Skocz do zawartości
AL-X

E6600 Vs E6700 Vs E6850?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam przed sobą mały dylemat. Chcę zainwestować maksymalnie jakieś 1500 zł w procesor. Zalezy mi na tym by potencjalnie był jak najlepszy w OC. Będę go chłodził powietrzem (Thermalright Ultra-120 eXtreme) i bedę podkręcał na DFI NF680i z 4GB pamięci (OCZ SLI-Ready).

 

Mój dylemat dotyczy: E6600, E6700 i E6850. Ten trzeci jeszcze nie jest dostępny, więc czy warto poczekać? Niby to jest niewiele więcej niż E6600 podkręcony, ale teoretycznie powienien być z lepszego kawałka krzemu. Podobnie E6700, który ma z kolei mnożnik x10 a nie x9 jak pozostałe. Natomiast o E6600 czytałem same dobre rzeczy jeśli chodzi o OC.

 

Wcześniej myślałem o Q6600, ale na 4 rdzenie się pewnie przerzucę jak Penryn wyjdzie. O ile plotki się sprawdzą, to będę w stanie go odpalić na tym MOBO.

 

Który z tych 3 procków byście mi polecali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno kiedyś się przesiądę na 4 rdzenie (chyba każdego to kiedyś czeka) ale zanim Penryn wyjdzie i będzie w przystępnej cenie to pewnie pół roku minie albo lepiej. Na razie chciałbym mieć najlepszego dwujajowca jakiego w 1500 zł zmieszczę.

 

Swoją drogą... Czy wewnętrzne FSB to jest to samo FSB, które się wykorzystuje przy podkręcaniu? E6850 to na prawdę E6600 po OC i nic więcej? Sory za te laickie pytania.

Edytowane przez AL-X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno kiedyś się przesiądę na 4 rdzenie (chyba każdego to kiedyś czeka) ale zanim Penryn wyjdzie i będzie w przystępnej cenie to pewnie pół roku minie albo lepiej. Na razie chciałbym mieć najlepszego dwujajowca jakiego w 1500 zł zmieszczę.

 

na druga polowe lipca planowana jest obnizka cen prockow intela. po penrynie bedzie cos innego, mozna czekac w nieskonczonosc. zaczekaj pare tygodni na obnizke i bierz q66, w 1500zl powinienes sie zmiescic bez problemu, tym bardziej ze juz teraz q66 kosztuje ok 2k pln. kupujac w tej chwili dwurdzeniowca w ciagu miesiaca-dwoch stracisz znacznie na jego wartosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na druga polowe lipca planowana jest obnizka cen prockow intela. po penrynie bedzie cos innego, mozna czekac w nieskonczonosc. zaczekaj pare tygodni na obnizke i bierz q66, w 1500zl powinienes sie zmiescic bez problemu, tym bardziej ze juz teraz q66 kosztuje ok 2k pln. kupujac w tej chwili dwurdzeniowca w ciagu miesiaca-dwoch stracisz znacznie na jego wartosci.

Popieram w całej rozciągłości, poczekać na Quada którego zawsze będziesz mógł później zmienić na Peryna a jego wartość nie spadnie tak jak zakupionego teraz E6600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...