Skocz do zawartości
Piotr77

2 Proste Problemy Których Nie Mogę Sam Rozwiązać.

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio znajomy poprosił mnie o pomoc w sprawie 2 komputerów "dziwnie" działających. I niestety nie udało mi się mu pomóc. Może uda się wam.

 

1. W Outlooku Expresie nie działa przycisk drukuj. Po wejściu w menu Plik - Drukuj nie pokazuje się menu z wyborem drukarek i ustawień drukowania. W pozostałych aplikacjach (np. Word) nie ma żadnego problemu. Drugą rzeczą jaką zauważyłem jest dziwne zachowanie Internet Explorera. Na niektórych stronach są rozwijalne listy (np. na stronie MSI) z produktami. Po wybraniu jakiegoś modelu przechodzi się bepzpośredni na stronę z opisem. Na tym kompie to nie działa. Po wyborze modelu nie przechodzę na kolejną stronę. I to nie tylko na stronie MSI tak jest tylko na wielu innych. Chciałbym uniknąć reinstalowania z powodu tak błahych problemów więc może coś podpowiecie.

 

2. Na drugim kompie po wystartowania windowsa XP bezprzewodowa karta sieciowa nie podłącz się do sieci. Pokazuje się tylko informacja pobieranie adresu sieciowego i nic. Trzeba użyć polecenia Napraw z menu wyświetlanego po kliknięciu lewym klawiszem na ikonkę połaczenia sieciowego. Potem wszystko jest ok. Najciekawsze jest to że ten komp (tak jak i inne) ma ustawiony IP na sztywno a mimo to chce pobierać IP. Inne kompy w tej sieci logują się bezproblemowo. Co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD 1. Nie będę komuś zmieniał przyzwyczajeń. Szukam rozwiązania które pozwoli uniknąć zmian oprogramowania, utraty informacji czy reainstalowania systemu. Czy można reinstalować samego Outlooka Expresa ?

 

 

AD2. Sprawdzę, dostęp do tych komputerów mam tylko w weekend.

 

 

Czekam na pomoc od was szczególnie związaną z pierwszym pytaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD 1. Nie będę komuś zmieniał przyzwyczajeń. Szukam rozwiązania które pozwoli uniknąć zmian oprogramowania,utraty informacji czy reainstalowania systemu. Czy można reinstalować samego Outlooka Expresa ?

Utrata informacji? To OE nie ma funkcji eksportowania kontaktow, danych osobowych i odebranej/wyslanej poczty?

Czasem warto sprobowac komus zmienic przyzwyczajenia na bezpieczniejsze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utrata informacji? To OE nie ma funkcji eksportowania kontaktow, danych osobowych i odebranej/wyslanej poczty?

Czasem warto sprobowac komus zmienic przyzwyczajenia na bezpieczniejsze :wink:

Kontakty można eksportować, co do maili nie jestem pewien. Ale co mi da ta wiedza skoro i tak nikt nie odpowiada na pytanie czy można reinstalować samego OE. Poza tym dobrze by było wiedzieć dlaczego tak się stalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Firefox i Thunderbird ;

To czysta demagogia :angry: - używam IE i OE w pracy i w domu od wielu lat i nie mam żadnych problemów ! Oczywiście odpowiednia ochrona atywir + firewall funkcjonuje !

Kontakty można eksportować, co do maili nie jestem pewien

Maile też, bez problemu - trzeba skopiować wszystkie pliki *.dbx, a po reinstalce podmienić !.

Pozdr. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontakty można eksportować, co do maili nie jestem pewien. Ale co mi da ta wiedza skoro i tak nikt nie odpowiada na pytanie czy można reinstalować samego OE. Poza tym dobrze by było wiedzieć dlaczego tak się stalo?

Z reinstalacją samego OE nie powinno być problemu, jest opcja Outlook Express w Dodaj/usuń programy-->Dodaj/usuń składniki systemu Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...