Skocz do zawartości
Rogue1982

Mysz Laserowa I Jej Zachowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim.

 

Kupiłem sobie właśnie mysz laserową pod USB.

 

Chciałem zapytać, czy to normalne, że taka mysz działa nawet 3-4 cm nad podkładką (biurkiem). Sprawia mi to problemy, gdyż gdy czasem chcę (muszę) podnieść mysz i przełożyć ją bardziej na środek podkładki - kursor najzwyczajniej skacze, tak jakbym dalej nią jechał po podkładce. Efekty tego są drażniące.

 

Czy to normalne. Można się tego jakoś pozbyć.

 

 

Będę BAAARDZO wdzięczny za pomoc.

 

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej noramlne zachowanie myszy.

 

A po co Ty "podnosisz mysz w celu przesuniecia jej bardziej na srodek"??

 

Ustaw sobie odpowiednia szybkosc, tak by poruszajac po podkladce, przesuniesz sie po calym ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej noramlne zachowanie myszy.

 

A po co Ty "podnosisz mysz w celu przesuniecia jej bardziej na srodek"??

 

Ustaw sobie odpowiednia szybkosc, tak by poruszajac po podkladce, przesuniesz sie po calym ekranie.

 

OK. THX za tak szybką odpowiedź. Robię tak generalnie jak gram. Wiadomo, że czasem trzeba się obracać i obracać np. w prawo... aż już mycha wyjedzie poza podkładkę (nawet poza biurko czasem).

Jak myślisz, czy da się jakoś zaradzić na to "działanie myszy w powietrzu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystkie myszki reagowały max do odległości 1cm od podkładki.

 

No właśnie. Troszkę to irytuje. To może jakaś sugestia??

 

Czy mówisz o laserowych czy optycznych myszach? Bo wcześniej miałem optyczną (troszkę się już wyklikała) i tego problemu nie miałem.

 

Z czasem odległość powinna się nieco zmniejszyć

 

TAK?

 

Jakim cudem? Powaga, bo nie wiem czemu tak miałoby być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czasem odległość się zmniejszy? LOL Jakim cudem? Soczewka zmieni swoje parametry? No chyba, że zasyfi się jej jakaś część, więc właśnie tylko w taki sposób możesz spróbować zmniejszyć odległość z jakiej będzie reagować układ optyczny. Trzeba zawęzić obszar który odpowiada za najdalsze skupienie. Czyli prawdopodobnie jak dasz jakąś nieprześwitującą kropeczkę na czubku soczewki odległość reakcji powinna zmaleć. Tylko Zrób to czymś co będziesz mógł zmazać. :P

Ja miałem myszki optyczne, teraz mam laserową i odległość we wszystkich była na takim samym poziomie. ok 1CM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że zasyfi się jej jakaś część, więc właśnie tylko w taki sposób możesz spróbować zmniejszyć odległość z jakiej będzie reagować układ optyczny. Trzeba zawęzić obszar który odpowiada za najdalsze skupienie. Czyli prawdopodobnie jak dasz jakąś nieprześwitującą kropeczkę na czubku soczewki odległość reakcji powinna zmaleć. Tylko Zrób to czymś co będziesz mógł zmazać. :P

 

No właśnie. Gdzieś też przeczytałem, że można np. zakleić taśmą częściowo diodę w optykach. Ale w tej laserowej, to ten laser nie dość że jest bardzo mały to jeszcze osadzony dość głęboko w środku. Za chiny nie dam rady przy nim samym grzebać. Mógłbym tylko zakleić całość (otwór u podstawy myszy) jakąś taśmą klejącą (przezroczystą lub mniej).

 

Myślicie, że to coś by dało? Może wtedy laser da radę jeszcze jak mycha będzie na stole, ale jak już w górze to nie?

 

Jak sądzicie. (Nie mogę teraz tego zrobić bo jestem w robocie, a mycha została w domku. Dopiero rano :( ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało coś tam pokombinować z taśmą, przecież myszka się nie zepsuje. Możliwe, że moc laserka będzie troszkę ograniczona i nie będzie łapać już na taką odległość.

Jak to nie pomoże wygrzeb trochę kurzu zza szafek i wrzuć do szparki z soczewką a potem zaklej :D LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Zrobiłem ten numer z taśmą klejącą. I tak:

1. nie miało znaczenia jaka była to taśma - nawet taka przezroczysta blokuje laser

2. w związku z tym nie można zakleić całości, a jedynie część otworu

3. w przypadku mojej myszy trzeba było zakleić od dołu, około połowę otworu

4. przy tym trzeba ogromnej wręcz precyzji - ruch o 0.5mm to już bardzo dużo

5. trzeba też eksperymentować sporo żeby znaleźć odpowiednie ustawienie taśmy - jeżeli zaklei się zbyt dużo to mysz zacznie szarpać

 

No dobra. Tak to wygląda... U mnie udało się zejść z bardzo irytujących 3cm do ok 1cm bez szwanku dla działania myszy.

 

 

Teraz tak: ten 1cm to jak dla mnie nadal denerwująca wielkość ale za pomocą taśmy już raczej nic nie wskóram (przesunięcie nawet o ułamek mm powoduje już szarpanie kursora przy ruchach na skos do dołu).

Następny krok to MYCHA NA RESORACH. Czyli zamierzam podnieść ślizgacze za pomocą taśmy dwustronnej (takiej do zaczepiania haczyków w kuchni itp.) Wyjmę ślizgacze i pod nie dam właśnie taką taśmę - ma ona grubość około 2-3mm. To też powinno co nieco dać.

 

Swoją drogą to staje się już jakąś paranoją, żeby nawet myszy trzeba było modernizować do własnych potrzeb.

 

Co Wy o tym wszystkim myślicie????

Edytowane przez Rogue1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...