Skocz do zawartości
Grimlock

19" Eizo Flexscan S1901shb

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu nowego monitora ale LCD.

 

Monitor musi spełniać wymagania:

 

:arrow: bezawaryjny

:arrow: mieć długą gwarancję

:arrow: wytrzymywać pracę około 20/24h - 7dni w tygodniu

:arrow: mieć wysoką jakość obrazu, super czytelną czcionkę w natywnej rodzielczości 1280x1024

:arrow: format 4:3

:arrow: regulację na wysokość

:arrow: mile widziany pivot, ale nie niezbędny

:arrow: bajery typu wbudowane głośniki, mikrofon, huby USB są dla mnie zbyteczne

 

Dużo pracuję z Wordem, Excelem, PowerPointem, softem do obróbki struktur białkowych (np. Chimera) - dużo trójwymiarowych skomplikowanych obrazków i masa linijek AGTTAGCTT itp. :wink: , bardzo często korzystam z neta. Poza tym MS SQL Server, administracja Win2003 (głównie zdalnie) i różnej maści sprzętem konfigurowanym przez www itp. Często też do obróbki grafiki np. skanowanie książek na uczelnię.

 

Do gier będzie wykorzystywany od święta, gram mało, nawet bardzo mało bo nie mam czasu :wink:

 

Ale często będę na nim oglądał TV - poprzez Media Center z Visty, tuner w podpisie czyli Theatrix. I tu pytanie, jak ogląda się TV na matrycy TN - czy nie będzie widać smużenia :?: Zdaję sobie sprawę, że przy np. TV full-screen obraz będzie rozmyty ze względu na inne rodzielczości monitora i TV analogowej. Od czasu do czasu będę oglądał jakieś filmy divx, dvd, hd.

 

Namawiają mnie na panoramę, ale pracowałem jakiś czas na 20" HP'eku i owszem można sobie wygodnie poustawiać okna. Ale do edytorów tekstów i nie tylko 16:9 dla mnie jest trochę za "niskie" stąd 4:3.

 

Oglądałem różne monitory NEC, Samsung, Iyama, HP, Belinea, Acer, Benq, Eizo (tylko jeden model). Na matrycach IPS, PVA, TN. Dużo poleca PVA, jednak ja nie zauważyłem jakiejś wyraźniej różnicy w jakości obrazu na rzecz PVA/IPS. Ceny tych też są wyższe niż TN.

 

Do marki Eizo mam bardzo duże zaufanie. Cenię ją za niebywałą trwałość, jakość obrazu, montażu, podzespoły. Długa gwarancja też jest bardzo dobrym rozwiązaniem gdyż będzie to zakup na lata.

 

W przyszłym tygodniu będę mógł przetestować przez 1-2 dni ten model, niestety nie było tego akurat, który upatrzyłem do zakupu:

 

Eizo FlexScan S1901SAB

 

A planuję zakupić ten:

 

Eizo Flexscan S1901SHB

 

 

Czy ktoś z Was miał doczynienia z modelem S1901SHB :?: Czym podyktowana jest niższa cena :?: Przeglądałem stronę producenta i wnioskuję, że chodzi o opcje dodatkowe. Po specfikacji widać, że matryca jest taka sama (identyczne parametry). Ale gdzieś muszą tkwić oszczędności.

 

Obecnie korzystam z HP L1740 Przy czym w LCD wadą dla mnie jest zbyt wysoka jasność, dlatego jasność zwykle zmniejszam do minimum gdyż bolą oczy. Matryca w Eizo ma taką samą jasność 300 co HP, ale kontrast już 700:1, a HP 500:1 - czy nie będzie to wpływać na zmęczenie wzroku, tzn. nie będzie efektu "walenia po oczach" nawet po regulacji :?:

 

Czy rzeczywiście LCD Eizo mają taką legendarną bez awaryjność :?: Osobiście nie spotkałem się ze szwankującym Eizo czy to CRT czy LCD.

 

Na razie dysponuję kartą grafikę dual head ale na D-Sub'y. Czy po wymianie grafiki i podłączeniu LCD przez DVI zauważę poprawę jakości obrazu, czy mniejsze opóźnienie w wyświetlaniu :?:

 

Przepraszam za przy długi post, ale zanim wydam kasę wolę sprawdzić w kilku źródłach :wink:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ostatnio również rozpocząłem poszukiwania nowego monitorka dla siebie. Mam podobne wymagania, z tym że z wykorzystaniem oprogramownia CAD.

Wybór zawęziłem do 2 firm: Eizo i NEC. Resztę koreańskich pseudomonitorów odpuściłem na starcie :lol2:

Niedawno w MM miałem możliwość 'porównania' (o ile MM w ogóle do takich oględzin się nadaje) dwóch modeli Eizo: S1911 (TN + overdrive - czyli praktycznie to samo co S1901) i S1921 (S-PVA). Jak dla mnie różnica zastosowanych matryc jest wyraźna, widoczna gołym okiem nawet w supermarkecie. Jeżeli chodzi o kolory, jest podobnie. Natomiast w S1911 widać minimalnie jaśniejsze rogi, a także zdecydowanie gorsze 'kąty'. Hmm..i czerń jest jakby mniej czarna :?

Także przed zakupem radzę wybrać się do jakiegoś dużego komputerowego (ale raczej odradzam MM i inne tego typu miejscówki :wink: ) i przetestowanie 2-3 monitorków pod kątem wykorzystywanego oprogramowania.

Jeżeli chodzi o Eizo nie schodziłbym niżej niż ww S1921 :) (S1931 to to samo tylko z overdrive - czas r. z 20 do 8ms - w teorii :-P ). Co do NEC'a to porównywalnie jakościowo (i cenowo) będzie model 1990FXp

Jeśli chcesz mieć bezkompromisową jakość obrazu (w pewnych granicach) i monitorek 'na lata' to radziłbym jednak dołożyć do czegoś porządniejszego, S1901-S1911 jakością obrazu nie różni się wiele od dużo tańszych Samsungów czy LG.

 

Edit:

Aaa jeżeli chodzi o S1901SAB a S1901SHB to (praktycznie) to samo, różnią się jedynie wielkością i możliwością regulacji stopki - SAB to stopka ArcSwing (bez pivot'a, ~10cm w pionie) a SHB to HeightAdjustable (pivot i ~15cm w pionie).

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez joeB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 lcd 4:3 od kiedy?

4:3 dałem tylko jako odniesienie zamiast pisać zwykły LCD zamiast panoramy :wink:

 

 

@ joeB

 

Dzięki za opis praktycznych wrażeń. Patrzę po cenach 1921 zaczynają się od 1650 zł i 1931 od 1770 zł. Trochę spora różnica. No nic przyjrzę się im dokładnie, chyba 1921 widziałem w Saturnie.

 

Czyli to SAB i SHB dotyczy podstaw, dzięki za rozjaśnienie. Na stronie Eizo ciężko znaleźć konkretną informację w tym tamacie.

 

Co do soczystości kolorów, to nie jest ona dla mnie aż tak bardzo ważna, za to ostry obraz tak :)

 

NEC 1990FXp prezentuje się całkiem nieźle, też go obadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi czcionkami i rozdzielczością natywną to jest dosyć zawiła sprawa i radzę dobrze się przyjrzeć różnym modelom o różnej wielkości piksela w trybie z cleartype i bez. ( UWAGA - rozdzielczość natywna i cyfrowe złącze wymagane )

 

Zachęcam do przeczytania tematu:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=219917&hl=

 

i dodatkowo artykułu na www.proline.pl

 

Z doświadczenia wiem że lepszym rozwiązaniem jest mały piksel , większe czcionki i cleartype (daję użytkownikom do porównania i pomimo że jedno i drugie rozwiązanie nie jest idealne to wolą to z cleartype ( czyli aa subpikselowe dostępne też w linux oczywiście pod inną nazwą ) i powiększonymi nieco czcionkami - mniej męczy i sprawia że litery są czytelniejsze).

 

ps. radzę unikać matryc TN - polecam model NEC na S-IPS - w okolicach 1400 PLN jest dostępny

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten parametr też brałem pod uwagę. Na 17" przy natywnej 1280x1024 niektóre literki, kropki, przecinki są dla mnie za małe. Znów po przestawieniu na 1024x768 nieostre. Cleartype jest pewnym rozwiązaniem, ale jednak przeskalowanie czcionki na większą trochę lepszym.

 

Ważna jest też odległość od LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten parametr też brałem pod uwagę. Na 17" przy natywnej 1280x1024 niektóre literki, kropki, przecinki są dla mnie za małe. Znów po przestawieniu na 1024x768 nieostre. Cleartype jest pewnym rozwiązaniem, ale jednak przeskalowanie czcionki na większą trochę lepszym.

 

Ważna jest też odległość od LCD.

Jak napisałem : Cleartype + zwiększone czcionki ( bez zwiększenia cleartype nie wygląda najlepiej na standardowej 8 dla ikon )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety do testow nie dostalem ani S1901 ani S1921 tylko S1931. Porownujac sama cene ciezko powiedziec cos testujac S1931 o S1901, ale przynajmniej obudowa ta sama :wink:

 

Co obudowy to nie ma sie do czego prezyczepic. Jest precyzyjnie spasowana, nie trzeszczy, nie ugina sie. Widac dbalosc o najmniejszy szczegol. W koncu "made in Japan" :wink: Z tylu sa wbudowane glosniki i uchwyt na kable. S1931 jest wyposazony w wejscia DVI, Dsub, USB i audio. W pudelku sa kable DVI i Dsub oraz zasilajacy i plytka z softem.

Podstawa jak i reszta monitora sa jak na LCD ciezkie. V-ksztatna podstawa zapobiega przewroceniu sie monitora w wyniku przypadkowego potracenia/zahaczenia.

 

Regulacja na wysokosc jest precyzyjna, nie wymaga "uzycia sily". Monitor takze obraca sie w poziomie. Pivot dziala jeszcze lzej niz regulacja na wysokosc.

 

Vista Home Premium od razu wykryla monitor i zainstalowala odpowiedni sterownik.

 

Jakosc obrazu jest po prostu doskonala. Cala matryca jest idealnie doswietlona, nie ma przebarwien czy duchow. Nawet rogi sa bardzo dobrze doswietlonego i nie odrozniaja sie od centrum matrycy.

 

Matryca jest bardzo szybka (oczywiscie nie tak szybka jak CRT). Podczas ogladania TV, filmow czy grania (Tomb Raider Anniversary, RFactor, Richard Burn Rally, Stalker) nie czuc dyskomfortu, nie ma smuzenia itp.

 

Czcionka jest ostra i wyrazna z ClearTypem ladniejsza niz bez i wcale nie traci zbytnio na ostrosci. Wszystkie kropki, przecinki sa dobrze widoczne i nie mecza wzroku.

 

Duze katy widzenia.

 

Odwzorowanie kolorow bez zarzutu jak matryce TN.

 

Menu monitora jest bardzo przejrzyste i proste w obsludze. Na pochwale z mojej strony zasluguje automatyczny system regulacji kontrastu i jasnosci - wbudowany z przodu czujnik natezenia swiatla (w zaleznosci od natezenia swiatla w pomieszczeniu monitor przyciemnia lub rozjasnia obraz np. szczegolnie w nocy - znacznie mniej meczy oczy). Reszta opcji tak jak w wiekszosci LCD. Ciekawa opcja jest licznik przepracowanych godzin.

 

Innym fajnym bajerem jest przycisk S na przednim panelu usypiajacy monitor. Oraz mozliwosc wylaczenia diody sygnlizujacej zasilanie/prace.

 

Na Eizo jest piec lat gwarancji lub 30tys przepracowanych godzin, w tym na matryce i lampe trzy lata.

 

Wiem dokonale, ze S1901 nie dorowna S1931, ale i tak go zamowilem. Na pewno sie nie zawiode :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do soczystości kolorów, to nie jest ona dla mnie aż tak bardzo ważna, za to ostry obraz tak :)

kazdy lcd ma ostry obraz w natywnej przy połączeniu DVI :)

 

Wiem dokonale, ze S1901 nie dorowna S1931, ale i tak go zamowilem. Na pewno sie nie zawiode

podobnie jak na prawie każdym zwykłym samsungu na tej samej matrycy TN 700:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy lcd ma ostry obraz w natywnej przy połączeniu DVI :)

podobnie jak na prawie każdym zwykłym samsungu na tej samej matrycy TN 700:1

Na poczatek bede zmuszony skorzystac z dobrodziejstw Dsub'a, ale jak zmienie grafike dopiero DVI. Przejsciowka do Quadro NVS kosztuje wiecej niz uzywana grafika z dwoma zlaczami DVI.

 

Owszem mozna i Samsunga, ale na niego nie ma 5 lat gwarancji lub 30 tys. godzin pracy. Nie spotkalem tez w Samsungu tak idealnie doswietlonej matrycy jak w Eizo, czujnika natezenia swiatla i automatycznego systemu dostosowywania jasnosci ekranu - dla mnie to bardzo wazne (dla oczu, ktore po wielogodzinnej pracy ledwo zyja :wink: ). Samsung jest sporo tanszy na matrycy TN, a za 850 zl mozna juz kupic Samsunga (nie pamietam dokladnie) na chyba matrycy PVA, ale szybkosc juz kuleje (to widac).

 

 

 

UPDATED:

 

 

Eizo Flexscan S1901 SlimEdge już jest :)

 

Może na początek wymienię różnice najbardziej widoczne w porównianiu do S1931 (S-PVA):

 

- identyczna obudowa wraz z "dyszami" ale bez głośników

- brak portu USB

- TN widocznie szybszy czas reakcji niż w PVA

- odrobinę mniej soczyste kolory

- dołączony kabel audio do 1901 (nie posiada głośników) i brak kabla w 1931 (ma głośniki) :lol:

 

Matryca TN w 1901 jest wyraźnie szybsza od S-PVA w 1931 - w grach widać to doskonale. Rzuca się w oczy drobniejsza soczystość kolorów w 1901, wiadomo - TN. Poza tym po rozgrzaniu matrycy obraz jest idealny, nie ma się do czego przyczepić :) Co do podświetlenia matrycy - nie jest tak super idealne na całym czarnym tle na całej powierzchni matrycy.

 

Jestem zadowolony :)

 

PS. Uwaga na gwarancję. 5 lat jest na monitor, ale już 3 lata na matrycę i podświetlenie matrycy. Gwarancja jest ograniczona do 30.000 godzin. Monitor ma licznik przepracowanych godzin i to czego nie widać - nie może pracować dłużej niż 16 godzin na dobę, mogą być problemy z uznaniem gwarancji :wink:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem mozna i Samsunga, ale na niego nie ma 5 lat gwarancji lub 30 tys. godzin pracy.

...

PS. Uwaga na gwarancję. 5 lat jest na monitor, ale już 3 lata na matrycę i podświetlenie matrycy. Gwarancja jest ograniczona do 30.000 godzin. Monitor ma licznik przepracowanych godzin i to czego nie widać - nie może pracować dłużej niż 16 godzin na dobę, mogą być problemy z uznaniem gwarancji :wink:

jak kto woli, tak na moje oko te dodatkowe 2 lata gwarancji to podbijają cenę monitora o 140zł (np HP1965 na MVA 1300:1 cena normalna 1050zł + za 140zł mozna dokupić rozszerzenie gwarancji do 5 lat :)

Ja wolę odwrotnie: kupić taniej (znacznie) a gwarancja moze być nawet rok, przecież nie będę takiego eizo uzywał 5 lat :) to nie CRT :) Dlatego kupiłem samsunga TN 700:1 5ms na allegro bez gwarancji za nieco ponad 600zł (full nówki) :) (Dodam ze dzisiaj oglądałem i juz miałem brać della 2407WFP nowiutki A04 1 miesiąc rękojmi za 1999zł)

 

Ciekawy jestem jak jest z tym podświetleniem czy mógłbyś zrobić fotki załączonego monitora z jasnością np 50% czarne tło i pulpit z ikonami ? pls tylko nie na tle jasnego okna :) , interesuje mnie czy faktycznie mniej widać te lampy (na dole i na gorze)

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam innego aparatu niż tego z komórki stąd spory szum na zdjęciach, ale w nocy lepiej widać działanie podświetlenia. Ale widać lekko jaśniejszy obszar w dolnej części. Na zdjęciu jest on wyraźniejszy, w rzeczywistości już mniej, w dzień niewidoczny. Widocznie kąt pod jakim robiłem zdjęcie nie był idealny :wink:

Jasność ustawiłem na 50%, ale to dla mnie za jasno. Na codzień pracuję przy 42% :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Pulpit z jednolitym tłem postaram się zrobić jutro, za dnia żeby było mniej szumu :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie nie jest częścią matrycy, powodem raczej jest po prostu niskobudżetowość monitora, albo pech. Lub jak Grimlock powiedział, na zdjęciu tak kiepsko to wyszło.

Tylko trochę się zdziwiłem, że Eizo a tu taka plama na dole.

Ach, te wady LCD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie nie jest częścią matrycy, powodem raczej jest po prostu niskobudżetowość monitora, albo pech. Lub jak Grimlock powiedział, na zdjęciu tak kiepsko to wyszło.

Tylko trochę się zdziwiłem, że Eizo a tu taka plama na dole.

Ach, te wady LCD...

Z tego co wiem jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze fotki wyszły fatalnie, aparat z komórki - wiadomo 2Mpix - SE K750i. Za dnia nie ma sensu robić zdjęcia pracującego podświetlenia bo nic się nie zobaczy. A w nocy niestety trzeba pogodzić się masą szumu :wink:

 

Żeby w miarę dobrze pokazać to co widzi oko, musiałem pogimnastykować się z kątami choć do ideału trochę brakuje.

 

Te wyszły trochę lepiej:

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

 

Musiałem dobrać taki kąt by podświetlenie matrycy odpowiadało w miarę temu w rzeczywistości:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

Z prędkością matrycy nie ma żadnych problemów - jest bardzo szybki i oglądanie na nim TV to prawdziwa przyjemność:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Najlepiej ten monitor obejrzeć w sklepie na żywo i wtedy wyrobić sobie zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio moj stary crt Philipsa przestal dzialac. W serwisie dodzialem sie, ze naprawa bedzie kosztowac ponad 300zl jesli w ogole dostana transformator wysokiego napiecia, ktory to jest glownym winowajca.

 

Zaczolem sie rozgladac za jakims sensownym lcd.

 

od monitora oczekuje:

-rownomiernie podswietlonej matrycy

-niskiego czasu reakcji (czesto gram w przerozne gry i ogladam duzo filmow)

-dobrego odwzorowania kolorow

-dobre katy widzenia (czesto obok mnie siedzi druga osoba)

 

Po przejrzeniu roznych ofert i tematow na tym forum zawezilem wybor do monitora Eizo. A dokladnie 19" Eizo FlexScan S1931SUB

 

Czytalem, ze wlasnie Grimlock mial okazje testowac ten monitor jak i wersje na matrycy TN. Interesuje mnie czy na 1931 bardzo widac spadek czasu reakcji wzgledem 1901? Szkoda tez, ze nie zrobiles fotek 1931.

 

Sam w zasadzie nie wiem, ktory konkretnie monitor wziac. Roznica w cenie calkiem spora. Na 1901 z opisu widze, ze podswietlenie matrycy gorsze od 1931. A ja siedze po nocach i wiem, ze taka niedorobka bedzie mnie denerwowac ;) Z kolei na 1931 wiekszy czas reakcji ale lepsze kolory.

 

Jakby ktos jeszcze mogl cos napisac o tych minotrach to bylbym wdzieczny. Albo moze cos innego mozecie jeszcze polecic w cenie do 1800zl?

Edytowane przez GeFuR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1901 z opisu widze, ze podswietlenie matrycy gorsze od 1931. A ja siedze po nocach i wiem, ze taka niedorobka bedzie mnie denerwowac ;) Z kolei na 1931 wiekszy czas reakcji ale lepsze kolory.

Problem w tym, że to "nierównomierne" przy wyświetlonym czymkolwiek na ekranie jest bez zarzutu. Naprawdę przejdź się do np. Saturna czy MediaMarkt i dokładnie przyjrzyj się matrycy. Bardzo często pracuje w nocy i cała powierzchnia, nie ważne czy pulpit czy okna, TV, jakiś film czy gra na całej powierzchni - kolory są jasne i wyraziste, soczyste. Nie ma też duchów :)

 

Fotki 1931 mam tylko z wyświetlonym pulpitem z Visty, niestety. Co do szybkości matrycy S-PVA w 1931 wyświetla obraz wolniej niż TN z 1901. W Tomb Raider Anniversary, gdzie bardzo często zmienia się ustawienie kamery wokół postaci na S1901 gra się znacznie przyjemnie, po prostu nie widać opóźnienia.

 

Polecam recenzję S1931: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę przejdź się do np. Saturna czy MediaMarkt i

Niestety do najblizszego Saturna/MM mam 200km. Uroki zycia na zadupiu.

 

Fotki 1931 mam tylko z wyświetlonym pulpitem z Visty, niestety. Co do szybkości matrycy S-PVA w 1931 wyświetla obraz wolniej niż TN z 1901. W Tomb Raider Anniversary, gdzie bardzo często zmienia się ustawienie kamery wokół postaci na S1901 gra się znacznie przyjemnie, po prostu nie widać opóźnienia.

Hmm wlasnie maly czas reakcji na 1901 najbardziej do mnei przemawia. Mozesz jeszcze napisac jak jest z katami widzenia i ogladaniem filmow na 1901?

 

Stronka sie nie wgrywa. Moze chwilowy pad serwera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kątomierza w oku nie mam :wink: , ale za to zrobiłem fotki pod takim kątem, pod jakim obraz jest dobrze widoczny zanim pojawią się czarne plamy :)

 

Fotki robiłem przy pełnoekranowej telewizji, to sumie to samo gdyby był wyświetlany film.

 

W poziomie kąty S1901 jak na TN są rewelacyjne. W pionie to już wiadomo, cudów nie ma, ale i tak jest dobrze :)

 

Widok od przodu:

 

Dołączona grafika

 

Widok z góry:

 

Dołączona grafika

 

Widok z lewej:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Widok od dołu:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tez zakupilem ten monitorek, niestety na razie nie mialem czasu przetestowac. Mam taki pytanie bo z tego co tak na szybko przeglądałem menu regulacji monitora to nie znalazlem regulacji kontrastu? Moze przeoczylem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ustawianiu kontrastu (funkcja Fine Contrast) możesz poczytać w instrukcji obsługi na stronie 18 (podstawowa regulacja/wybór profili) i 19 (zaawansowana regulacja) :)

 

Mam niestety (na razie) sygnał po Dsubie więc mam trochę ograniczoną regulację :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety moja przygoda z Eizo skończyła sie tak szybko jak sie zaczęła. Na początku bardzo napaliłem sie na ten monitor, ze wzgledu na dobre opinie o marce. Niestety model 1901 nie spełnil moich oczekiwan. Głownie chodzi mi o jakos matrycy, zastosowana jest tam matryca TN samsunga tak jak wielu innych panelach niższej połki. Ma ona wade ponieważ obraz nie jest idealnie gładki ale posiada paski. To wygląda tak jakby piksele w poziomie miały wieksze od siebie odstępy. Przec co jest wrażenie jakby obraz miał minimalny przeplot. Porównywałem inne egzemplarze w media markt i jest niestety to samo (takze na niektórych samsungach). Być może zwykłemu użytkownikowi może to wogole nie przeszkadzac, jedak osobowie która zajmuje sie grafiką moze to byc naprawdę uciazliwe. Druga rzecz której brakuje w monitorze to regulacji kontrastu, przez co odcienie szarości wydają sie za jasne, można oczywiscie wyregulowac na karcie graficznej...Tak wiec jeżeli ktoś zamierza zakupic monito Eizo to polecam juz wyższe modele np. 1931 które już mają montowane matryce sharpa. Chcialem wymienic monitor na jakiegoś Neca niestety nie posiadali rzadnych w media, no i padlo na Belinee 1980S1 w tej samej cenie z matrycą MVA. Jak na razie jestem zadowolony, matryca jest ok, jakosc wykonania moze nie taka jak w Eizo, ale kolory i szybkosc dzialania bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma żadnego przeplotu, pomimo połączenia przez Dsub'a. Zresztą w menu jest regulacja ewentualnego przeplotu więc nie wiem w czym problem :)

 

Zawsze można monitor podłączyć po DVI i problem znika całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety moja przygoda z Eizo skończyła sie tak szybko jak sie zaczęła. Na początku bardzo napaliłem sie na ten monitor, ze wzgledu na dobre opinie o marce. Niestety model 1901 nie spełnil moich oczekiwan. Głownie chodzi mi o jakos matrycy, zastosowana jest tam matryca TN samsunga tak jak wielu innych panelach niższej połki. Ma ona wade ponieważ obraz nie jest idealnie gładki ale posiada paski. To wygląda tak jakby piksele w poziomie miały wieksze od siebie odstępy. Przec co jest wrażenie jakby obraz miał minimalny przeplot. Porównywałem inne egzemplarze w media markt i jest niestety to samo (takze na niektórych samsungach). Być może zwykłemu użytkownikowi może to wogole nie przeszkadzac, jedak osobowie która zajmuje sie grafiką moze to byc naprawdę uciazliwe. Druga rzecz której brakuje w monitorze to regulacji kontrastu, przez co odcienie szarości wydają sie za jasne, można oczywiscie wyregulowac na karcie graficznej...Tak wiec jeżeli ktoś zamierza zakupic monito Eizo to polecam juz wyższe modele np. 1931 które już mają montowane matryce sharpa. Chcialem wymienic monitor na jakiegoś Neca niestety nie posiadali rzadnych w media, no i padlo na Belinee 1980S1 w tej samej cenie z matrycą MVA. Jak na razie jestem zadowolony, matryca jest ok, jakosc wykonania moze nie taka jak w Eizo, ale kolory i szybkosc dzialania bez zarzutu.

to o czym piszesz to widoczność piksli ktora na TN jest największa, piksle na MVA w belinei mają inną budowę a sama matryca ma mocną warstwę rozmydlającą co osobiście bardziej mnie denerwuje niz ta "widoczność" na TN

 

eizo 1931 ma matryce PVA samsunga, miałem okazję bawić się tym modelem pare dni temu i patrząc z perspektywy mojego obecnego monitora za 650zł musiał bym upaść na głowę zeby kupic eizo, katy czas reakcji czerń kąty wszystko jest takie same jedynie kilka dodatkowych funkcji jak regulacja gammy czy tryb srgb dają lepsze kolory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie chodzi o budowe matrycy jednak na innych TN-ach nawet na 5 letnim Hundaiyu nie zauwazylem takich mikro paskow. Co do Belinei rzeczywiscie matryca mieni sie jakby byla posypana sniegiem, mozna sie przyzwyczaic, zalezy jak kto lubi, niestety na razie nie ma bezkompromisowego rozwiązanie jeżeli chodzi o monitory...Jednak ze swojej strony chciałem bardzo polecić monitory Della, szczególnie 1908fp - nie posiada powyzszych wad, kolory ma bardzo soczyste, czas reakcji bez zastrzezen, jeżeli mial bym możliwość to bralbym bez zastanowienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...