Skocz do zawartości
Marcinteo21

Przegrzewajacy Sie Procek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam taki problem od jakis 2-3 tygodni ze moj procek strasznie sie grzeje jak sie uruchomi to ma juz ponad 63 stopnie. Jezeli zostawie go na chwile zeby spadla temperatura to wtedy jest jakies 53 stopnie, ale gdy tylko zaczynam cos robic to juz rosnie do ponad 60.Co jakis czas komp przez to sie resetuje. Regularnie czyscilem wentylator wiec nie rozumiem skad taka temperatura i teraz moja prosba do was abyscie podpowiedzieli mi co moze byc przyczyna tak wysokiej temperatury bo mi sie wydaje ze powinienem zmienic chlodzenie ale nie za bardzo wiem na jakie wiec prosil bym abyscie pokazali mi najlepsze chlodzenie pod procek Pentium 4 3,2 Ghz pod socket 478.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jak cooler się trzyma i czy się nie obluzował z jakichś przyczyn.

Zdejmij poza tym i tak cooler wyczyść ze starej pasty alkoholem izopropylowym, przesmaruj nową pastą i załóż spowrotem. Jeśli sytuacja się powtórzy - wtedy dopiero zmieniaj.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz tego probowalem i nic :sad: dlatego pytam o inne sposoby

Jeśli pastę zmieniłeś i cooler siedzi dobrze to szczerze powiem nie mam pojęcia co mogło wywołać takie podniesienie się temperatur. Wentylator się nie zaciera? Jak szybko się kręci? Co to za chłodzenie?

Trochę to dziwne - sprawdź jeszcze, tak jak Orlątko radzi, czy abyś nie przesadził z pastą. Jeśli i to nie pomoże to wtedy możesz myśleć o zmianie coolera... aczkolwiek nie wiem czy to przyniesie dobre rezultaty... skoro z dotychczasowym chłodzeniem nie było problemów, a temperatura i tak skoczyła nagle.

 

Kasę łatwo wydać. Sprawdź jeszcze czy cooler jest gorący, bo przy tak wysokich temperaturach nie powinieneś móc go nawet za bardzo dotknąć.

 

Jeśli dalej jesteś zdesperowany to podaj kwotę do jakiej chcesz znaleźć chłodzenie. Na socket 478 nie ma wielkiego wyboru niestety, a poza AC Super Silent przeważnie kosztują conajmniej 100zł.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie nawalilem za duzo pasy tylko tyle ile trzeba a po drugie cooler dobrze najpierw wyczyscilem a potem jeszcze go umylem wiem jest czysciutki jak pupa niemowlaka a co do kwoty hmm... nie ma znaczenia poprostu potrzebuje cooler przy ktorym temperatura spadnie i to wyraznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...