeby było krócej wywal zasilacz :P

 

EDIT: Za długo produkowałem posta [;

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną czekam na dostawę miernika ;) jak tylko dojdzie, sprawdzę rzeczywiste napięcie. Natomiast aktualnie jestem na kupnie nowych podzespołów (o czym piszę w dziale "co kupić" ;) ) i oczywiście zakupię nową zasiłkę.

Dlatego też myślę, że wtedy podłączę nową zamiast starej i okaże się czy to jej wina...

 

Sprawdź pamięci memtestem na przykład.

myślę, że na razie taki test i tak się szybko zakończy zwisem kompa więc sprawdzę pamięci z nowym zasilaczem.

 

A jaki zasilacz byście poelcali (niedrogi) do takiego zestawu? Komp pójdzie do sprzedania i napewno nie będzie nic w nim podkręcane więc zależy mi na jak najtańszej zasiłce, a wystarczającej.

Edytowane przez sunnyluk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...