Skocz do zawartości
Willow

Opinie o ASRock`u PLIZ.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Musze złożyć kompa - Athlon 1GHz + 256DDR juz mam.

Zastanawiam sie nad płytą.

Musi być extremalnie tania i nie nazywać się ECS :)

Co polecacie? Jak sprawuja sie w praniu ASRock`i?

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być extremalnie tania i nie nazywać się ECS :)

A to niby dlaczego??? ECSy są właśnie tanie a dobre. Asrocka nie znam ale co za róznica jak się będzie nazywać jak dziłać lepiej od w/w nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASrock to to samo co Mint, a jedni i drudzy biora oem plyty z fabryki asusa i pakuja w pudla. jedno i drugie to taki okrpjony asus, czyli mysle, ze jest sie nad czym zastanowic. mialem to brac, ale jak bylem w hurtowni to nie mieli K7VT2, wiec wzialem shuttle ak32a. Mint i ASRock maja nawet te same oznaczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Musze złożyć kompa - Athlon 1GHz + 256DDR juz mam.

Zastanawiam sie nad płytą.

Musi być extremalnie tania i nie nazywać się ECS :)

Co polecacie? Jak sprawuja sie w praniu ASRock`i?

 

Pozdrawiam

Krzysztof

ASRock jest do kitu. Lepsza od niego jest IMHO K7S5A z cheepobiosem, a jeszcze lepsza jest AK32A. Mialm wszystkie, wic wiem co mowie. W k7s5a masz paradoksalnie ciekawsze opcje dla pamieci, w asrocku nie ma w ogole - czyta tylko fabryczne ustawienia i tyle. U mnie asrock nie chcial wspolpracowac z dobrymi pamieciami DDR (jak w podpisie), ktos jeszcze pisal, ze mial to samo.

Poza tym, mowcie co chcecie, sis735 jest wydajniejszy niz KT266A :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie takie dobre te pamięci skoro nie chcą chodzić??

Ja mam i nie narzekam i to z grosze.(nie każdego stać na płytę za 500pln)

Jak masz możliwość to weż jednak ecs'a.Miałem przez 2 lata i jeszcze go opchnąłem za 150pln :)).Druga rzecz to widziałeś - zjarała się płyta a proc przeżył.Kumplowi jak się zjarał ASUS to poszło wszystko - dyski stacje grafika ram i proc........zasilacza też nie oszczędziło.....o czymś to świadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Musze złożyć kompa - Athlon 1GHz + 256DDR juz mam.

Zastanawiam sie nad płytą.

Musi być extremalnie tania i nie nazywać się ECS :)

Co polecacie? Jak sprawuja sie w praniu ASRock`i?

 

Pozdrawiam

Krzysztof

ASRock jest do kitu. Lepsza od niego jest IMHO K7S5A z cheepobiosem, a jeszcze lepsza jest AK32A. Mialm wszystkie, wic wiem co mowie. W k7s5a masz paradoksalnie ciekawsze opcje dla pamieci, w asrocku nie ma w ogole - czyta tylko fabryczne ustawienia i tyle. U mnie asrock nie chcial wspolpracowac z dobrymi pamieciami DDR (jak w podpisie), ktos jeszcze pisal, ze mial to samo.

Poza tym, mowcie co chcecie, sis735 jest wydajniejszy niz KT266A :)

No w najnowszym biosiku do ASROCK'a mżna ustawiać CL 2/2,5 i bank interleave 4, resztę parametrów można zmienić programowo pod windami (miałem ustawione 2,2,2,5 - to już nieźle). Na duży plus (w stosunku do ECS) trza zaliczyć zmianę FSB co 1 MHz. Powiem tak - do Antka 1GHz płytka jest spox, można lajtowo fsb 155 dać i śmiga. Miałem 2 takie płyty i każda podbija napięcie (zamiast 1,75 miałem 1,82, zamiast 1,85 jest 1,92-1,94V) więc do OC jak najbardziej. Do proców na FSB 133 to jej nie polecam - wtedy chyba najlepiej ECS L7S7A2 za 280 PLN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez Abity tez mozna dostac tanie.. moze bez wypasow.. ale to jednak Abit

 

lepiej dolozyc te 50-100 zl i miec pewnosc ze jak wstaniesz rano - po nocy wlaczonego kompa - dalej bedziesz ogladam swoj sprzet caly i zdrowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez Abity tez mozna dostac tanie.. moze bez wypasow.. ale to jednak Abit

 

lepiej dolozyc te 50-100 zl i miec pewnosc ze jak wstaniesz rano - po nocy wlaczonego kompa - dalej bedziesz ogladam swoj sprzet caly i zdrowy

Nie no - przeginasz

Równie dobrze możesz taki tekst rzucić wszystkim którzy np. nie jeżdżą mercami ...

Przecież ASROCK to nie płyta składana w garażu !!!

Jest na nią 2 lata gwarancji.

Mój komp chodzi w zasadzie 24/7 i jakoś nie dygam co rano ...

Ech najlepiej opluć (najczęściej nawet nie wiedząc co)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każda płyta ma chodzić a od producenta zależy jej wyposażenie, stabilność, są małe róznice w wydajności no i oczywiści włąściciele firmowych płyt mają większe szanse na nowy bios, oczywiście różne są też dodatki do płyty, kable itp.

 

a co do awaryjności to jest podobnie chyba, że jakaś zła seria wyjdzie co rzadziej zdarza się lepszym firmom. przecież komputery z media tragedia też chodzą tyle, że są problemy z rozbudową i serwisem.

 

mam abita bo poprzednia płyta na mvp3 pod k6-2 się wieszała i nowy komp miał być stabilny. nawet za te parę stówek wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak.

 

nie widze aby na serwis wracaly popsute asrocki.

 

idealna plyta do tanich kompow biurowych ewentualnie nie przesadzonych, zwyjlych komputerow do domu.

 

nie ludzcie sie ze fsb200, i takie tam. za ta cene, prosto i bardzo skutecznie. costam da sie ustawic ale niewiele wplywa to na wydajnosc ktora jest dosyc standardowa.

 

czy jednak lepsza od ecsa ? w ostatnich ecsach pojawily sie nowe mozliwosci, wiec chyba ecs bedzie lepszy do podkrecania ale czy rownie stabilny - niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każda płyta ma chodzić a od producenta zależy jej wyposażenie, stabilność, są małe róznice w wydajności no i oczywiści włąściciele firmowych płyt mają większe szanse na nowy bios, oczywiście różne są też dodatki do płyty, kable itp.

 

a co do awaryjności to jest podobnie chyba, że jakaś zła seria wyjdzie co rzadziej zdarza się lepszym firmom. przecież komputery z media tragedia też chodzą tyle, że są problemy z rozbudową i serwisem.

 

Nic dodac nic ujac. Prawda jest taka ze jak ktos chce kupic tania i dobra blyte to nie wazne jakiej ona jest firmy. Ta debata nigdy sie nie skonczy bo zawsze znajdzie sie ktos kto powie "JA WOLE ECSa" a drugi powie "A JA WOLE SOLTEKA" i mozna tak w kolo macieju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie takie dobre te pamięci skoro nie chcą chodzić??

Ja mam i nie narzekam i to z grosze.(nie każdego stać na płytę za 500pln)

Jak masz możliwość to weż jednak ecs'a.Miałem przez 2 lata i jeszcze go opchnąłem za 150pln :)).Druga rzecz to widziałeś - zjarała się płyta a proc przeżył.Kumplowi jak się zjarał ASUS to poszło wszystko - dyski stacje grafika ram i proc........zasilacza też nie oszczędziło.....o czymś to świadczy.

Świadczy to o tym, że miał kiepski zasilacz i jak padł to poszło przepięcie na wszystkie elementy komputera niszcząc ich elektronikę - kto był producentem płyty nie ma tu żadnego znaczenia.

 

Co do producenta to jest nim podobno Asus w wersji OEM znany jako ASRock, natomiast Mint bierze płyty ASRock i nakleja na nie tylko naklejkę MINT, niekiedy tak krzywo, że spodspodu wystaje ASRock :)

 

Płytka K7VTA2 jest dość przyzwoita za swoją cenę zwłaszcza, że ma USB 2.0, Lan i dźwięk - do tanich komputerów jak znalazł. Większych problemów z nią nie ma, poza kłopotem niekiedy przy współpracy z pamięciami (miały to zwłaszcza te modele, które znalazły się na rynku na samym początku - teraz najwyraźniej to poprawili)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być tania i stabilna płyta bez szaleństw z overclockingiem

to bierz bez wahania (USB2.0, ATA133, LAN na VIA).

Ja Athlona1800XP+ puszczam na 2100+(fsb150MHz) i chodzi bez zająknięcia. Jeśli myślisz o porządnym podkręcaniu lub wyżyłowanych timingach RAM-u to raczej ASRock nie da ci poszaleć.

Ale za tą cenę płyta jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za tą cenę płyta jest super.

Jest - a ja jestem zadowolony :)

Zrobiłem drut moda (w socket) i mam mnożnik x13 FSB 154 i mamy 2002MHz :D

Testuję stabilność leci prime - 15 test

Chłodzenie powietrzne - cooler Master za 40 zeta (DP5-7JD1B OL - wentyl 70x70x25 @3000RPM)

Vcore 1,54V (domyślny + podbicie płyty)

nooo 2GHz 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Yotomeczek... jak jesteś aż tak zadowolony to czemu wszem ogłaszasz że chcesz tego ASRocka sprzedać? :D  :lol:

No zmieniłbym na ECS

Choć teraz już nie mam aż takiej motywacji (chciałbym mieć FSB ok. 180 - na więcej moje ramy chyba nie pójdą). Tylko kwestia FSB ... (i związanej z tym wydajności) poza tym uuwag krytycznych brak (cena ok 210 nówka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w najnowszym biosiku do ASROCK'a mżna ustawiać CL 2/2,5 i bank interleave 4, resztę parametrów można zmienić programowo pod windami  (miałem ustawione 2,2,2,5 - to już nieźle). Na duży plus (w stosunku do ECS) trza zaliczyć zmianę FSB co 1 MHz. Powiem tak - do Antka 1GHz płytka jest spox, można lajtowo fsb 155 dać i śmiga.  Miałem 2 takie płyty i każda podbija napięcie (zamiast 1,75 miałem 1,82, zamiast 1,85 jest 1,92-1,94V) więc do OC jak najbardziej. Do proców na FSB 133 to jej nie polecam - wtedy chyba najlepiej ECS L7S7A2 za 280 PLN...

Jakim programem zmieniłeś te timingi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma tego asrock na kt266 nie pamietam modelu, ale mowi ze dziala cakiem przyzwoicie... chociaz jak trzymalem to mobo w rekach dziwne sprawiala wrazenie... jakas ta plyta "gola" jakby kosiarka przejechali... strasznie malo na niej tych kondensatorow itp. itd.

 

za te pieniadze calkiem spoko plyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kto lubi jak ktoś nie chce ECS to nie AssRock też jest nie zły i ma FSB100 czego nie ma w L7S7A2. Ale jek już AsRocka to chyba tego na SiS 746FX.

Powiedział bym, że jest to kwestia 210 zeta czy 280 .... Asrock na SIS jest droższy i gorszy od ECS'a ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kto lubi jak ktoś nie chce ECS to nie AssRock też jest nie zły i ma FSB100 czego nie ma w L7S7A2. Ale jek już AsRocka to chyba tego na SiS 746FX.

Powiedział bym, że jest to kwestia 210 zeta czy 280 .... Asrock na SIS jest droższy i gorszy od ECS'a ...

Jasne że tak ale jak ktoś nie chce ECS to ma wybór nie mażne jak bez sensowny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kto lubi jak ktoś nie chce ECS to nie AssRock też jest nie zły i ma FSB100 czego nie ma w L7S7A2. Ale jek już AsRocka to chyba tego na SiS 746FX.

Powiedział bym, że jest to kwestia 210 zeta czy 280 .... Asrock na SIS jest droższy i gorszy od ECS'a ...

Jasne że tak ale jak ktoś nie chce ECS to ma wybór nie mażne jak bez sensowny.

To o co Ci chodzi ??

Następny, który broni swego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kto lubi jak ktoś nie chce ECS to nie AssRock też jest nie zły i ma FSB100 czego nie ma w L7S7A2. Ale jek już AsRocka to chyba tego na SiS 746FX.

Powiedział bym, że jest to kwestia 210 zeta czy 280 .... Asrock na SIS jest droższy i gorszy od ECS'a ...

Jasne że tak ale jak ktoś nie chce ECS to ma wybór nie mażne jak bez sensowny.

To o co Ci chodzi ??

Następny, który broni swego ...

Chodzi mi o to że koleś napisał że nie chce ECS.

A pozatym co rozumiesz przez to że bronie swego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kto lubi jak ktoś nie chce ECS to nie AssRock też jest nie zły i ma FSB100 czego nie ma w L7S7A2. Ale jek już AsRocka to chyba tego na SiS 746FX.

Powiedział bym, że jest to kwestia 210 zeta czy 280 .... Asrock na SIS jest droższy i gorszy od ECS'a ...

Jasne że tak ale jak ktoś nie chce ECS to ma wybór nie mażne jak bez sensowny.

To o co Ci chodzi ??

Następny, który broni swego ...

Chodzi mi o to że koleś napisał że nie chce ECS.

A pozatym co rozumiesz przez to że bronie swego ??

Z twoich słów wynika że wybór ASROCK'a jest bezsensowny - czy stosujesz bardziej zawiłą logikę ... a skoro masz ECS to jego wybór (można się domyslić) nie jest bezsensowny - tak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No w najnowszym biosiku do ASROCK'a mżna ustawiać CL 2/2,5 i bank interleave 4, resztę parametrów można zmienić programowo pod windami  (miałem ustawione 2,2,2,5 - to już nieźle). Na duży plus (w stosunku do ECS) trza zaliczyć zmianę FSB co 1 MHz. Powiem tak - do Antka 1GHz płytka jest spox, można lajtowo fsb 155 dać i śmiga.  Miałem 2 takie płyty i każda podbija napięcie (zamiast 1,75 miałem 1,82, zamiast 1,85 jest 1,92-1,94V) więc do OC jak najbardziej. Do proców na FSB 133 to jej nie polecam - wtedy chyba najlepiej ECS L7S7A2 za 280 PLN...

Jakim programem zmieniłeś te timingi ?

WPCREDIT v 1.2a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że AssRock na SiS746 w porównaniu z ECS L7S7A2 nie jest przemyślanym wyborem. Co nie zmienia fakty że jak ktoś nie chce ECS bo nie to AsRock jest dobrym wyborem. Na jego korzyśc przemawia FSB 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...