Skocz do zawartości
stary00

7900gs

Rekomendowane odpowiedzi

panowie help. bo wlasnie bede kompa zmienial ale troche wypadlem z obiegu. mam zamiar kupic grafe galaxy 7900gs. jeszcze sie zastanawiam.

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+7900GS+256+CM

albo

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+7900GS+256+D3

i teraz pytanie. tu jakis ziom napisal komus: "mykel-karta Ci odpali, ale kupujesz super kartę do chipsetu NVIDIA nForce 550, który obsługuje tylko 8 potoków renderujących, aby wykorzystać pełną wydajność karty musiałbyś mieć chipset NForce 590"

prawda czy fałsz? ze aby 2 chodzily w sli na pciexpresie *16 to trzeba 590 czipset miec to slyszalem, ale tego powyzej nie (czy 570 sli nie styknie?). moze ktos obeznany pomoze. bo kopac sie za takimi informacjami w necie to troche czasu zejdzie szczegolnie jesli to tylko wymysl a kupowac 590 to dla mnie troche drogo.

z gory dzieki za pomoc.

 

to samo pytanie zadalem w topiku o tej grafie ale tam nik nie potrafi lub nie chce mi pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość drizit

Nie wypowiem się co do chipsetu, pierwszy raz o tym słysze, że niby ta karta nie da rady pod nV 550.

 

Co do samej karty to mogę ci polecić wersję CoolerMaster. Kupiłem ją do zestawu który składam i jestem zadowolony. Trochę słychowac ten wiatraczek, ale przynajmniej dobrze chłodzi i nie 3eba podkręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 7900GS Galaxy za 400 zł?? podkręci się tak jak wersje z Zalmanem i CoolerMasterem. Różnica to tylko słabsze chłodzenie i słabsze zegary na początku ;)

Jesteś pewny że zrobi ~1900MHz na memkach?

Coś nie jestem do tego przekonany.. Chociaż racja - w granicach 400zł to na prawdę nie widać nic lepszego.

 

NF550 da rade...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej słabszej wersi galaxy za 400 zl nie wyciagniesz wiecej jak 550/1550

na referencyjnej grafice 7900GS przy taktowaniu 450/1320 zostaly uzyskane takie takty :

Układ graficzny podkręciliśmy z 450 do 580 MHz. Powyżej tej wartości na ekranie pojawiały się losowe artefakty. Pamięci również wypadły dobrze - tutaj udało nam się osiągnąć 1510 MHz (ze standardowych 1320 MHz).

 

czyli calkiem niezle ,a ten galaxy ma 475/1400 i jest to taka sama karta jak galaxy z zalamnem czy CM .Wiec wydaje mi sie ze te 600/1600 powinien osiagnac bez klopotu.

Sam kupuje chyba ta grafike i sie przekonam w krotce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...