Skocz do zawartości
htw

Działanie Q6600

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda dopiero kilka godzin uzytkuje 4jajowca (Q6700) ale co nieco juz udalo sie tam ustalic (choc napiecia moze i na wyrost - to dotestuje sie pozniej i pooptymalizuje nieco).

Proc stabilnie na razie 450x8=3,6Ghz i ta wartosc (podobnie jak z C2D) na 24/7 mnie zadowala w zupelnosci.. co wiecej to juz zabawa :)

 

Też pracuję na 3,6Ghz (8x450) stabilnie przy Vcore=1,35V. Tylko na testy obciazenia 4 rdzeni musze podniesc do 1,3875V w bios, bo 2 rdzen mi wywala w Prime95 przy 1.35.

Pytanie-gdzie mozna dorwac Orthosa na 4 rdzenie ?

 

A z ciekawosci sprawdzalem tez 4GHz (dzieki atomel za wstepne ustawienia biosu B-) )

Zastanawiajace jest tez wskazanie temp rdzeni pod obciazeniem 69/59/69/59 - dlaczego az 10stC roznicy :?: :blink:

 

Pewnie krzywo blok-albo pasta nie dojrzała. Widzę ze dla 32M w SPi i 4Ghz trzeba bylo w pokoju wyziębic :-) albo w biosie te +12`C nie dodane.

A na chlodzenie NB i ukl.zasilania wentyl na bloku sie sprawdza znakomicie, ale to blok taki nie wiem gdzie dorwać, bo z budą miałem. A ostatnio spr. różnicę miedzy tym blokiem a D-tek (taki niby super)-róznica w stresie ok.5`C bo w idle te same a przy D-teku muszę dodatko jakoś (a nie jest ładnie ani lekko) chłodzic NB i zasilania układy.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam te Wasze OC procków i mam nadzieje że nowa płyta zmieni możliwości OC mojego G0 bo jak narazie to poniżej krytyki , powyżej 3GHz zwisy :mur: , podniesienie V nic nie daje :mur:

pewnie chodzi >3Ghz :-)

ten proc z podpisu X3230 (prawie jak Q6600 GO) na default ustawieniach napięć chodzi do 3,15Ghz stabilnie, pod stresem Prime95 na czterech rdzeniach, grach, itp.

Dobre wtedy i to, że przy tych ustawieniach mnoznik chodzi miedzy 6 a 10, a to z zyskiem dla kieszeni za prąd. Róznica to ponad 100W w idle miedzy stałym ustawieniem 8x450Mhz (3,6GHz) i tym na default.

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mojego procka nie moge opanowac powyzej 3,23ghz, wiesza sie, niewiem co mam zrobic aby dzialal poprawnie, zmiana V nie pomaga, cos mi sie wydaje ze plyta jest cos do bani i chamuje oc...

Chodzi na 3233mhz 1,29v ,wyzej nie da rady, ma ktos jakis pomysl??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mojego procka nie moge opanowac powyzej 3,23ghz,

jak powyzej, nowszy bios i pozmieniac ustawienia tam, napiecie na NB podwyzszyc..

 

CPU 4050Mhz dla Vcore=1.6 w Biosie, NB=1,6, CPU VTT=1,6

temp. w idle ..

Dołączona grafika

 

temp. pod SPi 32M

Dołączona grafika

..na tym Vcore Orthos juz nie przejdzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh... patrzac na wasze wyniki dochodze do wniosku ze mam walnieta plyte (IP-35)...

nie idzie zrobic stabilnie wiecej niz 390FSB... nie wazne jaki mnoznik, napiecie...

 

i tak musze ja oddac na gware bo padlo zasilanie od CPU Fan'a... tylko nie usmiecha mi sie siedzenie 2 tyg bez kompa;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie ze swoimi quadami problem z koligacją ??

 

Podam przykład chciałem przerobić plik w WMV do DVD razem z menu w NEROVISION 5 i podczas kodowania wyskakiwał błąd i nero vision musiał zostać zamknięty z przerabianiem z avi do DVD nie miałem problemu poszło w 20 minut. No i jak wyłączyłem 3 pozostałe rdzenie to dopiero nerovision5 nie wysypywał się.

 

Tak samo miałem z NFS MW, ale to gra i na poprzednim athlonie 5600+ też tak miałem z tym nfsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka

 

Niedawno zmieniłem płyte główną ze względu na mojego q6600 g0, miałem p5n32-e nf680i gdzie max z q6600 to 3,3ghz niezależnie od vcore, na DFI UT NF680I SLI-T2RS -SOLID no i postapiłem właściwie ;) Jeśli ktoś ma q6600 i chce kręcić totalnie odradzam asusa p5n32-e, mimo że płyta to to samo co striker etreme tylko bez zbędnych bajer, w porównaniu do dfi jest cinka, niby 8faz ale gów... warte.

 

Myśle że moge "zaprzeczyć" osobom które uważają że na powietrznym chłodzeniu przy q6600 g0 nie da sie osiągnąć stabilnego 3600mhz i na takim zegarze pracować z powodu wysokich temperatur. Nie żebym sie chwalił ale ten wynik jest dośc konkretny jak na powietrze ;p Poniżej całe info:

 

Buda: NZXT LEXA (3X 120mm)

Zasilacz: TAGAN 530W U15 Easycon

Mobo: DFI UT NF680i SLI-T2RS (chipset - wentyl akasa 40mm)

Procek: Q6600 g0

Chłodzenie: Thermaltake V1 (1500obr.)

Pamięci: Geil 2gb Dual CL4 ddr2 800

 

4x sp2004 prio 8 latało ponad 3h w między czasie żeby mi miło czas upłynął oglądałem film w HD ;p Co o tym sądzicie ?? Bo ja uważam że moja poprzednia mobo (p5n32-e nf680i sli/striker extreme) może sie schować w porównaniu do tej DFI, cyfrowa sekcja zasilania i kondy solid robi swoje... hehe Na 3,7/3,8 przy obecnym napięciu system śmiga bez zarzutu jednak pod obciążeniem po 3 minutach restart, trzeba by vcore podnieść i jechać dalej w góre z mhz-cami ale niestety już nie na powietrznym chłodzeniu, temp. robi sie zbyt wysoki. Taki wynik w zupełności mnie sadysfakcjonuje, dlatego kupiłem wspaniałą dfi ;) POLECAM ;P

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja też zmieniłem płyte z GA-965P-DS4 ( max to 3,2GHz ) na to co w podpisie , na dzień dobry procek poleciał 3,6GHz przy Vcore 1,475 ( z biosa ) w CPU-Z pokazuje 1,405V :blink: , ale mniejsza z tym , ważne że procek daje rade - dopiero teraz CRYSIS dostał kopa :D

 

Odpala się na 4,05GHz ale windy już nie ładuje :-(

Edytowane przez Hans15336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gasto

brakuje mi tylko wlaczone cpuz na tym screenie 4sp2004

No i moze CoreTemp'a i priorytetu 10 w kazdej sesji StressPrime....... ale to jesli JA mialbym sie czepiac :) Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i moze CoreTemp'a i priorytetu 10 w kazdej sesji StressPrime....... ale to jesli JA mialbym sie czepiac :)

Panowie :blink: trza uwazniej przyglądać sie screenom ;) obok zegarka 4 tempy rdzeni to jest własnie core temp, jakoś mi sie nie dodało o cpu-z jednak na drugim screenie jest widoczny wraz z everestem, jesli chodzi o priorytet to dałem 8 ponieważ chciałem se filma w HD obejrzeć w międzczasie ;p a na prio 10 bym raczej nie dał rady, poza tym zbyt dużej różnicy by nie było, wg mnie 3h testów daje gwarancje stabilności :razz: W chwili obecnej męcze sie z geilami, bo mam zestawik 2x 1gb ddr2 800 cl4 i cos nie graja na tej dfi nawet na 800mhz cl4 przy 2,2V. Zaczyna mnie to draznić z lekka... Ma ktoś moze geile posadzone na takiej dfi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans15336

szkoda ze wlazleś w te gygabyte ;( bo DFI P35 UT robi z Quadami cuda na kiju :)

Eeee... Co chcesz od Gigabyte? Dobre płytki, zwłaszcza te za wyższych serii.

Teraz mam pierwszą pod Intela ale do szaleństw z Athlonami - cud-miód! B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie :blink: trza uwazniej przyglądać sie screenom ;) obok zegarka 4 tempy rdzeni to jest własnie core temp

Racja, nie zwrocilem na to uwagi - pewnie dlatego, ze sam lubie miec zmaksymalizowane okienko CoreTemp :)

 

Ale zastanawia mnie to, ze u Ciebie pod obciazeniem sa dosc male roznice temperatury miedzy rdzeniami - rapem kilka stopni, u mnie to cale 10stC wg CoreTemp... Nie wiem teraz czy u mnie to efekt "polowej" instalacji proca i "polowego" zakladania bloku i packania pasty czy moze jednak IHS jest krzywy... bedzie trzeba sprawdzic przy demontazu WC :unsure:

jesli chodzi o priorytet to dałem 8 ponieważ chciałem se filma w HD obejrzeć w międzczasie ;p a na prio 10 bym raczej nie dał rady, poza tym zbyt dużej różnicy by nie było. wg mnie 3h testów daje gwarancje stabilności :razz:

No wiec widac jest roznica miedzy priorytetem 8 a 10. Ja osobiscie do testowania stabilnosci zawsze uzywam priorytet=10 - ale oczywiscie nikogo nie zmuszam do tego samego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, nie zwrocilem na to uwagi - pewnie dlatego, ze sam lubie miec zmaksymalizowane okienko CoreTemp :)

 

Ale zastanawia mnie to, ze u Ciebie pod obciazeniem sa dosc male roznice temperatury miedzy rdzeniami - rapem kilka stopni, u mnie to cale 10stC wg CoreTemp... Nie wiem teraz czy u mnie to efekt "polowej" instalacji proca i "polowego" zakladania bloku i packania pasty czy moze jednak IHS jest krzywy... bedzie trzeba sprawdzic przy demontazu WC :unsure:

 

No wiec widac jest roznica miedzy priorytetem 8 a 10. Ja osobiscie do testowania stabilnosci zawsze uzywam priorytet=10 - ale oczywiscie nikogo nie zmuszam do tego samego :)

U mnie maksymalna różnica między rdzeniami jaką odnotowałem to 5 stopni, skoro mówisz że jest różnica między 8 a 10 oprócz tego że na 10 raczej nic w systemie już nie porobisz to oświeć mnie Dimek B-) Czy na 10 jeszcze bardziej proca obciąża czy jak ? Szybciej ci sie komp wywali jak masz niestabilny ? -- moje domysły :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie lubie sobie komplikowac zwykle zycia - domyslam sie, ze skoro ustawiajac priorytet (P) na 8 dla kazdego rdzenia i moge przy tym jeszcze ogladac np. film HD, to mysle, ze rdzenie/chip/proc/plyta/ch** wie co nie sa dociazone tak jak przy ustawieniu P=10 :) ... i podane przez Ciebie przyklady mysle, ze moga byc sluszne, aczkolwiek tak jak pisalem - to sa MOJE "procedury" i nikogo do ich stosowania nie zmuszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka

 

Niedawno zmieniłem płyte główną

 

 

że też ci lata na NBcore=1,32V ? ..no ale to przy 400Mhz

 

zobacz czy pójdą takie takty 8x450Mhz // wcześniej daj na NB jakiś nawiew..gdy max 45`C w stresie dobrze

2880986[/snapback]

Ale zastanawia mnie to, ze u Ciebie pod obciazeniem sa dosc male roznice temperatury miedzy rdzeniami - rapem kilka stopni, u mnie to cale 10stC wg CoreTemp... Nie wiem teraz czy u mnie to efekt "polowej" instalacji proca i "polowego" zakladania bloku i packania pasty czy moze jednak IHS jest krzywy... bedzie trzeba sprawdzic przy demontazu WC :unsure:

 

na Quadach przy wc może byc nierówno rozłozony strumień wody na bloku-dlatego D-tek Fusion stosuje specjalne dysze dodatkowe na Quada aby strumien z wlotu rozdzielał się równomiernie na rdzenie ..a tak mamy skrajne rdzenie słabiej omywane i wyzsze na nich temp...tak sobie kombinuję :-)

w sob.założę dyszę to spr...teraz róznica w load to ok. 5`C między skrajnymi a środkowymi rdzeniami

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Quadach przy wc może byc nierówno rozłozony strumień wody na bloku-dlatego D-tek Fusion stosuje specjalne dysze dodatkowe na Quada aby strumien z wlotu rozdzielał się równomiernie na rdzenie ..a tak mamy skrajne rdzenie słabiej omywane i wyzsze na nich temp...tak sobie kombinuję :-)

w sob.założę dyszę to spr...teraz róznica w load to ok. 5`C między skrajnymi a środkowymi rdzeniami

Takie jak podales wytlumaczeniee nie przyszloby mi to do glowy - nei sadze, ze to ma az takie znaczenie (z tego co doczytalem na jakichstam forach - dysze do Fusiona nie daja zadnego efekty ani na + ani na -)... Wszystko sie wyjasni przy okazji modyfikacji ukladu - wtedy tak czy siak beddzie trzeba rozebrac calosc i sprawdzic dokladnie te wskazania temperatury :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie jak podales wytlumaczeniee nie przyszloby mi to do glowy - nei sadze, ze to ma az takie znaczenie (z tego co doczytalem na jakichstam forach - dysze do Fusiona nie daja zadnego efekty ani na + ani na -)... Wszystko sie wyjasni przy okazji modyfikacji ukladu - wtedy tak czy siak beddzie trzeba rozebrac calosc i sprawdzic dokladnie te wskazania temperatury :)

jak się zastanowić to obaj mamy rację :-) przy niskich przepływach rzędu 1-2 litry/min to dysze mają znaczenie, zaś dla szybszych przepływów już nie

ps naukowo to nazywa się burzliwym przepływem (bardzej burzliwy już nie będzie..i przenikanie ciepła się nie zwiększy tym sposobem). Dysze głównie zawęzają strumień (tym samym przyspieszają go) bo to odp.kierowanie to już mniejsze znaczenie ma.

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się zastanowić to obaj mamy rację :-) przy niskich przepływach rzędu 1-2 litry/min to dysze mają znaczenie, zaś dla szybszych przepływów już nie

ps naukowo to nazywa się burzliwym przepływem (bardzej burzliwy już nie będzie..i przenikanie ciepła się nie zwiększy tym sposobem). Dysze głównie zawęzają strumień (tym samym przyspieszają go) bo to odp.kierowanie to już mniejsze znaczenie ma.

Tak czy siak chętnie zobacze Twoje testy z dyszą. Może wykażesz jakąś różnice i warto bedzie chodźby dla 1-2st założyć - w końcu kosztuje niewiele :)

Jak masz możliwość to sprawdź z większym i mniejszym przepływem.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak chętnie zobacze Twoje testy z dyszą. Może wykażesz jakąś różnice i warto bedzie chodźby dla 1-2st założyć - w końcu kosztuje niewiele :)

Jak masz możliwość to sprawdź z większym i mniejszym przepływem.

mam możliwość..:-) 2xD-tek db-1 regulowany + elektr.przepływomierz..właśnie robię testy na 3,6Ghz bez dyszy :

zamknieta buda..bedzie modyfikacja..bo przy mocnym oc to wpływa znacząco..

po 2h Prime95 ...przy 8x450Mhz=3,6Ghz, CPUVbios=1,45V

woda 34`C (przy mocnym oc lepiej bok zdjąc ..w budzie 28`C.. rdzenie CoreTemp_ver.0.96.1 ..69-66-69-66

 

ale pewnie to co pisałem..dla szybszych przepływów >2l/min to zmiana pomijalna(l.Reynoldsa choc wzrośnie to nie zmieni temp)..i dysza na nic..ale sprawdzę

 

update: zdjąłem tylko bok budy ..i temp. o ok.10`C nizsze..nie wiem czy kombinowć z wiatrakami czy tak zostawić..bo w końcu te wszystkie programy..gry..i tak nie wykorzystuja pełnego oc..to tak dla zabawy i wtedy zdjąć bok nie problem..

teraz rdzenie 58-56-58-56

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz bardzo słabo wentylowaną obudowe skorą są aż tak ogromne różnice.

Ja bym na Twoim miejscu zrobił coś z tym.

 

Jak testy dyszy?

wiesz, buda nie jest źle wentylowana ( 2x120mm wyciągające i to samo pompujace) ale wydzielanie ciepła spore..4rdzenie i grafa dobrze @, raid na 3 dyski itp i co widzę w czasie testów. Prom95 na 4 rdzenie + coś tam robię/gram w tym czasie ..ok.400W poboru mocy na wejściu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytania,

proc puszczony 8*450

puszczam 4x pi32m i liczy mi około 32minuty, troszke duzo chyba....moglby ktos sprawdzic na 3.6ghz jak dlugo u Was liczy. Plyte mam na nf680i.

drugie pytanie

pamieci 4*1gb w everescie odczyt 9200 , zapis 8100 , memory copy 7000 , czas dostepu 65ns. Pamieci puszczone 1000mhz 4-3-3-3-3-1t, z e6600 @ 3.6 mialem wieksze odczyty a czas dostepu około 50ns, wy tez tak macie?? Jeszcze jedna sprawa u kuzyna przy zegarze 3.4ghz 4*pi16m on mial czasy około 11min a u mnie na 3.6 mam około 15min.Zegar napewno jest 3.6 (cpuz zalaczony podczas liczenia). W 3dmarku 2k6 wynik cpu to 5600pkt, ale testy sm2.0 i 3.0 duzo slabsze niz z e6600 @ 3.6 (około 600puntkow nizsze) e6600@3.6 ==> 8000pkt a q6600@3.6 ==>7400 przy sm2.0 , sm3.0 hdr tak samo na korzysc e6600.

Przy zegarze 3.6ghz jedne pi16m liczy mi 6.55m, wydaje mi sie ze powinno byc mniej, pamiec 1000 4-3-3-3-3.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

pierwszy screen u mnie na 3.6 nf680i

a drugi u kuzyna na 3.4 p35

 

nie jest co prawda ta sama probka ale u mnie pi16m robi okolo 15min (4x)

 

do tego pamiec u mnie niby duzo szybciej chodzi

tylko zastanawia mnie czemu czas dostepu taki wysoki okolo 65ns

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...