Skocz do zawartości
misiek001

Którą Platformę Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Który zestaw wybrać?

-evga 650i ultra T1 + Pentium Dual Core e2140

czy

-Abit KN9 + x2 3600 Brisbane

 

W przypadku AMD wystarczyłoby kasy na Ac freezera 64PRO. Do intela już nie

 

Reszta konfiguracji:

-Galaxy 7600GS Zalman 256MB ddr3 1.3 ns 600/1500

-Amacrox Warrior ax-400

-Seagate 160GB sata2 (15as) lub Samsung HD160jj (????)

-Kingston 2x1gb ddr2 667MHz cl5

 

Czy wybrać zestaw Intela czy AMD???

Procki chce podkręcić (choć narazie się za bardzo nie znam na tym ale na droższe wersje nie mam kasy)

 

1)Co jest wydajniejsze?

2)Co łatwiej (dla niedoświadczonego użytkownika) podkręcić do jakiś sporych wartości?/

3)Czy warto by np zamiast 2gb ramu wziaść 1 gb i kupić zestaw Intela??

3) Czy w wypadku AMD pamięci nie ograniczą OC??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) imo wydajniejsze z tego bedzie Brisbane

2) tutaj chyba nie ma różnic. Chociaż przy zakupie amd masz naprawdę za małe pieniądze dobra płyte (AN9). Odpowiednik od intela byłby droższy.

3) warto by było tylko wtedy jakbyś brał coś lepszego od intela (nie 2140 a np 4300) a w takim przypadku imo nie.

4) w sumie nie. Ofc zależy od dzielnika pamięci.

 

Z tego zestawu jak był brał Brisbane :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) imo wydajniejsze z tego bedzie Brisbane

2) tutaj chyba nie ma różnic. Chociaż przy zakupie amd masz naprawdę za małe pieniądze dobra płyte (AN9). Odpowiednik od intela byłby droższy.

3) warto by było tylko wtedy jakbyś brał coś lepszego od intela (nie 2140 a np 4300) a w takim przypadku imo nie.

4) w sumie nie. Ofc zależy od dzielnika pamięci.

 

Z tego zestawu jak był brał Brisbane :).

Doloz i wez tego e2140... mam brisbiego na 2850 i nie jestem zadowolony... nie dlugo przesiadka na e4300 mi sie szykuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual Core e2140 weź i evga 650i ultra T1, przy podkręcaniu nie musisz mieć dobrych pamięci, na boxowym chłodzeniu powinieneś wykręcić do 2.5 Ghz a jak założysz lepsze chłodzenie to do 3 może wykręcisz… szkoda że nie masz kasy na 4300. A jak kiedyś będziesz miał kasę i chciał kupić Intel Core2 Quad nie będzie problemu z włożeniem do tej płyty… Jak na dziś dzień intele są wydajniejsze…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brisbane. Mam Athlona 4600+, bez podnoszenia napięcia idzie mi na 5400+. Więcej nie próbowałem, nie miałem potrzeby. Do tego chłodny procek, cisza, nie potrzebujesz szaleć z chłodzeniem. IMO Intel się opłaca, jak masz dużo kasy i celujesz w max. overclocking. Na co dzień jadę na default i jeszcze mam zapas mocy. Chyba że nie chodzi CI oz wykłe użytkowanie (internet, giery itp.). Jeśli codziennie lub chociaż kilka razy w miesiącu dekompresujesz DVD i kodujesz w Xvid lub DivX, bierz Intela. Nasłuchałem się tyle ochów o Core Duo, myślałem żem fanatyk AMD, skoro idę w niego. Ale możesz spokojnie wziąć AMD do zwykłego użytkowania. Nie będziesz żałował,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doloz i wez tego e2140... mam brisbiego na 2850 i nie jestem zadowolony... nie dlugo przesiadka na e4300 mi sie szykuje...

Dlaczego nie jesteś zadowolony??

 

Dodam że nie zajmuję się jakimiś bardzo wymagającymi rzeczami.

Komp słuzyć mi ma do normalnych zadań: gry, filmy muzyka, internet, Nie chce tylko żeby np gdy właczy się skanowanie antywirusa żeby gra mi sie przycinała itp.

Weźcie to pod uwage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie jesteś zadowolony??

 

Dodam że nie zajmuję się jakimiś bardzo wymagającymi rzeczami.

Komp słuzyć mi ma do normalnych zadań: gry, filmy muzyka, internet, Nie chce tylko żeby np gdy właczy się skanowanie antywirusa żeby gra mi sie przycinała itp.

Weźcie to pod uwage

Pewnie dla tego że w Super PI są szybsi ;) Ja mam Brisbane 3600+@2,76GHz i jak na razie nie byłem w stanie obciążyć go do maksa ;) X2 Ci powinien w zypełności spasić :) no chyba że masz te 200zł więcej wtedy weź C2D. Jednak te 200 zł lepiej dołóż do lepszej grafiki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie ramy idą na 700MHz chociaż powinny lecieć ok 1000 ;) Masz dzielniki pamięci i to starcza w zupełności :) Prędzej płyta i procek Ci się skończą niż pamięci ;) a 2GB na bank wykorzystasz :) wystarczy wgrać jakąś nowszą gierke i ją odpalić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś róznica czy kupie wersje z napięciem na rdzeniu 1.25V czy 1.3V???

 

I czy jest róznica między Ac Freezer 64PRO i wersją z PWN?? (czy na Abicie KN9 da się właczyc tą kontrole obrotów??)

Edytowane przez misiek001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica to wyłącznie napiecie początkowe. Reszta bez zmian ;)

Co do Freezera to jakiego kupisz takiego bedziesz miał ;) Wersja z PWN różni się dodatkowym pinem dzieki we wtyczce któremu regulują się samoczynnie obroty. Ja mam bez tego i nie ma problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień jadę na default i jeszcze mam zapas mocy. Chyba że nie chodzi CI oz wykłe użytkowanie (internet, giery itp.).

Giery wycisną z niego ile tylko może dać, patrz niżej.

Ja mam Brisbane 3600+@2,76GHz i jak na razie nie byłem w stanie obciążyć go do maksa ;)

Wydaje ci się. W aplikacjach na 1 rdzeń często i tak windows rozkłada na 2x50% i wtedy tak naprawdę również jest obciążony na maksa, ale wykorzystuje tylko 50% swojej mocy z racji ograniczenia programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy freezer bez kontroli (czyli caly czas na maks obrotów) nie bedzie zbyt głośny??

Np gdy nie obciązam w danym momencie kompa (np. w nocy lub przy zwyklej pracy)

 

Bo z PWM gwarancje mam na 24miesiace a bez tego na 72miesiace

 

Jak sadzisz które wybrać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy freezer bez kontroli (czyli caly czas na maks obrotów) nie bedzie zbyt głośny??

Np gdy nie obciązam w danym momencie kompa (np. w nocy lub przy zwyklej pracy)

 

Bo z PWM gwarancje mam na 24miesiace a bez tego na 72miesiace

 

Jak sadzisz które wybrać??

Ja mam freezera z pwm ale i tak chodzi przez caly czas na 100% bo czunik brisbiego jest spieprzony :)

 

A co do tego, ze nie jestem zadowolony... gram w CSS ( nałogowo xD) i zalezy mi na jak najwiekszej liczbie fpsow... i mam na tym procu ich sporo ale moglo by byc wiecej... Kumpel wczoraj kupil wlasnie e2160 i wykrecil na 3300 z lekko podniesionym napieciem i ma o 50fpsow wiecej...

 

Moze bede zadowolony jak zoptymalizuja tę gre pod 2 rdzenie... bo teraz wykorzystuje jakies 60% z obydwu... moze to przez to :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do czujnika, to można to chyba jakoś SpeedFANem zmniejszyć obroty czy coś :P

Dokładnie :) Instalujesz speedfana i nie ma problemu :) u mnie komp bez speedfana jest głośny jak traktor a po załadowaniu speedfana można spać przy nim :)

Co do freezera to rób jak uważasz :) a czy potrzebujesz aż 6 lat gwarancji zależy od Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że nie ma co składać taniochy C2D czy Pentium C2D. Jak masz mało kasy to wal w dym do AMD, a jak odwrotnie - masz sporo kasiory to kupuj sprzęta na Intelu. Dla mnie to sensowny podział.

 

Pewnie zaraz ktoś wyskoczy ze nie mam racji. Ale to moje zdanie.

 

Odpowiednika cenowego KN9 na intela nie ma. Za 240zł masz jakiś szit z VGA albo kompletnie płytę nie nadającą się do użytkowania - o OC nie wspominając. A jesli chodzi o AMD X2 to nie ma co wybrzydzać - Brisbuś 3600+ plus KN9 = fajna zabawa za grosze. Póki jeszcze KN9 sprzedają, a pamiętacie co się działo z ASRockiem 939Dual-VSTA i SATA2 na jesieni zeszłego roku...

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

c2d jest wydajniejszy i nie przesadzajcie roznica miedzy bri+kng a e2140+evga to jakies 110-120zl moim zdaniem warta

roznica to cenie to okolo 150zl i zaleznie od potrzeby - jednemu warto, drugiemu nie :)

 

Brisbane + Kn9 = 465plnów

 

e2140 + evga = 622plny

 

różnica w cenie to 157 plnów! ;-)

Edytowane przez amapi3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym że wezmę co będzie w sklepie to chodziło mi o Freezera :)

 

Jestem zdecydowany juz na AMD tylko chodził mi właśnie o te 2 wersje Brisbane. Jedna z napięciem 1.25 a druga z napięciem 1.3V. I chodzi mi o ogólny potencjał podkręcania czy jest taki sam???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o co chodzi z tym SPEEDFANem?? W tym programie ręcznie kontroluje się obroty wentylatorów??

 

Czy Freezer gdy chodzi na pełnych obrotach jest głośny??

Nic nie będziesz musiał ręcznie regulować ;) speedfan to taki cwany program w którym tylko raz ustawiasz obroty na jakich ma konkretny wiatrak chodzić (min i max) i potem zapominasz o nim :)

Co do freezera to jest wtedy cholernie głosny ale ważne jest że przy około 800-900rpm jest niesłyszalny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...