Skocz do zawartości
BiL63JTZ

Stworzenie Prostej Strony Www W Tydzień

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak najlepiej stworzyć prostą stronę WWW do najbliższej niedzieli :D (dosłownie) ?

 

Znam jedynie HTML-a, jednak musiałbym trochę odświeżyć pamięć jakimś manualem. Pytanie brzmi czy poświęcając 2-3h dziennie zdążę opanować coś trudniejszego i stworzyć zgrabny serwis (bez specjalnych bajerów, stronka dla firmy przewoźniczej znajomego - cennik, kontakt, jakieś zdjęcia samochodów itp...). Myślałem o jakichś szablonach, w najgorszym wypadku edytor graficzny (wysiwyg).

 

Jak podejrzewam, o PHP nie mam co myśleć, bazy danych to nie wiem do czego, więc prosiłbym o sugestie czym się zainteresować i gdzie najlepiej założyć serwer (koniecznie darmowy) i domenę (słyszałem, że w OVH jest za darmo, ale temat ucichł...).

 

Z góry dzięki za wszelkie info.

 

//

 

Dodam może jeszcze przykładowe strony, które przypadły do gustu znajomemu, ale przecież nie będę uprawiał plagiatu :P

http://www.ats.gpe.pl/index.html

http://www.bmtrans.pl/ofirmie.php

http://www.pro-line.com.pl/

 

Chodzi mi o techniki użyte do tworzenie tych stron i stopień ich zaawansowania.

Edytowane przez BiL63JTZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niedzieli to czasu dużo. Z dobrym helpem dasz radę.

 

W sumie na upartego można skorzystać z gotowych szablonów. Jest tego pełno w sieci - wystarczy poszukać "darmowe szablony". Możesz też zrobić własny szablon, ale to już wyzwanie.

 

Do czytania polecam Kurs Pawła Wimmera - do znalezienia w google.

 

Poszukaj tutaj tematów o HTML - tam polecane są też inne kursy, stronki i helpy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zlecic do zrobienia komus kto to potrafi..

 

W sumie na upartego można skorzystać z gotowych szablonów. Jest tego pełno w sieci - wystarczy poszukać "darmowe szablony". Możesz też zrobić własny szablon, ale to już wyzwanie.

Wiesz jak wygląda kod wiekszosci szablonów i potem strona na nich w roznych przeglądarkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam może jeszcze przykładowe strony, które przypadły do gustu znajomemu, ale przecież nie będę uprawiał plagiatu :P

http://www.ats.gpe.pl/index.html

http://www.bmtrans.pl/ofirmie.php

http://www.pro-line.com.pl/

Wszystkie są proste jak konstrukcja cepa .

Stronka nr1 (jest prosta jak cep dla przedszkolaka) można w sumie naklepać ją w zwykłym html-u , reszta wymaga współpracy ze skryptami po stronie serwera (PHP/Ruby/Python/JSP). Jeśli masz już projekt graficzny i wiesz co ma być na stronce to może zdążysz.

 

szukajka hostingów

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja bym tam radził użyć jakiegoś systemu CMSowego, np. php-fusion. Ma bardzo wiele opjci które można po prostu ukryć a jest prosty w instalacji i administracji.

 

Co do OVH - mają darmowe konta 60gp, baza 4 mb (akurat na niewielką stronę pod CMSem), adres typu nazwa.ovh.pl. Mam u nich domenę .pl, kiedyś sprawdzałem darmowe konto i muszę powiedzieć że nie jest takie złe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no strony fajne.. tylko że nie wzorowałbym się na kodzie żadnej z nich :)

 

1. bałagan i niechlujstwo, tagi dużymi literami... brak doctypa...

2. już lepiej, ale archaiczny standard...

3. ramki.... i to:

<title>PRO-LINE: Indywidualne i grupowe przewozy do Niemiec, Belgii, Holandii, Niemiec: Helmstedt, Braunschweig, Hannover, Bielefeld, Münster, Bochum, Duisburg, Krefeld, Dortmund, Essen, Düsseldorf, Kolonia, Aachen | Belgii: Liege, Antwerpia, Bruksela | Holandii: Venlo, Helmond, Eindhoven, Tilburg, Breda. Krajowy i zagraniczny transport towarów. przewozy, przewozy do Niemiec, przewozy do Belgii, przewozy do Holandii, przewozy do Helmsted, przewozy do Braunschweig, przewozy do Hannover, przewozy do Bielefeld, przewozy do Münster, przewozy do Bochum, przewozy do Duisburg, przewozy do Krefeld, przewozy do Dortmund, przewozy do Essen, przewozy do Düsseldorf, przewozy do Kolonii, przewozy do Aachen, przewozy do Liege, przewozy do Antwerpii, przewozy do Brukselii, przewozy do Venlo, przewozy do Helmond, przewozy do Eindhoven, przewozy do Tilburg, przewozy do Bredy</title>
:D.. nawet na 3 ekranach mi się ten title nie zmieści...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ktoś tu (tzn. nikt z piszących w tym temacie) nie odróżnia title od keywords xD Hehehe taka strona na bank nie będzie dobrze widziana przez np. google :P

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Mam pewien problem, a w sumie nie problem tylko odrobinę zniecierpliwienia. Założyłem sobie konto w OVH, oddzwoniła do mnie papuga, podałem kod i... cisza. Kiedy będę mógł korzystać z serwera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do serwera średnio z darmowych polecam yoyo.pl, a i słyszałem, że w miarę, w miarę jest na webd.pl, niestety jest płatny, ale najniższy abonament to chyba 3.99. A także słyszałem, że można za niego płaci smsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Nom z tego co mi wiadomo to prawda, sam miałem brać ale pakiet large (za 129zł), zdecydowałem się jednak na cyberdusk (i nie żałuję).

 

Z darmowych dobry jest orgfree.com oraz funpic.de - na tym drugim mogą wkurzać reklamy ale jest szybki i stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że co innego wykupiona domena, a co innego alias. Nie będziesz mieć odrazu pl, ale zawsze jeżeli nie miało się wyboru to można sprawić, że strona będzie miała krótszą, bądź szukaną nazwę tylko, że np. z dodatkim xn.pl No i oczywiste jest to, że jest za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prv.pl są darmowe aliasy. Który adres lepiej wygląda www.podziel-sie.yoyo.pl czy www.podziel-sie.prv.pl??

Edytowane przez Ur6aN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

???

 

PHP-Fusion (i przy okazji też eXtreme-Fusion) mają wbudowane liczniki odwiedzin - w stopce strony pokazuje się informacja o liczbie unikalnych wizyt.

 

Jeżeli chcesz dodać licznik z jakiegoś serwisu (np. kod JAVA) to najlepiej dodać jako panel. Jeżeli potrzebujesz pomocy to pisz na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...